Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

nvidia kernel mode driver crash

[es] :: Video karte i monitori :: nvidia kernel mode driver crash

[ Pregleda: 2707 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon nvidia kernel mode driver crash30.11.2014. u 17:35 - pre 113 meseci
Često mi se javlja ovaj problem na sledećoj konfiguraciji:

win 8.1
msi k9n2 sli platinum
athlon x2 5600+
4gb hyperx dual ch
asus 8800gt 256mb
chieftec 500w

Skoro uvek pukne jednom čim se pojavi desktop, pa onda radi neko vreme ok. U zavisnosti od pokrenutog softvera, zavisi šta se dalje dešava. Firefox+youtube je kombinacija toliko ubitačna da kad pukne, zvuk počne da glitchuje i slika se ni ne vrati... U chrome je malo bolja situacija jer kad pukne je uglavnom dovoljno da refreshujem tab na kom sam bio, retko ceo chrome a još ređe se slika ne vrati. Da bude još čudnije, razne igre rade normalno. Photoshop radi normalno ali mi se desilo par puta i da od njega stane. Premiere nisam smeo da probam zbog sopstvene mentalne stabilnosti :D

Sledeće račvanje problema :D Nekad kada pukne tako da nema slike se pojavi plavi ekran i sam se restartuje, a nekad samo ostane ekran bez signala (zvuk, ako ga ima, nestane posle nekog vremena).

Od rešenja sam pokušao:
Igranje sa quality/performance slajderom... nikakav rezlutat
Brisanje svih nvidia audio uređaja... možda se problem ređe dešava, možda je placebo
Drugu verziju drajvera (338.nešto umesto trenutne 340.52)... isto kao prethodno

Struje ima dovoljno, mrežni napon je stabilan, uzemljenje je dobro, ništa se ne pregreva, pcie slot je čist (drugi nisam probao)... opšta tuga :D
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: nvidia kernel mode driver crash30.11.2014. u 17:54 - pre 113 meseci
Jesi li probao sve to sa m$ native geforce drajverima (ono kada od drajvera samo u device manageru imaš lepo ispisano koji je adapter i dalje od screen layout-a ništa) ..? Da li plugin-container trči i dalje u pozadini? Gde god ima hardware acceleration - enabled, ti mu reci - disabled.. Zezeči ta konfa na mnogo mesta... memorija na grafičkoj... ? Ali, igrice kažeš rade.. Može li ta konfa biti podešena na singl-shannel mode .. da ne radi u "Turbo" dual channel režimu? Davnih dana dok sam šljakao kao serviser, uvek sam govorio da je AMD ok, ali, ploča za AMD - mačka u džaku. Uglavnom, krš. Ili nevaspitani krš koji treba da prođe kroz ruke geek-a i da se ne dira posle..
about:networking
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: nvidia kernel mode driver crash30.11.2014. u 18:44 - pre 113 meseci
Sa ms drajverima ne mogu da dobijem potrebnu rezoluciju (1920x1200) i performanse su nikakve. Za plugin container ću morati da proverim, mislim da je radio i nakon pucanja jer se desi nekad da video nastavi (nekad sve normalno, nekad zvuk uz belu sliku na mestu videa)...

Ploča je solidna, na win7 sa integrisanom grafikom radi savršeno već godinama. Tek sad kad je trebala da izbaci rezoluciju veću od 1080p je krenula da zeza jer integruša to ne može a sa ovom drugom radi kako radi...
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: nvidia kernel mode driver crash

[ Pregleda: 2707 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.