Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1840289 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

@Vampir

Član broj: 64062
Poruke: 125



+7 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.05.2016. u 07:44 - pre 96 meseci
Pre par dana pazarim neke usb zezalice jedno dvadesetak evra, bilo je za par evra bilo jeftinije nego kod drugih a jedino su oni slali China Post Registered Air Mail.
Pitam lepo jel tako šalje, čajnez kaže nema problema.

Pazarim, stavim u poruku "Please send via China Post Registered Air Mail and send me a valid tracking number!"
Posle par dana oni naravno šalju paketi i neki žnj broj i tugaljivu poruku

Lisa Li
2016-05-15 18:16:12

All our orders ship with tracking number,but some maybe is "Seller's Shipping Method".
it's also belong "China Post",and it's fast and safe
and sorry,
we can't sure what's tracking number you will get before parcel shipped out ,tks!



Kad dođe ja ću da ih lepo počastim sa negativnom ali me interesuje pošto je bilo free shipping a u tu cenu je ulazilo kao China Post Registered Air Mail jel postoji mogućnost da kad dodje otvorim dispute i da im otmem koji dolores zato što su poslali preko levog kurira (www.mtytrack.com) ?
 
Odgovor na temu

ENEMOON
Z.S.
Arandjelovac,Srbija

Član broj: 332200
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.05.2016. u 10:37 - pre 96 meseci
Meni su 90% paketa poslali bez broja za pracenje i svi su stigli,valjda im je tako jeftinije da salju i da nama bude slanje besplatno.
 
Odgovor na temu

sinpetrovic
Sinisa Petrovic
Beograd

Član broj: 37549
Poruke: 223
*.dynamic.sbb.rs.



+16 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.05.2016. u 11:58 - pre 96 meseci
Izgleda da vecina paketa koja su mi stigla sa laznim pracenjem ili bez pracenja nisam imao nikakvu doplatu, samo mi je postar urucio.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.05.2016. u 20:25 - pre 96 meseci
Nije stvar u tome da li je večina pošiljki bez praćenja stigla ili ne već u tome da ako si rekao/napisao da ćeš poslati China post registered air mailom onda tako i pošalji a ne da pošalje nekom levom poštom.
Ja sam tendenciozno tražio prodavca koji šalje poštom koju ja preferiram, platio sam možda i veću cenu baš zbog "boljeg" transporta, prihvatio sam uslove koje je prodavac sam odredio, njegovo je samo da ispoštuje uslove koje je sam odredio. Ti zaobiđeš ponude sa najnižim cenama baš zbog tih žnj opcija šipinga, platiš više za bolju uslugu a on pošalje istom opcijom kao i oni prodavci kod kojih je roba jeftinija i ti ispadaš konj jer si platio više za isto... Ja takvim prodavcima uvek dam pozitivnu ocenu ali ih kaznim tako što kažem da roba nije stigla i vratim svoj novac, nek dokaže da sam dobio robu, da je poslao kao što je trebalo da pošalje videlo bi se lepo ovako nek iskopa dokaze ako može, ne zanima me, gledao sam im godinu dana kroz prste, nervirao se bezveze i nijedan se nije opametio naprotiv sad još više koriste onaj Selers šiping metod pod izgovorom da će tako brže stići. Sad lepo sačekam da istekne onaj rok koji su odredili za isporuku, najčešće 60 dana, pošaljem jednu kulturnu porukicu da roba nije stigla, otvorim dispute i tražim lovu. Ako hoće može i da izbaci srbiju sa liste gde šalje robu, dnevno se na aliju pojavi na desetine novih prodavnica a za neke uobičajne proizvode postoji na hiljade prodavaca, recimo ako potražiš led sijalice sa E27 grlom dobićeš preko 86000 rezultata pretrage a samo za led sijalica ima skoro pa 800 hiljada rezultata, tako da uvek može da se nađe drugi prodavac koji će poslati ovamo, a par puta sam naišao i na stvari za koje je pisalo da ne šalju kod nas pa sam pitao prodavca zašto recimo ide u mađarsku ili hrvatsku ili bugarsku a nejde kod nas i nisu znali da odgovore ali su uvek promenili to, omogućili da kupim i poslali...
 
Odgovor na temu

Bik Koji Sedi

Član broj: 147189
Poruke: 237



+310 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.05.2016. u 20:37 - pre 96 meseci
Znači, kažnjavaš prodavca tako što ga pokradeš. Alal vera, majstore.
 
Odgovor na temu

ENEMOON
Z.S.
Arandjelovac,Srbija

Član broj: 332200
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.05.2016. u 21:11 - pre 96 meseci
Zalosno je sta sve ljudi rade,pa i ti prodavci su neki ljudi,mucenici koji zive od te prodaje,zasto im stajati na muku ,ko zna i njima kako je tesko snaci se u svemu tome,treba ipak biti covek i ako je roba stigla u ok stanju,zasto praviti problem?Nekad treba pomisliti kako bi nama bilo da dozivljavamo takve stvari,lazne dispute i slicno,zarad nekoliko evra vise ,na racun nekog mucenika koji treba da prehrani svoje dete.Nikom ne pada roba s neba koju prodaje da bi je poklanjao nekom.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.05.2016. u 21:46 - pre 96 meseci
Nije to potkradanje, to je penal za kršenje ugovora, ne možeš da daš autogol i da očekuješ nagradu za to ili da zezneš nešto na poslu i očekuješ normalnu platu. Ne tražim ja ništa posebno i extra u odnosu na ono što je prodavac nudio, samo budi čovek od reči i poštuj sopstvena pravila, to je sve, ništa manje i ništa više, druže ako nisi sposoban za to idi sadi pirinač, šta da ti kažem, trgovina nije za tebe.
 
Odgovor na temu

ENEMOON
Z.S.
Arandjelovac,Srbija

Član broj: 332200
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.05.2016. u 21:59 - pre 96 meseci
Jedan mudar covek je rekao:Sve sto radis,sebi radis.Mene bi bilo sramota od samog sebe da trazim da mi vrate novac za robu koju sam dobio jer je sustina cele stvari upravo to-da dobijem ono sto sam platio.Ali,nismo svi isti.
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1631



+591 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.05.2016. u 22:41 - pre 96 meseci
Cega se pametan stidi...
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.05.2016. u 22:45 - pre 96 meseci
Ja sam pre neki dan dobila dispute za futrolu za mobilni.
5 dana pre isteka roka otvorim dispute i cekam rezultat.
Prvi dan kad sam dobila full refund stize mi futrola koja mi vise nije bila potrebna.
Pa nisam luda da javim da je stigla...70-tak dana ti neki ludak zarobi novac i ne odgovara na nijedno pitanje dok cekas.. a kad otvoris dispute onda su svi aktivni i mole se da sacekas jos koji dan.
Za onih koji stizu ispravni na vreme ..5 zvezdica..a za posle isteka roka-dispute ili ....-nisam primila paket
cd
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.05.2016. u 09:40 - pre 96 meseci
Citat:
cana2016:
Pa nisam luda da javim da je stigla...70-tak dana ti neki ludak zarobi novac i ne odgovara na nijedno pitanje dok cekas..


Samo što taj ludak nije trgovac nego neki poštar ili carinik. Trgovac te pare vidi tek kad ti klikneš na Aliju ono dugme da je roba stigla. Jeste da ni trgovci baš nisu cvećke i ne pošalju zapravo onda kad su javili da su poslali, ali neke stvari nisu do njih, i sad kažnjavati njega zbog nečeg sa čim nema veze je čist bezobrazluk i bahatost. Kao na primer da ja sad neću da lokalnom trgovcu platim mleko jer sam pronašao štamparsku grešku na omotu...
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.05.2016. u 10:54 - pre 96 meseci
Zbog takvih slucajeva sve cesce ne salju za nase krajeve ...
Uz postarinu koja je kod Krkobabica veca nego kod drugih .
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.05.2016. u 13:20 - pre 96 meseci
Citat:
Fliz:
Nije stvar u tome da li je večina pošiljki bez praćenja stigla ili ne već u tome da ako si rekao/napisao da ćeš poslati China post registered air mailom onda tako i pošalji a ne da pošalje nekom levom poštom.
Ja sam tendenciozno tražio prodavca koji šalje poštom koju ja preferiram, platio sam možda i veću cenu baš zbog "boljeg" transporta, prihvatio sam uslove koje je prodavac sam odredio, njegovo je samo da ispoštuje uslove koje je sam odredio. Ti zaobiđeš ponude sa najnižim cenama baš zbog tih žnj opcija šipinga, platiš više za bolju uslugu a on pošalje istom opcijom kao i oni prodavci kod kojih je roba jeftinija i ti ispadaš konj jer si platio više za isto... Ja takvim prodavcima uvek dam pozitivnu ocenu ali ih kaznim tako što kažem da roba nije stigla i vratim svoj novac, nek dokaže da sam dobio robu, da je poslao kao što je trebalo da pošalje videlo bi se lepo ovako nek iskopa dokaze ako može, ne zanima me, gledao sam im godinu dana kroz prste, nervirao se bezveze i nijedan se nije opametio naprotiv sad još više koriste onaj Selers šiping metod pod izgovorom da će tako brže stići. Sad lepo sačekam da istekne onaj rok koji su odredili za isporuku, najčešće 60 dana, pošaljem jednu kulturnu porukicu da roba nije stigla, otvorim dispute i tražim lovu. Ako hoće može i da izbaci srbiju sa liste gde šalje robu, dnevno se na aliju pojavi na desetine novih prodavnica a za neke uobičajne proizvode postoji na hiljade prodavaca, recimo ako potražiš led sijalice sa E27 grlom dobićeš preko 86000 rezultata pretrage a samo za led sijalica ima skoro pa 800 hiljada rezultata, tako da uvek može da se nađe drugi prodavac koji će poslati ovamo, a par puta sam naišao i na stvari za koje je pisalo da ne šalju kod nas pa sam pitao prodavca zašto recimo ide u mađarsku ili hrvatsku ili bugarsku a nejde kod nas i nisu znali da odgovore ali su uvek promenili to, omogućili da kupim i poslali...


Ovo ja Verovatno hajde da kazem sto blaze mogu Najodvratniji post i Najbesmisleniji post u celoj ovoj rubrici i trabalo bi ga BRISATI ! Zasto ?

Zato sto Potkopava i onako jadnu poziciju i Status koju nasa Raspala drzavica ima ne samo na Aliju vec i na drugim mestima, a do koje se doslo pre svega Zeljom vlasti da Ogranici i oteza kupovinu robe , zbog svojih Tajkuna i samo nam jos fale ovakvi saveti !!

Ovakve Kradje iz necijeg hira i Bahatosti samo mogu da pogorsaju situaciju koja je vec sada ocajna , jer oko polovine prodavaca uopste ne zeli da salje za Srbiju , od ostatka njih 3/4 trazi doplatu ! Tome doprinose i ovakvi postupci , Nisi ti jedini , koji govore Najvise o tebi samome !

Nervozan si , pa ti je cef da Krades par $ za robu koja je stigla !! Stvarno Idiotski ! Uz takvo ponasanje moze biti samo gore . Ti Kineze neces izmeniti !!

Stvar zasto je tako je zato sto posrednici koji naplacuju usluga slanja , nas tretiraju pod nekom levom tarifom, ne znaju ni gde je Srbija uzimaju mnogo novca od prodavaca za posiljke za Srbiju i oni traze doplatu !

Kako je meni svaki paket stigao ?? Osim 2 koja nisu ni poslata i za koje sam dobio refund . Znaci da kazem jedan u 100 ne stigne ti koji nisu registrovani ! Kada se drzavna politika promeni , promenice se i to , a ne "kaznjavanjem " Kineza KRADJOM !!

P.S. upravo te hiljade koji salju bez doplate su mahom Pocetnici ,koji se jos nisu sreli sa Srbijom !!
 
Odgovor na temu

SaleB81
Beograd, RS

Član broj: 90990
Poruke: 337
95.180.112.*



+42 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.05.2016. u 15:15 - pre 96 meseci
Stekao sam neko pozitivno misljenje o Flizu na ovoj temi, ali sam ocigledno pogresio. Mnogo sta sam procitao na netu i retko sta me vise dotice i zgrazava, ali ova poruka mi se zgadila kad sam je procitao. Odupreo sam se nagonu da politiziram temu i navodim moguce posledice u nekom visem nivou i sirem spektru.

Ali, prokomentarisacu usko vezano za temu slanja. Kupujem proizvod na aliju, biram najjeftiniji metod slanja regularnom postom. Ocekujem da stigne za 30-50 dana. Ako stigne za 10-20 dana, ne zanima me cime je poslao, stiglo je i pritom nadprosecno brzo, nek poslao i golubom pismonosom, ne intresuje me. Ako ne stigne za 50-70 dana, pitam da li moze da proveri gde je posiljka, ako vec nema pracenje, dogovaramo se, da li ce da posalje ponovo ili da vrati pare. Desilo se dva puta (0.5%) da je covek poslao ponovo i da su stigla dva proizvoda (nisam rekao da su stigla oba), desilo se sest puta (1.5%)da je covek vratio pare i da je posiljka stigla jos 20-30 dana kasnije, ni u tim slucajevima ih nisam vukao za rukav da im ponovo platim. Ne hvalim se time, ali smatram da bi bilo licemerno s moje strane da ne spomenem. Pamtim kao greske koje ne zelim da ponavljam. Bilo je posiljki koje nisu nikad stigle, a novac vracen (oko 4% svih posiljki) . Bilo je i posiljki koje nisu nikad stigle, a ja se nisam blagovremeno potrudio da dobijem novac nazad (istekla zastita), ne pamtim brojku, mozda 2%. To je neki bilans posle preko 400 posiljki.

Ali podvlacim, nikad nisam svesno i proracunato isao na metod povracaja novca ako verujem da postoji mogucnost da ce mi stici posiljka ili je vec stigla. Cesto nailazim na informacije na sajtovima da ako nije u pitanju osigurana posiljka da je odgovornost sigurnosti transporta na kupcu, pa predpostavljam da bi to bio lek za ovakve situacije.

Sto se novca tice, novac je na raspolaganju Aliexpress-u, a ne prodavcu za vreme trajanja escrow perioda i od toga nikakve koristi nema prodavac, kao sto nema ni kupac, pa je besmisleno kaznjavati prodavca. Sem toga onaj ko je obavio kupovinu je svesno zarobio svoj novac, radi svoje bezbednosti, u trajanju perioda transakcije. Ja to tretiram kao cenu ze koriscenje escrow usluge. Naravno, ko hoce brzo slanje, postoji kurirska sluzba, platite, znate sta ste platili, kad stize i kome da se zalite ako ne stigne u garantovanom roku.
 
Odgovor na temu

ENEMOON
Z.S.
Arandjelovac,Srbija

Član broj: 332200
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.05.2016. u 15:41 - pre 96 meseci
Citat:
@Vampir:

Kad dođe ja ću da ih lepo počastim sa negativnom ali me interesuje pošto je bilo free shipping a u tu cenu je ulazilo kao China Post Registered Air Mail jel postoji mogućnost da kad dodje otvorim dispute i da im otmem koji dolores zato što su poslali preko levog kurira (www.mtytrack.com) ?

Zbog ovakvih stvari smo na crnim listama ,samo pokvareno i bahato,napred!
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.05.2016. u 15:49 - pre 96 meseci
Citat:
valjan:Samo što taj ludak nije trgovac nego neki poštar ili carinik.


Pre neki dan sam narucio nesto iz Vijetnama. Istog dana sam dobio tracking code a roba je stigla za cetiri dana. Kakva je onda to vrsta slanja kojoj treba 70 dana da stigne? Ni jednoj postanskoj sluzbi nije u interesu da joj roba stoji u nekom skladistu jer im zauzima prostor i svi gledaju da je se rese (odnosno salju dalje) sto je pre moguce tako da ne vidim ni jedan jedini interes da roba stoji toliko dugo (osim kod prodavca).
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.05.2016. u 15:57 - pre 96 meseci
Naruci nesto malezijskom postom
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.05.2016. u 16:29 - pre 96 meseci
Citat:
Informer:
Ni jednoj postanskoj sluzbi nije u interesu da joj roba stoji u nekom skladistu jer im zauzima prostor i svi gledaju da je se rese (odnosno salju dalje) sto je pre moguce


Tako je u teoriji, u praksi pošiljke imaju prioritete, i nikad ne putuju direktno od Kine do krajnjeg kupca nego zastanu na nekoliko desetina tačaka, i one sa najnižim prioritetom (odnosno većina onih najjefitnijih ranije pomenutih su baš takve) će dobiti prevoz do sledeće tačke tek kad su sve ostale spakovane i smeštene. Tako da se u praksi može veoma lako desiti da jedna takva pošiljka niskog prioriteta čami i po nekoliko dana na svakoj tački, a dan po dan - nedelja, nedelja po nedelja - mesec dana, itd.
 
Odgovor na temu

ENEMOON
Z.S.
Arandjelovac,Srbija

Član broj: 332200
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.05.2016. u 16:45 - pre 96 meseci
U Srbiji ne dobijam besplatno slanje skoro nikad,cak i kad narucim skupe stvari a mnogi bi da im iz daleke Kine bude i besplatno slanje i da stigne odmah i to za kojekakve jeftine stvari koje nikad u Srbiji po toj ceni ne bi narucili jer bi im postarina bila skuplja nekoliko puta od robe.Stvarno smo neki narod kome se nikako ne moze ugoditi,vecito nezadovoljan i bezobrazan.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.05.2016. u 20:31 - pre 96 meseci
pa dobro Fliz je napisao kako on to resava, inace se ne slazem sa bilo cim nepostenim, a desava nam se vrlo realno da sve manje njih salje u srbiju i shipping je sve skuplji samo za srbiju (bosna je jos bolji primer)

Ako seller ne ispostuje shipping metod imate pravo zalbe, delimicni refund, i to ako ste bas nezadovoljni rokom isporuke.
Malo nas je ali razmazio obaveznim treking brojevima pa sad svi insistiraju na tome, posiljke bez problema stizu i neregistrovane, i to cak jako brzo.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1840289 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.