Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1839546 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.06.2016. u 15:22 - pre 96 meseci
Alibaba je pre dve godine zabeležila oko 12,7 milijardi prodaja, neka samo 1% toga otpada na AliExpress, to je 127.000.000, i neka se za svaku hiljaditu prodaju pokrene dispute, to je oko 350 dnevno, a odnos je sigurno i veći jer sam ja recimo imao oko 200 porudžbina i 30-ak dispute-a, od čega sam nekih 5-6 eskalirao, a koliko se vidi i iz postova drugih na forumu, dispute i eskalacija uopšte nisu retka pojava. Tako da ne da nisam izmislio broj nego sam verovatno i debelo podbacio. A što se tiče površnog čitanja, i to je iz iskustva, koliko god da detaljno opišeš sve prilikom pokretanja slučaja, uvek ćeš dobiti vrlo sličan šablonski odgovor i zahtev za daljim postupanjem od Ali tima.
 
Odgovor na temu

@Vampir

Član broj: 64062
Poruke: 125



+7 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.06.2016. u 13:05 - pre 95 meseci
Kad te hoće hoće te. Posle prozivke što doživeh ovde da sam bahat i tako to dobio sam paket i gle čuda (kad hoće u baksuza) od dve usb zezalice jedna ne radi.
Otvorim dispute, kinez neće da vrne pare nudi kompromis kaže poruči jedan a zbog ovog što ne radi poslaćemo još jedan. Natezo bi se ja na escalate al jedan je za mene a drugi za kolegu pa mi svakako treba pošto videše i ostali poručio bi još jedan...
Oće li kinez zavrnuti ako pristanem na takav dil?
Kako bi išao proces da ukinem ovaj dispute i napravim order il neka druga akcija?
Do sad nisam imao samo 2 i to zbog toga što nikad nije stiglo nisam iamo problem sa neispravnim stvarima...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8092



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.06.2016. u 13:54 - pre 95 meseci
99,9 % Kinez ce da zezne sa " ponovnim slanjem" , to je njihov stari stos kupovine vremena !

Ako stvarno predmet ne radi ne vidim razlog zasto ne bi otvorio disput, i ako vec jesi istrajao na njemu i dobio novac nazad , zavisno od detalja sta i koliko , dosta je pisano o tome.

Kad to zavrsis , mozes da porucis opet , najbolje kod drugog Kineza , ima valjda jos neko da prodaje to isto .
 
Odgovor na temu

cimer
vrsac

Član broj: 79219
Poruke: 349
87.116.189.*



+20 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.06.2016. u 15:13 - pre 95 meseci
23. 05 kupio ram memoriju i od iste za 15 min odustao od kupovine (svojom greškom 2x kupio) znači istog dana započet proces refundacije, danas 08.06 vraćen novac. Ljudi iz telenor banke su mi rekli da se novac automatski vraća nakon 15 dana sto se na kraju ispostavilo kao tačno. Eto informacije možda nekom i zatreba.
 
Odgovor na temu

@Vampir

Član broj: 64062
Poruke: 125



+7 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.06.2016. u 15:42 - pre 95 meseci
Zezalica košta 6 evra a kinez je ponudio da refundira ili 4 dolara (oko 3,6 €) ili da pošalje džabe drugi ako budem poručio još jedan
"Sorry ,do you have new order want to place? that we can resend one with new order, ok? or We refund you us4 , OK? or your suggest ? Your understanding would be highly appreciated. Waiting for your early reply. Best regards,"
Ostalo je još devet dana do escalate-a nisam još ništa uradio pošto kontam još koja mi je najbolja opcija...a ima i kod drugih doduše dolar dva skuplje.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8092



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.06.2016. u 16:00 - pre 95 meseci
Ako ne radi u potpunosti , a to mozes da dokumentujes slikama i filmcicem, onda trazis sav novac nazad bez vrecanja, jer je mala suma , pa veca postarina nego cena.

Ja kada sam imao Disput za telefon , koji je bio delimicno neispravan , ali prakticno neupotrebljiv u stanju koje sam dobio , nije radio zvucnik , dodatni, ne onaj u slusalici , plus na ekranu nesto cudno dosta nekakvih , ne mogu ih nazvati mrtvih piksela , ali nekakva anomalija jeste , jer su se videli samo na Tamnoj pozadini kao bele tackice ?

I tada sam napisao jednu Test poruku prodavcu , tipa da ima zanimljiv asortiman telefona i da sam bio zainteresovan za jos neke modele , ali posle ovoga sto je svesno poslao neispravan, postavio je namerno nekakvu Belu pozadinu da se anomalija sa pikselima ne vidi iz prve , a izbrisao igre i muziku , jer je znao da zvucnik ne radi ! Posle toga ne znam ..

I nista na to nije odgovorio , odcutao je , jer ocigledno nije bio posle izgubljenog Disputa zainteresovan za normalnu saradnju ! Sad , jedan prodavac ne znaci pravilo, ali bolje uzmi novac , pa plati i 1 $ skuplje kod drugog , nego da te ovaj opet zezne.
 
Odgovor na temu

cimer
vrsac

Član broj: 79219
Poruke: 349
87.116.189.*



+20 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.06.2016. u 16:09 - pre 95 meseci
A ko plaća poštarinu za nazad tj da ti pošalješ nazad prodavcu pretpostavljam da je poštarina ona koja je navedena pri prodaji predmeta?
 
Odgovor na temu

@Vampir

Član broj: 64062
Poruke: 125



+7 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.06.2016. u 16:10 - pre 95 meseci
Imaš pravo i onako me od prvog dana zavlačio prethodnim paketom.
Inače otvorili koleza i ja, nema šta da se vidi, izgoreo čip za punjenje baterije zbog kalaja koji je "kapnuo" tamo negde na ploču. Da sam otvorio pre nego što sam mu dao prelemio bi ga i sve bi bilo ok. Tako inače i radim sa pojedinim stvarima ali evo sad je bio izuzetak.
Slikao sam ga doduše pre nego što smo ga otvorili, stavio lepo na usb hub i jednom svetli dioda za punjenje a drugi mrtav.

Baš sam se svega nagledao u toj kineskoj elektronici što kod mene što kod drugih, oni bukvalno prave pizzu od elektronike, šta imaju, stave. Ako je trebao elektrolit od 25V oni imali od 16V i stavili ako je dobar kondiš guraće ako ne posle mesec dana a možda i na prvo uključenje eto dimne zavese.

Hvala na savetima svakako treba otvoriti četvore oči u svim slučajevima.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8092



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.06.2016. u 16:44 - pre 95 meseci
Citat:
cimer:
A ko plaća poštarinu za nazad tj da ti pošalješ nazad prodavcu pretpostavljam da je poštarina ona koja je navedena pri prodaji predmeta?


Za male sume oznacis da neces da vracas . Za vece sume da bi dobio refund , kupac placa povratnu postarinu, zato sam i pisao da se ne treba zezati sa jednim istim prodavcem posebno za vece sume , jer moze opet da posalje neispravno , pa da se opet budes na gubitku prilikom vracanja !

[Ovu poruku je menjao ademare dana 08.06.2016. u 17:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8092



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.06.2016. u 16:51 - pre 95 meseci
@Vampir

Ja sam zvucnik uspeo da osposobim , kontakt nije bio dobar , to nije bio veliki kvar , ali Kineza mrzelo da otvara telefon , samo mi nije jasno kako je pomislio da necu da primetim da Telefon Ne zvoni ?

Ovo za ekran , nema resenja , osim zamene ! Ili je ostecen flat kabl , ili ko ce ga znati jer takvo nesto nisam jos video , a rasturio sam ekran u najsitnije delove, sve do onog sloja za Reflektovanje ! Da li tu ili nekim folijama ima oku nevidljivih ostecenja , ili je nesto elektronski neispravno , ko ce ga znati . U svakom slucaju se ne isplati menjati ekran .
 
Odgovor na temu

cimer
vrsac

Član broj: 79219
Poruke: 349
87.116.189.*



+20 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.06.2016. u 16:57 - pre 95 meseci
A kako se računa poštarina nazad tj cena poštarine na osnovu težine ili kako već?
Postexpress i pismonosne pošiljke znam u mali prst ali ovo za nazad u kinu ne znam ništa
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8092



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.06.2016. u 17:02 - pre 95 meseci
http://www.posta.rs/struktura/...alati/kalkulator-postarine.asp

Evo na ovoj adresi imas Kalkulator cena ! Biras Medjunarodni saobracaj, pismo , gramazu sam ukucas od nje naravno najvise zavisi cena , i iz menija odaberes drzavu - Kina , plus cekiras opcije Preporuceno, da bi imao pracenje , i Avionski zbog brzine .

Na tu cenu koju dobijes treba dodati cenu carinskog pregleda koji je za izvoz 40 din . Cenu za Koverat i jos ako treba za neki obrazac onaj izvozni.
 
Odgovor na temu

cimer
vrsac

Član broj: 79219
Poruke: 349
87.116.189.*



+20 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.06.2016. u 17:20 - pre 95 meseci
Hvala puno. Znao sam za kalkulator poštarine ali nisam znao i da je maltene ceo svet pokriven istim.
Odlična stvar.
Isplati se za skuplje predmete vraćati nazad, s jeftinijim nema računice.
Svašta čovek može naučiti iz tuđih iskustava. Divni ste svi na ovom forumu
 
Odgovor na temu

zmajko98
Ivan Stanojevic
Srbija,Beograd

Član broj: 333808
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?12.06.2016. u 16:13 - pre 95 meseci
Pozdrav svima, imam jedno pitanje stigao mi je paket pise mi [RS] Delivery attempt i to treba da znaci da je bio postar ali nije mi ostavio posiljku u sanducetu i bez nje ne mogu da odem u postu da podignem paket... Moze neko da mi pomogne sta da radim.. hvala puno
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?12.06.2016. u 17:08 - pre 95 meseci
Odes do poste , poneses licnu kartu i traking broj posiljke i trazis posiljku.
Ili nadjes postara i pitas ga gde je tvoja posiljka
 
Odgovor na temu

zmajko98
Ivan Stanojevic
Srbija,Beograd

Član broj: 333808
Poruke: 5
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?12.06.2016. u 17:27 - pre 95 meseci
Hvala mnogo :D

[Ovu poruku je menjao zmajko98 dana 12.06.2016. u 18:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.06.2016. u 08:40 - pre 95 meseci
Iz alija sam primila SD Karticu koja ne radi i otvorila sam dispute sa video dokazom.
Kinez mi pise:

Hi,dear,can you change the dispute reason , after you change it , i will refund your money .the first step , you choose “yes ' ,
the second step , there will show "please choose your problem " , you can choose " the produce doesn't fit it " ,
after you change it , i will refund your money , the goods don't need your return back , thank you.

I salje mi ovu sliku uz poruku dok traje Dispute.
Neki savet ako moze...
cd
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.06.2016. u 10:03 - pre 95 meseci
Ako uradiš po njegovim instrukcijama, onda će to biti prikazano kao da je tvoja greška a ne njegova, i njega Ali neće penalizirati. Ako nije neki muljator, možeš mu izaći u susret, tebi izađe na isto, ali može i da te zezne pa odbije da vrati pare, pa se to onda eskalira Ali timu, a onda oni to gledaju malo drugim očima jer imaju tvoje "priznanje" da nije trgovčeva krivica...
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.06.2016. u 11:12 - pre 95 meseci
Nikad nemoj menjati nista oko zalbe dok ti je ne razresi. Kad je razresi ond aej promeni u razreseno.

Jedino ako nisi stavila pogresan razlog zalbe pa da ti zbog toga trazi da promenis.
 
Odgovor na temu

mstevica
ruma

Član broj: 143117
Poruke: 89
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+2 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.06.2016. u 12:59 - pre 95 meseci
Pozdrav svima!
Da li neko zna kako da izbrisem staru karticu za placalje na aliju i upisem novu.
Stalno mi izcacuje staru , pa ja onda odem na dodavanje nove i upusem ali nikako nemogu da skontam kako da je ali zapamti.
Pozz
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1839546 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.