Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1820448 | Odgovora: 9183 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sinpetrovic
Sinisa Petrovic
Beograd

Član broj: 37549
Poruke: 223
*.dynamic.sbb.rs.



+16 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.11.2017. u 22:59 - pre 77 meseci
Citat:
ademare: Naravno da moze da se ostavlja feedback , posle disputa .
Jedino kada ne moze , je kada prodavac ne posalje u roku koji je sam odredio , odustane od prodaje i tada se novac automatski vraca , a racuna se da se nije nista ni dogodilo .
U svim ostalim slucajevima , i uspesnim i neuspesnim kupovinama, cim se zavrsi , pa i preko disputa , moze se ostaviti feedback .
Kod mene uvek dobijaju Jedinicu ! Jer vise prodavci nece da se sloze sa vracanjem novca , nego odugovlace bez potrebe , tako da ti vidi dobro da li se Ali mesao u sve to ili je bas prodavac odobrio !
Jer nema nista bezveznije , da ne kazem nesto grublje , nego da prodavac zeza , ne salje robu , Ali vrati novac a losem prodavcu dati 5 zvezdica . To radi po mojoj proceni 70-80 % ljudi !


Aliexpress se nije mesao, svi rokovi za prispece robe su istekli, 2x je produzavano i sada gledam status posiljke je "arrive export exchange 2017-08-17 13:40:37 ", poslao sam na dispute-u screenshotove
17track, aliexpress-a i global.cainiao.com , posle 2 dana od otvaranja stize mi poruka od aliexpress-a You and the seller came to an agreement. Your refund has been transferred. i celokupan iznos je vracen.

I sada kako da ocenim proizvod koji nisam dobio i prodavca, a bio je "fer" vratio je novac.
 
Odgovor na temu

baronminhauzen
Dejan Rincic
Agencija Rincha
Nis

Član broj: 328267
Poruke: 64
37.220.77.*

Sajt: www.promotivnimaterijal.c..


+2 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.11.2017. u 23:12 - pre 77 meseci
kec ko vrata
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16334



+2920 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.11.2017. u 23:14 - pre 77 meseci
Kakav kec kad je prodavac ucinio sve sto je do njega?... posteno je vratio novac.

Najmanje sto mozes je da ga ne ocenis nikako, prodavac je vec na steti.
Ja uvek umem da cenim kada napravim dogovor sa prodavcem, ali retki su takvi prodavci, obicno te nesto zavlace.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?15.11.2017. u 01:32 - pre 77 meseci
Upravo tako , retki su prodavci koji zele da se sloze i za male sume , a kamoli za neke iole vece . Ranije su morali , a sada kada je haos ocena , bas ih briga .

Meni se javio porukom onaj sto sam juce dobio Dispute jer nije ni poslao ! Drska poruka , kao da sam juce izasao iz Obdanista Kao eto Njegovom velikudosnoscu refund stize , da se stripim 7-15 dana . Ali sve je to ipak ucinjeno kao greska , pa da ga hitno Obestetim , najkasnije kada paket stigne ! Ocenu 5 ne treba dovoditi u sumnju !

Haha , kakav Veseljak . Dobro sam ga u proslom postu Okarakterisao kao Djubre !

Napisao sam mu poruku da ne zna sta prica . Da paket nije poslao i da je zato Ali vratio novac . A ocenu je vec dobio (1) sto i on vec vidi !
 
Odgovor na temu

baronminhauzen
Dejan Rincic
Agencija Rincha
Nis

Član broj: 328267
Poruke: 64
37.220.77.*

Sajt: www.promotivnimaterijal.c..


+2 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?15.11.2017. u 06:58 - pre 77 meseci
[quote]bakara:
Kakav kec kad je prodavac ucinio sve sto je do njega?... posteno je vratio novac.

svi rokovi za prispece robe su istekli, 2x je produzavano .... opet PRODAVAC koji prodaje robu koju nema, znaci KEC.

Pa ce valjda malo da se prociste od onih koji stvarno rade kako treba
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16334



+2920 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?15.11.2017. u 12:54 - pre 77 meseci
Citat:
baronminhauzen
svi rokovi za prispece robe su istekli, 2x je produzavano .... opet PRODAVAC koji prodaje robu koju nema, znaci KEC.

Samo si preskocio cinjenicu da je prodavac vratio pare...a to je za svaku pohvalu i vrlo retko.

Obicno nece da vrate ni pod razno.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6274

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?15.11.2017. u 18:52 - pre 77 meseci
Misliš imao si pare blokirane dva meseca i to je za peticu?

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16334



+2920 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?15.11.2017. u 19:57 - pre 77 meseci
ne, nema potrebe da izvrces moje reci, napisao sam tacno sta mislim:

Citat:
bakara:Najmanje sto mozes je da ga ne ocenis nikako, prodavac je vec na steti.



Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?15.11.2017. u 21:38 - pre 77 meseci
Ako se nesto u poslednjih 2-3 meseca nije promenilo, pare stoje kod ALI-ja dok ne potvrdis da si primio robu i da je sve ok. Tek onda ih vidi prodavac.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?15.11.2017. u 22:20 - pre 77 meseci
E da, zaboravih da javim da sam u ponedeljak dobio potvrdu od Alija da je dispute rešen u moju korist, a jutros su i pare legle, nedavno je neko pitao koliko dugo se čeka, eto moje iskustvo je da maltene nisam ni čekao.

Malo pre sam čačkao po opcijama dispute-a, i ako odaberem da sam primio pošiljku, onda mogu samo da se žalim na kvalitet robe, ali ne i na proces slanja, na to mogu da se žalim samo ako odaberem opciju da još nisam dobio pošiljku, što je malo bezveze, jer ja pravi dokaz da je poslato nekom drugom poštom a ne onom koju sam platio imam tek kad primim pošiljku. Zato sam ja sam kreirao treću opciju - ostavljanje jedne zvezdice u feedback trgovca i detaljan opis zašto uz priloženu fotografiju gde se vidi kojom poštom je stiglo...
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?16.11.2017. u 05:27 - pre 77 meseci
Na zalost, tako je, nema opcije za nacin isporuke. Opisao sam neku stranicu ranije... Zalio se jer je roba poslata sa tudjim tracking brojem. Zakacio slike gde se vidi da je otislo nekom drugom sa tr. brojem koji je trgovac objavio. U prvom momentu je ALI odbio zalbu kao neosnovanu (neodgovarajucu) jer sam izabrao najpriblizniju kategoriju kako ove nije bilo. Trazio sam samo delimicni reff. nesto zaista sitno, samo razliku u pracenoj i nepracenoj posiljci, trgovac je svo vreme lagao, slao neke druge tr. brojeve... nije hteo d apristane na taj delimicni reff. i na kraju je ALI presudio u moju korist dajuci full reff. Razmisljao da ih cimam i napisem da je nelogicno, ali nesto nisam nasao neki mail za takve zalbe, sa chet-om nisam hteo da se cima. i izgleda da i dalje nista nije tu promenjeno.
 
Odgovor na temu

baronminhauzen
Dejan Rincic
Agencija Rincha
Nis

Član broj: 328267
Poruke: 64
37.220.77.*

Sajt: www.promotivnimaterijal.c..


+2 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?16.11.2017. u 05:42 - pre 77 meseci
@bakara prodavac je vec na steti...

U pravu ste, ali zasto pokusava da vara, da prodaje robu koju nema, svesno je rizikovao i nije mu proslo, probio je 2x rokove isporuke, znaci ako prodje prodje, ja cekam nesto sto mi treba, uracunao sam npr. 40-60 dana da ce biti tu, pare su mi zarobljene za to vreme i nisam dobio sta sam hteo, jer neko tamo nije skupio dovoljan broj porudzbina da ode kod glavnog i dobije popust na kolicinu pa da preproda ili ko zna sta...

Stvarno nemam vise nikakvu toleranciju za svaki pokusaj prevare sa njihove strane, ne zelim da se nerviram, lepop sam platio za nesto i ocekujem to po dogovoru. ne znam sta tu nije jasno, polagano neki ljudi koje znam dizu ruke od Alija, previse cimanja, smaranja, produzeni rokovi, kasni, nema robe, losa roba....

Kec i valjda ce se smanjiti broj tih bandita.

 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6274

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?16.11.2017. u 05:59 - pre 77 meseci
Neće im te ocene nešto mnogn aškoditi. svi oni imaju desetine naloga pa ako im jedan i propadne imaju uvek rezervu.

Najživopisnije to sam ja naleteo je da prodavac namerno šalje neispravnu robu i ne pravi nikakav problem da vrati pare ali samo pod uslovom da mu robu i vratiš. Kvaka je što cena troškova vraćanja daleko prevazilazi cenu robe, a ovaj njegov zahtev je kod Aliexpressa legitiman i ako ne vratiš robu oni presuđuju u njegovu korist.
 
Odgovor na temu

Mar78
Beograd,Srbija

Član broj: 334298
Poruke: 193
87.116.176.*



+4 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.11.2017. u 08:27 - pre 77 meseci
Imam neki los predosecaj u vezi jedne porudzbine.Imala sam 11.11. kupon na 5$, kupila sam predmet od 24,5 i jos par sitnica, kupon se srazmerno raspodelio na sve predmete u korpi, ali najvecim delom na taj od 24,5. Toliko je inace pokazivalo da mu je puna cena, bez popusta.
Izgleda nece ni da ga posalje, evo vec sedmi dan, a posle dva tri dana sam videla da je korigovao punu cenu na 34,99 tako da sam vec tad shvatila da je prevarant. Kod ostalih je, u proseku, od 27-32.
Ako se automatski otkaze porudzbina ako ne posalje, kupon se ne vraca??? Jel imao neko iskustvo sa tim?
Vredi li tu neka zalba sto mi je propao kupon?
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.11.2017. u 09:09 - pre 77 meseci
Kuponi su potrošna roba, jednom kad ga upotrebiš zaboravi na njega.
 
Odgovor na temu

Mar78
Beograd,Srbija

Član broj: 334298
Poruke: 193
87.116.176.*



+4 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.11.2017. u 09:18 - pre 77 meseci
A da li prodavac, s obzirom da novac jos ne dobija, u momentu porudzbine vidi da je upotrebljen kupon?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.11.2017. u 12:31 - pre 77 meseci
Nema prodavac veze sa tim Alijevim kuponom . To Ali daje i njih to ne interesuje . Prodavac dobija onoliko koliko je trazio , Alijev kupon , Ali placa .

Tako se to rasporedi , srazmerno ceni . Posle ako bude sa necim problema , Ali vraca samo onoliko novca koliko je stvarno placeno , a kupon propada .

Kolika je navala bila za taj predmet ? Znaci koliko je prodavac imao porudzbina 11.11 ? Kada to vidis mozes da saznas nesto vise . Ako nije bilo navale veca je sansa da sve bude u redu . Ako je bilo onda je nesigurnije . Jer neki prodavci jednostavno nemaju toliko para da iskesiraju iz svog dzepa . 25 $ pa puta X , nema to svako tamo . Racunaj da je nekih 10 dana max . normalni rok .

Preko toga nemoj da te zavlace .
 
Odgovor na temu

Mar78
Beograd,Srbija

Član broj: 334298
Poruke: 193
87.116.176.*



+4 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.11.2017. u 12:49 - pre 77 meseci
Toga dana bilo je 11 porudzbina za to. Ali ocigledno da nije znao pravu cenu u nabavci, cim je povecao posle i to za 10 dolara. Pritom, generalno ima dosta feedbackova, ocena 100%.
Nema ama bas nikakve logike da vracaju samo ono sto je stvarno placeno, al mnoge stvari tamo nemaju logike. Da nisam naletela na prevaranta, iskoristila bih kupon kod nekog postenijeg, zar ne. Taj rizik u vezi potencijalnih prevara treba da je na strani aliexpresa, a ne kupaca.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.11.2017. u 13:34 - pre 77 meseci
Pa naravno , ja sam samo pisao kako stvari stoje , kakva su pravila . Tu mi kao kupci ne mozemo da menjamo pravila .

Zato sam u jednom postu , u temi ostale prodavnice, izrazio zaljenje, jer ocekujem da skoro Sve samostalne prodavnice ubrzo stave katanac ! Sa smanjenom konkurencijuom, niko ne garantuje da pravila nece biti jos gora .

Ima tu stvari koje mi se sve manje svidjaju , nevezano za Ali . Nego na nasem lokalnom nivou . Od toga da mi se promenio postar , i umesto postenog coveka, dosla neka bitanga ! Preko strajka poste itd . Uopste vise nisam siguran za Neregistrovane posiljke , kao sto sam ranije bio ! Registrovane su sigurne , bar u smislu da se zna gde su .

Nasa Carina smisljena , da Onemoguci kupovinu je prica za sebe .

Tu mi nekako Ali ispadne sa svim tim njegovim prodavcima Prevarantima jos Najposteniji
 
Odgovor na temu

Mar78
Beograd,Srbija

Član broj: 334298
Poruke: 193
87.116.176.*



+4 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.11.2017. u 13:49 - pre 77 meseci
Haha, sve tacno
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1820448 | Odgovora: 9183 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.