Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DreamWeaver cs5 sajt sa izborm vise jezika?

[es] :: Web dizajn softver :: DreamWeaver cs5 sajt sa izborm vise jezika?

[ Pregleda: 3769 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MAshUP

Član broj: 261854
Poruke: 16
*.uns.ac.rs.



Profil

icon DreamWeaver cs5 sajt sa izborm vise jezika?10.12.2012. u 11:13 - pre 138 meseci
Dobar dan

Radim u dreamwever-u cs 5 i interesuje me da li neko zna dobar link kako napraviti sajt sa vise jezika.
Npr: Zelim da imam sajt sa 3 jezika, engleski, spanski i srpski. Srpsku verziju imam uradjenu i savrseno radi.
E sad kako da uradim za engleski i spanski? Recimo da koristim dugmad na kome se nalaze engleska i spanska zastava i klikom na to dugme, sajt menja sadrzaj u engleski, spanski ili srpski.

Hvala unapred

P.S Molim administratora da postavi temu u odgovarajuci sektor, ukoliko je pogresno postavljena.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: DreamWeaver cs5 sajt sa izborm vise jezika?10.12.2012. u 11:31 - pre 138 meseci
Treba li i kafu da skuva usput?

Ne mogu da verujem koliko ljudi misli da postoji svemoguć program koji će sve sam da im uradi...

 
Odgovor na temu

MAshUP

Član broj: 261854
Poruke: 16
*.uns.ac.rs.



Profil

icon Re: DreamWeaver cs5 sajt sa izborm vise jezika?10.12.2012. u 11:46 - pre 138 meseci
Ne treba kafu da skuva. Samo me intereuje kako se to radi na sta treba da se obrati paznja.
Pre svega nisam web dizajner, vec pocetnik koji radi na svom usavrsavanju.
Ako neko ima dobar savet za ucenje, nek predlozi. Ne treba biti neljubazan ako neko pita sta treba da radi, a ne zna to da radi.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: DreamWeaver cs5 sajt sa izborm vise jezika?10.12.2012. u 12:03 - pre 138 meseci
Da si ti bio dovoljno ljubazan da prvo malo proguglaš onda bi verovatno dobio i ljubazniji odgovor. U stvari ne bi, pošto bi odgovor sam našao pa ne bi ni postavljao ovakva pitanja.

 
Odgovor na temu

StaX_
Stanislav Žirović
Zrenjanin

Član broj: 150266
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.alatshop.rs


+2 Profil

icon Re: DreamWeaver cs5 sajt sa izborm vise jezika?10.12.2012. u 12:05 - pre 138 meseci
DW je alat za izradu sajta, a promena jezika je funkcionalno rešenje koje moze biti urađeno na više načina, i pretpostavljam da je Predragov odgovor upravo iz tog razloga takav kakav jeste jer DW sa tim nema ama baš nikakve veze.
Prvo nisi dao nikakve smernice gde je zapelo. Kakav sadržaj je u pitanju. Statički ili dinamički. koliko stranica...
Ovako možemo da naslućujemo...
kako si opisao čini mi se da si odradio par stranica statičkih i onda ni ne vidim gde je tu problem, rešenje si dao i sam. napraviš dugmad i .... udri
A za linkove, Google + multilanguage website i eto bilo koji link ti daje rešenje kako se to stvarno radi u dinamičkom okruženju
A ako je problem jezik, koliko me sećanje služi i sama pretraga na ES će ti dati više nego dovoljno tema sa odgovorima

Beza alata nema ni zanata
www.alatshop.rs
 
Odgovor na temu

MAshUP

Član broj: 261854
Poruke: 16
*.uns.ac.rs.



Profil

icon Re: DreamWeaver cs5 sajt sa izborm vise jezika?10.12.2012. u 12:13 - pre 138 meseci
Hvala.

A za Predraga, googlalo se ceo dan za primere multilanguage website. I nema bas neki primer kako da to lepo uradi.
I opet napominjem nisam web dizajner, pa sad da znam sve zivo. Zato pitam. A takodje ne ocekujem da mi neko nesto uradi, vec preporuci.
Sajt ima 5 stranica, statickiih. Ono sto mene zanima je kod koji se stavlja za dugmad. Da li ide if petlja ili nesto slicno?
Kazem treba mi nesto za pocetnika, da to lepo skontam zasto ide programiranje bas tako i sta je bolje da se uradi.
Nije poenta samo nesto nauciti da radis a ne znas zasto se tako radi.
 
Odgovor na temu

MAshUP

Član broj: 261854
Poruke: 16
*.uns.ac.rs.



Profil

icon Re: DreamWeaver cs5 sajt sa izborm vise jezika?10.12.2012. u 12:15 - pre 138 meseci
I priznajem moja je greska sto pitam za pomoc na ovom forumu.
Nece se vise ponoviti.
 
Odgovor na temu

StaX_
Stanislav Žirović
Zrenjanin

Član broj: 150266
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.alatshop.rs


+2 Profil

icon Re: DreamWeaver cs5 sajt sa izborm vise jezika?10.12.2012. u 14:51 - pre 138 meseci
Citat:
MAshUP:
Hvala.

A za Predraga, googlalo se ceo dan za primere multilanguage website. I nema bas neki primer kako da to lepo uradi.
I opet napominjem nisam web dizajner, pa sad da znam sve zivo. Zato pitam. A takodje ne ocekujem da mi neko nesto uradi, vec preporuci.
Sajt ima 5 stranica, statickiih. Ono sto mene zanima je kod koji se stavlja za dugmad. Da li ide if petlja ili nesto slicno?
Kazem treba mi nesto za pocetnika, da to lepo skontam zasto ide programiranje bas tako i sta je bolje da se uradi.
Nije poenta samo nesto nauciti da radis a ne znas zasto se tako radi.


Au bre, sad si sve živo izmešao, al ajdemo redom
1. Za google, nije tačno da nema primer, ali da bi razumeo primer moraš prvo dobro da savladaš osnove. Višejezičnost sajta ti u ovom stadijumu nije prioritet, savladaj prvo osnove html-a pa nastavi dalje, jer ovo što si gore izmešao ne bi pitao da su ti jasne osnove.
2. Web dizajner nema veze sa funkcijama i programiranjem sajta, pa se ni ne očekuje da budeš veb dizajner u ovome oko čega raspravljamo
3. Statički sadržaj i if petlje? Ponavljam iz prvog odgovora, kreni od osnova, pronađi razliku između statičnog i dinamičkog sajta i njihovih izrada, razlika, pa nastavi dalje da učiš.
4. kako ćeš skontati kako ide programiranje ako ne znaš zašto se to tako radi.
5. Nije greška pitati na forumu, ali jeste greška ne pretražiti forum u potrazi za odgovorom koji te interesuje.

Odgovor si već dobio i potrudi se da se ne uzbuđuješ previše čak i za negativne odgovore, probaj i te odgovore dobro da razumeš. I oni nekad nude sasvim dobar odgovor.
Beza alata nema ni zanata
www.alatshop.rs
 
Odgovor na temu

citizenx
System & Network Administrator
United States of America

Član broj: 270900
Poruke: 443



+68 Profil

icon Re: DreamWeaver cs5 sajt sa izborm vise jezika?10.12.2012. u 19:31 - pre 138 meseci
ako sajt nece imati vise strana i nemas cesta dodavanja, mozes da uradis ovako:
-napravi na svim html fajlovima podrsku za strane jezike u vidu ili linka ili ikonice sa zastavama koji ce voditi na pocetnu stranu svakog jezika (recimo za engleski neka vodi na index-en.html, za spanski index-es.html, itd
-uzmi taj index.html koji imas prekopiraj ga, zatim preimenuj u index-en.html i vrati tamo gde je index.html
-kad to uradis idi redom i uradi isto za sve html fajlove (kontakt, o-nama, itd)
-zatim otvori u dw-u index-en i redom sve menjaj (svaku liniju koda dobro proveri kako ti ne bi ostalo nesto sto ne treba, title tag, meta tagovi, linkovi itd)
-isto to uradi sa ostalim fajlovima (kontakt -> kontakt-en.html i edituj ga)

ovo ti je resenje koje se odnosi samo na manje sajtove koji imaju manje od 10 statickih strana. ukoliko pravis ozbiljan sajt koji generise 1000+ strana za to se koriste php, mysql i ostale tehnologije koje su dosta komplikovanije od prostog html i css-a.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn softver :: DreamWeaver cs5 sajt sa izborm vise jezika?

[ Pregleda: 3769 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.