Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1844430 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marija541

Član broj: 322828
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.09.2014. u 00:50 - pre 117 meseci
@ademare
Hvala na odgovoru :)
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.09.2014. u 04:06 - pre 117 meseci
Citat:
Aleksandar Đokić: @mr. ako

Jesi,... sta znam, verovatno drugi imaju drugacije iskustvo.

Ma naravno, nego sam na isti nacin tipovao, a kasnije i likovao pogodak, kao sto rade oni sa drugacijim iskustvima. ;)
Naravno da svako ima svoje iskustvo, ali naravno i da se na osnovu tog jednog iskustva niposto ne moze izneti zakljucak da su svi Kinezi lazovi i da su svi prevaranti ili da Ali zaradjuje od prevara i laznih nagradnih igara ili slicne nebuloze zasnovane iskljucivo na jednom ili par losih iskustava bez ikakvog utemeljenja u realnosti.
Totalno se zanemaruje bilo kakva poslovna logika i pretpostavka da onaj sa kim upravo saradjues nije prevarant.
To sto te je neki Kinez prevario jednom ili te slagao na chatu, ne znaci da je to poslovni model ostalih ili da se Ali izgradio na takvom poslovanju.

Da li ima prevaranata? Naravno da ima.
Da li se moze reci da su svi prevaranti? Naravno da ne.
Da li je vecina postenih i vrednih Kineza? Naravno da jeste, jer u suprotnom mi danas ne bi kupovali nista sa Alija.


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.09.2014. u 09:21 - pre 117 meseci
Citat:
marija541:
Posto ima vise prodavaca sa istom robom, kako da procenim koji je bolji?


Ovo je isto kao kad na pijaci kupuješ povrće - gledaš cenu, gledaš kako to povrće izgleda, ošacuješ i prodavca kakav je, jedino što na Aliju ne možeš da opipaš ili pomirišeš ili probaš... I na pijaci imaš prevaranata koji ušpricaju vodu da bi povrće bilo teže, koriste neispravnu vagu kako bi merila u njihovu korist, neki ti ne daju da biraš nego moraš uzeti redom kako je poslagano ili šta ti oni spakuju (pa dobiješ puno trulih, izudaranih, crvljivih, nezrelih plodova ili šta već), a uz to ne znaš da li su preterivali sa pesticidima, da li su zamrzavali... Kod Alija ti najviše može pomoći čitanje tuđih feedback-ova, mada i tu ima svačeg, otprilike kao i u svim statistikama odbaciš one najbolje i one najgore (tj. sa 1 i 5 zvezdica) i gledaš one između, ti su otrpilike najrealniji, ali nema tu mnogo pravila, nekad čisto moraš ići na intuiciju. Najgore je što mnogi maznu opis artikla sa nekog drugog mesta i ni ne potrude se da ga prilagode stvarnoj situaciji, pa se često kad stigne razočaraš jer na slici deluje mnogo bolje nego uživo ili nešto što je navedeno u karakteriatikama nije baš tako...

Desilo mi se jednom da sam poručio od čoveka koji nije imao nikakav feedback i nijednu prodaju, ali samo kod njega je bilo to što mi treba, i poslao je odmah, stiglo je vrlo brzo, i bilo je baš to što sam naručio, a opet dešavalo se da poručim od nekog sa gomilom ocena i prodatih artikala, sa odličnim feedbackom, i da nikad ne stigne roba, i da krene da mu opada rejting dok čekam, i na kraju se završilo dispute-om i povratom novca. Tako da ne znam šta bih ti aj rekao, malo iskustva (i tvog i drugih ljudi koji su pazarili), malo sreće, malo intuicije, i prođe sve kako treba...
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.09.2014. u 16:23 - pre 116 meseci
Ako kupim 10 mikrofiber krpa, 70x30, da li ce biti problema sa carinom?
 
Odgovor na temu

acostjepanovic
Novi Sad

Član broj: 325233
Poruke: 27
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.09.2014. u 16:29 - pre 116 meseci
Dobar dan svima, hocu da kupim telefon preko Alija, pa me interesuje da li bi mi mogao neko pomoci oko sledeceg:
1. Kako funkcionise taj sistem da prodavac ne prima novac dok ja ne kazem da je paket OK?
2. Koliko se obicno ceka da se dostavi paket?
3. I koliko da ocekujem carine na telefon koji kosta 120e?
4. Sta znaci kad pise da je cena od 120e - 135e?

U pitanju je telefon sa ovog linka: http://www.aliexpress.com/item...hone-Android-4/1908974481.html

Hvala unapred svima!
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.09.2014. u 16:30 - pre 116 meseci
Citat:
botr:
Ako kupim 10 mikrofiber krpa, 70x30, da li ce biti problema sa carinom?


Ne bi trebalo ako ih posalju u koverti .
Isplati li se to uopste ima toga i kod lokalnih kineza .
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.09.2014. u 16:36 - pre 116 meseci
Citat:
acostjepanovic:
Dobar dan svima, hocu da kupim telefon preko Alija, pa me interesuje da li bi mi mogao neko pomoci oko sledeceg:
1. Kako funkcionise taj sistem da prodavac ne prima novac dok ja ne kazem da je paket OK?
2. Koliko se obicno ceka da se dostavi paket?
3. I koliko da ocekujem carine na telefon koji kosta 120e?
4. Sta znaci kad pise da je cena od 120e - 135e?

U pitanju je telefon sa ovog linka: http://www.aliexpress.com/item...hone-Android-4/1908974481.html

Hvala unapred svima!


1. Ti uplatis novac Aliju na racun i kad potvrdis da si zadovoljan dobijenom posiljkom oni prebace novac prodavcu .Obicno je taj rok oko 40 dana od dana kad ti je posiljka poslata .
2. Recimo 15 dana pa navise
3.Vazi isti odgovor kao u temi za DX
4. Sa i bez dodatne opreme .
 
Odgovor na temu

acostjepanovic
Novi Sad

Član broj: 325233
Poruke: 27
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.09.2014. u 17:34 - pre 116 meseci
Znaci da ukoliko, kad aotvorim paket ne bude sve na broju, ili mi se ne dopadne stanje paketa, ja mogu da vratim paket, a da mi oni vrate novac?
A pod "sa i bez dodatne opreme", u slucaju telefona znas li mozda sta se tu podrazumeva?

Hvala!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8097



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.09.2014. u 17:35 - pre 116 meseci
@ acostjepanovic

Prvi korak za uspesnu kupovinu kod Alija, je odabir dobrog prodavca. Ovaj sa tvog linka ne uliva bas neko poverenje. Ima malo ukupnih prodaja i relativno lose ocene. Prodavca moras sam odabrati , ali trazi nekog na primer ovakvog, ne moras ni kod njega , to je samo primer. Jeste malo skuplji ali doplatiti 4 $ za po ocenama boljeg prodavca se isplati . Ne treba traziti bas najjeftinijeg.

Evo primera, a ti jos razgledaj , biraj

http://www.aliexpress.com/item...B-RAM-16GB-ROM/1867048192.html

Kod vracanja novca ima vise varijacija. Mozes traziti i parcijalni refund , to se obicno trazi ako ne zelis da vratis, da saljes robu nazad, pa da ti prodavac vrati deo novca. U slucaju neispravnosti naravno uz vracanje dobijas novac nazad, mada tu zavisi od dogovora ko bi platio povratnu postarinu , obicno je pravilo svugde i u Srbiji pa i ovde da kupac placa povratnu postarinu, mada se cesto mozes dogovoriti sa prodavcem, da podelite troskove , ako ne pristane trazis sve , mnogi su dobijali uz vracanje , da prodavac plati povratnu postarinu ,takvu odluku donese Alitim.

Zato je bolje kupovati ove ponude gde pise Free postarina, jer u slucaju povracaja taj iznos se vraca, iako ne postoji Besplatna postarina, vec je sadrzana u ceni. Za one ponude gde pise cena + neka postarina, onda bi se vracala samo cena, zato je ovo sa free povoljnije .



[Ovu poruku je menjao ademare dana 22.09.2014. u 18:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.09.2014. u 17:43 - pre 116 meseci
Nema kod lokalnih Kineza, radi se o krpama koje izuzetno dobro upijaju vodu. Nesto bih poklonio, jedno 3-4 komada, nesto podelio sa prijateljima, nesto bih zadrzao za sebe. Jedan lot je 5 komada, ali mi je to malo.

Na telefon od 120 evra mogli bi da ti naplate i do 50 evra carine i poreza.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?23.09.2014. u 07:30 - pre 116 meseci
@botr Ako je to tako upakovano po 5 kom u neku ambalažu, i ako nije veliko po gabaritima tako spakovano, onda možda i prođe, meni su recimo bez problema prolazila pakovanja onih sitnih baterija "dugmetara" sa po 20kom u blisteru, ili recimo ukrasne svećice sa LED-ovkama gde je po 4 komada u jednoj kutiji. Ali da naručiš 10 krpa gde je svaka zasebno upakovana pa to tako sve spakovano u kovertu/kutiju, tu bi ti već možda pravili problem da je to roba namenjena komercijalnoj prodaji. Sve zavisi od samih gabarita pošiljke i dobre volje carinika...

@acostjepanovic - pod "sa i bez dodatne opreme" podrazumeva baš to što prodavac nudi, znači moraš dobro pogledati njegovu ponudu i videti da li je u ponudu uključen free shipping ili ga plaćaš dodatno, da li možda uz telefon nudi i neku memorijsku karticu, futrolu, screen protector, punjač za kola itd, sve to je obično negde u vrhu stranice tamo gde je prikazana i cena i slika proizvoda, i ti onda ako hoćeš nešto od tih dodataka ili tačno određenog kurira, štrikliraš određenu kućicu ili iz drop-down opcije odabereš šta želiš, i na osnovu toga se formira krajnja cena. Drugim rečima, pažljivo pročitaj sve što piše na stranici, ako primetiš da bilo šta ne štima, postoji velika mogućnost da si našao prodavca koji će te možda prevariti. Ako prelistaš ranije poruke, videćeš primere laptopova po izuzetno smešnim cenama kojima u opisu stoje kontradiktorne informacije o karakteristikama (u naslovu piše jedno, u opisu drugo, u specifikacijama treće), i to je recimo tipičan primer prevaranta. Ili primer sa faličnim USB stikovima gde prodavac negde u dnu stranice crvenim slovima navodi da "mogu biti sa greškom" (a u stvari svi imaju veoma fatalnu grešku zbog koje su u startu neispravni). Dakle, kad nađeš ono što te zanima, pažljivo pročitaj sve, i ono sitnim i ono krupnim slovima, i to ti bar u neku ruku umanjuje šansu da te prodavac prevari.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8097



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?23.09.2014. u 10:38 - pre 116 meseci
Carinski BANDITIZAM .

Posto sam kupio kod Aliekspresa a i cesto ima pitanja oko carine , da opisem svoje iskustvo , za koje je i naslov posta sluvise blag.

Da ne idem suvise u detalje posle 12 dana cekanja, konacno su se Banditi odlucili da Ukradu kao Nikada . Predmet je placen 13 $ a Idioti sa Carine su ga procenili na ravno 60 $ !!!

Kako je Ali u zadnje vreme uveo da ne priznaje probleme sa carinom kao razlog za vracanje, verovatno cu ostati bez tih 13 $ , pokusacu da izvucem bar nesto, ali sve mi je bolje nego da ovim LOPOVIMA placam dazbine uvecane 5 puta !!!

Resili su ocigledno da nas oduce od kupovine i za sada im ide odlicno. Kakva Banditska vlast koja na svakom koraku Pljacka gradjane, takvi i Carinici.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?23.09.2014. u 10:41 - pre 116 meseci
Š'a ima ti da kupuješ van Srbije pokraj uvozničkog lobija, svašta!
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

adzo_
Ivan Adžić

Član broj: 150302
Poruke: 464



+256 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?23.09.2014. u 10:52 - pre 116 meseci
Da potvrdim i ja da su uobicajene dazbine povecane bar 2x u poslednje vreme...ali i dalje se ne isplati petljati se sa njima i zaliti se....
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?23.09.2014. u 11:16 - pre 116 meseci
Treba im para
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?23.09.2014. u 14:59 - pre 116 meseci
Moze li da se zna o kom predmetu se radi?
 
Odgovor na temu

lespatrone
Sasa lsk
Beograd, Srbija

Član broj: 324881
Poruke: 12
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?23.09.2014. u 15:34 - pre 116 meseci
drugari, jel moze neko da mi definise sta je sa mojim paketom? RN603953475CN
sasa lsk
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?23.09.2014. u 15:57 - pre 116 meseci
Ceka na carinu . Racunaj negde oko 26-og
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8097



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?23.09.2014. u 16:01 - pre 116 meseci
Citat:
botr:
Moze li da se zna o kom predmetu se radi?


U pitanju je jeftini joystick za konzolu. Tesko da vredi i 13 $ , o 60 $ mogli bi da razgovaramo da je na primer od Zlata. Tako da je ocigledno u pitanju namera, po sistemu RND, ajde nekog da Pokrademo.

Evo na linku carine ima takvih pitanja i odgovora, " platio sam 20 $ a racunato mi je na 100 " . Nije ovaj moj primer usamnjen ni jedini to stalno rade.

http://www.upravacarina.rs/cyr...tranice/postanskeposiljke.aspx

Tu sve pise i da nema kao sto neki tvrde besplatne zalbe i sve ostalo. A nikako se ne isplati davati Lopovima jos 425 dinara za zalbu. Vise mi se isplati da se to vrati, pa da pokusam da se pogodim sa Kinezom da otprilike toliko bude povratna postarina, a da mi vrati ostalo, ako on ne pristane pokusacu preko Alija.
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?23.09.2014. u 16:22 - pre 116 meseci
Imam utisak da otcepe 60$ za sve sto ne znaju koliko kosta .


Videcemo kako cu ja da prodjem sutra ...
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1844430 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.