Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li i koliko placam porez Nemackoj za narudzbine iz USA?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Da li i koliko placam porez Nemackoj za narudzbine iz USA?

[ Pregleda: 3026 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Anchy_86

Član broj: 121749
Poruke: 42
46.115.58.*



Profil

icon Da li i koliko placam porez Nemackoj za narudzbine iz USA?09.07.2012. u 21:55 - pre 143 meseci
Kao sto i sam naslov kaze :) mene zanima ako kupim nesto online iz USA, a trenutno boravim u Nemackoj da li ja placam pdv ili ne placam. I ako placam da li je to standardno 19% ili vise/manje?

Da li postoji opcija, ukoliko platim PDV da trazim povracaj novca, posto to planiram da iznesem iz EU?
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Da li i koliko placam porez Nemackoj za narudzbine iz USA?10.07.2012. u 02:25 - pre 143 meseci
Placas PDV sigurno, sem ako nije ispod odredjene sume (mislim da je oko 75EUR trenutno).

Trebalo bi da mozes da povratis taj PDV pod uslovom da je roba imenski na tebe (a ne na zitelja EU) poslata.


PDV znaci sigurno placas, dok povracaj... male su sanse ;)
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Da li i koliko placam porez Nemackoj za narudzbine iz USA?10.07.2012. u 05:09 - pre 143 meseci
Za povracaj ti je minimalac vrednosti robe od 150-200 evra. Pitaj nekog ko ide za Nemacku za detaljniju cifru. Ako je ispod te neke granice, neces moci da podneses zahtev za povracaj. Novac uzimas sledeci put kad udjes u Nemacku.
 
Odgovor na temu

Anchy_86

Član broj: 121749
Poruke: 42
46.115.58.*



Profil

icon Re: Da li i koliko placam porez Nemackoj za narudzbine iz USA?10.07.2012. u 06:06 - pre 143 meseci
Na mene ce glasiti. Ja sam cula da je ta cifra za povracaj 100e? I sve sto treba da uradim je da popunim obraac, na carini pokazem robu i papir i sledeci put kad ulazim u EU ce mi vratiti pare (posto ako idem busom preko madjarske, tesko da mogu na 'ulasku' u Nemacku dobiti povracaj). A u slucaju da na primer necu opet dolaziti u nekom razumnom vremenu (tipa u narednih par godina) u EU/Nemacku, kako onda da vratim PDV?
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Da li i koliko placam porez Nemackoj za narudzbine iz USA?10.07.2012. u 09:07 - pre 143 meseci
To ti zavisi od vrste obrasca. Npr. u Madjarskoj imas plavi obrazac zvani Global Refund, sa kojim mozes oma na granici da vratis porez ali je manja lova. Al to zavisi od radnje u kojoj kupujes tj. da li imaju takav obrazac. Najbolje resenje je da kontaktiras nemacku carinu, putem mejla, pa ce ti oni vec objasniti.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Da li i koliko placam porez Nemackoj za narudzbine iz USA?10.07.2012. u 10:20 - pre 143 meseci
Nema obrasca za GlobalRefund ili Travelex ili sta vec posto ovo direktno carina naplacuje (u stvari kurirska sluzba).
Najbolje stvarno proveri sa carinom (Deutsche Zoll - ima i na engleskom sajt).

Inace... jesi li sigurna da ti nije isplativije da kupis prosto u Nemackoj i da normalno trazis povracaj MwSt.? Skoro sve sto sam gledao je uglavnom u DE koliko u USA, samo +MwSt. koji sigurno mozes da vratis. Naravno da ima izuzetaka i da je u USA skoro stalno neka rasprodaja (zemlje :D) ali mislim da mozes naci u Nemackoj sve sto ti treba inace.
 
Odgovor na temu

Anchy_86

Član broj: 121749
Poruke: 42
46.115.1.*



Profil

icon Re: Da li i koliko placam porez Nemackoj za narudzbine iz USA?10.07.2012. u 17:49 - pre 143 meseci
Stvar je u tome sto to sto bih htela da kupim je dosta jeftinije nego ovde (radi se o tehnici). Imam druga kome bih uplatila pare on bi mi kupio i poslao ovamo. Ovamo, jer mi je trenutno mesto boravka Nemacka. Zato sam pitala kako bi islo to oko povracaja poreza. Ok, platicu. Za Madjarsku znam da vracaju na granici, a zna li neko da mi kaze kako da vratim ovaj porez? Zar ne bi trebalo da mogu isto na Madjarskoj granici (posto su i oni u EU)?

Procitala sam na tom sajtu da se od 2008 ne carini roba do vrednosti od 150e, (osim valjda cigereta i tako tih stvari). Mozda i nisam dobro razumela, pa ako moze neko nek mi objasni :)

P.S. Mogu ja naci sve u Nemackoj sto mi treba, ali ako za neku stvar u USA mogu dati 100$, a u Nemackoj to kosta 300e, zasto bih im ostavljala cca 200e kad ne moram :))) (jer u tom slucaju necu ni nasima platiti carinu )

Exemptions from these duties/taxes only apply to purchases of goods of low value. Thus, no import duties/taxes are levied on deliveries with a total value not exceeding € 22.

With effect as from 1 December 2008, the limit for duty-free import is being raised to € 150 per consignment; the limit for exemption from import VAT, on the other hand, will remain at the current level of € 22.

However, these exemptions do not apply to the following items:

alcoholic products,
perfume and eau de toilette,
tobacco and tobacco products.
Coffee is also excluded from the excise duty exemption, i.e. the excise duty payable on coffee is charged even below the € 22 limit.

The amount of customs duty you have to additionally reckon with depends on the rate of duty and the dutiable value of the goods.


izvor: http://www1.zoll.de/english_ve.../internet/index.html#Internet1
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Da li i koliko placam porez Nemackoj za narudzbine iz USA?10.07.2012. u 22:41 - pre 143 meseci
Ma zovi Zoll, ako si tamo pogotovu... objasnice ti DA LI moze ili ne. Ne mozes uvek da dobijes VAT nazad... ako radnja nema VAT refund, nema nista od toga. Ako to radi carina (kada nesto uvozis ti iz USA), ne znam da li to vracaju i kako vracaju - moras ti da pitas, pa nam taman javi ;)


OK ako je tolika razlika, ja sam skoro gledao podosta toga, i cesto sam cak i video iste cene u Nemackoj (znaci sa porezom) ili slicne (znaci iste bez poreza). Znam da ima stvri koje su skuplje uvek u Nemackoj, ali nadje se...

http://geizhals.at/de/
Pa trazi gde ti je najjeftiniaj tehnika ;) Bas me zanima sta je to toliko jeftinije u USA. U skorije vreme nisam naisao na nesto toliko jeftinije (znaci kada se izuzme MwSt.). Jedino sto u USA cesto ima za neke stvari veci izbor.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Da li i koliko placam porez Nemackoj za narudzbine iz USA?

[ Pregleda: 3026 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.