Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prikazivanje slike iz mdb baze ?

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Prikazivanje slike iz mdb baze ?

[ Pregleda: 1259 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MarsalM
ETF
Berane,Crna Gora

Član broj: 299656
Poruke: 8
*.crnagora.net.



Profil

icon Prikazivanje slike iz mdb baze ?08.05.2013. u 12:49 - pre 133 meseci
Zdravo svima.Potrebna mi je vasa pomoc oko sledeceg : Kreirao sam mdb bazu i jednu tabelu.U toj tabeli u jednoj koloni mi se nalaze slike (OLE Object) . Kako da u Borland C++ Builder 6,Delphi kad postavim dbgrid klikom na odredjenu celiju(gdje je slika) ta se slika prikaze u DBImage ,ili jednostavno da kad aktiviram ADOTable da se prolaskom kroz tabelu slike ucitavaju u DBImage,tj prikazuju.Dakle potrebno mi je samo kako se to prikazuje u DBImage... Nisam bas lijepo objasnio sta mi treba al nadam se da me shvatate sta zelim. Zahvaljujem svima na odgovorima.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Prikazivanje slike iz mdb baze ?08.05.2013. u 14:32 - pre 133 meseci
> Delphi kad postavim dbgrid klikom na odredjenu celiju(gdje je slika) ta se slika prikaze u DBImage ,ili jednostavno da kad aktiviram ADOTable da se prolaskom kroz
> tabelu slike ucitavaju u DBImage,tj prikazuju.Dakle potrebno mi je samo kako se to prikazuje u DBImage... Nisam bas lijepo objasnio sta mi treba al nadam se da me

U principu ne treba ništa posebno da radiš samo da povežeš polje i DB kontrolu (DBImage). Recimo dodaš sva polja u dataset, postaviš to polje sa slikom kao ftGraphic i povežeš ga sa dbImage kontrolom. Uz Delphi dolaze primeri, pa pogledaj recimo standardni FishFact.
 
Odgovor na temu

MarsalM
ETF
Berane,Crna Gora

Član broj: 299656
Poruke: 8
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Prikazivanje slike iz mdb baze ?13.05.2013. u 11:45 - pre 133 meseci
Radio sam sve to al ne ide,tako da sam to odlucio da uradim na drugi nacin,malo gluplji al jbg.Bitno je da radi :) Zahvaljujem na odgovoru :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Prikazivanje slike iz mdb baze ?

[ Pregleda: 1259 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.