Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 17992 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

savaman
Sava Sawson
bingo, taxi
Nis

Član broj: 189317
Poruke: 68
*.ptt.rs.

Sajt: aronijanet.com


+1 Profil

icon Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana25.03.2013. u 12:24 - pre 135 meseci
Procitao sam vise postova koji se uglavnom odnose na neplacanje dugovanja.
Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu ali imam dugovanje od ranije. Na uplatnicam sam upisivao iznos i mesec za koji placam.
Dali mogu da se pozivam na zakon o obligacionim odnosima ukoliko mi iseku struju i dali ima tu neke osnove.
U distribuciji su mi obracunali otpis kamate na sledeci nacin:

ukupan dug 69.450
da platim odmah 7.020
ostaje 62.430
otpis kamata 10.430
ostatak 52.000 na 9 rata 5.778 mesecno plus redovna potrosnja.
To mu dodje oko 8.000 mesecno sto je previse za jednu platu i petoclanu porodicu.

Da napomenem jos "ako me to nesto spasava" da u kuci zivi i moja sestra. Strujomer je za oba sprata a kuca jos nije podeljena jer ostavinski postupak nije zavrsen posle smrti roditelja.

Hvala na bilo kakvom savetu i misljenju o mom slucaju.


You can change your destiny !
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana25.03.2013. u 12:44 - pre 135 meseci
Znam da cu sad da budem popljuvan najstrasnije ali ako vec trazis savet ja bih ti savetovao da ono sto si potrosio treba da platis.
 
Odgovor na temu

savaman
Sava Sawson
bingo, taxi
Nis

Član broj: 189317
Poruke: 68
*.ptt.rs.

Sajt: aronijanet.com


+1 Profil

icon Re: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana25.03.2013. u 12:48 - pre 135 meseci
Citat:
Informer: Znam da cu sad da budem popljuvan najstrasnije ali ako vec trazis savet ja bih ti savetovao da ono sto si potrosio treba da platis.

Lako je to reci. U to vreme sam bio povredjen i dan danas jos nemam posla.
You can change your destiny !
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana25.03.2013. u 12:53 - pre 135 meseci
Da, znam, svi imaju neki izgovor.

Jedino mi budale koji uvek sve placamo na vreme nemamo nikakav izgovor.

Uzmi kredit da platis taj racun. Trazi na 24 meseca npr pa ce i rata da ti bude manja.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana25.03.2013. u 12:56 - pre 135 meseci
Kapiram ja da si ti u teškoj situaciji, ali sa EDB ti ne vredi pozivati se na "Zakon o obligacionim odnosima", jer oni u rukama imaju jači zakon: iseku struju. Ono oko zastarevanja možeš za komunalije (smeće, voda i ostalo), i za RTS, jer to ne mogu da ti uskrate.

Imaš jedinstvenu priliku da se oslobodiš kamate (što nije fer prema mnogima koji su kamatu platili ili plaćaju redovno), pa stoga iznađi način i iskoristi ovu priliku. Nedajbože da ti iseku struju, platićeš mnogo, mnogo više. Po nekoj računici, biće da preko dve godine nisi plaćao struju, a kurs EUR je otišao oho-ho, pa je tako ova prilika još povoljnija nego što prosta računica kaže.

Ja lično ne verujem da će se ikad vratiti vremena kad je moglo trošiti, a ne platiti struju.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana25.03.2013. u 13:20 - pre 135 meseci
Citat:
savaman
Dali mogu da se pozivam na zakon o obligacionim odnosima ukoliko mi iseku struju i dali ima tu neke osnove.

Pozivati se na bilo koji zakon u očekivanju pravnog dejstva istog moguće je isključivo u sudskom postupku, dakle, dokle god elektrodistribucija protiv tebe ne pokrene sudski izvršni postupak, nema nikakvog efekta da se pozivaš na taj zakon.
E, sad, ako pak sačekaš da distribucija pokrene sudski postupak za svoje potraživanje, rizik za ishod ćeš morati da preuzmeš u potpunosti.
 
Odgovor na temu

savaman
Sava Sawson
bingo, taxi
Nis

Član broj: 189317
Poruke: 68
*.ptt.rs.

Sajt: aronijanet.com


+1 Profil

icon Re: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana25.03.2013. u 13:51 - pre 135 meseci
Ponudili su mi 12 meseci bez otpisa kamata pa opet rata bude velika.
Oni izgleda nude samo programe koje niko ne moze da otplati. Neznam sta ce im to.
Bolje da ponude pristojne rate recimo u visini prosecne potrosnje i da lepo uzmu pare. Secom nista ne dobijaju.
You can change your destiny !
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana25.03.2013. u 14:48 - pre 135 meseci
Jednostavno nije tačno da nude samo programe koje niko ne može da plati.
Ja već 30 godina koristim njihov program zvani "redovno plaćanje" i nisam imao problema. Čak i kad sam ostao bez posla tamo negde 1998, i sad kad sam već treću godinu bez posla, i dalje redovno plaćam struju.
A to da sečom ništa ne dobijaju... Ništa ni ne gube, odnosno ne moraju da isporučuju struju neplatišama, i da sebi prave još veći minus.
Inače mislim da je EPS leglo kabadahijskog trošenja i traljavog poslovanja, ali ni za vas neplatiše nemam reči hvale.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana25.03.2013. u 18:31 - pre 135 meseci
Ne može niko da me ubedi da taksista ne može da plaća tolike rate za struju.

Ovo što si redovno plaćao struju poslednjih godinu dana si u stvari plaćao najstariji dug, samim tim si ostao bez mogućnosti da se pozoveš na zastarelost.

P.S. Znam da zvuči kao generalizacija, ali vas nišlije 'vata kolektivno ludilo neplaćanja struje.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

ŽIKI

Član broj: 57957
Poruke: 145



+41 Profil

icon Re: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana25.03.2013. u 19:10 - pre 135 meseci
Zarade taksista u bg i van njega teško mogu da se porede.
Da sam na tvom mestu raspitao bi se koliko iznosi da se izmiri dug odjednom u celini, možda opet daju neki popust :), zatim obišao banke da vidim gde mi je najpovoljniji keš kredit, odabrao veličinu i rok otplate rate i završio sa brigom da li će sutra doći da seku struju.
Tebi treba negde oko 60.000, to će te verovatno izaći negde između 1500-3000 mesečno(u zavisnosti od banke i roka 3-7godina).
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana25.03.2013. u 19:32 - pre 135 meseci
Ne znam. Ja sam platio i osnovni dug i kamatu koja je bila veća od osnovnog duga i šta sad. Kad isključe struju, da vidiš kako se skupi kinta samo tako. Digo kreditnu karticu, krajnje nepovoljnu, pa i tu pukao još na kamatu banci, ali mrak je mrak, a struja je struja.

Prošao sam tu fazu u životu i sve što mogu da poručim jeste - ne kačite se sa EPSom, jer imaju makaze, ne treba im sud.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

savaman
Sava Sawson
bingo, taxi
Nis

Član broj: 189317
Poruke: 68
*.ptt.rs.

Sajt: aronijanet.com


+1 Profil

icon Re: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana25.03.2013. u 19:34 - pre 135 meseci
To sa taksijem je zavrseno od moje povrede kicme. A taksista u nisu sa tim poslom samo moze da napravi milionsko dugovanje za poreze i doprinose kao sto ja imam. Cim budem nasledio kucu uzece je drzava pa nek ona podmiri racun za struju sama sebi. Ja posle toga necu imati vise nista osim golog zivot a njega niko ne moze da mi uzme.
Ovaj predlog sa kreditom otpada jer ga nedaju nezaposlenim licima a supruga vec grca u otpacivanju jednog koji je podigla zbog "besplatnog skolovanja" dece u Srbiji.

You can change your destiny !
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana25.03.2013. u 19:36 - pre 135 meseci
Ne znam šta da ti kažem. Jedino da plaćaš samo ovih ~6000 dinara, a da tekuće račune ne plaćaš, a onda posle 9 meseci se opet dogovoriš na rate i tako dok se ne izvučeš.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

savaman
Sava Sawson
bingo, taxi
Nis

Član broj: 189317
Poruke: 68
*.ptt.rs.

Sajt: aronijanet.com


+1 Profil

icon Re: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana25.03.2013. u 20:09 - pre 135 meseci
Citat:
bachi: Ne znam šta da ti kažem. Jedino da plaćaš samo ovih ~6000 dinara, a da tekuće račune ne plaćaš, a onda posle 9 meseci se opet dogovoriš na rate i tako dok se ne izvučeš.


Ipak je ova rasprava dovela do reultata. Evo jednog konstruktivnog predloga.
Neznam kakav je ugovor. Mozda se potpisivanjem obavezujem da cu izmirivati i tekuce obaveze a onda ovo otpada a mnogo mi se svidja.
Sto da im dajem pare kad mogu prvo da ih obrnem pa onda da im vrnem ;)

Hvala Bachi.
You can change your destiny !
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana25.03.2013. u 20:31 - pre 135 meseci
Naravno, ovo ti nije garancija da će uspeti i niko ti ne garantuje da tokom tih 9 meseci neplaćanja neće raditi makaze.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana25.03.2013. u 21:02 - pre 135 meseci
Citat:
savaman:
Sto da im dajem pare kad mogu prvo da ih obrnem pa onda da im vrnem ;)

A redovne platiše su budale pa neznaju da "obrnu-pa-vrnu"? To samo vi, pametni?

More, kod takvih poput tebe ne treba samo makaze da rade već i govnjıva motka.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana25.03.2013. u 22:35 - pre 135 meseci
Citat:
ventura: A redovne platiše su budale pa neznaju da "obrnu-pa-vrnu"? To samo vi, pametni?


A cela prica je ustvari krenula od toga kako se nema para. A sto vise odvrcemo klupko sve vise dolazimo do zakljucka da bi on ustvari hteo da zavrne sistem sto je vise moguce. Nije dosta sto su ga trpeli da duguje toliko pa bi sad na jos neki nacin da se izmotava...
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana26.03.2013. u 00:13 - pre 135 meseci
Meni zvuci krajnje jadno to nepopravljivo provlacenje teze da apsolutno svi hoce da zavrnu drzavu. Meni nije cudno da postoje ljudi u Srbiji koji stvarno ne mogu da zarade iz nekog razloga. Uostalom koliko puta smo skoro svi mi vec bili zavrnuti od strane drzave, uopste me ne cudi ni sto mnogi onda hoce da zavrnu drzavu. Imaju puno moralno pravo na to.
Realno...
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana26.03.2013. u 06:13 - pre 135 meseci
Imaju puno moralno pravo na to, ali zavrtanjem države na bilo koji način neposredno zavrće i njene građane. To i jeste problem. Svako ko primi mito da bi sredio neki tender zavrće narod, svako ko omogući monopol zavrće narod, svako ko ne plaća usluge i dobara zavrće narod.

A što se tiče države, koliko volim zemlju Srbiju, toliko mrzim državu. 1000 puta sam na svojoj koži osetio kako radi protiv mene i tretira me ko poslednjeg roba kome treba izvući pare sa što više zatezne kamate, a sve te manje ceni ko čoveka i građanina od koga sama država zavisi.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana26.03.2013. u 07:54 - pre 135 meseci
To i jeste problem nas Srba i našeg odnosa prema našoj državi Srbiji. Dok god kolektivna svest bude takva da je moralno i ispravno državu prevariti, ukrasti od države, zakinuti državu - dotle ćemo da imamo jadnu i bednu državu Srbiju, koju niko ne poštuje niti uzima respektabilno. Najgori i najbedniji u Evropi, na samom dnu u svetu. I onda nam neko drugi kriv što nas gov*a poput Tačija i sličnih podje*avaju i ponižavaju na kobajagi pregovorima.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 17992 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.