Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1844428 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?23.09.2014. u 17:34 - pre 116 meseci
Cista pljacka, da je mobilni ili neki tablet u pitanju, pa da razumem.

Ajde po stoti put, ali ne mogu da pronadjem, koji sajt za pracenje posiljke koristite? Moja paket je danas poleteo iz Pekinga, da li da ocekujem da ce stici u narednih 7 dana?
 
Odgovor na temu

Dejan bg
student
Beograd

Član broj: 313125
Poruke: 93
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?23.09.2014. u 17:43 - pre 116 meseci
Ademare mislim da su hteli sa tim reci da u posti moras reci da ulazes prigovor i dati im fakturu, jer ga oni u suprotnom vracaju kao odbijen. Citat sta pise malo nize na tom linku
Citat:
Kada mogu da se žalim na visinu uvoznih dažbina?

Na to imate pravo pre preuzimanja i naplate uvoznih dažbina. Pošta je dužna da primaocu stavi na uvid Uvoznu poštansko carinsku deklaraciju i da ga obavesti da pre preuzimanja pošiljke može podneti prigovor na nalaz carinarnice. Tako da će u slučaju podnošenja prigovora, pošta neotvorenu pošiljku vratiti pošti carinjenja, zajedno sa deklaracijom, sprovodnicom i prigovorom primaoca radi sprovođenja ponovnog postupka carinjenja.

Nigde se ne spominje taksa
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8097



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?23.09.2014. u 19:38 - pre 116 meseci
Oni su u razlicitim pitanjima , malo razlicito definisali odgovore. Te mele razlike su u pitanju , koji si odgovor citirao, kao i u pitanju 21 i 22 .

A najkonkretnji su bili upravo u pitanju 11. ovo " platio sam 20 , a racunato na 100 $ " Evo sto odgovarajuu na to pitanje.

- " Stranka ima pravo da izrazi svoje neslaganje sa iznosom procenjenih dažbina i uloži prigovor na nalaz carinarnice u pogledu vrste, kakvoće, količine i vrednosti robe, te u upravnom postupku mora izneti sve činjenice i okolnosti i podneti isprave i druge dokaze značajne za donošenje odluke (predračun, račun, izvod iz banke, izvod o plaćanju preko Pay Pal...). "

Ono sto je vazno je da se pominje Upravni postupak. U zakonu o upravnom postupku koji je trenutno na snazi, svi detalji su navedeni i principi kao i cene . Jedan od principa je dvostepenost, jer je zalba drugostepeni postupak. Sto se tice cena u zakonu pise da zalba kosta 380 din. Posta uzima onih 45 za uplatu.

Upravo ovo pitanje 11 opovrgava tvrdnju koji neki ljudi iznose da ima besplatne zalbe, ta prica, koja se forsira na jednom drugom forumu otprilike glasi , nazoves carinika i on ti kaze dodji donesi dokumenta itd.

Sto je najludje to se i desava , pre nekoliko dana bas na tom drugom forumu citao sam iskustvo jednog clana koji doslovce ovako pise, ljubazni carinik mu pomogao da napisu zalbu, ali sutradan pise, zvao ga carinik telefonom i rekao mu , kao znas pogresili smo , ja sam morao da platim onu zalbu 430 din. ajde dodji da mi das novac, ne mogu ja da platim za tebe, mislio sam da je zalba besplatna ali nije. Tako da meni to izgleda kao navlacenje, ajde predaj besplatnu zalbu, koja sutra to nije.
 
Odgovor na temu

Dejan bg
student
Beograd

Član broj: 313125
Poruke: 93
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?23.09.2014. u 21:06 - pre 116 meseci
Jeste dvosmisleno napisano a izgleda da ta taksa zavisi kakav je dan cariniku video sam iskustva na drugim forumuma gde kazu da im nista nisu naplatili a nekima jesu. E sad sta je tu istina niko ne zna, mislim da je najbolje da pozoves carinu i da vidis iz prve ruke.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?23.09.2014. u 22:19 - pre 116 meseci
Citat:
ademare:
- " Stranka ima pravo da izrazi svoje neslaganje sa iznosom procenjenih dažbina i uloži prigovor na nalaz carinarnice u pogledu vrste, kakvoće, količine i vrednosti robe, te u upravnom postupku mora izneti sve činjenice i okolnosti i podneti isprave i druge dokaze značajne za donošenje odluke (predračun, račun, izvod iz banke, izvod o plaćanju preko Pay Pal...). "


Ja sam onomad uložio prigovor da mi nedostaje futrola u pošiljci, šetali su me između pošte i carine nekoliko puta, popunili smo neke silne formulare i nisam platio ni dinara, doduše carina je rekla da nema ništa sa tim i da je poština krivica, a moja žalba je na kraju bila odbijena. Znači, treba tu dobro razgraničiti za šta je upućena žalba i kome tačno, jer očigledno carinicima se za žalbu plaća taksa a poštarima ne, ali su i ingerencije različite - carinicima idu primedbe na iznos, a poštarima na kakvoću i količinu robe...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8097



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?23.09.2014. u 23:31 - pre 116 meseci
To tvoje je drugo . To obradjuje pitanje 19.

19. Šta da radim ako mi stigne pošiljka iz koje je nešto izvađeno ili mi pošiljka uopšte ne stigne?

Imate pravo na „Reklamaciju zbog oštećenja ili umanjenja sadržine poštanske pošiljke“ po članu 67. “Pravilnika o opštim uslovima za obavljanje poštanskih usluga“ (Službeni glasnik RS 24/10):

„Primalac ili drugo lice koje je, prema odredbama ovih opštih uslova,ovlašćeno za prijem pošiljaka, treba odmah prilikom uručenja,a najkasnije narednog radnog dana, da reklamira prijem oštećene pošiljke ili pošiljke sa umanjenom sadržinom. Poštanski operator je dužan da se o osnovanosti reklamacije primaoca ili ovlašćenog lica izjasni u roku od 30 dana od dana prijema reklamacije.“

Takođe imate pravo na „Reklamaciju u slučaju neuručenja ili prekoračenja roka za uručenje poštanske pošiljke“ po članu 68. istog Pravilnika. Te reklamacije se upućuju poštanskom operatoru.


Upravni postupak vazi samo za organe uprave , kao sto je na primer Carina ili ja sam na primer imao prosle godine posla sa Gradskim sekretarijatom za Saobracaj.

Za postu kao javno preduzece vaze drugi zakoni i procedure.
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?24.09.2014. u 11:55 - pre 116 meseci
Meni na posiljku vrednosti 16$ racunali vrednost 20 $ , ukupno 510din za dazbine .
Nazalost jedna od 6 led sijalica stigla slomljena ali radi .
Pisacu prodavcu , da vidimo sta nudi .

Moracu da otvorim dispute i ove sto su stigle cele su crkle posle 5 minuta rada .
Verovatno i da ih saljem nazad , kakav smor

[Ovu poruku je menjao mrsoje dana 24.09.2014. u 15:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

stefanan
srbija

Član broj: 236402
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?24.09.2014. u 21:12 - pre 116 meseci
Zdravo
Razmisljam da narucim telefon sa alija (hongmi 1s), pa me zanima kako najjeftinije da prodjem sto se tice carine. Ja sam mislio da kazem kinezu da mi stavi cenu nekih 70-80e.
Neki su mi predlozili da napisem da je u kutiji nesto drugi i da kinez napise da je 40e. Sta vi mislite ?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8097



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?24.09.2014. u 23:52 - pre 116 meseci
Poruke tipa kako prevariti carinu, nisu dozvoljene na forumu.

I onako nema recepta, vec carina Lupa kako kom cariniku tog trenutka padne, Ne mogu da kazem na pamet , jer je ocigledno Nemaju.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8097



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?24.09.2014. u 23:58 - pre 116 meseci
Citat:
mrsoje:
Moracu da otvorim dispute i ove sto su stigle cele su crkle posle 5 minuta rada .
Verovatno i da ih saljem nazad , kakav smor :(


To se ocigledno ne isplati ni kupovati. Citao si na onom drugom forumu, ko god je kupio nije se dugo okoristio. Crkava svima samo tako. Nije to samo sa DX, nego je sve to djubre. Ne vredi za to dzabe trositi novac.
 
Odgovor na temu

adzo_
Ivan Adžić

Član broj: 150302
Poruke: 464



+256 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?25.09.2014. u 07:56 - pre 116 meseci
Jeste jos uvek rano da dajem komentare na LED sijalice jer mi jedna radi oko 30 dana a jos 2 rade tek 10-tak dana
Ali ja nisam imao problem sa njima
2 su G9 grlo i donele su mi spas...jer se obicne G9 toliko greju i crkavaju...da ne znam ni koliko sam ih kupio do sada
Svakako su mi se isplatile za samo ovih 30 dana, jer nisam kupio ni jednu G9 u poslednjih 30 dana(rade oko 4-5h dnevno)

Zamenio sam i sijalicu u hodniku(ona radi od 12-15h dnevno...) sa LED sijalicom
Ona radi(kuc kuc) vec 10 dana bez problema...
link
link

Sve sijalice su mi(ne samo meni vec i kolegama) stigle u obicnoj koverti(ona sa mehuricima) i ni jedna nije slomljena
Mi narucujemo po 1-2kom max, zbog straha od carinika...

Samo mala zamerka na snagu. Narucio sam 11W E27 sijalicu a moja neka procena je da ona sija kao obicna sijalica od 60-70W.
Ove G9 od 6W su snaznije i sijaju nesto jace nego obicne G9 od 40W
Edit:
Ovde sam narucio jednu sijalicu i uopste nisam zadovoljan kako radi: link
Narucio sam sijalicu od 5W sa ciljem da zamenim jednu E14 od 40W ali ova radi kao da ima 15-20W max...tako da necu vise narucivati od ovih...



[Ovu poruku je menjao adzo_ dana 25.09.2014. u 09:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?25.09.2014. u 09:02 - pre 116 meseci
Uglavnom piše u karakteritikama koliko lumena daje koja LED sijalica, i po tome se može videti sa kakvom je klasičnom sijalicom jednaka po količini svetla koju emituje, a kod klasičnih se to može pročitati na ambalaži, barem kod onih poznatijih proizvođača - ako tog podatka nema na sajtu, ni ne razmatram kupovinu LED sijalice, jer snaga u watima ništa ne znači za poređenje, i fluo cev recimo ima manju vatažu a daje jače svetlo nego sijalica iste snage sa užarenim vlaknom.
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?25.09.2014. u 09:10 - pre 116 meseci
Citat:
ademare:
Citat:
mrsoje:
Moracu da otvorim dispute i ove sto su stigle cele su crkle posle 5 minuta rada .
Verovatno i da ih saljem nazad , kakav smor


To se ocigledno ne isplati ni kupovati. Citao si na onom drugom forumu, ko god je kupio nije se dugo okoristio. Crkava svima samo tako. Nije to samo sa DX, nego je sve to djubre. Ne vredi za to dzabe trositi novac.


Imam LED sijalice kupljene pre vise od godinu dana (takozvane kukuruzare)u celom stanu (osim dnevne sobe) i rade bez problema jos uvek ,ove su bile malo fensi sa staklom . Izgleda da su one bez fensi drajvera pouzdane.

 
Odgovor na temu

adzo_
Ivan Adžić

Član broj: 150302
Poruke: 464



+256 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?25.09.2014. u 09:12 - pre 116 meseci
Znam za lumene i za poredjenje sa obicnim sijalicama, ali sam kontao da kako ispise pogresnu cifru u W, tako mi isto niko ne garantuje ni tu cifru u lumenima
Isto mi je za koju ce cifru da me slaze

Ako imas kakvu preporuku za LED sijalice na Ali-ju ne ustrucavaj se da podelis sa nama...
Ionako bi trebao naruciti jos par komada ovih dana...
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?25.09.2014. u 09:21 - pre 116 meseci
Citat:
stefanan:
Zdravo
Razmisljam da narucim telefon sa alija (hongmi 1s), pa me zanima kako najjeftinije da prodjem sto se tice carine. Ja sam mislio da kazem kinezu da mi stavi cenu nekih 70-80e.
Neki su mi predlozili da napisem da je u kutiji nesto drugi i da kinez napise da je 40e. Sta vi mislite ?



Otvore kutiju, i vide da u kutiji nije ono sto pise, pa te onda, iz inata, oderu sa carinom.

Jos uvek ocekujem prvu posiljku, pa ne znam kako cu da prodjem i ne mogu da tvrdim da ce umanjena cena proci, ali je taj predlog glupost.

Da ponovim pitanje, posiljka je napustila Kinu i na pracenju se vise nista ne dogadja, samo pise da je pre 2 dana poletela iz Pekinga. Kako mogu dalje da pratim posiljku?
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?25.09.2014. u 09:30 - pre 116 meseci
Citat:
adzo_:
Znam za lumene i za poredjenje sa obicnim sijalicama, ali sam kontao da kako ispise pogresnu cifru u W, tako mi isto niko ne garantuje ni tu cifru u lumenima :)
Isto mi je za koju ce cifru da me slaze

Ako imas kakvu preporuku za LED sijalice na Ali-ju ne ustrucavaj se da podelis sa nama... ;)
Ionako bi trebao naruciti jos par komada ovih dana...


Ja sam jedino kod DX-a kupio sijalicu koja je imala tacno W po specifikaciji, za lumene ne znam jer nemam cime da izmerim .

U drugim prodavnicama su "dobre" bile 20% slabije .
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?25.09.2014. u 09:33 - pre 116 meseci
Citat:
stefanan:
Zdravo
Razmisljam da narucim telefon sa alija (hongmi 1s), pa me zanima kako najjeftinije da prodjem sto se tice carine. Ja sam mislio da kazem kinezu da mi stavi cenu nekih 70-80e.
Neki su mi predlozili da napisem da je u kutiji nesto drugi i da kinez napise da je 40e. Sta vi mislite ?


To moze da prodje samo ako uz posiljku dobijes oficijelni INVOICE ,ja sam to dobio samo od jednog prodavca i to davno, mozda sad ni tako ne bi proslo .
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8097



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?25.09.2014. u 10:16 - pre 116 meseci
Citat:
botr:

Jos uvek ocekujem prvu posiljku, pa ne znam kako cu da prodjem i ne mogu da tvrdim da ce umanjena cena proci, ali je taj predlog glupost.

Da ponovim pitanje, posiljka je napustila Kinu i na pracenju se vise nista ne dogadja, samo pise da je pre 2 dana poletela iz Pekinga. Kako mogu dalje da pratim posiljku?


Na zalost nikako. Dok ne dodje na Surcin , nema nikakvog pracenja.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?25.09.2014. u 11:02 - pre 116 meseci
Citat:
stefanan:
Zdravo
Razmisljam da narucim telefon sa alija (hongmi 1s), pa me zanima kako najjeftinije da prodjem sto se tice carine. Ja sam mislio da kazem kinezu da mi stavi cenu nekih 70-80e.
Neki su mi predlozili da napisem da je u kutiji nesto drugi i da kinez napise da je 40e. Sta vi mislite ?

Nemoj se opterecivati time...carinici su vec sve trikove prosli i videli mnogo telefona i napamet vec znaju koji koliko kosta.

Budi spreman da platis koliko treba, u protivnom nemoj porucivati.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?25.09.2014. u 13:00 - pre 116 meseci
Ispravio bih moderatora

Budi spreman da platis i nesto vise nego sto treba , u protivnom nemoj porucivati.
Tako ces se manje iznervirati a postoji mogucnost da se i obradujes
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1844428 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.