Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

izracunavanje broja kombinacija

[es] :: Matematika :: izracunavanje broja kombinacija

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 50903 | Odgovora: 153 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: izracunavanje broja kombinacija27.11.2013. u 19:06 - pre 126 meseci
Citat:
hotchimney:

Citat:
ja prodajem svoje "proracune"

Pošao si od pretpostavke da su dogadjaji "pobeda domaćina" za sve utakmice jednako verovatni. Zato prvo treba da pokažeš da su ishodi "pobeda domaćina" u nizu utakmica jednako verovatni a onda primeniti binomnu raspodelu.

I na kraju kad izračunaš verovatnoću binomnom raspodelom šta si dobio? Evo, konkretno, za te Norvežane ti u stvari računaš P{S2209 = 2209}. Nema potrebe da pokazujem da je ova verovatnoća praktično ravna nuli.

Koji razlog navodiš da neko te proračune "kupi" od tebe?


Zasto ne bi bili jednako verovatni, nije valjda zbog toga sto je neko stavio koeficiente po nekoj svojoj prtpostavci. Mene neciji koeficienti apsolutno ne zanimaju. Mene zanima moja pretpostavka i ja se vodim time. Moja je pretpostavka da ce domacin pobediti 60% i 40% da nece pobediti. Sta o tome mislio Bet365 ili ti, to me ne zanima.
Zbog te razlike u razmisljanjima neko dobije, neko izgubi. Kad bi sledili tvoju logiku da gledamo samo koeficiente, onda trebamo slediti samo favorita i to uplacati.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: izracunavanje broja kombinacija27.11.2013. u 21:44 - pre 126 meseci
Citat:
Kad bi sledili tvoju logiku da gledamo samo koeficiente, onda trebamo slediti samo favorita i to uplacati.

Gde sam ja to napisao? Daj link da svi pročitamo.

Citat:
Zasto ne bi bili jednako verovatni

Pa ti tvrdiš da su jednako verovatni i na tebi je da to dokažeš.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: izracunavanje broja kombinacija27.11.2013. u 23:26 - pre 126 meseci
Citat:
Pa ti tvrdiš da su jednako verovatni i na tebi je da to dokažeš.


Mislis da se natezemo sledecih pedesetak komentara dok ti ne shvatis. Nema od toga nista.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: izracunavanje broja kombinacija28.11.2013. u 00:31 - pre 126 meseci
To sam i očekivao - da link ne pronadješ jer ga i nema ali zato odmah skrećeš temu u omalovažavanje. Dobro, može i tako.

Šta ćeš meni dokazivati? Dokaži onima koji ovo čitaju pa ćeš imati navalu klijentele. Ili su svi glupavi pa ne mogu da shvate kolika se mudrost skriva iza tvojih ideja?

A što se mene tiče meni je dosta i onih 0.6%. Bude toga i u lokalnim kladionicama povremeno. Samo treba "poraniti" čim se objave kvote.

Inače, to što ti "prodaješ" nije verovatnosna mera već "mera verovanja". Ima i to, ali to nije binomna raspodela već druga tema.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: izracunavanje broja kombinacija28.11.2013. u 04:14 - pre 126 meseci
@hotchimney
Ne radi se o omalovažavanju, vec jednostavno ne vidim razloga da ti u narednih pedeset komentara objasnjavam nesto sto ne mozes ili ne zelis da razumes.
Od 18.11.2013, znaci devet dana ti objasnjavam da ti je kladjenje tipa uplacivanje u lokalnoj kladionici pogresno i da je primanje uplata jednini ozbiljan nacin da zaradis pare od kladjenja , tacnije upravo ono sto rade kladionice. Da bi ti tek danas ponosno "shvatio" da su koeficienti na Betfair vecio od lokalne kladionice i da ces ti zaraditi tvojih 1% ako uplatis jedan deo uplata u lokalnoj kladionici, a drugi deo na Betfair. Nisi razumeo sta ti govorim, mozes da pricas sta hoces, ali jednostavno nisi razumeo.
Onda si objasnjavao da uplate moraju biti izbalansirane i kako je potrebno stalno balansiranje koeficienata, tvrdeci da je to osnovni nacin rada kladionice. Onda sam na primeru koji si sam dao pokazao da uplate ne moraju biti balansirane i da to cesto nije ni moguce, a da se ipak moze ostvariti zarada, ni to nisi razumeo.
Onda sam ti objasnjavao zasto je "pobeda domacina" negativan ishod kada si primio uplatu, dok su ostala dva moguca ishoda pozitivni ishodi.
Koliko mogucih ishoda imas? Ja kazem dva. Pozitivan i negativan ishod.
Da li desavanje ishoda A, iskljucuje mogucnost desavanja B, iskljucuje.
Zasto su jednako verovatni? Ishod u utakmici A nema nikakv uticaj na ishod u utakmici B. Desavanje "pobeda domacina je jednako moguca nezavisno da li je neko na taj dogadjaj stavio koeficient 1.10 ili 4.50 (koeficienti su necije subjektivno misljenje), sto znaci da koeficienti nemaju znacaj za verojatnost tog dogadjaja. Sto opet znaci da je ishod pobeda domacina jednako verovatna u svakoj od utakmica. Na osnovu empiriskih pokazatelja imamo podatak da je na ukupnoj populaciji ucestalost (verojatnost) desavanja "pobeda domacina" 60% . Kako su to iskljucivi dogadjaji 1-p= 40% je pozitivnih po nas dogadjaja. Zavisno od toga da li trazimo pozitivne ili negativne po nas ishode koristicemo 40% ili 60%.
Ako imamo 8 ili 10 utakmica, kojom bi metodom utvrdili verojatnost da li ce se desiti 3, 4, 5 ili X dogadjaja?? Ja bi upotrebio Binomnu distribuciju, ako je uzorak veci, (a obicno nije veci od 10) koristio bi Normalnu distribuciju koa aproksimaciju za Binomnu distribuciju, samo ovde nema potrebe za tim. To je moje gledanje stvari. Ako neko misli drugacije, neka iznese svoje misljenje.
Ako si razumeo sta sam napisao, dobro, ako nisi to je tvoj problem. Ja ti vise od ovoga necu objasnjavati.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: izracunavanje broja kombinacija28.11.2013. u 09:35 - pre 126 meseci
Kad ne vidiš razloga zašto odgovaraš?

Ah, da. ti si onaj lik koji ne zna kako se doslo do reci kvota pa sam morao da ti to objasnim. Takodje sam objasnio da tvoje tvrdjenje
Citat:
kada igras neki dogadjaj na 1.50 koeficient imas teoretsku sansu pogodka 1/3

apsolutno nije tačno jer se dogadjaj sa kvotom 1.50 realizuje 63%-64% što je daleko više od 33.33%. Ali ti sada opet pišeš da
Citat:
"pobeda domacina je jednako moguca nezavisno da li je neko na taj dogadjaj stavio koeficient 1.10 ili 4.50 (koeficienti su necije subjektivno misljenje)

Pa to je van svake pameti. Da li si ti ikada analizirao rezultate u funkciji kvota? Ah, da ti si onaj koji koristi binomnu raspodelu u situacijama kod dogadjaja koji imaju različitu verovatnoću realizacije.
Evo kako stoji realizacija slučajnog dogadjaja "pobeda domaćina" u funkciji kvota na domaćina:
Code:
Kvota        Realiz
1.01-1.2    86%
1.21-1.4    72%
1.41-1.6    61%
1.61-1.8    54%
itd...

Očigledno je da koeficiJenti NISU necije subjektivno misljenje već su plod promišljenih analiza.
Ah, da, ti si onaj što koristi binomnu raspodelu u suituaciji kad slučajni dogadjaj ne može da se modelira binomnom raspodelom.

Citat:
Na osnovu empiriskih pokazatelja imamo podatak da je na ukupnoj populaciji ucestalost (verojatnost) desavanja "pobeda domacina" 60% .

Na populacioji od oko 150000 utakmica slučajni dogadjaj "pobeda domaćina" se realizuje približno 45%. Te proseke možete proveriti preuzimanjem podataka sa on-line kladionica a ne šabačkim procenjivanjem.

Citat:
Onda si objasnjavao da uplate moraju biti izbalansirane i kako je potrebno stalno balansiranje koeficienata

Iskrivljuješ ono što sam pisao. Kladionice se trude da balansiraju uplate je tačna interpretacija onoga što sam pisao (na jednom mestu sam napomenuo da to nije uvek moguće itd.). U tom smislu sam već dao nekoliko primera a ko želi može proveriti praćenjem kvota on-line.
Osim toga, ti si prvi (7. Nov) pomenuo "korekciju koeficinata u toku utakmice" a što ja nazivam "balansiranje kvota". Tako da ti sada "skačeš sam sebi u stomak".

Citat:
kojom bi metodom utvrdili verojatnost da li ce se desiti 3, 4, 5 ili X dogadjaja??

Odredi se verovatnoća svakog od dogadjaja i uz pretpostavku da su dogadjaji nezavisni (što ne mora biti baš uvek) množenjem pojedinačnih verovatnoća dobijemo verovatnoću da će se realizovati svi ti dogadjaji.

Citat:
Da bi ti tek danas ponosno "shvatio" da su koeficienti na Betfair vecio od lokalne kladionice

Danas je 28. Nov a ja sam komentar o tome napisao 26. Nov, pa nije "danas". A zašto sam to napisao? Zato da bih pokazao da si ti sa tvojom "binomnom raspodelom" teški gubitaš i da se ljudi pričuvaju i ne zaleću na predloge tvojih uplata.

Citat:
i da ces ti zaraditi tvojih 1% ako uplatis jedan deo uplata u lokalnoj kladionici, a drugi deo na Betfair.

Ja sam potpuno pokrivanje ishoda uplaćivao u vreme kad ti nisi ni znao šta je to sportsko kladjenje. Ranije kladionice nisu bile tako dobro organizovane kao sada pa si mogao na lokalu u različitim kladionicama pokriti komplementarne dogadjaje i ostvariti siguran prihod. I tada zarada nije bila 1% već 10% i više.


I ubuduće TI nemoj ništa da mi objašnjavaš jer ja ne razumem tako visoku nauku kojom ti dogadjaje različite verovatnoće realizacije modeliraš binomnom raspodelom.
 
Odgovor na temu

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
89.143.246.*

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: izracunavanje broja kombinacija28.11.2013. u 12:46 - pre 126 meseci
Citat:
hotchimney:
Ja sam potpuno pokrivanje ishoda uplaćivao u vreme kad ti nisi ni znao šta je to sportsko kladjenje. Ranije kladionice nisu bile tako dobro organizovane kao sada pa si mogao na lokalu u različitim kladionicama pokriti komplementarne dogadjaje i ostvariti siguran prihod. I tada zarada nije bila 1% već 10% i više.


To ce pre da su bile greske, npr zamene kvote za gosta i domacina itd, totalno promase hendikep itd..
To je generalno rizik, jer kladionica moze uvek da se pozove na uslove da je imala ociglednu gresku u kvoti. No dobro to nije sad predmet rasprave.


@2012
Praviti bilo kakvu analizu za kladjenje a pri tom ne uzimajuci u obzir trenutnu ponudu od lokalnih/svetskih kladionica nema smisla.
Sta meni znaci ako necija analiza kaze treba primati opklade na pobedu Manchester-a. (bez vrednosti kvota) Da li je isto primiti opkladu na pobedu Manchestera po 2.30 i 2.60? Kako voditi raspodelu uloga po mecevima, bez vrednosti kvota? Kako izracunati potencijalni profit bez vrednosti kvote?

Sta hocu da kazem, da svaka analiza treba da kao rezultat da neku konkretnu verovatnocu za odredjeni dogadjaj.
Ta dobijena verovatnoca se uporedi sa lokalnom/svetskom ponudom i nadje se gde se isplati igrati, odnosno ko je precenio/podcenio neki dogadjaj.
I naravno da se to na kraju svede na "obracun" tebe kao tipstera vs svetskih bookija, koji u svaku kvotu pored matematike ugradjuju i svoj subjektivni osecaj.








 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: izracunavanje broja kombinacija28.11.2013. u 12:57 - pre 126 meseci
Citat:
I ubuduće TI nemoj ništa da mi objašnjavaš jer ja ne razumem tako visoku nauku

Od tolikog pisanja jedino sto si pogodio. Misljenja sam da ti je kod kladjenja isti ucinak.
Samo ti rano ujutru do kladionice i nista ne brini.


P.S mislim da je malo 150 000 utakmica kad se pravi analiza, povecaj taj broj.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: izracunavanje broja kombinacija28.11.2013. u 13:59 - pre 126 meseci
Citat:
Misljenja sam da ti je kod kladjenja isti ucinak.

Bio bi kad bih se kladio na osnovu statistike. Samo ne bi bio tako katastrofalan kao što ti imaš rezulatate. I ne bih pokušao nikoga da prevarim "prefarbavanjem" učinka.

Inače imam podatke o utakmicama počev od 2001 god. Posedujem tabele liga sa rasporedom timova i bodovima na kraju sezone. Proveravao sam i podatke unazad do 1970-tih godina ali sam od toga odustao jer nema svrhe.

Proverio sam bukvalno na desetine hiljada metoda, varijanti i podvarijanti statističkog predvidjanja ishoda utakmica uz primenu raznih metoda optimizacije (uključujući risk menadžent, matematičko programiranje i fazi logiku). Pravio sam analize na osnovu broja žutih i crvenih kartona, itd. Sada sam uključio i podatke o formacijama timova (tamo gde to mogu da prikupim). Naravno nisam (za razliku od tebe) pronašao metod da se prevari kladionica. Koristio sam i binomnu raspodelu ali ne na način kako ti (pogrešno) koristiš.

Pre par godina sam detaljno analizirao i Betfair ali sam i od toga odustao.

Betfair jeste nešto drugo. Pošto imam algoritme kojima mogu da smanjim gubitak na manje od 2%, imajući na umu da su prosečne margine u kladionicama oko 10%, uz odbitak 5% Betfair komisije postoji mogućnost da se nešto zaradi na Betfair-u. Problem je zakonska regulativa. Ali ako bi se moglo uplaćivati na Betfair tada ostaju drugi problemi. Svaki transfer novca se plaća, podizanje na automatima se plaća tako da kad bi i ostvario neku zaradu pitanje je koliko bi mi ostalo.

A zašto smatram podatke u poslednje tri godine reprezentativnim?

Kasnije ću te podučiti zašto je to tako jer trenutno moram da obavim neka posla.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: izracunavanje broja kombinacija30.11.2013. u 18:28 - pre 126 meseci
Citat:
djordjeno:
Citat:
hotchimney:
Ja sam potpuno pokrivanje ishoda uplaćivao u vreme kad ti nisi ni znao šta je to sportsko kladjenje. Ranije kladionice nisu bile tako dobro organizovane kao sada pa si mogao na lokalu u različitim kladionicama pokriti komplementarne dogadjaje i ostvariti siguran prihod. I tada zarada nije bila 1% već 10% i više.


To ce pre da su bile greske, npr zamene kvote za gosta i domacina itd, totalno promase hendikep itd..
To je generalno rizik, jer kladionica moze uvek da se pozove na uslove da je imala ociglednu gresku u kvoti. No dobro to nije sad predmet rasprave.


@2012
Praviti bilo kakvu analizu za kladjenje a pri tom ne uzimajuci u obzir trenutnu ponudu od lokalnih/svetskih kladionica nema smisla.
Sta meni znaci ako necija analiza kaze treba primati opklade na pobedu Manchester-a. (bez vrednosti kvota) Da li je isto primiti opkladu na pobedu Manchestera po 2.30 i 2.60? Kako voditi raspodelu uloga po mecevima, bez vrednosti kvota? Kako izracunati potencijalni profit bez vrednosti kvote?

Sta hocu da kazem, da svaka analiza treba da kao rezultat da neku konkretnu verovatnocu za odredjeni dogadjaj.
Ta dobijena verovatnoca se uporedi sa lokalnom/svetskom ponudom i nadje se gde se isplati igrati, odnosno ko je precenio/podcenio neki dogadjaj.
I naravno da se to na kraju svede na "obracun" tebe kao tipstera vs svetskih bookija, koji u svaku kvotu pored matematike ugradjuju i svoj subjektivni osecaj.



Normalno da koeficijenti imaju vaznost kod kladjenja, medjutim uzmimo koeficijente kao vrednost akcije. Zamislimo kladjanje kao trgovanje na berzi ili kao investiranje, opklade su u tom slucaju akcije sa kratkim rokom dospeca, a koeficijenti su ustvari cene akcija. Na nama sada ostaje majstorstvo i vestina da procenimo da li ce akcije (koeficijenti) padati ili ce rasti. Taj koeficijent mozemo zamisliti kao nominalnu vrednost akcije, na osnovu statistike i drugih informacija do kojih mozemo doci mi firmiramo svoju pretpostavku o tome da li ce cena ici gore ili ce padati, na osnovu toga gledamo gde trebamo igrat Lay, a gde treba igrati Back ili pravimo sistem gde cemo kupovati razne akcije ( igrati Lay), ali tako da raspored uplata (iznos/ cena) onih koji budu dobitni pokrije one koje budu gubitne. Ako igramo samo Back nemamo sanse da dugorocno budemo u dobitku, osim ako imamo neka posebna znanja i sposobnosti.
Nemoramo se mi takmiciti sa kladionicama, na berzi (betfair) mi trgujemo sa drugim igracima, nisu samo kladionice tamo, bice tu raznih igraca, neko ce "zadremati", neko ce se uspaniciti, neko nece pratiti masu, neko ce pratiti masu, uvek se moze pronaci solidan broj kome se mogu prodati ili od koga se kupiti dobre "akcije". Statistika sluzi da bi se napravila jedna solidna analiza i da se postave okviri u kojima se moze slobodno kretati.

[Ovu poruku je menjao 2012 dana 30.11.2013. u 20:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

sekulakv
student inzenjerske informatika
kraljevo

Član broj: 240550
Poruke: 7
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: izracunavanje broja kombinacija05.12.2013. u 08:14 - pre 126 meseci
Citat:
filiplpool:
Cao ljudi,

(nadam se da nece biti problem za administratora ako ostane ovo posebna tema, bilo bi mi lakse da pratim)

matematika mi nije jaca strana pa sam resio da otvorim novu temu i nadam se da cete mi vi pomoci

Gledam ja nesto na internetu i naletim na ovu stranicu http://www.favorit-web.com/sistem3

naravno u pitanu je kladionica.. e sada mene interesuje ako nadjem 4 utakmice da odigram i za svaku da ima 3 igre koliko ja tiketa treba da uplatim da bi pokrio sve 3 igre za sva 4 para. znaci, na jednom tiketu su 4 utakmice. i da li neko moze da mi napise po redosledu kako treba da uplatim da bi imao jednu dobitnu kombinaciju. kao sto su uradili ovi na sajtu za koji imate link.

evo primera

zvezda - partizan 1 x 2
ofk beograd - vojvodina 1 x 2
rad - radnicki 1 x 2
vozdovac - cukaricki 1 x 2


kako da pokrijem sve moguce kombinacije i da jedan tiket bude dobitan? Hvala unapred


Evo da pojasnim ,to mozes odigrati ,bez raspisivanja,naravno da ti mogu poslatu svih 81 kombinaciju ako zelis,javi se na PP
i poslacu ti,detaljno a i nesto drugo ako te interesuje.Mene zanima statistika i verovatnoce,ne radi samo ,sportskih dogadjaja vec i radi loto igre.Saljem ti sliku kako to izglrda ako uplatis u kladionici Mozzart a istovetno je i u drugim kladionicama.


Ovde imas igru,onakvu za kakvu si se interesovao:
1) cetiri meca
2) tacan rezultat 1:0 / 2:0 / 2-1
Broj kombinacija je 3*3*3*3*=81
napisao si da bi tih 81 kombinaciju uplatio po kom. 2o din. ja sam upisao uplatu 81*20= 1620 din.
kao sto vidis u ovom slucaju je dobitak u rasponu od 122.850,00 do 1.000.000,00 dinara odnosno pise milion jer je to max.isplata na internet kladjenju a ustvari ako dodju najvece kvote,dobitaje preko 3 miliona sto mislim da je uplatom u klasicnoj kladionici max.isplata.Ako nesto nije jasno javi se na PP

 
Odgovor na temu

sekulakv
student inzenjerske informatika
kraljevo

Član broj: 240550
Poruke: 7
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: izracunavanje broja kombinacija05.12.2013. u 08:21 - pre 126 meseci
Jedna ispravka,napravio sam gresku kod max.isplate,ne bi bila kao sto sam napisao preko 3 miliona,vec
8.5  
9 ×
12 ×
23 ×
--------------------------
21,114 =

20 ×
--------------------------
422,280 = dinara.

 
Odgovor na temu

sekulakv
student inzenjerske informatika
kraljevo

Član broj: 240550
Poruke: 7
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: izracunavanje broja kombinacija05.12.2013. u 08:46 - pre 126 meseci
Jos jedna napomena.nemoj da te buni,sto ovde na tiketu pise Ukupna kvota : 14490.00
kao i moguci dobitak od 122.850,00 do 1.000.000,00 dinara.

Uovom slucaju raspon dobitka je kao sto sam napisao:
od - 7  
7.5 ×
9 ×
13 ×
--------------------------
6,142.5 =

20 ×
--------------------------
122,850 =

Ovde su pomnozene najmanje kvote na postavljena 4 meca,ako bi doslo da dodju najvece kvote bilo bi ovako:
7  
7.5 ×
12 ×
23 ×
--------------------------
14,490 =

20 ×
--------------------------
289,800 =

Raspon dobitka je od : 122.850,00 do 289.800,00 sto je napokon tacna racunica

Date kvote i max. iznos kao sto je pokazano na tiketu ,je iz razloga sto jednostavno program tako obracunava.
Da pojasnim,program je izracunao minimalnu dobit tacno,ali maxsimalnu je uvecao jer je racunao mogucnost,dobitka svih 81 kombinacije,sto u ovom slucaju nije moguce.Ako na jednom meci dodje rez. 1:0 znaci da dva preostala tipa nis dobitna
( 2:0 ) i ( 2:1 )
Zasto je program izracunao sve dobitke ako nisu moguci?
Iz ovog razliga: moze se odigrati tri tipa koji mogu biti dobitni sva tri gde jedan drugog ne iskljucuju ,kao npr:
TIP:
prvi mec: (tacan rezultat) 3:0 drugi tip ( igra na golove ) 3+ treci tip ( HT/FT ) X-1
ovde vidimo da ako mec bude na poluvremenu 0-0 a krajnji rezultat bude 3-0 onda su sva tri tipa dobitna,
i ako se tako ponovi na sva 4 meca,program ce izbaciti min.i max. isplatu tacno.Ovde se radi o propustu programe sto ne obracunava tacno dobitak u slucaju kada jedan pogodjeni tip iskljucuje,preostala dva ili jedan.Vec racuna kao u navedenom primeru da je svaki TIP pogodjen.Mislim da ce biti razumljivo ovo sto sam pisao?
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: izracunavanje broja kombinacija12.12.2013. u 14:51 - pre 126 meseci
Evo poredjanja komisije BetFair-a sa marginama lokalnih kladionica:

Europa League
Sheriff Tiraspol - Tromso - 1.52 - 3.90 - 7.00, margina 5.72%
M. Haifa - Shakhter K. - 1.44 - 4.20 - 8.00, margina 5.75%

U odnosu na standardnih 5% BetFair komisije ove margine nisu loše obzirom da transfer novca sa i na BetFair ionako "pojede" par procenata. Naravno, nisu uvek margine ovako povoljne ali mečeve ionako birate pa uvek možete izabrati mečeve sa povoljnijim marginama.

Iz ovog ugla se baš ne primećuje šta je razlog oduševljenju nekih koji ističu prednost trgovanja na BetFair-u.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: izracunavanje broja kombinacija12.12.2013. u 16:57 - pre 126 meseci
Citat:
Evo poredjanja komisije BetFair-a sa marginama lokalnih kladionica:

Europa League
Sheriff Tiraspol - Tromso - 1.52 - 3.90 - 7.00, margina 5.72%
M. Haifa - Shakhter K. - 1.44 - 4.20 - 8.00, margina 5.75%

U odnosu na standardnih 5% BetFair komisije ove margine nisu loše obzirom da transfer novca sa i na BetFair ionako "pojede" par procenata. Naravno, nisu uvek margine ovako povoljne ali mečeve ionako birate pa uvek možete izabrati mečeve sa povoljnijim marginama.

Iz ovog ugla se baš ne primećuje šta je razlog oduševljenju nekih koji ističu prednost trgovanja na BetFair-u.


Ti ocigledno nisi razumeo kako Betfair funkcionise.

To sto ti zoves "komisija" to je provizija koju ti Betfair naplacuje od zarade koju ostvaris i iznosi u rasponu od 3-5%.
Ovo sto si ti ovde prikazao je momenat kada se koeficijenti nameste tako da nastane odredjena "margina" i to je cista slucajnost.
Inace trgovanje na Betfair-u podrazumeva pracenje promene koeficijenata u toku meca i trgovanje time.
Primer:
Na osnovu tvoje pretpostavke predvidjas da ce rezultat biti neresen ( na nekom mecu) ili da favorit (Sheriff Tiraspol) u gornjem slucaju nece pobediti. Primis uplatu na njega od 100 necega, pocinje mec i desi se da Tromso prvi da gol, koeficijenti se pomeraju, sad na Tromso pada koeficijent, a na favorita ide gore. Ovde napravis proracun i prema novo nastalom rasporedu koeficijenta vrsis uplatu na veci koeficient na favorita, zatvaras transakciju ili pravis "sure bet" i ti si tvoje zaradio, vise te ne zanima ishod meca, osim ako ne zelis jos da trgujes na istom mecu. To je trgovanje na Betfair-u, zato je to berza. Samo sto se ovde trguje predvidjanjima.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: izracunavanje broja kombinacija12.12.2013. u 18:09 - pre 126 meseci
Već sam napisao da nisam član BetFair-a stoga ne moram ni da znam kako funkcioniše. Zato pišem samo ono što znam pouzdano. Izmedju ostalog znam da BetFair koristi termin "komisija" tako da to ne zovem ja već je preuzet termin od BetFair-a.

Drugo, nisam ja prikazao niakakv "namešten momenat" već sam prikazao u tom momentu važeće kvote. Ako hoćeš da kažeš da su margine slučajno male moram da te demantujem jer su iste kvote još uvek. Pogledaj ovde. Ali pogledaj odmah jer će se kvote verovatno promeniti pred početak utakmice ako ne i pre.


Evo i kvota na BetFair-u:
SHERIFF TIRASPOL - TROMSO - 1.59 - 4.20 - 7.20 - margina 0.59%
MACCABI HAIFA - SHAKHTER KARAGANDY - 1.48 - 4.7 - 8.6 - margina 0.47%

I ove margine treba dodati na komisiju tako da te tvoje analize treba da malo koriguješ. Uz BetFair komisiju od 5% uvećanu za izračunate margine praktično se dobiju iste margine i u lokalnoj kladionici i na BetFair-u. A o onih 3% komisije može samo da se mašta jer se teško ostvaruje.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: izracunavanje broja kombinacija13.12.2013. u 15:20 - pre 125 meseci
Zaboravih da napomenem da ja nigde nisam pretpostavljao ovako nešto:
Citat:
2012:
Na osnovu tvoje pretpostavke predvidjas da ce rezultat biti neresen ( na nekom mecu) ili da favorit (Sheriff Tiraspol) u gornjem slucaju nece pobediti.

To nije moja pretpostavka ni savet za opkladu već obična podmetačina.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: izracunavanje broja kombinacija13.12.2013. u 22:46 - pre 125 meseci
Citat:
hotchimney:
Već sam napisao da nisam član BetFair-a stoga ne moram ni da znam kako funkcioniše. Zato pišem samo ono što znam pouzdano. Izmedju ostalog znam da BetFair koristi termin "komisija" tako da to ne zovem ja već je preuzet termin od BetFair-a.

Drugo, nisam ja prikazao niakakv "namešten momenat" već sam prikazao u tom momentu važeće kvote. Ako hoćeš da kažeš da su margine slučajno male moram da te demantujem jer su iste kvote još uvek. Pogledaj ovde. Ali pogledaj odmah jer će se kvote verovatno promeniti pred početak utakmice ako ne i pre.


Evo i kvota na BetFair-u:
SHERIFF TIRASPOL - TROMSO - 1.59 - 4.20 - 7.20 - margina 0.59%
MACCABI HAIFA - SHAKHTER KARAGANDY - 1.48 - 4.7 - 8.6 - margina 0.47%

I ove margine treba dodati na komisiju tako da te tvoje analize treba da malo koriguješ. Uz BetFair komisiju od 5% uvećanu za izračunate margine praktično se dobiju iste margine i u lokalnoj kladionici i na BetFair-u. A o onih 3% komisije može samo da se mašta jer se teško ostvaruje.


Ako ne znas kako Betfair funkcionise potpuno je normalno zasto ne mozes videti zasto neko istice prednost trgovanja na Betfair-u. Ako nekad uspes da razumes kako izgleda i kako funkcionise trgovanje na Betfair-u, razumeces i koje su prednosti toga u odnosu na standardno kladjenje. Nazalost po ovome sto ovde pises mislim da ti nemas volje da naucis kako Betfair funkcionise, tako da neces moci razumeti koje su prednosti. Koliko se secam u nekom od proslih komentara napisao si da si detaljno analizirao Betfair, sad se postavlja pitanje sta si ti analizirao ako neznas kako funkcionise.

Margina koja se pojavljuje kod Betfair-a je stvar slucajnosti koja nastaje tako sto u odredjenom momentu koeficijenti koje nude kupci i prodavci na berzi dodju u takav polozaj da nastane odredjena razlika koju cemo zvati "margina", to nije margina koju odredjuje Betfair na nacin kako odredjuju statndardne kladionice da bi sprecile "sure bet" vec se odredjuje od strane ljudi koji trguju. Betfair nema potrebu da se brani od "sure bet"-a jer Betfair je berza koja samo pruza uslugu trgovanja i ne radi sa svojim kapitalom tako da se nema cega bojati.
Koeficijenti koji su dati su samo “vrhovi” ponuda i kada otvoris na samim ponudama videces na koje iznose se odnose ti vrhovi, to ne znaci da ces ti celi iznos koji zelis uspeti da uplatis na taj koeficijent vec to funkcionise na sledeci nacin.
Osoba A daje ponudu da ce primiti opkladu(uplatu) na 1.95 na iznos 100eura (ovo je primer, cisto da ti napomenem da ne pocnes da ulazis u film kako si ti dao taj koeficijent). Ako je to najvisi koeficient koji je ponudjen pojavice se na ponudi koeficijenata. Osoba B daje ponudu da ce primiti okladu na 1.90 na iznos 300 eura, osoba C daje ponudu da ce primiti opkladu na 1.85 na 150 eura.
Sada dolaci osoba D koja zeli izvrsiti uplatu i gleda koeficijente vidi kao nejvisi 1.95, ali treba pogledati do kog iznosa se to odnosi, odlucuje da uplati 500eura i sada Betfair prikazuje sledece:
Od vasih 500 eura koje zelite uplatiti 100 eura mozete uplatiti na 1.95, 300 eura na 1.90 i ostatak do 500 eura bice na 1.85 ili srednji koeficijent bice toliko i toliko. Te koeficijente nije odredio Betfair vec igraci ili tacnije trgovci na toj berzi. Tako da margina o kojoj ti pokusavas da govoris ima sasvim drugaciji smisao kod Betfair-a.
Moze da se desi sasvim slucajno da neko za*ebancije radi ponudi d ace primiti uplatu na neki visoki koeficijent i laik kao sto si ti pomislice da je napravi cudo i da je pronasao “sure bet”, a onda se razocara da se to odnosi na uplatu od recimo 5-10 eura.
Jos nesto si pomesao “komisija” za koju si se uhvatio, a koja se kod nas prevodi kao provizija je iznos koji se odbija od zarade, ne od uplacenih para vec od ostvarene zarade. Da ti pojasnim, ako uplatis 100 eura na 1.20 koeficijent tebi ce Betfair uzeti 3-5% od tih 20 eura ili uzece ti 0.6-1 euro, sto nije neki veliki iznos.
Takodje nije tacno da je provizija od 3% nesto o cemu se moze samo mastati. Sustinski nije ni toliko bitna, ako neko u toku mesaca zaradi 1000 eura, mogu zamisliti od kakve je vaznosti da li je platio 50 ili 30 eura za uslugu.
Da pojasnim jos nesto ostalim ostalim diskutantima, ako se Betfair ne koristi za trgovanje ili za primanje uplata (sto je nacin rada kladionica) vec samo za uplacivanje na nacin kako to radite u bilo kojoj standardnoj kladionici onda se prednosti Betfair-a ne mogu videti i opet dolazite u situaciju da vam je gubitak u duzem periodu manje-vise neminovan. Prednosti Betfair-a su mogucnost primanja uplate (dobijate ulogu kladionice) i mogucnost trgovanja tacnije da primljenim parama (od uplate) vrsite vi uplatu kada se za to stvore mogucnosti ili izvrsite trgovanje.

@ hotchimney
Problem odkrivanja tople vode resave se kupovinom bojlera, a problem ostvarivanja zarade od kladjenja resave se tako sto se nauci statistika i teorija verovatnoce, moze malo i linearno programiranje (kao oblasti iz Matematike)
i POD OBAVEZNO
investicije (kao oblast iz Ekonomije).

 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: izracunavanje broja kombinacija13.12.2013. u 23:06 - pre 125 meseci
Citat:
hotchimney:
Zaboravih da napomenem da ja nigde nisam pretpostavljao ovako nešto:
Citat:
2012:
Na osnovu tvoje pretpostavke predvidjas da ce rezultat biti neresen ( na nekom mecu) ili da favorit (Sheriff Tiraspol) u gornjem slucaju nece pobediti.

To nije moja pretpostavka ni savet za opkladu već obična podmetačina.


Strucnjak,
prvo lepo procitaj kako je napisano i nemoj da izvlacis reci iz konteksta.



Inace trgovanje na Betfair-u podrazumeva pracenje promene koeficijenata u toku meca i trgovanje time.
Primer:
Na osnovu tvoje pretpostavke predvidjas da ce rezultat biti neresen ( na nekom mecu) ili da favorit (Sheriff Tiraspol) u gornjem slucaju nece pobediti. Primis uplatu na njega od 100 necega, pocinje mec i desi se da Tromso prvi da gol, koeficijenti se pomeraju, sad na Tromso pada koeficijent, a na favorita ide gore. Ovde napravis proracun i prema novo nastalom rasporedu koeficijenta vrsis uplatu na veci koeficient na favorita, zatvaras transakciju ili pravis "sure bet" i ti si tvoje zaradio, vise te ne zanima ishod meca, osim ako ne zelis jos da trgujes na istom mecu. To je trgovanje na Betfair-u, zato je to berza. Samo sto se ovde trguje predvidjanjima.


Dao sam primer da pojasnim trgovanje, u tom primeru cisto hipoteticki navodim kako bi izgledao razvoj dogadjaja. Ako ti je lakse da razumes, zameni reci (zamenice) koje se odnose na tebe zamenicama koje se odnose na trece lice i teraj, bitno je da TI razumes sta je receno u primeru, a da li je pretpostavka tvoja, moja ili necija nije bitno.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: izracunavanje broja kombinacija13.12.2013. u 23:48 - pre 125 meseci
Citat:
hotchimney:



Evo i kvota na BetFair-u:
SHERIFF TIRASPOL - TROMSO - 1.59 - 4.20 - 7.20 - margina 0.59%
MACCABI HAIFA - SHAKHTER KARAGANDY - 1.48 - 4.7 - 8.6 - margina 0.47%

I ove margine treba dodati na komisiju tako da te tvoje analize treba da malo koriguješ. Uz BetFair komisiju od 5% uvećanu za izračunate margine praktično se dobiju iste margine i u lokalnoj kladionici i na BetFair-u. A o onih 3% komisije može samo da se mašta jer se teško ostvaruje.


Evo kako izgledaju koeficijenti sa uracunatom provizijom koju ti zoves komisija.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: izracunavanje broja kombinacija

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 50903 | Odgovora: 153 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.