Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

stare teme:zakljucavanje ili dodatno naznacavanje

[es] :: Predlozi i pitanja :: stare teme:zakljucavanje ili dodatno naznacavanje

[ Pregleda: 2041 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

daksi990

Član broj: 277227
Poruke: 499
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon stare teme:zakljucavanje ili dodatno naznacavanje06.10.2011. u 14:58 - pre 151 meseci
Posto se cesto desava da ljudi odgovore na temu staru i vise od godinu dana. Ja predlazem da se takve teme koje nemaju odgovora recimo posle godinu dana automatski zakljucavaju ili da korisnik bude obavesten kada pocne da pise odgovor na temu.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: stare teme:zakljucavanje ili dodatno naznacavanje06.10.2011. u 15:40 - pre 151 meseci
Mnoge stare teme su ipak takve da je ok nadovezati se ako se radi o istoj stvari nego pokretati novu temu. Lakse je ispraviti ako se nekad desi da je neko nepotrebno povampirio temu nego ako nepotrebno krene nova tema.
Doduse, nije losa ideja da postoji neka naznaka da je tema na koju se odgovara stara. Izbegle bi se situacije kada korisnik naidje na takvu temu pretragom i ni ne primeti da je stara tema u pitanju.
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: stare teme:zakljucavanje ili dodatno naznacavanje06.10.2011. u 17:02 - pre 151 meseci
Naznaka može ali zaključavanje ili onemogućavanje pisanja nikako. Ja sam protiv toga. Koncept ovog foruma je da se ceo sadržaj vezan za neku temu nalazi baš u jednoj temi za razliku od nekih drugih foruma koji imaju politiku da moraš da pokreneš novu temu iako samo hoćeš da se nadovežeš na staru. Taj koncept može da se koristi po forumima za podršku dok se na Elitu znanje nagomilava u jednoj temi. Tako da kada neko uzme da čita, nađe sve informacije pod jednim naslovom.

Mene jedino nervira pretraga foruma koja je izuzetno loša i nekada je nemoguće naći nešto iako znamo sve detalje za pretragu.
 
Odgovor na temu

daksi990

Član broj: 277227
Poruke: 499
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: stare teme:zakljucavanje ili dodatno naznacavanje06.10.2011. u 20:11 - pre 151 meseci
Ma ok zakljucavanje tema ne mora mada sam bas juce video kako je super moderator zakljucao temu koja je stara 3 godine sa porukom "Nadam se da je posle tri godine uspeo da sazna adresu ... aaa, jeste. Dovoljno." Zato sam i predlozio dodatno naznacivanje kada odgovarate na temu koja je stara godinu i vise jer se i meni to desavalo jer mahinalno onako listam po temama i ajd da odgovorim a ne gledam u datum.Nije to neki ozbiljan problem ali i moderatori bi trebali da se zapitaju zbog cega se to desava i ne trebaju odgovarati tako drsko jer je ovaj forum namenjen za resavanje problema a ne raspravljanje oko nekih glupih stvari kao sto sam video u jednoj temi gde je covek pitao dali sme da jedan "Kuler" pusti na 220v jer je i na samom kuleru pisalo da radi na 220 v.I sve je to bilo dobro dok nije pocela rasprava o kuler-u i fan-u jer je fan-ventilator a kuler -hladnjak+ventilator sto je potpuno glupo jer je covek postavio pitanje da li moze da ga prikljuci na 220v a ne dali se kaze fan ili kuler.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: stare teme:zakljucavanje ili dodatno naznacavanje06.10.2011. u 21:45 - pre 151 meseci
Šta je u odgovoru drsko? Razumeo bih da je bilo postavljeno pitanje koje je ostalo bez odgovora i onda posle 2-3 godine neko pročita temu i bez gledanja u datum odgovori. Tako možda pomogne sledećem kome bi se desilo nešto slično. U ovoj temi je pokretač već napisao da je rešio problem, posle toga je bilo nekoliko poruka sa predlozima kako još može da se reši i onda dolazi odgovor koji samo pokazuje da tema nije ni pročitana.
Odgovori posle više godina mogu da budu i bez veze, sećam se neke teme u kojoj se govorilo o ceni interneta ali pre 5-6-7 godina i odjednom se pojavljuje današnji komentar u smislu ... e to je preskupo.
Tema je zaključana pošto je problem rešen i nema potrebe da se još neko uključuje sa drugačijim problemom jer to posle teško može da sa nađe. Teme koje ostanu bez odgovora ili mogu da se nastave ne zaključavam.
 
Odgovor na temu

daksi990

Član broj: 277227
Poruke: 499
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: stare teme:zakljucavanje ili dodatno naznacavanje06.10.2011. u 21:59 - pre 151 meseci
Ja o tome i pricam neki se ne slazu sa time da se teme zakljucavaju a i ne moraju u zavisnosti dali je tema na neki nacin zavrsena ili sta vec to sto je taj clan odgovorio ne mora znaciti da on samo "nabija odgovore" jer mnogo njih i ne cita po redu vec samo procitaju ovde-onde pa ajd da napisem i ja nesto.Zato bi ste trebali da ramotrite sta ce te raditi neke teme bar po meni bi trebali da zakljucate kao sto si napomenuo cene interneta od pre 2-3 godine.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: stare teme:zakljucavanje ili dodatno naznacavanje06.10.2011. u 23:12 - pre 151 meseci
Kako god, ne dešava se toliko često da neko "podigne" temu od pre par godina, tako da nije veliki problem ako se nekada i desi
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
212-200-65-112.3gnet.mts.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: stare teme:zakljucavanje ili dodatno naznacavanje07.10.2011. u 14:45 - pre 151 meseci
ma samo nek se resi kada neko pise u prastaru temu i ta poruka se obrise, da tema ode nazad po datumu,a ne da stoji na vrhu, iako je zadnja poruka x godina u nazad
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: stare teme:zakljucavanje ili dodatno naznacavanje07.10.2011. u 21:58 - pre 151 meseci
ja redovno koristim stare teme sa istom ili slicnom tematikom da nadjem odgovor za svoj problem... i nikad ga ne dobijem :/
s toga se ozbiljno razmisljam da li je vredno postovati pravila foruma toliko godina bez rezultata... ne znam u cemu je to problem, kada postavim pitanje u staroj temi niko ne odgovara, a vidim da mnogo njih ponavlja teme i dobija odgovor, i ako ga vec ima u nekoliko ranjih tema... ima verovatno neceg u psihologiji vezano za ovo, ali mislim da problem nije tako lako resiv i da se vise isplati biti bezobrazan... ne kazem da treba biti bezobrazan, vec da se cesto mnogo vise isplati...
 
Odgovor na temu

[es] :: Predlozi i pitanja :: stare teme:zakljucavanje ili dodatno naznacavanje

[ Pregleda: 2041 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.