Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Plavo-beli uparičeni telefonski kabal?

[es] :: ISP :: ADSL :: Plavo-beli uparičeni telefonski kabal?

[ Pregleda: 2543 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Plavo-beli uparičeni telefonski kabal?01.12.2012. u 13:28 - pre 138 meseci
Možda naziv teme nije baš najbolje sročen ali ne zamerite:) U jednoj drugoj temi je pomenut ovaj kabal a je ne mogu da nađem na netu sliku niti kako se on stručno zove (po nekom standardu). Molim za pomoć. Pitao sam nekog čoveka na pijaci koji prodaje i kablove i vodovodni materijal ali ne zna o čemu pričam(bio sam u prolazu i znam da je trebalo da potražim u nekoj dobroj radnji), tako da imam dva pitanja:
1) Kako se stručno zove kabal i ako neko ima neku sliku da priloži bio bih zahvalan?
2) Da li može ovaj kabal da se krimpuje na RJ-11. Naime, sa jedne strane bih ga povezao direktno u zidnu utičnicu ali šta dalje do ADSL spliNtera? Da ne gušim dalje, ako nekog zanima zbog čega se mlatim sa ovim dosadno mi je i nemam pametnija posla:)

P.s. Nadam se da će calexx ili newtesla pogledati ovu temu jer su ga baš oni spominjali. I, tema je možda više za home networking ali meni je potrebno da bih popravio performanse ADSL linije (ili barem mislim da ću popraviti)...
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Plavo-beli uparičeni telefonski kabal?01.12.2012. u 14:04 - pre 138 meseci
http://www.tesarakt.rs/Slike/V...peliji/TelefonskiKabl2x0.8.jpg

može rj11 direktno na njega... ovo ostalo stvarno ne bih znao :)
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Plavo-beli uparičeni telefonski kabal?01.12.2012. u 14:20 - pre 138 meseci
To je obična, plavo bela parica od 0,6 mm.

Pošto je u pitanju pun profil, nije naročito pogodan za krimpovanje. Čak je i previše debeo za tvoje potrebe, bolje bi poslužila žica od 0,5 ili 0,4 mm. Najbolje bi bilo da to bude pletenica (licnasta) nego ovaj puni profil.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Plavo-beli uparičeni telefonski kabal?01.12.2012. u 14:49 - pre 138 meseci
Nema potrebe (a i ja to ne bih radio) da se krimpuje. Postoje adapteri za tako nešto, sa jedne strane je rj11 a sa druge dva šrafa, taman da lepo prišrafiš ovu žicu. Ne znam da li to još neko prodaje, ranije je bila česta jer se prelazilo sa običnih žica na rj11 pa je to bilo najlakše rešenje. Teoretski možeš da iskoristiš neku zidnu priključnu kutiju, one često imaju šrafove da se prikači dolazna žica i onda to ide na rj11.
Koliko se sećam, ima ih 0.5, 0.6 i 0.8 pa biraj. U svakoj elektro radnji će da ti je pokažu ako tražiš telefonsku plavo belu žicu.

Ako nešto znači, mogu da uslikam kako izgleda taj adapter, evo ga baš pored mene pošto sam tako i nastavio žicu.
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: Plavo-beli uparičeni telefonski kabal?01.12.2012. u 19:37 - pre 138 meseci
Hvala svima na odgovorima. Rekli ste mi sve što me je zanimalo. Krimp klješza za RJ-11 nemam tako da ću da potražim ovo o čemu calexx priča jer mi to super odgovara a ako ne nađem onda ću one utičnice što idu na zid bez dozne... Hvala i za sliku, moram da priznam da nikada nisam video takvu žicu, a izgleda baš obično... Hvala još jednom svima...
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Plavo-beli uparičeni telefonski kabal?01.12.2012. u 20:37 - pre 138 meseci
rj11 može da se ukrimpuje manjim ravnim šrafcigerom :) a što se tiče slike, na njoj se ne vidi da plava i bela žica nisu ničim spojene već samo uvijene...
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Plavo-beli uparičeni telefonski kabal?01.12.2012. u 22:24 - pre 138 meseci
Može to na razne načine ali se ne krimpuje puna žica, naročito ako je malo deblja. Ako će da bude fiksno i da se ne pomera, nije strašno. Mada ne vidim potrebu ako već postoji nastavak koji koristi stare dobre šrafove. ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Plavo-beli uparičeni telefonski kabal?

[ Pregleda: 2543 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.