Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dreamweaver i ColdFusion

[es] :: Web razvoj :: Dreamweaver i ColdFusion

[ Pregleda: 4150 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Acid
Nikola Milanovic
Cacak

Član broj: 9585
Poruke: 144
*.teleportgroup.net



Profil

icon Dreamweaver i ColdFusion08.01.2004. u 20:25 - pre 245 meseci
Pozdrav svima.
Poceo sam da pravim sajt u dreamweaver-u, a za konektovanje sa Access bazom koristim ColdFusion.
1. Sta mislite: koliko je pametno koristiti bas ColdFusion za rad sa bazom
2. Imali na ovom forumu jos onih koji rade sa gore navedenim alatima.
Hvala.
 
Odgovor na temu

valajbeg
Student/TS
Sarajevo

Član broj: 5069
Poruke: 615
80.65.94.*

ICQ: 127234502
Sajt: www.microsoft.ba


+10 Profil

icon Re: Dreamweaver i ColdFusion08.01.2004. u 20:42 - pre 245 meseci
To drugo DA...


www.microsoft.ba
Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house.
 
Odgovor na temu

Ilija Studen
Novi Sad

Član broj: 3864
Poruke: 859
*.metrohive.net

Sajt: www.activecollab.com


+1 Profil

icon Re: Dreamweaver i ColdFusion09.01.2004. u 10:53 - pre 245 meseci
Koliko je pametno??? Problem je sto ces tesko naci CF hosting, a kad ga nadjes mnogo je skuplji od klasicne LAMP (Linux Apache MySQL PHP) varijante. Pri tom PHP ima mogucnost konektovanja na veliki broj baza podataka, ukljucujuci i Access (mada je preporuka MySQL ili PostgreSQL).

Inace, sa CF-om nisam poceo da radim upravo iz tog razloga (visoka cena hotinga i mala rasportranjenost)...

Dva tutorijala koja sam napisao, jedan o PHP-u i jedan o PHP-u i MySQL-u, pa ako te interesuje pogledaj:
PHP Start up
PHP i MySQL Start up
http://www.activecollab.com - Alat za upravljanje projektima
 
Odgovor na temu

axa
Ivan Aksentijevic
Bgd

Član broj: 2096
Poruke: 23
*.mobtel.com

Jabber: axa@elitesecurity.org
ICQ: 17623854
Sajt: www.majstori.co.yu


Profil

icon Re: Dreamweaver i ColdFusion09.01.2004. u 14:22 - pre 245 meseci
Coldfusion je jako lep alat, pre svega produktivan, brzo se uci, lako prosiruje ali stoje i sve primedbe na racun hostinga za isti.
Ja znam vise domacih ogromnih firmi koje ga koriste za korporacijska intranet resenja ali ne znam nijedan domaci sajt koji pokrece CF (osim www.smsgo.co.yu koji sam ja pravio).
 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.teol.net

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: Dreamweaver i ColdFusion09.01.2004. u 17:53 - pre 245 meseci
Citat:
Acid:
1. Sta mislite: koliko je pametno koristiti bas ColdFusion za rad sa bazom


Taj posao, radiš "from scratch" ili "WYSIWYG" (vizuelno, bez upotrebe editora)?

 
Odgovor na temu

Acid
Nikola Milanovic
Cacak

Član broj: 9585
Poruke: 144
213.184.102.*



Profil

icon Re: Dreamweaver i ColdFusion09.01.2004. u 19:59 - pre 245 meseci
Koristim ga bez upotrebe editora, samo koriscenjem dw carobnjaka. Sto se tice hosting-a postojili neki free server koji radi na CF-u. Ako se neko razume u ovaj nacin rada (upotreba dw carobnjaka), postoji li jos neki alat, alternativa za CF, koji se takodje moze programirati brzo i lako preko carobnjaka?
 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.teol.net

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: Dreamweaver i ColdFusion10.01.2004. u 13:30 - pre 245 meseci
Citat:
Acid:
Koristim ga bez upotrebe editora, samo koriscenjem dw carobnjaka. Sto se tice hosting-a postojili neki free server koji radi na CF-u. Ako se neko razume u ovaj nacin rada (upotreba dw carobnjaka), postoji li jos neki alat, alternativa za CF, koji se takodje moze programirati brzo i lako preko carobnjaka?


Ne koristim DW, duži niz godina, ali koliko sam bar ja upućen u istom pored CF-a (inače matičnog proizvoda Macromedije), postoji i podrška za PHP i ASP(.NE).

Faktički, pošto posao završavaš upotrebom čarobnjaka, tebi je potpuno svejedno koju ćeš tehnologiju izabrati. U tom slučaju, komotno izaberi PHP - upravo zbog gore navedenih boljki hostinga (najrasprostranjeniji i najeftiniji u slučaju PHP).

Čisto sumnjam da postoji neki "za dž" hosting baziran na CF-u, za pitanja hostinga konsultujuj specijalizovani forum te namjene, ISP & Hosting.

Citat:
axa:
Coldfusion je jako lep alat, pre svega produktivan, brzo se uci, lako prosiruje ali stoje i sve primedbe na racun hostinga za isti.


Uz sve što stoji, između ostalog najjednostavnija server-side tehnologija za učenje, tag-based, a podržava i sve što vole mladi, uključujući i Web servise (kako jedan kolega onomad reče)...

Citat:

Ja znam vise domacih ogromnih firmi koje ga koriste za korporacijska intranet resenja ali ne znam nijedan domaci sajt koji pokrece CF (osim www.smsgo.co.yu koji sam ja pravio).


Hm, www.yumarket.com // domaći aukcijski sajt
+ nekoliko klasičnih korporativnih sajtova

 
Odgovor na temu

[es] :: Web razvoj :: Dreamweaver i ColdFusion

[ Pregleda: 4150 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.