Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Visual FoxPro - iskustva

[es] :: Baze podataka :: Visual FoxPro - iskustva

[ Pregleda: 4350 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Simke
Marko Simic
Sandfield Associates (Solution
Developer)
Novi Zeland

Član broj: 1158
Poruke: 751
*.dialup.xtra.co.nz

ICQ: 71578686
Sajt: www.sandfield.co.nz


Profil

icon Visual FoxPro - iskustva13.03.2004. u 03:02 - pre 244 meseci
Kakva su vasa iskustva sa Visual FoxPro? Ja ga do sada nikad nisam koristio, pa me zanima gde se odprilike nalazi u odnosu na Access i MS SQL Server? U principu koje su mu dobre/lose strane, zasto bas njega koristiti, za kakvu vrsu aplikacija je najbolji i slicno. Koji programski jezik koristi - neku varijanu VB-a ili nesto sasvim drugo?
All beer is good. Some beer is better.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Visual FoxPro - iskustva13.03.2004. u 15:04 - pre 244 meseci
Visual Fox Pro je manje vise namenjen programerimakoij su ranije razvili aplikacije u FoxPro-u pa im je jeftinije da predju na Visual nego da sve rade iz pocetka na nekoj novoj platformi.

Inace koristi zastareo Fox Pro engine za bazu koji je ipak proveren u praksi i prilicno je mocan i upotrebljiv. Po meni, mnogo je bolje resenje od Accesa za ozbiljne aplikacije.
Interno, prilican je krpez. Pokusali su da naprave neki hibrid FoxProa i objektno orjentisanog Vizuelnog alata a la Visual Studio i uglavnom vise zakomplikovali nego olaksali rad. Objektni mehanizam u VF je u velikoj meri nedorecen i u nekom zacetku. Doduse, u mdjuvrmenuj su izasle nove verzije pa su tu mozda nesto i doterali.

Za ozbiljne apliakcije preporucujem Delphi za razvoj klijentskih apliakciaju kombinaciji sa bilo koijm SQL serverom (zavisno od potreba).

 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: Visual FoxPro - iskustva

[ Pregleda: 4350 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.