Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Menjanje srpske vozacke za grcku (Sa svedskim drzavljanstvom)

[es] :: Vodič za emigraciju :: Menjanje srpske vozacke za grcku (Sa svedskim drzavljanstvom)

[ Pregleda: 1158 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kezualac

Član broj: 322998
Poruke: 1
*.bredband.comhem.se.



Profil

icon Menjanje srpske vozacke za grcku (Sa svedskim drzavljanstvom)07.05.2014. u 12:13 - pre 121 meseci
Imam svedsko državljanstvo i srpsku vozacku dozvolu koja u Svedkoj ne vazi. Kako se ne bih cimao da ponovo polozem, placam i ucim teoriju zanima me dali mogu na sledeci nacin da dodjem do vozacke.

Čuo sam da su se neki nasi ljudi prijavljivali u Danskoj kako bi na osnovu srpske dobili dansku vozacku pa onda tu dansku menjali za svedsku. S ozirom da grcka vozacka takođe može da se zameni u Svedskoj zanima me sledeće.Imam druga u Grckoj koji bi me prijavio na njegovu adresu. Da li u tom slučaju mogu da zamenim srpsku vozacku za grcku?

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

mislis

Član broj: 292587
Poruke: 38
*.dip0.t-ipconnect.de.



+11 Profil

icon Re: Menjanje srpske vozacke za grcku (Sa svedskim drzavljanstvom)07.05.2014. u 12:21 - pre 121 meseci
Citat:
kezualac: Imam svedsko državljanstvo i srpsku vozacku dozvolu koja u Svedkoj ne vazi. Kako se ne bih cimao da ponovo polozem, placam i ucim teoriju zanima me dali mogu na sledeci nacin da dodjem do vozacke.

Čuo sam da su se neki nasi ljudi prijavljivali u Danskoj kako bi na osnovu srpske dobili dansku vozacku pa onda tu dansku menjali za svedsku. S ozirom da grcka vozacka takođe može da se zameni u Svedskoj zanima me sledeće.Imam druga u Grckoj koji bi me prijavio na njegovu adresu. Da li u tom slučaju mogu da zamenim srpsku vozacku za grcku?

Hvala unapred


Svaka vozacka dozvola iz EU je validna i moze se koristiti u drugim clanicama EU, ili je cak zameniti za njihovu. Medjutim u nekim zemljama (Nemacka, Britanija, Svajcarska, Austrja - za ove zemlje znam 100%), kad zamenis srpsku za njihovu uz dodatno polaganje dal samo voznje, pise ti da je zamenjena i kao takvu ne mozes koristiti u drugim drzavama kao njihov resident.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Menjanje srpske vozacke za grcku (Sa svedskim drzavljanstvom)

[ Pregleda: 1158 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.