Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)

[es] :: Vodič za emigraciju :: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 20467 | Odgovora: 95 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)19.11.2012. u 09:10 - pre 139 meseci
Citat:
Nemanja:

@noskich : znam za jadac ( odnosno skupocu ), ja bih isao kod druga koji zivi u predgradju Sidneja, to je i razlog sto se raspitujem za ovo ....


Ako planiras da presedis mesec dana u predgradju Sidneja onda bolje da ne dolazis.
Ja u Sidneju zivim cetiri i po godine i moje je misljenje da sve sto vredi videti ovde kao turista (u gradu) se moze obici za 2-3 dana.
Druga je stvar ako hoces da se izlezavas na plazi, obilazis restorane i klubove, shoping...
Ali zali boze onda puta ako ne vidis prirodne lepote, po meni je to najvrednije u zemlji.

 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.sonydadc.com.



+583 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)19.11.2012. u 09:10 - pre 139 meseci
Tokijo jeftiniji od Singapura ?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)19.11.2012. u 09:15 - pre 139 meseci
Singapur moze biti jeftin ako se ostane u hostelu, jede u hawker centrima i koristi javni prevoz.
U Tokiju je to vec nesto teze izvesti, ne nemoguce, ali treba unapred poznavati grad. U Singapuru lako mozes prvi put jeftino da prodjes ako se samo informises preko interneta.
Seul jeste jeftiniji nominalno od oba grada, ali u praksi moze da te izadje isto (smestaj i hrana, javni prevoz je skoro dzabe, a ni taksi nije skup).
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.sonydadc.com.



+583 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)19.11.2012. u 09:33 - pre 139 meseci
Citat:
noskich:
Citat:
Nemanja:

@noskich : znam za jadac ( odnosno skupocu ), ja bih isao kod druga koji zivi u predgradju Sidneja, to je i razlog sto se raspitujem za ovo ....


Ako planiras da presedis mesec dana u predgradju Sidneja onda bolje da ne dolazis.
Ja u Sidneju zivim cetiri i po godine i moje je misljenje da sve sto vredi videti ovde kao turista (u gradu) se moze obici za 2-3 dana.
Druga je stvar ako hoces da se izlezavas na plazi, obilazis restorane i klubove, shoping...
Ali zali boze onda puta ako ne vidis prirodne lepote, po meni je to najvrednije u zemlji.


Nisam ja nista planirao , a sigurno ne bih provodio dane tamo, jer zelim i ja da vidim sto vise... Tek cu videti sta i kako.
Meni uglavnom takve stvari padaju na pamet ne vezano, pa sam sada poceo da se istrazujem. U Sony-u bi postojala mogucnost da idem preko kompanije, jer imaju odeljenje tamo pa salju radnike na razmenu, tako je i ovaj moj kolega dosao u Austriju. Ali sada vec moram planirati putovanje o svom trosku ako zelim da vidim AUS... A zelim ja svasta da vidim, samo da je vremena i love :)
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)19.11.2012. u 09:35 - pre 139 meseci
Citat:
Nemanja:
Tokijo jeftiniji od Singapura ?

Letovi su jeftiniji jer je manji promet (Singapur je prilican hub, pogotovu za letove ka Australiji), a i u Tokiju moze da se nadje jeftino sve, samo se cini skuplji zbog jezicke barijere pa po netu nema toliko informcacija koliko o Singapuru.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)19.11.2012. u 10:00 - pre 139 meseci
znate kako, putavanja su jako jako skupa. Australija je veoma daleko i po meni ima smisla posetiti je u sklopu nekog veceg putovanja tj ono sto ja predlazem je put oko sveta. USA east-west, australia, eventualno i nz, nesto iz Azije po izboru Japan/Kina i dr i eventualno Indija.

Trebalo bi tu jedno mesec dana, ali onda si stvarno video sve.

Kad vec pricamo o skupoci karata ja ne vidim iskreno poentu otici do AUS skoknuti do NZ a onda se ne vratiti preko USA sto je cak i krace.

Na kraju krajeva i AUS bar ogromna vecina ne skoknu u Evropu da vide Veneciju ili London vec ostanu dugo, a studenti nekad i po godinu dana tako lutaju Evropom.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.sonydadc.com.



+583 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)19.11.2012. u 10:45 - pre 139 meseci
Ovde nisu u pitanju samo pare i vreme, nego i logisticke pripreme od 6 meseci ...

Ja sam navikao samo da sednem u auto i za 5,6 sati voznje dokle dobacim, to je to... Ovo je nesto sasvim novo za mene.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)19.11.2012. u 10:52 - pre 139 meseci
nema tu sta mnogo da se pripremas i mozgas, treba ti lova i vreme i to je sve.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.sonydadc.com.



+583 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)19.11.2012. u 10:59 - pre 139 meseci
Samo za vize treba da idem bar u 3 ambasade , da ne govorim o trazenju smestaja, karata itd
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)19.11.2012. u 11:04 - pre 139 meseci
3 ambasade mogu da se odrade za mesec dana zavisi od guzve, jedinos to nisi u Becu ti mal komplikuje stvari. Sto se tice karata i smestaja, vidi sam, al moj savet ti je da ne mudrujes mnogo jer neces nikad moci sve da upasujes.

Gledaj samo da te bas bas ne oderu, a nemoj stalno da se predomisljas jer cekas nek bolju kombinaciju.

Ja nisam otisao jer nemam vremena, a nisam nesto ni pri lovi. Inace bih vec otpalio....
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)19.11.2012. u 13:40 - pre 139 meseci
Koje 3 ambasade? Ako ne nocis u Londonu u sustini ti samo AUS treba? Katarsku vizu moras preko agencije sa SRB pasosem ili hotela, za Singapur ne znam.

Ne mozes 3 ambasade ni u ludilu stici za mesec dana ako nisi u svojoj drzavi, jer se pasosi salju u maticnu ambasadu, i to traje za svaku vizu. I bez ikakve guzve je mesec dana skoro misaona imenica. Pogotovu ako je jedna od viza USA - tada nikako :)
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.messagelabs.net.



+128 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)19.11.2012. u 22:17 - pre 139 meseci
Za Singapur ne treba viza, po sletanju dobijas mesec dana ostanak koji se lako moze produziti do tri meseca.
Za Dubai ne treba viza ako se leti Emirates letom.
A imas i druge opcije, Seul takodje ne treba viza do mesec dana.
Japanci su ukinuli vize prosle godine, ali mislim da bi preko Tokija cena karte izasla znacajno skuplje.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)20.11.2012. u 06:40 - pre 139 meseci
Citat:
noskich: Za Singapur ne treba viza, po sletanju dobijas mesec dana ostanak koji se lako moze produziti do tri meseca.

Ovo nisam znao, cool! Mislio sam da nam treba viza.

Citat:
Za Dubai ne treba viza ako se leti Emirates letom.

Visa nam UVEK treba za UAE, mozda ce je samo Emirates samo na sebe preuzeti (oni platiti). Medjutim Emirates-ov let je preskup uvek, pa je ovo daleko od isplative varijante.

Citat:
A imas i druge opcije, Seul takodje ne treba viza do mesec dana.
Japanci su ukinuli vize prosle godine, ali mislim da bi preko Tokija cena karte izasla znacajno skuplje.

Preko Tokija je generalno skuplje, ali ako ne mora da se konkretan dan leto, preseda neki dan, moze da se nadje jeftina varijanta.
Posto moze da kombinuje i sa Amerikom, neke americke aviokompanije imaju dobre dilove preko Tokia.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)20.11.2012. u 09:55 - pre 139 meseci
Visa nam UVEK treba za UAE, mozda ce je samo Emirates samo na sebe preuzeti (oni platiti). Medjutim Emirates-ov let je preskup uvek, pa je ovo daleko od isplative varijante.

A koji je to low cost let do Dubaija?
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)20.11.2012. u 11:10 - pre 139 meseci
Ako je Emirates let, sve ostalo je low cost let do Dubaja.

Preko Bukuresta, Istanbula ili Beca - Bec je najzgodniji. Kad sam gledao letove do Dubaja, Emirati su bilo barem 500e skuplji iz BGD-a. A cak i kada imaju sve letove na Emirates su prilicno skupi.

A Emirates kazu da se i preko njih placa viza:
http://www.emirates.com/englis...ort_information/uae_visas.aspx


Zgodno je sto su Emirati (kao zemlja) jeftiniji leti (Jul-Septembar) kao i Australija.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)22.11.2012. u 12:14 - pre 139 meseci
pazi samo Dexic, u Singapuru, ako te uhvate sa par gg trave - ode glava !
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)22.11.2012. u 12:40 - pre 139 meseci
E to me pogadja nemas pojma koliko :D
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)22.11.2012. u 12:44 - pre 139 meseci
Glupost, zbog grama trave!
To jedino za dilere sa masivnom kolicinom teskih droga.
Za travu bi te izbicovali par puta i deportovali sa zabranom ponovnog ulaska.

Poenta nije u tome da se strogi zakoni 100% primenjuju, vec u tome da zaplasi. Ne postoji posao `kontrolora` koji gleda da li je sve ispostovano.

 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.sonydadc.com.



+583 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)22.11.2012. u 12:48 - pre 139 meseci
Sada nije bas toliko vezano za ovu temu, ali kada je @noskich spomenuo, da pitam : da li su u Singapuru zakoni drugaciji za strance nego za lokalce u smislu da su mnogo strozi i ako si u sukobu sa lokalcem uvek je on u pravu, kao u azijskim drzavama tog podrucja ?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)22.11.2012. u 12:56 - pre 139 meseci
Ne, Singapur je pravna drzava, zakoni isti za sve, osim za vladajucu porodicu koja ih uspostavlja.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 20467 | Odgovora: 95 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.