Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 453 454 455 456 457 458 459 460

[ Pregleda: 1841756 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?28.12.2023. u 12:56 - pre 4 meseca
Inace zbog loseg rada Nase Poste, Ali nam je opet uveo neki vid Sankcija !!

Nema vise tzv. Choice prodavnica za nas ! Koje su nudile "Free" slanje i tako bile jeftinije od ostalih !

To je sada nekih 10-tak dana ukinuto za nove porudzbine !

Takodje mnoge postarine za slanje u Srbiju su uvecane, mnoge prodavnice Nece da salju Ovde itd.


Ali to je sve krivica Poste i Lopovluka !
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?28.12.2023. u 17:45 - pre 4 meseca
To se sve zbog strajka nase poste, napravio se ogroman zastoj i ljudi masovno pokrecu dispute.

Zbog velikog broja disputa iz srbije, mi smo opet na listi zemalja gde isporuka pismonosnih posiljki nije sigurna i pouzdana pa cena isporuke raste sa rizikom, tj nikom nece padati na pamet da salje neregistrovano..

da i ne pominjem da i registrovano putuje predugo.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?28.12.2023. u 17:48 - pre 4 meseca
Citat:
pctel:
Aha, sad vidim ispod. Za ovaj metod slanjaod $22 piše "tracking unavailable", a imaju drugi metod slanja od $174 za koji piše tracking available, ali svakako ne bih taj uzeo jer ta alatka vredi 30-ak dolara. Dakle, ako sam dobro razumeo oni su to izmislili da je potpisano i preuzeto, to veze nema sa realnim statusom? Ako sam dobro razumeo sada imam dve mogućnosti:
1) da su oni to poslali, pa će jednog dana da stigne
2) da to nikada nisu ni poslali niti nameravaju
Da li je to tako? Ili oni uopšte nemaju mogućnost da izbegnu slanje a da slažu da su poslali?

ostavi broj ovde da pogledamo, ali verovatno je to islo bez zvanicnog pracenja, pa niko ne zna gde je.

U svakom ubuduce biraj posiljke sa pracenjem kada god je moguce jer em brze stizu em znas status.
Ovo ce ti mozda i stici za mesec - dva, tri a mozda i nece...

dispute ne vredi jer aliexpres takve slucajeve bez pracenja za refund uglavnom odbija.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.static.isp.telekom.rs.



+1349 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?28.12.2023. u 18:04 - pre 4 meseca
Citat:
bakara:To se sve zbog strajka nase poste

Da li je možda zbog toga sajt iz USA sa koga naručujem više od 20 godina bez ijednog problema ikada, bez objašnjenja sa Pošte prešao na kriminalni Fedex?!
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
87.116.165.*



+370 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?28.12.2023. u 20:22 - pre 4 meseca
Desavalo se ranije da daju ko zna ciji broj za pracenje za predmet koji ide ka Srbiji, pa moze da se desi da je nesto negde isporuceno, ali ne i tebi. Nemash nacin da to utvrdish ako ali nece da to istrazi. Uglavnom uvek se isplati pogledati koje su opcije za slanje... Malo pre sam gledao jedan predmet i docekala me je ova slika:


Iskoristio sam priliku oko crnog petka da porucim neke sitnice i nekoliko njih su stigle u srb, imale su free isporuku sa pracanjem sto je ali obezbedio. Neki od tih predmeta sada nemaju mogucnost da se salju za Srbiju. Nekih desetak drugih koje cekam a nemaju pracenje su na putu vec 40 dana.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?28.12.2023. u 20:23 - pre 4 meseca
@Nebojsa Milanovic

To vec ne verujem, narocito ako je to u pitanju obicna pismonosna posiljka.
procenat takvih posiljki koji idu iz USA za SRB je zanemarljiv da bi neki sajt iz USA promenio nacin slanja.

verovatno je pre u pitanju drugacija organizacija logistike gde je toj firmi jednostavnije da koristi usluge kurirske sluzbe nego da salje drzavnom postom, pri tom potpuno zanemaruju potrebe korisnika iz zemlje ekonomskog tigra

Analogno tome bar 90% domacih srpskih firmi koristi ekspres usluge kuririrskih sluzbi umesto usluge poste srbije, iz potpuno istih razloga.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?28.12.2023. u 20:29 - pre 4 meseca
Citat:
SASA M.:
Malo pre sma gledao jedan predmet i docekala me je ova slika:


To je vise izuzetak nego pravilo.
i verovatno sta god da si izabrao islo bi sa pracenjem.

Artikli koji nemaju pracenje obicno svi u ponudi i kod drugih prodavaca nemaju pracenje jer se prodavcima za neku robu vise isplati i da je izgube nego da plate pracenje.

S druge strane roba koja ima pracenje je jako tesko naci da neko hoce da poslaje bez pracenja, jer je u pitanju vrednija stvar gde se prodavcu jednostavno ne isplati da se "zagubi" u transportu.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

jefta1967
Jevtic Sdjan
Penzioner
Leskovac

Član broj: 340351
Poruke: 3
87.116.182.*



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?12.01.2024. u 19:27 - pre 3 meseca
Srpska posta u Leskovcu je leglo lopova i neradnika ... od 22 posiljke aliexpres-a dobio sam samo 6, ljudi nisu dobili povisicu pa su poceli na veliko da kradu.
Samo me interesuje koja budala je odlucila da se primalac nigde ne potpisuje prilikom prijema posiljke vec da postari sami odlucuju sta ce da ukradu. Jedino logicno objasnjenje je da su u dilu sa rukovodiocima i dele ukradeno, jer ko normalan i posten od nadleznih ce citati komentare i kritike i nista nece preduzeti.
Razmisljam kada mi postar dodje sledeci put u dvoriste da pustim Pitbula da ga malo prevaspita.
 
Odgovor na temu

SaleB81
Beograd, RS

Član broj: 90990
Poruke: 337
95.180.39.*



+42 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?12.01.2024. u 20:28 - pre 3 meseca
@jefta1967

>> Samo me interesuje koja budala je odlucila da se primalac nigde ne potpisuje prilikom prijema posiljke ...

Mislim da je to prepisano pre vise decenija iz medjunarodnih sporazuma. Pravilnik ne razaznaje kovertu/paket od 200gr i cestitku ili racun za infostan. I jedno i drugo je neregistrovana pismonosna posiljka. Kada neko zeli da ti posalje nesto za sta mu je bitno da se ne izgubi (ili kada zelis da primis nesto sto ne zelis da se izgubi) plati se dodatna usluga koja se kod nas zove proporucena posiljka (recimo plave kovete koje idu na potpis), a poznata je i po termninu registrovana jer je engleski naziv registered. U zargonu nas koji narucujemo to je posiljka sa pracenjem, jer samo takve posiljke dobijaju broj za pracenje koji se prolaz kroz svaku postansku ustanovu na putu belezi i moze se istraziti tacna pozicija takve posiljke.

Bakara je iznad objasnio da se nekim prodavcima vise izgubi da izgube posiljku nego da postave cenu sa pracenjem i time imaju visu cenu od konkurenata. Isto tako se i meni za veci broj posiljki ne isplati da placam pracenje. Preuzimam na sebe rizik da nece stici i da necu dobiti povracaj. U redovnim uslovima taj rizik je relativno mali, ali kada se desi nesto kao zabrana turistickih letova (2020), strajk poste (2017 ili 2018, i 2023) tad se rizik naglo poveca.

Razgovarao sam sa ljudima kod mene u posti, inace jedan veca beogradska posta je u pitanju i dobio sam informaciju da se posiljke koje sada stizu redovno obradjuju, a da kad se nadje vremena da se obradjuje i deo posiljki iz tog perioda. Na moj pomen da su mi tokom prethodnog strajka stigle zakasnele posiljke tokom januara, rekose mi da se ne nadam tako brzo, jer sada u odnosu na tada ima mnogo manje radnika na tim pozicijama, a mnogo vise posiljki. Rece zena, kada se izdvoje posiljke za vas ili ce postar da vam donese ili cemo vas mi odavde zvati da dodjete da peruzmete, ne brinite, nista nece biti vraceno. Tako da sam prestao da brinem i nadam se da ce stici do aprila. Ono sto mi je hitno od tih posiljki narucicu u medjuvremenu ponovo.

>>ljudi nisu dobili povisicu pa su poceli na veliko da kradu

Ne znam kakvi su postari i posta u Leskovcu, ali sa ovim nasima nisam imao losa iskustva, osim kad je moj postar na odmoru pa ga zameni neko ko ne poznaje reon. Ti momci koji rade zamenu nisu uvek i svi korektni, ali protiv toga ne mozemo nista da uradimo.
 
Odgovor na temu

jefta1967
Jevtic Sdjan
Penzioner
Leskovac

Član broj: 340351
Poruke: 3
87.116.178.*



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?13.01.2024. u 23:23 - pre 3 meseca
Taj medjunarodni sporazum koji su svi potpisnici preuzeli kako kazete, svuda funkcionise jedino je nas Aliexpress kaznio zbog velikog broja nestalih posiljki i trazenja povracaja novca (a sta je to nego mnogo Lopova i nesposobnih rukovodioca).
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
87.116.162.*



+370 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.01.2024. u 11:13 - pre 3 meseca
Apsolutni rekorder po brzini dolaska, bar ono sto ja meni u proseku stizalo... 9 dana. Jedan paketic je na 62 drugom danu od narucivanja, ni sam ne znam da li da trazim produzenje zastite ili da uskoro uzlozim zalbu. Taj mi najduze "putuje".
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SaleB81
Beograd, RS

Član broj: 90990
Poruke: 337
95.180.39.*



+42 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?25.01.2024. u 14:43 - pre 3 meseca
Moram da pohvalim moju lokalnu postu i sve one koji su ucestvovali u postupku dopremanja mojih posiljki. Juce je stiglo dve posiljke, jedna od 22.09 i jedna od 22.10. Danas je stiglo devet posiljki, od toga sest iz septembra prosle godine, a najstarija od 16.09. Ta od 16.09 je preuzela poziciju najduze putujece posiljke ikada sa 129 dana tranzita. Stigla je danas i najskuplja izgubljena posiljka vrednosti skoro $8. Sad mi nedostaje jos deset posiljki iz perioda strajka (ukupne vrednosti oko $20.5), ali i dalje sam ubedjen da su samo privremeno zagubljene, a ne ukradene, kako neki od korisnika Aliexpress-a sumnjaju, kad im posiljke malo kasne.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?25.01.2024. u 18:17 - pre 3 meseca
Citat:
jefta1967:
Taj medjunarodni sporazum koji su svi potpisnici preuzeli kako kazete, svuda funkcionise jedino je nas Aliexpress kaznio zbog velikog broja nestalih posiljki i trazenja povracaja novca (a sta je to nego mnogo Lopova i nesposobnih rukovodioca).


Znaš kako, niko nije baš toliko glup da zbog par stotina dinara kineskog bofla izgubi državni posao. Ovaj moj da je stvarno maznuo ove kaiševe za smart band koji su mi već skoro 100 dana u tranzitu baš bi se "usrećio", jer najverovatnije on nema takav, a i da ima kako će mu nošenje istih kupiti burek & jogurt za doručak ili deci knjige za školu ili šta mu već fali, a i da ih stavi na KP ili Limundo ja bih verovatno gledao tamo jer meni ne stižu moji pa bih ga verovatno provalio.
Najčešće ili paketi debelo kasne jer poštara nikad nema dovoljno i nema ko da obradi sve pakete naročito kad se desi neki zastoj poput tog štrajka ili kad krene masovno poručivanje pred praznike ili kad su kod Kineza akcije, ili si naleteo na "poštenog" trgovca koji nije ništa ni poslao ali pošto nemaš praćenje to ne možeš ni da dokažeš... A mnogi prvo potegnu pištolj pa tek onda postavljaju pitanja, tako da zbog velikog broja zloupotreba i lažnih uzbuna sad ni AliExpress veoma često ne odobrava povrat novca ako pošiljka nema pravo praćenje a ti se žališ da ti nije stiglo...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?25.01.2024. u 18:35 - pre 3 meseca
Da ja to godinama pricam da bi opravdao postara...
ali i meni u zadnje vreme apsolutno ni jedna neregistrovana posiljka nije stigla, samo registrovane dolaze.

sta bi postar korisno radio sa time ili kako unovcio nemam ideju, jer to sitno sve ima vrednost jedino onome ko je porucio.

Ne narucujem sitnice visi jer nema nikakvog smisla sve su izgubljene a aliexpres ne prihvata dispute.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

zelvel

Član broj: 47541
Poruke: 107
*.mediaworksit.net.



+8 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?26.01.2024. u 14:06 - pre 3 meseca
Pošta tigra hoće da uvede plaćanje paketa sa Ailexpressa iako su paketi FreeShipping!

Jeste li iznenađeni?
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?26.01.2024. u 14:37 - pre 3 meseca
Ako se ne varam slicno u ex Makedoniji
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?26.01.2024. u 16:29 - pre 3 meseca
Problem je sto to nisu paketi nego pisma. A kinez umesto u paket tu narukvicu posalje kao pismo.
Pricali su o tome davno, ne secam se detalja, potrazite na netu, bilo je izjava od strane rukovodica Poste

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?26.01.2024. u 16:57 - pre 3 meseca
Citat:
zelvel:
Pošta tigra hoće da uvede plaćanje paketa sa Ailexpressa iako su paketi FreeShipping!

Jeste li iznenađeni?

nisam ispratio gde se o tome pricalo?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?26.01.2024. u 19:00 - pre 3 meseca
Vec sada naplacuju tzv " podnosenje posiljke na carinski pregled " .

Po medjunarodnim propisima to je sve sto smeju da naplacuju !

Postarinu ne smeju po pravilima UPU !

Tako da ako nesto bude to ce biti neka taksa ili tako nesto , mozda mini spedicija ? Mogu da je nazovu kako god hoce samo ne sme da bude Postarina !

Jer je to placeno stranoj posti !

Kao kada neko odavde posalje pismo za Kinu, Kina ne naplacuje postarinu samo nasa posta !
 
Odgovor na temu

okolonaokolo
trgovacki putnik
Zemun

Član broj: 335528
Poruke: 46
165.225.201.*



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?26.01.2024. u 20:18 - pre 3 meseca
što se tiče isporuka ka Srbiji aliexpress treba da ukine sve isporuke, i koje mogu da se prate i koje ne mogu da se prate, dok lopovi rade u Pošti.
dok se to ne podigne na viši nivo neće ni prestati sa krađama.

alfa plam commo 21
visina plafona 2.60m
prizemlje 65m2(rebra 32+20+8+susac+commo 21)stiropor 8cm
Sprat 58m2(rebra 20+12+12+8+susac)krov min.vina 20cm
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 453 454 455 456 457 458 459 460

[ Pregleda: 1841756 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.