Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Iskustva sa agencijama za zapošljavanje

[es] :: Vodič za posao :: Iskustva sa agencijama za zapošljavanje

[ Pregleda: 3715 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

daniel_trifunovic

Član broj: 88267
Poruke: 48
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Iskustva sa agencijama za zapošljavanje20.06.2007. u 11:34 - pre 204 meseci
Pročitao sam u oglasu da se traže pomoćni radnici za rad u Njemačkoj i Austriji, i pozvao navedeni broj. Dobio sam agenciju M3M(ako se ne varam), u Cvijićevoj ulici u Beogradu. Nude posao na 3 mijeseca u gore navedenim zemljama. Prva uplata je 3000 dinara, a zatim, pri pronalasku posla, još 7000 dinara. Ne garantuju da će posao biti pronađen. Ima li neko iskustva sa ovom agencijom?
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.225.*



+52 Profil

icon Re: Iskustva sa agencijama za zapošljavanje20.06.2007. u 11:56 - pre 204 meseci
Nikad čuo za njih. Ovde imaš spisak registrovanih agencija za zapošljavanje:

http://www.nsz.sr.gov.yu/cirilica/spisak_c.html

Regularne agencije svoje usluge naplaćuju isključivo od poslodavaca koji ih angažuju, dok je za kandidate sve besplatno.

Preporučujem ti da pomenutu 'agenciju' prijaviš Ministarstvu za rad i zapošljavanje, oni će znati kako da im stanu na put.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.dip0.t-ipconnect.de.



+10254 Profil

icon Re: Iskustva sa agencijama za zapošljavanje20.06.2007. u 12:58 - pre 204 meseci
NIKAD NEMOJ DA DAJEŠ PARE UNAPRED !
POSEBNO SE ČUVAJ AGENCIJA KOJE NUDE POSAO "POMOĆNIH RADNIKA" U AUSTRIJI I NEMAČKOJ ! U 99% SLUČAJEVA TO JE PREVARA.

Prevaranti upravo idu na široku narodnu masu i privlačne izjave za 90% stanovnika. "Pomoćni radnik" - to može svako. U Austriji i Nemačkoj ? To je blizu, mali su troškovi putovanja a skoro svako ima nekog svog ili nekog ko zna nekog ko mu može "pomoći" prvih dana.

Pravi oglas za posao je: (Karikiram) Varilac sa iskustvom u varenju aluminijuma i nerđajućeg čelika pod vodom. Lokacija: Dablin, Irska.

Lažan oglas za posao je: Pomoćni radnik u Austriji ili Nemačkoj.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
89.216.213.*

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Iskustva sa agencijama za zapošljavanje20.06.2007. u 13:02 - pre 204 meseci
Ekšli, kad god vidiš oglas gde trebaš nešto da platiš da bi ti našli/dali posao, beži od toga, prevara 100%.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.225.*



+52 Profil

icon Re: Iskustva sa agencijama za zapošljavanje20.06.2007. u 13:20 - pre 204 meseci
Teško da će samo na osnovu oglasa videti o čemu je reč. Obično će za taj deo saznati tek kada uspostavi kontakt sa oglašivačem. I neretko će to biti upakovano u lep, šareni papir u vidu nekakvih 'članarina', 'taksi', 'administrativnih troškova' i sl. izmišljotina. Svejedno, savet je na mestu - čim namirišeš da samo hoće da ti uzmu lovu, beži od toga & prijavi nadležnima.
 
Odgovor na temu

daniel_trifunovic

Član broj: 88267
Poruke: 48
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Iskustva sa agencijama za zapošljavanje22.06.2007. u 22:33 - pre 204 meseci
Hvala vam na brzoj reakciji i savijetima.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Iskustva sa agencijama za zapošljavanje

[ Pregleda: 3715 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.