Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?

[es] :: E-Kupovina :: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 74597 | Odgovora: 309 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djtr
Beograd

Član broj: 230571
Poruke: 44
95.180.114.*



+10 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?15.02.2013. u 20:53 - pre 135 meseci
Citat:
Glavna ideja zarade limunda je nemogucnost razmene podataka kupca i prodavca pre zavrsene prve aukcije izmedju njih(a vecina je takva-prva) da bi trgovina ostala u okviru njih kao posrednika i da bi uzeli proviziju.

Upravo tako ali ja nemam problem sa tim. Ja to znam i prihvatam a zauzvrat ocekujem sigurnost prilikom kupovine kroz feedback u vidu "ocena" drugih. To kod malih oglasa nemam (govorimo o kupovini bez licnog kontakta). Iz mog ugla brisanje negativnih ocena svojim prodavcima je cisto pucanje u nogu.

Sto se tice provizije takva je kakva je limundo odredi. Mozda jeste prevelika ali tu se sad postavlja pitanje konkurencije i ostalo.

A to da su prevare izuzetak kaci macku o rep...izuzetak su dok ne budes prevaren:)
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?15.02.2013. u 21:56 - pre 135 meseci
I na KP imas korisnika sa gomilom ocena. Tamo ljudi imaju manje negativnih nego na Limundu. Ispada da se na Limundu cesce vara. Svako ko ima mogucnost da losem prodavcu/kupcu da negativnu ocenu to i ucini, a na limundu imas korisnika sa nekoliko negativnih na par desetina ocena.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?15.02.2013. u 23:29 - pre 135 meseci
Treba dobro prouciti pravila u svakom slucaju (rok za kontakt, rok za kupoprodaju, ocenjivanje, nacin preuzimanja, nacin placanja).
Prevaranti ce vas na sve moguce nacine navoditi da odstupite od pravila kako bi im negativna ocena posle bila obrisana.
Jel ako aukcija-kupoprodaja nije odradjena po pravilima-uslovima navedenim u aukciji limundo ce se ograditi i reci da uslovi-pravila nisu ispostovani i ponistice date ocene.

Evo jedan primer pokusaja prevare, kupim predmet na kupindu (idem na rizik) novi clan, predmet povoljan, opcije preuzimanja licno i postexpres, opcija placanja licno i limundo kes.
Prodavac mi se javlja i trazi uplatu unapred postnetom, nikako drugacije ne zeli.
Ja odbijam da platim postnetom unapred, zamolim ga da posalje obicnom postom preporuceno (posto je predmet malih dimenzija) i da mi kaze kolko kosta sve ukupno sa postarinom da bih mu uplatio na racun u banci.
Prodavac (Beogradjanin) mi odgovara da mu je cimanje da ide do poste, da sam neozbiljan kupac i daje mi negativnu samo dva sata posle moje kupovine(inace posle negativne se ne moze aktivirati limundokes na kupindu).
Predjem i preko toga i oped pokusavam na sve nacine da se nagodim sa njim ali nevredi covek hoce da mu se odmah plati predmet postnetom.

Zakljucak: Nije mu cimanje da ode u postu da podigne pare od postneta a cimanje mu je da mi posalje preporuceno... :D Kolko su ljudi plitki u glavi....
Ocigledan pokusaj prevare.

Tri dana sam se cimao sa podrskom na kupindu dok ih nisam ubedio da data ocena nije data po pravilima i da su duzni da je obrisu.

Inace kad nesto kupujem ponudim tolko para kolko mogu da prezalim-odpisem... :)


A sto se tice podataka pri registraciji, moze se tu svasta napisati.
Limundo ne moze videti koja se adresa nalazi u cipu licne karte :)

P.S. Slucaj od pre nedelju dana... na sta sve ljudi nisu spremni... :D
http://www.blic.rs/Vesti/Drust...Narucio-noutbuk-dobio-cepanicu
http://www.elitemadzone.org/t4...sto-netbuka-mu-stigla-cepanica
 
Odgovor na temu

technotize
Linux System & Network Administrator

Član broj: 238671
Poruke: 215
95.180.90.*



+31 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?16.02.2013. u 03:26 - pre 135 meseci
Limundo/Kupindo (L/K) bese trazi podatke ili skenove/fotokopije licnih karata za aktivne clanove, tj. one koji hoce nesto da kupe ili prodaju? pa kad se desi prevara nece da otkriju te licne podatke, nego tek hoce da pricaju sa policijom (ako im dodje) ili sta?

ja sam za sada uglavnom imao samo pozitivna iskustva sa L/K (kao kupac), ali citajuci vasa iskustva deluje da bi mozda trebalo preduzeti skoro sve u startu da sto teze ispadnes ostecen kao prodavac (samo placanje unapred i nikakvo izlazenje u sustret, inace te L/K rebne/kazni sto si bio dobar i zeleo da im ucinis), mada eto ima i tih slucajeva gde treba poslati pouzecem, jer "ne znaju oni kako to ostalo radi, pa im je tako najlakse da plate i preuzmu" i sve prodje ok.

i takodje me je iznenadila kolicina one-liner odgovora nekih L/K prodavaca koji imaju preko 1000 prodatih predmeta i bez negativnih ocena. mozda je moja greska bila sto sam ocekivao da bi L/K poruke trebalo da imaju e-mail formu, tipa
---
Postovani ...,

<kratak uvod>

<veca poruka>

Pozdrav,
ime
---
a na to sam uglavnom dobijao one-linere i to kao da su prosle kroz parser koji skida tacke i zareze i spusta sva slova na small caps, a ti prodavci prodali na vise hiljada predmeta, ali dobro... mozda i oni dobijaju na hiljade mejlova dnevno, pa ko ce sad toliko da copy/paste-uje u odgovoru Postovani ... Pozdrav ...
I cekanje 7 dana da mi prodavac da pozitivnu ocenu, po principu "kad budem delio ocene onda cu svima djuture da podelim". Ako je ovde neko veoma aktivan prodavac na ovakvim sajtovima neka kaze da li je ovo ustvari ok (te aukcije i prodaje im oduzimaju dosta vremena, pa su "lag" i skraceno pisanje uglavnom opravdani) ili mi kao kupci to ipak opravdano uocavamo?

a ako dacili89 ide na (ili je zavrsila) Fakultet bezbednosti, mozda joj zato brisu "negativne" (jk)
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?16.02.2013. u 07:19 - pre 135 meseci
Citat:
djtr:
Glavna ideja zarade limunda nije drzanje aukcija zarad prevare kupaca a onda brisanje ocena, vec uspostavljen sistem poverenja na relaciji kupac-prodavac i onda masovnost.


Bogme, kako rade, samo su nepoverenje izgradili.

 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?16.02.2013. u 07:20 - pre 135 meseci
Citat:
technotize: ...Limundo/Kupindo (L/K) bese trazi podatke ili skenove/fotokopije licnih karata za aktivne clanove, tj. one koji hoce nesto da kupe ili prodaju? pa kad se desi prevara nece da otkriju te licne podatke, nego tek hoce da pricaju sa policijom (ako im dodje) ili sta?...


Baš tako. Kad sam se ja učlanio, poslao sam fotografiju lične karte, stranu sa fotkom i podacima :) (ne znam kako je sada).
To što neće da proslede "nadležnima" podatke je drskost.
Kao što sam već rekao, lako bi mogli da osmisle dogovor: šta i kako kad se "odigra" prevara...

Tačnije, hoće to da urade, ali tek nakon što članovi podnesu prijavu...

npr. uplatiš negde boravak/ odmor. Drugi tkđ. detaljno evidentirani gost (ne onaj iz Solarisa :) te opljačka
(ukrade nešto tvoje iz njihove sobe, sobe u kojoj boraviš)
a oni neće da proslede podatke miliciji i pokrenu slučaj, dok ti prvo ne reaguješ...

Svesno ne žele da regulišu taj deo celokupne priče...stari članovi polako odlaze (i novi normalni),
ali zato dolazi sve više novih; čije su crte ličnosti opisivane na strani broj 1.

Citat:
technotize: I cekanje 7 dana da mi prodavac da pozitivnu ocenu, po principu "kad budem delio ocene onda cu svima djuture da podelim". Ako je ovde neko veoma aktivan prodavac na ovakvim sajtovima neka kaze da li je ovo ustvari ok (te aukcije i prodaje im oduzimaju dosta vremena, pa su "lag" i skraceno pisanje uglavnom opravdani) ili mi kao kupci to ipak opravdano uocavamo?


Mene ovo tkđ. iritira, ali sam isti sistem doživeo i na eBay.uk sa prodavcem koji ima mnogo mušterija.
Na Vreme mi je objasnio, pa se nisam previše uznemiravao.

Kao prodavac ocenjujem nakon što pitam da li je sve Ok sa predmetom,
a kao kupac ocenjujem nakon što predmet/e dobro proverim (#^.^#)
max. 24h

To skraćeno i kopi pejst ocenjivanje dodatno obesmišljava komentare i ocenjivanje,
jer TO nije opis TE transakcije...već je banalno odrađivanje.
Nema (viđao sam, ali retko) malih kritika (na neki deo saradnje) iako je transakcija bila uspešna.
...a pravilno plasirana kritika/korektura najčešće donosi povoljne rezultate...

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 16.02.2013. u 09:41 GMT+1]
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?16.02.2013. u 09:15 - pre 135 meseci
Citat:
valerijan:
npr. uplatiš negde boravak/ odmor. Drugi tkđ. detaljno evidentirani gost (ne onaj iz Solarisa :) te opljačka
(ukrade nešto tvoje iz njihove sobe, sobe u kojoj boraviš)
a oni neće da proslede podatke miliciji i pokrenu slučaj, dok ti prvo ne reaguješ...

A u Limundu sigurno rade vidovnjaci koji telepatski mogu da otkriju da li je neko prevaren ili ne.. Baš kao u toj hotelskoj sobi.. Hotelijer bi nekako trebao da zna da li je gost pokraden ili ne, kako se gost ne bi sam cimao.

Limundo je servis. Servis koji pruža uslugu spajanja prodavca i kupca, i za tu uslugu oni naplate neku proviziju. Limundo nije vidovnjačka ili detektivska agencija pa da otkriva prevare, niti policija da hapsi ljude ili istražuje prevare.

Ako se kupac oseća prevarenim, najnormalnije je da to prijavi policiji koja dalje prikuplja dokaze i predaje ih tužilaštvu kako bi stvar dobija sudski epilog. U tom procesu (naravno ako ima zakonske osnove) će oni od limunda zatražiti lične podatke aktera i sasvim sigurno će ih dobiti (čik da vidim da neko može da odbije saradnju sa policijom). Nakon toga ceo slučaj je stvar tužilaštva.

A ono što vi zamišljate, da Limundo na vaš zahtev prosledi lične podatke druge strane vama kako bi vi mogli lično da se obračunavate, pretite ili šta već sve ne, pa ne samo da nisu ludi da to urade, već kad bi to radili bili bi kompletni idioti, i ako ste i vi kao strana koja je zahtevala podatke takođe idiot pa napravite neku glupsot, Limundo snosi krivičnu odgovornost zajedno sa vama.

Tako da ako ste prevareni, nevezano za limundo, adresa na koju treba da se obratite je MUP, a oni će dalje da rade šta sve treba.
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?16.02.2013. u 09:27 - pre 135 meseci
^ Očigledno se namerno "praviš" da nisi shvatio šta je sve napisano...

Nisu vidoviti ali verujem da poseduju MOĆ barem tri prva slova tj. VID...pa mogu da pročitaju poruke koje im šalju članovi.


i drugo, tvoja priča...da korisnici traže da se podaci proslede direktno njima (zbog ličnog obračuna) mi ipak govori:
da nisi pročitao temu ili je nisi shvatio...ili se projektuješ

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 16.02.2013. u 10:43 GMT+1]
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?16.02.2013. u 09:30 - pre 135 meseci
Citat:
valerijan: ^ Očigledno se namerno "praviš" da nisi shvatio šta je sve napisao...

Nisu vidoviti ali verujem da poseduju MOĆ barem tri prva slova tj. VID...pa mogu da pročitaju poruke koje im šalju članovi.

Znači ja im pošaljem poruku da si me ti lično prevario i zahtevam da mi proslede tvoje lične podatke, kopiju lične karte i sl. I ti si ok sa tim?

Daj mi svoj nick da pokušam, pa ću okačiti tvoja lična dokumenta ovde na forumu, ako ti to ne smeta..
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?16.02.2013. u 09:33 - pre 135 meseci
^ počitaj i ovo:

Citat:
valerijan:...i drugo, tvoja priča...da korisnici traže da se podaci proslede direktno njima (zbog ličnog obračuna) mi ipak govori:
da nisi pročitao temu ili je nisi shvatio...ili se projektuješ

Pronađi (u temi) jednu poruku/rečenicu sa tim sadržajem/zahtevom...


...citiram deo tvog teksta (koji je zapravo off)
Citat:
ventura:...A ono što vi zamišljate, da Limundo na vaš zahtev prosledi lične podatke druge strane vama kako bi vi mogli lično da se obračunavate, pretite ili šta već sve ne, pa ne samo da nisu ludi da to urade, već kad bi to radili bili bi kompletni idioti, i ako ste i vi kao strana koja je zahtevala podatke takođe idiot pa napravite neku glupsot, Limundo snosi krivičnu odgovornost zajedno sa vama...


dodatak:

Ceo tok transakcije se (po pravilu) sprovodi i prati: i komunikacijom Limundo porukama, tako da tu niko ne može da izmisli ceo tok trgovine.
Čuvaju se potvrde: da je predmet poslat i novac uplaćen, da je predmet primljen i novac stigao...dok se ceo proces ne privede kraju.

i još jedan podatak :)
svako nakon kupovine predmeta dobije podatke "suprotne" strane, samo što su podaci člana koji će obmanuti: ~neupotrebljivi...
(jer ih može izmeniti pre kraja aukcije)

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 16.02.2013. u 13:50 GMT+1]
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?16.02.2013. u 13:50 - pre 135 meseci
Citat:
ventura:
Limundo nije vidovnjačka ili detektivska agencija pa da otkriva prevare, niti policija da hapsi ljude ili istražuje prevare.

A čitanje privatnih poruka je ok ?
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?16.02.2013. u 14:04 - pre 135 meseci
Poruke se citaju i na ebay-u i tu nema nikakve privatnosti.

Meni ne smeta to sto citaju poruke ali kad vec citaju i vide problem treba odmah da upozore a ne da cekaju da neko napravi gresku da bi ga kaznili.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?16.02.2013. u 15:08 - pre 135 meseci
Cini mi se da sad novim clanovima pri registraciji ne traze vise licnu kartu.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?16.02.2013. u 15:39 - pre 135 meseci
Citat:
bakara
Meni ne smeta to sto citaju poruke ali kad vec citaju i vide problem treba odmah da upozore a ne da cekaju da neko napravi gresku da bi ga kaznili.

Koga da upozore? Na šta?


Ne razumem zašto je to tako teško ukapirati. Limundo je servis koji spaja prodavca i kupca. Oni nisu detektivi, niti bi trebalo da se bave detektivskim poslovima. Ako jedna strana smatra da je oštećena, taj slučaj uvek može prijaviti policiji koja će dalje da rešava stvari.

Da Limundo tek tako daje tuđe lične podatke i pokušava da bude detektiv i sudija, to bi samo otvorilo masu prostora za zlonamerne manipulacije.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?16.02.2013. u 15:51 - pre 135 meseci
Citat:
ventura: Koga da upozore? Na šta?


Nisam mislio na same prevare vec u opste na snakcionisanje i moguce prevare.
Sve se poruke citaju, treba da reaguju cim neko preko poruka trazi kontakt telefon ili trazi prodaju van limunda...ali jok niko tu ne reaguje dok neko ne zakuka.

Na limundu nastupak uglavnom kao prodavac, nebrojeno puta mi je trazena prodaja van kupinda/limunda.

Ista stvar i za limundo cash...debilno je da prodavac placa za tu opciju osiguranja kupca, a uz to ti tako treba da se nacekas za pare.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

djtr
Beograd

Član broj: 230571
Poruke: 44
95.180.114.*



+10 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?16.02.2013. u 15:58 - pre 135 meseci
Citat:
Meni ne smeta to sto citaju poruke ali kad vec citaju i vide problem treba odmah da upozore a ne da cekaju da neko napravi gresku da bi ga kaznili.


Ima previse poruka da bi se citale cak i nasumicno nema svrhe. Kad uoce problem, na bilo koji nacin, sankcionisu shodno pravilniku.
U par navrata sam "intervenisao" uglavnom zbog namestanje aukcija i vestackog dizanja cene i svaki put bio sam u pravu a clanovi su kaznjavani i aukcije prekidane.

Citat:
Cini mi se da sad novim clanovima pri registraciji ne traze vise licnu kartu.


Ni postojecima...na inicijativu poverenika za informacije od javnog značaja baza licnih karti je obrisana.link
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?16.02.2013. u 16:12 - pre 135 meseci
Citat:
djtr:Ima previse poruka da bi se citale cak i nasumicno nema svrhe. Kad uoce problem, na bilo koji nacin, sankcionisu shodno pravilniku.

Ma da...a kako onda ekspresno odreaguju kada das ili dobijes telefon, momentalno sledi kazna.
Ne verujem ni ja da citaju oni peske verovatno neka skripta to radi.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Dragche
none

Član broj: 65655
Poruke: 27
*.adsl.eunet.rs.

Sajt: www.kriyayoga.rs


+4 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?16.02.2013. u 19:13 - pre 135 meseci
Ranije dok je na Limundu važio pravilnik da slanjem skenirane l.k. dobijate status "proveren član", ja sam fotografisao moju l.k. sa čipom (znači nema napisane adrese) ,a broj l.k. nije bio čitljiv zbog loše rezolucije kamere na telefonu i odsjaja plastike. Medjutim, Limundo je takvu l.k. prihvatio bez problema. E, sad u mom slučaju podaci koje sam ja popunio su bili validni ali isto tako sam mogao i da budem "prevarant" i da upišem pogrešne podatke. Sve u svemu hoću da kažem da sistem "provere" l.k. nije bio baš pouzdan.
 
Odgovor na temu

milan_obr
Milan Kojadinović
ETV
Obrenovac

Član broj: 141234
Poruke: 222
*.cpe.vektor.net.



+24 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?16.02.2013. u 21:33 - pre 135 meseci
Klimundo i Glupindo, žešća prevara.
Ti likovi najviše obrću i mućkaju na svom sajtu.
Ometaju licitiranje, čitaju privatne poruke, lične podatke itd.

Živeo DX.

Milan
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
178-223-9-10.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?17.02.2013. u 14:44 - pre 135 meseci
Mene i dalje zanima ona njihova stavka "zabranjeno je veštačko dizanje cene" - pa sam povodom toga baš ovde, na ES-u, davno postavio pitanje:

Zašto je to problem?

Jer, ako moj prijatelj krene da mi podiže cenu - ili će da se desi:
a) preterao je, pa moram ja da mu dam pare da kupi taj predmet, ili
b) nije preterao - u kom slučaju predmet kupuje najveća izlicitirana suma.

U oba slučaja, Klimundo dobija svoju proviziju: zaista ne vidim kako neko može da ponudi više nego što želi na bilo kojoj aukciji? Šta, ja ponudim milion za harddisk od terabajta - i to će nekoga navesti da ponudi milion i sto? Ma daj...

A pritom: Klimundo je samo zaradio više, ili barem isto. Shodno tome - ne vidim problem.
=====

Ali zato neprekidno dozvoljavaju aukcije tipa "polovne čarape" i "korišćen donji veš", sve počinju sa deset dinara - i sve se završavaju na deset dinara: time potncijalni prevarant sam sebi, sa više naloga, izgradi profil sa preko 30 pozitivnih ocena, a onda stupa u akciju: savršeno se sećam prošle godine prevaranta koji je prodao 4 mobilna telefona, a ljudima slao po dva krompira u pakovanju!!!
=====

Da hoće da reše problem - rešili bi ga: zabraniš uplatu unapred osim troškova povratne poštarine - i nema šanse da neko bude u minusu: no, mislim da njima odgovara "status quo".

Takođe, i glupi sistem aukcija - koji zavisi od latencije interneta: to je tek priča za sebe... Realne aukcije (one u RL) nemaju taj problem - a rešenje je tako jednostavno ;)
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 74597 | Odgovora: 309 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.