Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?

[es] :: E-Kupovina :: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 74752 | Odgovora: 309 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?22.02.2013. u 13:19 - pre 135 meseci

Pravilnik?
Jel to onaj NOVI pravilnik, koji su skoro svi morali da prihvate ako misle da nastave koriscenje limunda?
U vreme one prevare sa TV-om koju sam pomenuo, nije pravilnik bio ovakav.

U pravu si kada kazes da ti i ja treba da se obratimo policiji, a ne limundo da sam to cini, medjutim, ko ono rece "zasto da tuzi limundo, on je samo spojio vas dvojicu"....

Nego, imam jednu cepanicu da ti prodam, oces da kupis?



PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?22.02.2013. u 13:29 - pre 135 meseci
Citat:
Marenović Slaviša:
Jel to onaj NOVI pravilnik, koji su skoro svi morali da prihvate ako misle da nastave koriscenje limunda?


Normalno, u cemu je problem? Gde ti tu vidis prevare i varanje?
Lepo su te pitali, hoces-neces?

Citat:
Marenović Slaviša:
U pravu si kada kazes da ti i ja treba da se obratimo policiji, a ne limundo da sam to cini, medjutim, ko ono rece "zasto da tuzi limundo, on je samo spojio vas dvojicu"....
Nego, imam jednu cepanicu da ti prodam, oces da kupis?


I opet, u cemu je problem?
Ako mi ti prodas cepanicu, ko mi je kriv, ti ili Limundo?
Ja bih rekao ti.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?22.02.2013. u 13:29 - pre 135 meseci
^
I hoces li od policije traziti da uzmu podatke o prodavcu koji te je prevario?
Hoce li limundo dati ili ce se pozvati na svoj pravilnik u kome se pozivaju na
zastitu identiteta i privatnosti? HM?



http://www.limundo.com/Clan/joca1992


http://www.limundo.com/kupovin...ez-monitora/RACUNAR-P4/9341457

Evo, kao za inat, kad pratim neku licitaciju, desi se upravo ovako nesto.

Korisnik je udaljen. Da sad pitam zasto, s obzirom da ima samo pozitivne ocene,

pozvace se na sveti pravilnik, u kome pise da svako moze biti udaljen bilo

kada, bez ikakvog obrazlozenja. Dakle, ako je ovaj prodavac dirnuo u sujetu

nekog moderatora, administratora,leti napolje.

I tako do beskraja.


Ovo nije prvi put da se desava da neko tek onako izleti.

PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?22.02.2013. u 13:41 - pre 135 meseci
Citat:
Marenović Slaviša: ^
I hoces li od policije traziti da uzmu podatke o prodavcu koji te je prevario?
Hoce li limundo dati ili ce se pozvati na svoj pravilnik u kome se pozivaju na
zastitu identiteta i privatnosti? HM?


U svom pravilniku navode da ce podatke obezbediti sluzbenom licu.
HM.


Citat:
Marenović Slaviša:
Da sad pitam zasto, s obzirom da ima samo pozitivne ocene,
pozvace se na sveti pravilnik, u kome pise da svako moze biti udaljen bilo
kada, bez ikakvog obrazlozenja.


Upravo tako....A posto si se sam slozio sam tim, ne znam zasto se bunis.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?22.02.2013. u 13:46 - pre 135 meseci
Znači, ja kažem nešto o tebi, kritikujem te, a ti - banuješ me.
Kakav argument!!!! Argument kalibra 45!!!!!

Pazi ovo: (citat iz limundo cafe-a) "Sa početnom cenom od 10 dinara bez dodatnih slika koje se naplaćuju i kvalitetnim dražiranjem do očekivane cene od ili oko 7500 dinara bi provizija Limunda bila duplo manja."

Svaki komentar prolazi moderaciju, prethodno biva pročitan od strane moderatora pre nego što bude odobren.
Dakle, neki moderator je ovo pročitao, i odobrio??????? Odobrava poziv na šticovanje cena?????????????
Ej, čoveče!!!
Ja sam sad napisao i odgovor na ovo, ali sumnjam da će biti objavljen..... moderisanje.

A sujeta je gadna stvar.

Možda se nećeš složiti sa mnom, ali limundo je u svom timu okupio gomilu nesposobnih ljudi punih sujete.



[Ovu poruku je menjao Marenović Slaviša dana 22.02.2013. u 17:33 GMT+1]
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?22.02.2013. u 13:49 - pre 135 meseci
Citat:
Marenović Slaviša
Hoce li limundo dati ili ce se pozvati na svoj pravilnik u kome se pozivaju na
zastitu identiteta i privatnosti? HM?


Err, evo ja sam otisao i pogledao taj pravilnik i koliko vidim:

Citat:

6.10. Podaci o članovima (kupcu i prodavcu) će biti međusobno razmenjeni u svrhu ostvarivanja direktnog kontakta i zaključenja odgovarajućeg pravnog posla. Podaci o članu neće biti dostupni trećoj strani osim u slučaju kada je to izričito zakonom propisano


To znaci da ce ta firma dati podatke uz sudski nalog (sve i da nece, niko ih ne bi pitao ako sud zahteva da se podaci dostave).

Nevezano za tu konkretnu firmu - ako te neko zakine na aukciji, aukcijska kuca nije odgovorna OSIM ako nije u pitanju neka specijalna aukcija gde aukcijska kuca garantuje za autenticnost itd... to se svakako ne radi za opste aukcije u svakom slucaju.

Ebay ima dodatne mere zastite kupcu ali te mere zastite funkcionisu zato sto Ebay u svom vlasnistvu ima provajdera placanja (PayPal) koji ima mehanizme zadrzavanja novca prodavcima. Bez mehanizma placanja i kontrole protoka novca, aukcijska kuca nema puno mogucnosti da pomogne ostecenom kupcu, osim negativnog rangiranja i pomoci policiji ako dodje do postupka.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?22.02.2013. u 13:55 - pre 135 meseci
Citat:
Marenović Slaviša: Znači, ja kažem nešto o tebi, kritikujem te, a ti - banuješ me.
Kakav argument!!!! Argument kalibra 45!!!!!


Kakav je, takav je, sam si se, dobrovoljno, slozio sa time.

Citat:
Marenović Slaviša:
Možda se nećeš složiti sa mnom, ali limndo je u svom timu okupio gomilu nesposobnih ljudi punih sujete.


Ama, niko te ne tera da ga koristis....Nit je Limundo jedini u drzavi koji radi ovo, nit je jedini na svetu.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?22.02.2013. u 14:02 - pre 135 meseci

Dimkoviću, samo zamisli ovo:

Ja fotografišem negde neki fancy TV, stavim tu fotku na aukciju, postavim svoje LAŽNE podatke, koristim jednokratnu SIM karticu,
ti izlicitiraš 30 000 dinara za taj TV, pošalješ mi lovu, ja nestanem.

Gde su podaci prodavca, tj mene?
Zašto je prevareni tražio podatke od limunda, ako je već dobio podatke automatski, prilikom završetka aukcije?
Kada se aukcija završi, ja dobijem podatke kupca (ako prodajem, ili podatke prodavca, ako kupujem).
U ovom slučaju, jadnik je kukao u limundo cafeu tražeći podatke.
Limundo mu nije izašao u susret.
Ok, trebao je da se obrati policiji, a onda bi videli kakav bi bio kraj.



@3way zaobidji me...
Ono što zovu pravilnikom nigde na svetu nema.

Ali ne možeš drugačije koristiti usluge limunda
ako ih ne prihvatiš, zar ne.
Iako se ne slažeš sa njima.



PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

mraz

Član broj: 11294
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



+38 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?22.02.2013. u 14:04 - pre 135 meseci
Kolega to se meni desilo jer sam im u jednom trenutku u vezi vojne opreme zapretio da cu obavestiti policiju i vojne organe kao i da cu obavestiti odgovorna lica iz inostranstva cija sam imena naveo i nasao na sajtu agencije za prvredne registre

http://pretraga2.apr.gov.rs/En...EA84BCA26F0610A9A65C89BB761476

kao i ovde
http://rs.linkedin.com/pub/nenad-nikolic/33/52b/985
http://www.ekapija.com/website/sr/page/304682

a ovo je odgovor onom pametnjakovicu sto svet posmatra iz kafane

http://www.poslovnipuls.com/2012/05/07/limundo-hrvatska-sirenje/

ili mozda iz starackog doma

nije lose znati s kim covek ima posla samo na zalost to se desi tek kad nam se desi nesto lose
malo cu jos da procackam po netu sta rade ova gospoda investitori iz inostranstva tamo i kakav je kapital u pitanju
na netu se sve moze naci ako umes a ne iz kafane kao kolega @3way

 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?22.02.2013. u 14:08 - pre 135 meseci
Citat:
Marenović Slaviša:

Dimkoviću, samo zamisli ovo:

Ja fotografišem negde neki fancy TV, stavim tu fotku na aukciju, postavim svoje LAŽNE podatke, koristim jednokratnu SIM karticu,
ti izlicitiraš 30 000 dinara za taj TV, pošalješ mi lovu, ja nestanem.


Sto bi neko placao unapred ?
Kako ces da podignes novac sa laznim podacima ?
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?22.02.2013. u 14:11 - pre 135 meseci
Citat:
mraz: Kolega to se meni desilo jer sam im u jednom trenutku u vezi vojne opreme zapretio da cu obavestiti policiju i vojne organe kao i da cu obavestiti odgovorna lica iz inostranstva cija sam imena naveo i nasao na sajtu agencije za prvredne registre


I?
Kakav si odgovor dobio iz policije i vojnih organa?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?22.02.2013. u 14:48 - pre 135 meseci
Citat:
3way:
Citat:
Marenović Slaviša: 3way, edituj post ili ću preći na drugi jezik koji ti razumeš bolje.
Hvala lepo.


Jedino sto se ovde ne razume je lepo vaspitanje :)
Ti bi da koristis necije usluge, ali ne po njegovim pravilima, nego po svojim.
Ti onda prihvatis ta pravila, pa kada dodje do dela koji ti smeta ti kukas kako si prevaren :)
To je, em detinjasto, em nekulturno.




Ja prevaren nisam, upotrebio sam stvarni primer coveka koji je tako prevaren, ali sumnjam da si ti, (pored toga sto si trolcina i flamer)
prevarant na limundu. NE bi me cudilo da si ti taj koji je tu prevaru izvrsio.

PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?22.02.2013. u 14:49 - pre 135 meseci
Citat:

Ja fotografišem negde neki fancy TV, stavim tu fotku na aukciju, postavim svoje LAŽNE podatke, koristim jednokratnu SIM karticu,
ti izlicitiraš 30 000 dinara za taj TV, pošalješ mi lovu, ja nestanem.

Gde su podaci prodavca, tj mene?


Nigde. Ali si ti kao prodavac prekrsio par zakona, i aukcijska kuca ce podatke o IP adresi predati policiji ako dodje do postupka (sto se moze desiti samo ako osteceni prijavi slucaj policiji).

To je sve sto oni imaju.

Dalje je na policiji da ganja gde je i kome je prodata SIM kartica, ako je to uopste moguce. Vrlo verovatno ce se to zavrsiti tako sto ce kupac ostati kratak, ali to je kriminal kao i svaki drugi - i takvih stvari imas u svakoj sferi zivota na zalost. Ne vidim sta tu menja fakat da je koriscenja aukcijska kuca ili mali oglasi ili nesto deseto.

Doduse, ne znam ko bi poslao 30K din na nevidjeno - pretpostavljam da u Srbiji ne postoji nesto slicno PayPal-u ali zato postoji slanje pouzecem, pa placas samo ako ti roba stigne.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?22.02.2013. u 15:02 - pre 135 meseci
Na žalost, ne postoji, i to je problem. Što pay pal još ne stiže u ovu tužnu zemlju.
Trebalo je da pročitaš postove u cafeu (limudno) kada se prevareni obratio za pomoć.
Kao da je prevareni krivac.

Zato ja ne šaljem pre nego što legne lova.
I ne samo to. Ono što su mnogi pominjali, prevarantima se briše negativna da bi se naplatila provizija.

Ti izlicitiraš i navedeš me da ti pošaljem kasnije (mimo roka), onda izjaviš da ne želiš robu.
I šta onda? Mogao sam prodati predmet a nisam.
Ostaje da se plati provizija, koju plaćam iako nisam prodao.
Razumeš dokle idu?

Kao da su šibicari, a ne balkanski ebay što pokušavaju biti.



[Ovu poruku je menjao Marenović Slaviša dana 22.02.2013. u 17:36 GMT+1]
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?22.02.2013. u 15:27 - pre 135 meseci
Citat:
3way:
Citat:
Marenović Slaviša:
Jel to onaj NOVI pravilnik, koji su skoro svi morali da prihvate ako misle da nastave koriscenje limunda?


Normalno, u cemu je problem? Gde ti tu vidis prevare i varanje?
Lepo su te pitali, hoces-neces?

Taj pravilnik su bupnuli kada je bila neka velika frka (valjda kafana markovic ili nesto slicno), ja sam recimo imao vec pokrenute aukcije, i nikakvu drugu opciju nije ni bilo osim da se slozis ili da te izbace.

Malo je neozbiljno u sred nekog poslovnog odnosa da promenis pravila ili provizije.





Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?22.02.2013. u 15:32 - pre 135 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Doduse, ne znam ko bi poslao 30K din na nevidjeno - pretpostavljam da u Srbiji ne postoji nesto slicno PayPal-u ali zato postoji slanje pouzecem, pa placas samo ako ti roba stigne.


Postoji, (napisao sam ranije) i zove se limundo cash ali mu je implementacija cista 0, i naplacuje se prodavcu umesto kupcu.

Ako zele neki vid zastite da implementiraju onda bi taj escrow morao da bude obavezan i treba da bude uracunat u cenu provizije.

Trenutno je sigurna samo naplacena limundo provizija, prodavac odran, kupac moguce prevaren.

Da se razumemo prevara ima i na ebay-u, ali paypal toliko dobro funkcionise da je rizik kupovine minimalan.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?22.02.2013. u 16:07 - pre 135 meseci


Čuvajte se limundovci, čitaju ES tzv moderatori limunda.
Onaj post u limudno cafe-u o šticovanju cena je nestao.

Da ga ponovim još jednom: "Sa početnom cenom od 10 dinara bez dodatnih slika koje se naplaćuju i kvalitetnim dražiranjem do očekivane cene od ili oko 7500 dinara bi provizija Limunda bila duplo manja."

U temi o visokim provizijama...


PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?22.02.2013. u 16:48 - pre 135 meseci
Citat:
Marenović Slaviša: Čuvajte se limundovci, čitaju ES tzv moderatori limunda.

Nadajmo se da citaju, mozda nesto i poboljsaju.
Do tada, radije biram alternativne sajtove.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

mraz

Član broj: 11294
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



+38 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?22.02.2013. u 16:51 - pre 135 meseci
A sto bih se plasio limunda tri rata sam preziveo i zivot i smrt oko mene pa cu i njih ima jedna srpska stara izreka Mnogo te brate volem narocito ako treba da se volemo u cetiri oka bez svedoka a kakva ce ljubav bude izgled ce pokaze.Nista ozbiljno ja to onako samo malo svratio do kafane da vidim da li mi kolega 3way tamo al izgleda zapio se pa otiso kuci.

Nego ne plasi narod pusti ga da kaze sta mu je na dusi nemogu sve da iskljuce a ida tuze nekoga od nas moraju da fabrikuju dokaze a posle toga na scenu stupa stara Srpska tradicija cim kralj nije dobar a ti ga u Kosutnjak ili Topcider izvedi u setnju ili ko englezi u Tauer da gleda ptice sa kule.E kad bi tako sredjivali nase probleme brzo bi reseni bili i Dusan silni bi nam pozavideo na drzavi.

Pozdrav drustvo i izvinite na surovosti ali na zalost to je nasa stvarnost
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?22.02.2013. u 17:00 - pre 135 meseci
Nece da bude od ove teme nikakvih promena, nikakve koristi za ljude koji koriste usluge doticne firme, ali naravno ni nikakava steta. Ima na jednom nasem drugom forumu , da ga ne reklamiram, rasprava o Limundou i svakojakim prevarama i nedoslednostima koja traje nekoliko Godina !!! i ima sigurno vise od 100 stranica pa nista. I nju verovatno citaju i samo se slatko Smeju , jer kad smo vec kod poslovica ima ona narodna, dok je ovaca bice i sisanja.

Dokle god kupe pare, zaradjuju mogu samo da menjaju stvari na gore, nikako da poboljsaju. Ali posto sam jedno vreme pratio i koristio Limundo dok nisam bio nekoliko puta Prevaren, a da naravno Limundo ne da nije reagovao ne mislim kod nekih drzavnih organa koji se ovde pominju nego nije hteo da napise cak ni poruku prodavcu Prevarantu !!! Od tada vise ne koristim njihove usluge , ali ponekad bacim pogled i vidim da je Limundo bleda senka nekadasnjeg i da ubrzano propada.

Nema koristi ni od opisivanja raznih Prevara. O tome bih stvarno mogao da napisem detaljnu knjigu, ali bih time samo dao ideju Maloumnicima koji ne mogu sami da smisle efikasnu prevaru.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 74752 | Odgovora: 309 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.