Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dodeljivanje verzije mdb bazi

[es] :: Access :: dodeljivanje verzije mdb bazi

[ Pregleda: 1836 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.ms012.net.



+41 Profil

icon dodeljivanje verzije mdb bazi15.10.2008. u 13:00 - pre 189 meseci
Neko je na forumu dao predlog,kako održava ažurirane sve MDE baze kroz mrežu,ali ja nisam uspeo da ponovo pronađem.Interesuje me kako da vodim evidenciju promene mdb,a samim tim i mde baze.Znači kad nešto dodam ili oduzmem u stukturi glavne baze (MDB),da to označim kao novu verziju i da je prosledim drugima.
Jednog dana...
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: dodeljivanje verzije mdb bazi15.10.2008. u 14:16 - pre 189 meseci
Acess nema ugradjeni mehanizam da registruje promenu na objekrima i da tada poveca neki brojac koji bi bio "verzija MDB fajla". Svako se snalazi kako zna i ume. U svakom slucaju, samodisciplina je osnova bilo koje metode.

Metod koji je koristim u praksi je ovo:
A) Rad na developer strani
1. Imam radni folder koji se zove NetworkDrive:\CurrentApplication\. Tu sedi trenutna vazeca MDB verzija i od nje sagradjena trenutna MDE verzija. Ime aplikacije se ne menja u ovom folderu, ono je uvek recimo MyApp.MDB i MyApp.MDE
2. Imam folder WorkInprogress, gde sedi verzija na kojo radim i eksperimentisem. Svaka verzija ima broj, recimo MyApp_25.MDB. Imami word dokumet koji se zove MyApp_25.DOC. Tu pise koje sam izmene napravio i zasto. To je najtezi deo, da se upise u word sta sam radio i zasto. Kad je MyApp_25.MDB spreman za produckciju, uradim tri stvari: 1) kopiram je u folder WorkInprogress\Obsolete\MuApp_25.MDB 2)Kopiram MyApp_25.MDB u folder CurrentApplication, pod imenom MyApp.MDB i tu napravim MyApp.MDE 3) Preimenujem u folderu WorkInprogress fajl MyApp_25.MDB u MyApp_26.MDB. 4) Kreiram fajl MyApp_25.DOC Na taj nacin znam da je tekuca aplikacija u CurrentApplication je ona koja u WorkInprogress\Obsolete\ ima najveci broj . Verzija _26 sedi i ceka promene.

B) Distribucija novih verziaj MDE
1) U folderu CurrentApplication ima .BAT fajl koji radi sledece:
1.1 kreira kod korisnika folder C:\Mojaplikacija\ (ako folder vec postoji, brise se i preko nejga se kreira novi)
1.2 kopira NetworkDrive:\CurrentApplication\MyApp.MDE u C:\Mojaplikacija\MyApp.MDE

2) kod korisnika na desktopu imamshortcut na BAT fajl iz tacke 1
3) korisnik ne startuje MDE nego BAT fajl. BAT fajl svaki put donese tekuci MDE


Ako napravim neku zimenu u MDE koja je potrebna korisnicima istog momenta, posaljem im mail i kazem da izadju iz aplikacije i ponovo je startuju preko shortcut na .BAT fajl

Neko drugi korisi neku drugu taktiku, vredi cuti razlicita iskustva i ideje.


 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.evizo.net.



+41 Profil

icon Re: dodeljivanje verzije mdb bazi15.10.2008. u 17:27 - pre 189 meseci
Interesantna organizacija,nema šta.Da vidimo da li još neko ima neki predlog.Recimo ja sam zamislio da u back end baze kreiram tabelu recimo tblVerzija u kojoj će biti dva polja:Verzija-Numeric i opis-memo,a u samom front endu tabelu tblTrenutnaVerzija sa istim tipom polja.Kada nešto prepravljam pozivaću formu koja za record source ima ovu tabelu(tblTrenutnaVerzija),u kojoj ću ručno da ubacim verziju i opis šta je promenjeno.Na startup formi ubaciću text polje Proveraverzije kojem ću da dodelim poslednju vrednost iz tblTrenutnaVerzija.Zatim se proverava da li je vrednost Proveraverzije na startup formi ista kao i poslednji podatak u tblVerzija na backend-u,pa ako nije gasi se i zahteva se od korisnika da pokrene .BAT fajl koji usnimava novu MDE veziju.Da budem iskren,ovako nešto je bilo u postu nekog od naših prijatelja koji ja ne mogu i dalje da pronađem.Jedino mi ostaje nejasno kako da u tblVerzija koji je na back end-u odradim ažuriranje,kada je mde baza osvežena,tj kada je korisnik pokrenuo .BAT fajl za gaženje stare i usnimavanje nove baze,jer će tada kada jedan korisnik to odradi i svima ostalima u tblVerzija (na koju se svi iz baze linkuju) biti dodata nova verzija u polju Verzija,pa samim tim neće im biti prikazana poruka da koriste staru verziju.A možda i nisam u pravu jer će njima i dalje na front endu (koji nisu osvežili )biti u tabeli tblTrenutnaVerzija ona prethodna.Dok sam ovo pisao izgleda da sam našao rešenje.Svejedno,voleo bih da čujem još neko mišljenje.
Jednog dana...
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
*.bilokalnik.hr.



+8 Profil

icon Re: dodeljivanje verzije mdb bazi16.10.2008. u 07:23 - pre 188 meseci
Pa ja slično radim ko zidar, sve lokalno prepravljam , programiram
ako nešto prepravim , na formi koja se prva starta napišem npr.. ver. 5.01 , i datum ispravka
iz mdb napravim mde.
To je što se tiče programiranja

Napravio sam si u accessu program koji kad startam taj mojprogram.mde
kopira svim korisnicima koji su navedeni u tablici korisnici ( \\nabava01\nabava ..... itd)

ako korisnici rade s starijom verzijom a u toku je kopiranje , nema veze , iskopira se preko te stare
verzije , a kad sljedeći put starta aplikaciju , starta mu se nova verzija, tako da korisnik netreba
razmišljat o kopiranjima. U slučaju da se program nemože iskopirat, kod obrade greške mi javi
kome nije iskopiran program




 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: dodeljivanje verzije mdb bazi

[ Pregleda: 1836 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.