Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odabir i kopiranje redova iz tabele

[es] :: Office :: Excel :: Odabir i kopiranje redova iz tabele

[ Pregleda: 2233 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sonus70
Novi Sad

Član broj: 120808
Poruke: 176
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+266 Profil

icon Odabir i kopiranje redova iz tabele24.07.2013. u 06:20 - pre 130 meseci
Probao sam sa pretragom ali ne znam ni kako da tražim. Svako jutro dobijam neki izveštaj u tabeli koja ima preko 1000 redova sa naslovima i ponegde merdžovanim ćelijama. A meni treba iz nje da izvučem redove samo nekih 400 koji mi trebaju sa spiska koji je u drugoj tabeli. Svaki red odgovara jednom kupcu. Može li se to jednostavno uraditi? U prilogu je primer kako izgledaju te tabele.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Odabir i kopiranje redova iz tabele24.07.2013. u 12:28 - pre 130 meseci
probaj vidjeti jel ti pomaže VLOOKUP funkcija
Code:
=VLOOKUP($B1;kupac_br;COLUMN()-5;FALSE)

vidi attach
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

sonus70
Novi Sad

Član broj: 120808
Poruke: 176
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+266 Profil

icon Re: Odabir i kopiranje redova iz tabele24.07.2013. u 17:27 - pre 130 meseci
Pogledao att. ali izgleda da ja nisam bio dovoljno jasan. A i ceo dan mozgam kako da se to preciznije objasni.
Treba iz velike tabele svih kupaca da izbrišem one redove čija šifra kupca (kolona B) ne postoji u šifri kupca (kolona C) tabele za odabir. Nije problem da malu tabelu nekako preuredim, ona će se menjati samo kad se dobije neki novi kupac, ne tako često. Mislim da je bolja opcija brisanje redova iz postojeće tabele pošto sa kopiranjem u novu kopiraju se i sve prazne kolone koje postoje zbog ,po meni, glupavo odrađenog zaglavlja i preteranog korišćenja "merge" na koje ne mogu da utičem. Umesto da imam kolone od A do H u tabeli se nalazi od A do AN. To tako izbacuje knjigovodstveni program.
Pogledao sam help za VLOOKUP ali nisam baš razumeo njen mehanizam. Idem još to malo da pronjuškam primere da shvatim kako radi
 
Odgovor na temu

sonus70
Novi Sad

Član broj: 120808
Poruke: 176
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+266 Profil

icon Re: Odabir i kopiranje redova iz tabele24.07.2013. u 19:32 - pre 130 meseci
Ili koristiti neki vba kod koji će uzimati vrednosti od B9 do B.Lastrow iz velike tabele i testirati da li se takva vrednost nalazi negde u C koloni male tabele, pa ako ne postoji da obriše ceo taj red velike kolone. Čak ne mora ni celu C kolonu da pregleda nego samo dok ne dođe do prvog većeg broja, pretpostavljam da bi bilo brže. Te šifre u koloni C će uvek biti rastuće pošto ću ja biti zadužen za održavanje liste pa mogu o tom voditi računa pri ubacivanju novog kupca.
A možda ja i sve ovo lupetam pošto nikad nisam napisao reda VBA koda. Moje programiranje se zaustavilo 1995 sa paskalom na faksu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Odabir i kopiranje redova iz tabele

[ Pregleda: 2233 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.