Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 452 453 454 455 456 457 458 459 460

[ Pregleda: 1841582 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SaleB81
Beograd, RS

Član broj: 90990
Poruke: 337
95.180.39.*



+42 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?09.12.2023. u 11:20 - pre 4 meseca
Tebi moze bilo ko da posalje bilo sta iako nisi to nesto narucio. Ako odbijes prijem posiljke ona je nicija i sav trosak koji ide uz nju nije tvoj trosak. Takodje, ako odbijes da primis, ona bi trebala odmah da se vraca u Kinu, a ne da stoji na polici 20 dana. Ona stoji neurucena u posti, kada je doslo do neuspesnog pokusaja isporuke pod pretpostavkom da ce neko doci po nju. Kinez kada mu se posiljka vrati verovatno je nece preuzeti ako vrednost koju treba da plati prevazilazi vrednost robe (koja mu je vec placena). Predpostavljam da ta roba nepreuzeta iz postanskog sistem ide ili na javnu licitaciju ili na unistenje. Ti mozes da podneses zahtev za povracaj i ako odbijes prijem posiljke, ali velika je verovatnoca da ce biti odbijen povracaj ako se u sistemu zvanicno zavede da si odbio da primis posiljku.

Sa Aliexpressa niko ti nece, bar ja do sad nisam cuo za takav slucaj, spontano nesto naplatiti. Veca je verovatnoca da neko ko se samo time bavi pogodi tvoj broj kartice i neku levu uslugu plati tvojom karticom, nego da bilo koje pravno lice koje vrsi primanje placanja karticom rizikuje gubitak licnence time sto ce nekome neovlasceno nesto naplatiti. Zato se izmedju ostalog preporucuje da se za web placanja koristi iskljucivo kartica namenjena za to i da se sredstva na nju namenski uplacuju pre upotrebe. Uzimajuci u obzir koliko su kartice nebezbedne, kradje sa racuna su previse retke, meni se desilo samo jednom za oko 15 godina posedovanja web kartice. Ono sto moze da se desi, a sto se takodje relativno retko desava, meni se nikad nije desilo sa aliexpress-om, ali jeste sa hosting kompanijom i sa ariserbiom, je da dodje do greske tokom izvrsenja transakcije, da usluga ne bude naplacena, a da sredstva budu rezervisana, pa se onda ceka neko vreme (zavisno od konkretne banke) da se ta sredstva oslobode.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?09.12.2023. u 12:17 - pre 4 meseca
Ako posiljka ima pracenje na sajtu nase poste https://posta.rs/

Onda sve pise detaljno na pracenju , da je urucivanje pokusano itd. U nekim drzavama nije tako detaljno kao kod nas .

Tako da za takve posiljke je uzalud traziti refund od Kineza jer pise detaljno da je posiljka donosena a nije preuzeta.

Za posiljke koje nemaju pracenje je odavno uzalud traziti refund , jer Ali ima neko svoje pracenje po kome sve stize ! Ne kupcu licno , ali stize u Srbiju i to je to .
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
87.116.162.*



+370 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?09.12.2023. u 20:17 - pre 4 meseca
Mislim da Ali zna u najmanju ruku da je "neregistrovana" posiljka stigla u srb i da ih ne zanima dalje sta se sa njom desilo od nase carine do tebe. Za njih je ona tebi urucena, tako da je sansa za refund svedena na njihovu dobru volju. Procitaj malo unazad temu, videces da su ljudi dobijali refund za neispravne stvari bez da ih vracaju ako mozes da pokazes da je stvar stvarno neispravna i ako oni poveruju u to.

Za prvo pitanje samo, mislim da ljudima je lakshe da sacekaju jos malo uz nadu da ce im predmet ipak stici, uz pretpostavku da ti to zaista treba, nego da ponovo narucujesh i opet cekash xxx vremena da stigne (ili ne?) , jer refund je u nekim slucajevima pomalo kocka.

Neko je mislim negde ovde napisao otprilike ovako: "Narucuj samo do one sume do koliko si spreman da izgubish".
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?12.12.2023. u 09:41 - pre 4 meseca
Ali zna kad je dzak sa ne registrovanim posiljkama usao u Srbiju, jer tu informaciju dobije od nase poste.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?13.12.2023. u 19:09 - pre 4 meseca
Ukoliko nije plaćeno za praćenje pošiljke, niko nije u obavezi niti će na svoju ruku da registruje koja pošiljka je završila u kom džaku i gde se taj džak u tom trenutku nalazi, državni je to posao i ko god je imao priliku da bude zaposlen na taj način zna kako se tamo radi (ne radiš ništa više od onoga što ti piše u ugovoru i za šta te plaćaju). Jednostavno pošiljke sa praćenjem se treitraju sasvim drugačije od onih bez praćenja, ove prve imaju prioritet prilikom ubacivanja u prvi slobodan prevoz, a ove druge kad stignu na red, maltene tovariš lopatom dokle može, pa ostatak u neki drugi. Pošta funkcioniše na taj način još malo pa dva veka, a savremene tehnologije su samo ubrzale pristizanje povratne informacije o lokaciji, ali nije se ništa izmenilo po pitanju toga koja vrsta pošiljki se evidentira a koja ne...

Ali se prebacio na politiku - platio si za uslugu bez praćenja, nemoj mi sad kukati što ne znaš gde ti je paket. Drugim rečima, dokaži da paket nema praćenje (traži zvaničnu potvrdu od pošte), pa ćeš dobiti pare nazad ako trgovac nema jači dokaz da si ti ipak dobio paket.
 
Odgovor na temu

Stole555
Beograd,Srbija

Član broj: 348400
Poruke: 1
*.gprswap.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.12.2023. u 13:03 - pre 4 meseca
E ovako. Porucio sam zidni sat sa Aliexpresa jos pre mesec i po dana. Problem je u tome sto on jos nije ni izasao iz Kine. Po trackingu, vidim da se muvao od jednog do drugog mesta u Kini, isao na neke carinske preglede i na kraju vracen posiljaocu. Kad sam pitao prodavca sta se desava, on mi je dao novi tracking number. Medjutim na tom novom nema nikakvih informacija. Kad sam ga opet kontaktirao posle 5,6 dana, sta se desava, nista mi nije odgovorio. Estimated delivery istice 7 januara. Da li cekati do tada ili odmah pokrenuti refund? Sta ciniti da bi uspesno zavrsio spor? Cena nije bila mala, sa postarinom oko 100 eura.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?15.12.2023. u 08:13 - pre 4 meseca
Mislim da moras cekati, ne mozes odmah pokrenuti spor.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

echo.blue

Član broj: 297037
Poruke: 7
*.gprswap.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.12.2023. u 00:52 - pre 4 meseca
Citat:
valjan:
Ukoliko nije plaćeno za praćenje pošiljke, niko nije u obavezi niti će na svoju ruku da registruje koja pošiljka je završila u kom džaku i gde se taj džak u tom trenutku nalazi, državni je to posao i ko god je imao priliku da bude zaposlen na taj način zna kako se tamo radi (ne radiš ništa više od onoga što ti piše u ugovoru i za šta te plaćaju). Jednostavno pošiljke sa praćenjem se treitraju sasvim drugačije od onih bez praćenja, ove prve imaju prioritet prilikom ubacivanja u prvi slobodan prevoz, a ove druge kad stignu na red, maltene tovariš lopatom dokle može, pa ostatak u neki drugi.

Mozda je noob pitanje, ali kada, gde i kome se prijavim za pracenje posiljke? Jel je to pracenje dodatna usluga nase poste (i odnosi se na pakete unutar srbije) pa se prijavljujem za uslugu nasoj posti, ili se bira neka dodatna opcija na aliekspresu, a ona pokriva i pracenje posiljke i unutar srbije?

Ovo pitam jer kada odem na aliexpress, tamo mi redovno javljaju da je posiljka stigla u moju zemlju (dakle dotle je prate bez ikakve dodatne aktivirane usluge). Pa eto, ako moze malo pojasnjenje i na tu temu.
 
Odgovor na temu

SaleB81
Beograd, RS

Član broj: 90990
Poruke: 337
95.180.39.*



+42 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.12.2023. u 05:58 - pre 4 meseca
Ono sto te aliexpress obavestava za posiljku bez pracenja je delom dojava nekih pozicija, a delom prediktivni mehanizam koji nema nikakavu tezinu u pokusaju dokazivanja gde se posiljka nalazi.

Pracena posiljka (registrovana), engl. with tracking ili registered, je posiljka koja skuplja od obicne nepracene, dobija medjunarodni broj za pracenje koji pocinje slovom R i svaka postanska ispostava kroz koju prodje je duzna da objavi njen status, pa se poslednji status moze upotrebiti kao dokaz po nekom osnovu.

Evo jednog primera Aliexpress shipping options

U navedenom primeru vidis da posiljka vrednosti $1.90 moze da se posalje besplatno jednom opcijom slanja ili uz razlicite nadoknade drugim opcijama slanja, a da je najjeftinija opcija slanja sa pracenjem $2.79, znaci 150% vrednosti predmeta. Meni je za mene jeftinije da se predmet izgubi i da ga platim ponovo nego da placam uslugu slanja koja samostalno prevazilazi vrednost predmeta. Naravno nije isti slucaj za sve predmete. Neki predmeti ce opciju sa pracenjam nuditi samo kroz ekspres uslugu, a kod nekih skupljih predmeta ce slanje sa pracenjem predstavljati uvecanje za 5-20%, ali ovde sam naveo jedan ekstreman primer, jer su moje posiljke vecinski vrednosti do $5, a cesto i do $2, i meni se ne isplati da placam pracenje.
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.12.2023. u 12:03 - pre 4 meseca
Citat:
echo.blue:
Citat:
valjan:
Ukoliko nije plaćeno za praćenje pošiljke, niko nije u obavezi niti će na svoju ruku da registruje koja pošiljka je završila u kom džaku i gde se taj džak u tom trenutku nalazi, državni je to posao i ko god je imao priliku da bude zaposlen na taj način zna kako se tamo radi (ne radiš ništa više od onoga što ti piše u ugovoru i za šta te plaćaju). Jednostavno pošiljke sa praćenjem se treitraju sasvim drugačije od onih bez praćenja, ove prve imaju prioritet prilikom ubacivanja u prvi slobodan prevoz, a ove druge kad stignu na red, maltene tovariš lopatom dokle može, pa ostatak u neki drugi.

Mozda je noob pitanje, ali kada, gde i kome se prijavim za pracenje posiljke? Jel je to pracenje dodatna usluga nase poste (i odnosi se na pakete unutar srbije) pa se prijavljujem za uslugu nasoj posti, ili se bira neka dodatna opcija na aliekspresu, a ona pokriva i pracenje posiljke i unutar srbije?

Ovo pitam jer kada odem na aliexpress, tamo mi redovno javljaju da je posiljka stigla u moju zemlju (dakle dotle je prate bez ikakve dodatne aktivirane usluge). Pa eto, ako moze malo pojasnjenje i na tu temu.

Prilikom kupovine biras da li je s pracenjem (nakon dolaska u Srbiju) ili ne, mada Kinezi znaju i to da zanemare pa posalju bez. A posiljke pratis preko
https://postal.ninja/en
https://parcelsapp.com/
https://www.ship24.com/
a u principu od kad udju u Srbiju mozes da cekas nedelju dana a i nekoliko meseci, nema pravila
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
87.116.165.*



+370 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.12.2023. u 15:18 - pre 4 meseca
Nije loshe imati ni npr aplikaciju za pc ili android Trackchecker ili neku slicnu ako ih ima josh koje prate statuse umesto tebe, pogotovo ako imash vishe paketa.

Meni smeta sto neke stvarchice skuplje od par dolara nekad nemaju mogucnost da se izabere pracenje. Mislim da su nekad imali za sve tu mogucnost jer sam uzimao pracenje za neke sitnice kad mi je bilo bitno da sigurno stignu.

Malo je nejasno kako se cena za pracenje odredjuje jer mi se cini da je sada poprilicno sarenolika. Koliko se secam da su za sitnice npr. do 5$ pracenje bilo otprilike do 1.5$. Sada vidim da moze biti izmedju 2-5$.
 
Odgovor na temu

SaleB81
Beograd, RS

Član broj: 90990
Poruke: 337
95.180.39.*



+42 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?20.12.2023. u 12:29 - pre 4 meseca
Zelim da se pohvalim!

Juce mi je stiglo pet posiljki, narucenih 01.09, 15.09, 21.09, 10.10, 23.10. Ona od 01.09 je posebna po tome sto je putovala 109 dana i time usla medju tri moje najduze putujuce posiljke ikada. Danas je stigao drugi set od tri posiljke od kojih su neke iz septembra, a neke iz oktobra. Ne bi me cudilo da se ispostavi da su i one bile vestacki zadrzane kao sto se prica o racunima za struju za novembar mesec.
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?20.12.2023. u 14:28 - pre 4 meseca
Sto se tice EPS racuna. Neko ih je hakovao ,portal im ne radi a pitanje je kako su im baze podataka korisnika zasticene...
Racun za struju nisam dobio ni za oktobar (papirni) a ni infostan za novembar. Jednu LA HU posiljku nadjo u sanducetu putovala/kampovala 45 dana.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?20.12.2023. u 15:35 - pre 4 meseca
Jel to znači u EPS-u da krečemo od NULE ?

Reset Svih strujomera na "Fabričko Podešavanje", (znači 4-5kWh, čisto za probu, el radi ili ne)

Ko je šta imao, imao je,

... sad ide iz početka
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?20.12.2023. u 16:26 - pre 4 meseca
Ne, nego će ko i uvek resetovati povlašćene, a minus naplatiti ostalima. Po najviše redovnim platišama.

Uostalom preduzeće treba srozati na što niže grane kako bi se uspešno prodalo za što manje para.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?25.12.2023. u 11:48 - pre 4 meseca
Citat:
echo.blue:

Mozda je noob pitanje, ali kada, gde i kome se prijavim za pracenje posiljke? Jel je to pracenje dodatna usluga nase poste (i odnosi se na pakete unutar srbije) pa se prijavljujem za uslugu nasoj posti, ili se bira neka dodatna opcija na aliekspresu, a ona pokriva i pracenje posiljke i unutar srbije?



To je dodatna usluga pošte odakle pošiljka kreće, ne postoji opcija da se doplati na pola puta, jer ako se ne prati od samog starta nema šanse da joj se uđe u trag tek tako, jer od Kine do Srbije može stići na 1.001 način.

Starije generacije se sećaju da kad su ih roditelji poslali na poštu da pošalju neko pismo, tetka sa šaltera je uvek pitala "obično ili preporučeno?" E pa to preporučeno je usluga koja ima praćenje, samo u ta nekadašnja vremena kada nije bilo Interneta, izveštaj o prispeću je donosio poštar na kućnu adresu, znači saznavao si par dana kasnije gde ti je pošiljka, a ne u realnom vremenu. Ista stvar je i sa ovim pošiljkama iz Kine, imaš "obično" slanje, bez praćenja, eventualno dok je u rukama lokalnog kurira možeš na kratko da pratiš gde se nalazi, i "preporučeno", ili registrovano (otud R u oznaci tih pošiljki) ili osigurano kako se još negde naziva, jer to što doplatiš je neka vrsta osiguranja da će pošiljka stvarno biti isporučena i uručena.

Od 50-ih godina prošlog veka sortiranje pošiljki je uglavnom automatizovano, mašine pakuju pošiljke u zasebne džakove u zavisnosti od oznaka na pošiljci, iz Kine se za Evropu šalje u neko od čvorišta, najčešće naprave ugovor sa nekom od evropskih poštanskih kompanija i zbog toga često imate u kodu za praćenje i oznaku neke evropske države, tamo se opet propusti kroz mašinu i porazdvaja u džakove u zavisnosti od odredišne države, i ako paket ima praćenje videćete i taj sortirni centar u izveštaju, i onda kad stigne kod nas na aerdodromu se razdvaja za BG, NS i NI u zavisnosti od regiona u koji treba da se isporuči, tu u tim regionalnim centrima carina pregleda i onda se opet propušta kroz mašinu koja sortira po lokalnim čvorištima, i to sve možete ispratiti na praćenju.

Ako pošiljka nije u startu obeležena da je sa praćenjem, neće na sebi imati mašinski čitljiv kod koji signalizirala da ona treba da se upiše u sistemu za praćenje, i dok to ne stigne kod lokalnog poštara u ruke niko nema pojma gde je tačno jer mašine rade sortiranje duž celog puta, a usput može da prođe kroz bilo koju tačku na ovoj planeti kuda je neki softver zamislio da je najbolje da je preusmeri kako bi stigla bliže na odredište. Pošiljke sa praćenjem imaju prioritet prilikom sortiranja i pakovanja, one bez idu na kraju, tako da čak i dve pošiljke poslate sa istog mesta u istom trenutku ne moraju uopšte od tad pa do kraja puta biti u svakom trenutku na istom mestu.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?28.12.2023. u 06:52 - pre 4 meseca
Citat:
valjan:
Ukoliko nije plaćeno za praćenje pošiljke...

Kako uopste znas da li je placeno za pracenje posiljke ili nije?
Moj skorašnji primer - narucio sam neka klesta za $16 + isporuka je bila $20. Proizvod nikada nije stigao, a ima status da je primljen i potpisan. Pisao dispute, momentalno odbili, kazu pise primljen i potpisan. Vidim kod tog prodavca ima sigurno 20 review-a sa identicnim opisom loseg iskustva, sto sa jednestranenije mnogo, jer imaju i 1000 pozitivnih, a sa druge jeste ako su tih 1000 nekako generisali-kupili. Rok isporuke je bio neuobicajeno kratak, 21 dan i interesantno kako su uklopili da bude "isporucen i potpisan" poslednjeg dana. Nemam iskustva sa tim pracenjem, je li to pravo pracenje, ili neki softver generise podatke prema unapred definisanom algoritmu? Da li ako ovde ostavim ID kupovine onda ce to drugi posetioci tememoci da gledaju i analiziraju? Da li smo za pocetak sigurni da je prodavac ikada poslao proizvod, ili on moze da lazira te podatke? Da li ako pise isporucen i potpisan to ima ikakvu tezinu, ili moze biti generisano bez veze u unapred definisanim trenutku?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?28.12.2023. u 09:54 - pre 4 meseca
Ako je posiljka imala pracenje , onda je morala imati i broj za pracenje .

Taj broj se prati na sajtovima , imas u temi sve .



Znas tako sto kada kupujes i biras nacin isporuke, pise u opisu nacina koji si izabrao da li ima pracenje ili nema !

"Tracking Available " .
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?28.12.2023. u 12:24 - pre 4 meseca
Aha, sad vidim ispod. Za ovaj metod slanjaod $22 piše "tracking unavailable", a imaju drugi metod slanja od $174 za koji piše tracking available, ali svakako ne bih taj uzeo jer ta alatka vredi 30-ak dolara. Dakle, ako sam dobro razumeo oni su to izmislili da je potpisano i preuzeto, to veze nema sa realnim statusom? Ako sam dobro razumeo sada imam dve mogućnosti:
1) da su oni to poslali, pa će jednog dana da stigne
2) da to nikada nisu ni poslali niti nameravaju
Da li je to tako? Ili oni uopšte nemaju mogućnost da izbegnu slanje a da slažu da su poslali?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?28.12.2023. u 12:49 - pre 4 meseca
Pogledaj da li broj koji si dobio ima na sajtu Posta.rs .

Ako je imalo pravo medjunarodno pracenje mora biti na sajtu nase poste.

Ako ima , onda imas detaljno sta se dogodilo i pise ko je podigao i potpisao !

Ako pise na sajtu nase poste da si ti podigao i potpisao , a nisi onda to moras videti sa nasom postom .


Na sajtu Aliexpress je greska kod slanja " Ali Standard " jer pise da nema pracenja a ima i to pravo !
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 452 453 454 455 456 457 458 459 460

[ Pregleda: 1841582 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.