Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prava pristupa u dbc bazi (Visual FoxPro 6.0)

[es] :: Baze podataka :: Prava pristupa u dbc bazi (Visual FoxPro 6.0)

[ Pregleda: 3041 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stante
Ante Stantić
JP Zavod za urbanizam Subotica
Subotica

Član broj: 81313
Poruke: 22
*.tippnet.co.yu.



Profil

icon Prava pristupa u dbc bazi (Visual FoxPro 6.0)14.03.2006. u 11:45 - pre 220 meseci
Pozdrav,
da li mi neko moze pomoci oko zastite baze u smislu prava pristupa? Baza je u *.dbc formatu, a tabele u *.dbf? Pistup podacima kroz aplikaciju radjenu u Visual FoxPro-u 6.0 je resena unosenjem user/pass kombinacija na osnovu cega se odredjuje kojim se maskama pristupa i samim tim sta se moze raditi, ali je problem sto se tabele tj. podaci mogu kopirati.
Kroz sam windows mogu "resiti" one koji uopste nemaju pravo da pristupaju (sharing), problem su mi oni koji imaju pravo samo da citaju neke podatke, ili pak da citaju i menjaju samo pojedine podatke (tabele). Mislim, mogu staviti kod sharinga da im pristup bude read-only, ali ce i tada moci da prekopiraju tabele. Moze li mi neko pomoci?

Hvala
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Prava pristupa u dbc bazi (Visual FoxPro 6.0)20.03.2006. u 12:08 - pre 220 meseci
Buduci da je DBF da kazem 'star i otvoren' format odnosno moze mu se pristupiti direktno, bez nekih silnih alata, tesko mozes tako nesto izvesti.
Znaci bilo ko moze otvoriti fajl, pregledati, izmjeniti. Naravno jedan nacin je da zastitis sam pristup fajlu, ali onda i aplikacija nece raditi bas najbolje.
Drugi nacin je da kroz aplikaciju kriptujes i dekriptujes podatke. Na taj nacin samo ce tvoja app moci pristupiti pravim podacima. Naravno, svaka
zastita se moze razbiti, ali ces otezati zivot 'provalniku' :)

:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: Prava pristupa u dbc bazi (Visual FoxPro 6.0)

[ Pregleda: 3041 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.