Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija, posao i život u Norveškoj

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Emigracija, posao i život u Norveškoj

[ Pregleda: 6113 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zdravko12

Član broj: 310272
Poruke: 2
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Emigracija, posao i život u Norveškoj24.12.2012. u 21:31 - pre 137 meseci
Kolike su realne sanse da se nadje da se radi tamo bilo sta na crno jer ja za par nedelja idem u Oslo da trazim posao kao varioc pa dok ne nadjem dobro bi mi doslo bilo sta sa strane
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Emigracija, posao i život u Norveškoj24.12.2012. u 21:44 - pre 137 meseci
Tesko se nalazi legalan posao a kamoli na crno. Nije nemoguce ali bas ne bih preporucivao da se radi na crno jer ako te navataju da delas tako ugasio si ga sa Norveskom za stalno samo razlika izmedju nas i njih je sto kod njih drzava itekako funkcionise. Probaj legalno a ako nemas vizu probaj kao volonter na ugovor a mislim da tu moze i neka lova da se ubaci tj. sve da bude legalno.
 
Odgovor na temu

zdravko12

Član broj: 310272
Poruke: 2
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Emigracija, posao i život u Norveškoj24.12.2012. u 21:56 - pre 137 meseci
Druze slazem se ja sa tobom da mi i nije bas pametno da radim bilo sta na crno ali ja odlazim tamo sa par hiljada evra i znam da mi to nece nesto puno potrajati tako da nesto moram da radim ako ne zelim da se vratim kuci i bes poslai bez para
 
Odgovor na temu

halisuretan8

Član broj: 292460
Poruke: 110
*.bredband.comhem.se.



+25 Profil

icon Re: Emigracija, posao i život u Norveškoj19.01.2013. u 10:35 - pre 136 meseci
...nadji zenu onda. za te pare mozes i frizuru i trikotazu da nabavis. sarmiraj neku plavusu.
 
Odgovor na temu

Globtroter
AutoCAD Crtac
Telekomunikacije

Član broj: 317944
Poruke: 18
*.adsl.eunet.rs.



+23 Profil

icon Re: Emigracija, posao i život u Norveškoj06.10.2013. u 17:03 - pre 128 meseci
Imam uredne papire za rad u EU, pa me interesuje realnost ili mogucnost nalazenja posla u Norveskoj. Radim u Srbiji vec 10 godina kao crtac u AutoCAD-u. Vec sam ranije (u ranoj mladosti) odlazio u na krace periode u inostranstvo i svesan sam cinjenice da cu na pocetku mozda i prati sudove u nekom restoranu ili raditi slicne stvari, dok se ne ukaze prilika za naki strucniji i vise placeni posao. Sa druge strane, iako engleski tecno govorim, ne znam ni reci Norveski, pa bi valjalo uporedo da ga ucim. Postavlja se pitanje da li ovde da placam casove u nekoj skoli - sto mi zvuci suvoparno i dosadno ili ima sanse u Norveskoj uciti jezik - mozda drzava podrzava (finansira) takve projekte?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Emigracija, posao i život u Norveškoj

[ Pregleda: 6113 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.