Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)

[es] :: Vodič za emigraciju :: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 20271 | Odgovora: 95 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

smrki

Član broj: 75296
Poruke: 83
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)14.11.2012. u 20:59 - pre 138 meseci
Interesuju me iskustva u vezi letenja i kupovine avionskih karata. Konkretno u pravcu Australije i Novog Zelanda. Kakva su vasa iskustva, kupovina karte online ili ne, preporuke za izbor avio kompanije i sve tome slicno. Na sta treba obratiti paznju, kakve su greske moguce? Naravno, voleo bih da naucim sto vise na tudjem iskustvu, losem i dobrom. Nadam se da nisam pogresio temu.

Svako ko se odluci na emigraciju, pogotovu u ovako daleke krajeve ce kad tad morati da razmisli i o ovom aspektu, a verujem ima dosta ljudi koji imaju mala ili nikakva iskustva u ovakvoj vrsti putovanja. Pozdrav svima.


Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away.
Antoine Saint-Exupéry
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)14.11.2012. u 21:11 - pre 138 meseci
Treba da nađeš dobrog agenta koga neće mrziti da ti proveri dosta kombinacija. Ali pošto ne putuješ često ti ni ne znaš ko je dobar agent, tako da ti jedino ostaje da tražiš ponude na više mesta pa da proceniš. Online kupovina obično nije najjeftinije rešenje, ali ponekada se zna desiti da bude najjeftinija opcija tako da treba i to proveriti.
 
Odgovor na temu

smrki

Član broj: 75296
Poruke: 83
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)14.11.2012. u 23:21 - pre 138 meseci
Nasao sam na forumu kluba putnika Srbije mnogo informacija o ovoj tematici. Cisto da znaju oni koje bude interesovala ova tema.
Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away.
Antoine Saint-Exupéry
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.messagelabs.net.



+128 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)15.11.2012. u 05:35 - pre 138 meseci
U Srbiji kupovati kartu od agenta uglavnom nije jeftinije nego direktno pazariti na internetu (moje iskustvo).
U Australiji moze da bude jeftinije preko agencije jer ovde postoje promocije koje su `match the price` tako da ako vidis da jedna najjeftinija agencija ili vebsajt ima cenu za recimo 500, a druga agencija ima promociju `match the price` odes kod druge i pokazes im cenu kod prve agencije ili sajta. Ako si zadovoljio ostale uslove promocije trebalo bi da ti spuste cenu.
Ako mozes da biras najjeftinije karte su kada je ovde zima, obrnuto od severne hemisfere, od Juna do Avgusta. Tada je uglavnom saobracaj usmeren na suprotnu stranu, Australijanci idu na topliji sever. Obrnuto, kada je u Australiji leto Decembar-Februar karte su najskuplje, narocito za vreme praznika.
Low cost prevoznici koji lete od AUS do Azije su: sada je najjeftiniji Scoot do Singapura, imala je pre Air Asia do Kuala Lumpura, pa od KL do Pariza i Londona, nisam siguran da li i dalje lete. Tiger airways je isto jeftin, ali malo imaju ruta.
Australijske low cost kompanije su Jet Star i Virgin Blue. Letovi ka Australiji su po pravilu skuplji nego letovi iz Australije zbog visokih lokalnih taksi.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)15.11.2012. u 09:25 - pre 138 meseci
Citat:
noskich: U Srbiji kupovati kartu od agenta uglavnom nije jeftinije nego direktno pazariti na internetu (moje iskustvo).

Moje iskustvo je pak suprotno, i može se reći prilično veliko. U poslednje vreme sam malo smanji obim putovanja avionom ali i dalje godišnje letim više od 50.000 milja.

Problem je da nađeš agenta koji hoće da se cima (ja ti mogu dati preporuku na PP), ali to ne možeš znati pouzdano ukoliko ga ne isprobaš više puta. Znači treba da imaš agenta koji želi da utroši 30-45 min vremena da kopa po konekcijama i u skladu sa tvojim preferencijama pronađe najjeftiniju tarifu.

Na sajtovima avio kompanija su obično APP tarife (Ako Prođe, Prođe), tako da se vrrrlo retko desi da je cena na sajtu jeftinija od agenta. Nešto veća šansa da ćeš na sajtu prevoznika da nađeš jeftiniju kartu je ako tražiš last minute, a neko ko planira selidbu u Australiju sigurno ne planira last minute.
Razlog zašto agent može da nađe jeftiniju kartu nego ti preko sajta, je što agent ima na uvid tarife za tipa 5 klasa koje se vode kao ekonomska ali sa različitim ograničenjima, i ako se uklapaš u to, onda može da te bukira u neku od njih... Itd itd..
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)15.11.2012. u 16:56 - pre 138 meseci
Ja bih razmislio o Qatar Airwaysu on bar ne ide preko Singapura kao Qantas ili BA.
 
Odgovor na temu

smrki

Član broj: 75296
Poruke: 83
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)15.11.2012. u 19:22 - pre 138 meseci
Ventura, posalji mi PP u vezi tog agenta da probam i tu varijantu. Noskich hvala na informacijama. Koje sajtove mi preporucujete za pretragu? Koji su najsigurniji za kupovinu karte? Pretpostavljam da su ovi jaci i poznatiji samim tim i ozbiljni. Ne bi bas bilo prijatno negde u dalekoj tudjini otkriti da sam nasamaren.
Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away.
Antoine Saint-Exupéry
 
Odgovor na temu

smrki

Član broj: 75296
Poruke: 83
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)15.11.2012. u 21:30 - pre 138 meseci
Citat:
Braksi:
Ja bih razmislio o Qatar Airwaysu on bar ne ide preko Singapura kao Qantas ili BA.


A zasto ti se ne svidja let preko Singapura ili "BA" ?

Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away.
Antoine Saint-Exupéry
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.messagelabs.net.



+128 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)15.11.2012. u 22:49 - pre 138 meseci
Smrki, manje-vise imas dve opcije: direktnu kupovinu karata od avio-kompanija i tu nema sta da omanes i kupovinu karata preko posrednika bilo online ili licno.
Dobra stvar kad kupujes preko posrednika je sto nabavljas karte u paketu, pa ako prvi let kasni i zbog toga zakasnis na drugi imas pravo na zamenu karte za drugi let. Dok ako samostalno kupis karte one su pojedinacne, ne u paketu i nemas pravo ni na kakvu naknadu.
Vec sam ti naveo imena low cost avio-kompanija od kojih mozes kupiti direktno.
Kupovinu od posrednika ne mogu da ti preporucim posto ja uglavnom kupujem direktno karte, imas Expedia kao jedan od najvecih sajtova.

Inace, svakome bih preporucio da se zaustavi u Aziji na 3-4 ili vise dana. Ovo je put od 16-20 hiljada kilometara i 10-12 sati vremenske razlike.
Nije zdravo sedeti non stop u avionu i cekati na aerodromima dva dana. Takodje tesko je navici se na novu vremensku zonu, teze je kada ides od zapada ka istoku nego obrnuto.

Ako napravis stop em sto ces se odmoriti, em sto ce ti daleko lakse pasti promena vremenske zone em sto ces videti jos jednu novu zemlju.
Stop-over karte jesu nesto skuplje, ali ne preterano (oko 10-20% cene).

Singapur je, za one koji ga nisu pre posetili, po meni najbolja lokacija za pauzu: prevoz i granicna kontrola su odlicno organizovani pa ne gubis vreme pri transportu od aerodroma do centra i obrnuto i mozes lako da ga obidjes javnim prevozom, ne treba viza, nije preterano veliki i 3-4 dana je dovoljno da ga vidis na prvu loptu, na kraju vrlo je jednostavno snaci se posto je engleski zvanicni jezik.
 
Odgovor na temu

smrki

Član broj: 75296
Poruke: 83
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)16.11.2012. u 00:10 - pre 138 meseci
Hvala Noskich!

Ako mogu da te pitam zasto ti kupujes direktno umesto kod posrednika? Bolja je cena ili nesto drugo, pogotovu sto kazes da ako uzimam kod posrednika, imam neku garanciju ako let kasni ili slicno.

Sto se tice zadrzavanja, odlicna je ideja ali mi sad trenutno ne odgovara, moracu malo da se pomucim.

PS: za ljude sa slicnim problemom - naisao sam na sajt hipmunk.com i mogu reci da je prilicno zgodan za pretrazivanje i uporedjivanje razlicith varijanti.
Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away.
Antoine Saint-Exupéry
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)16.11.2012. u 00:37 - pre 138 meseci
Sa NZ u Evropu mozes da se vratis i preko USA.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)16.11.2012. u 01:02 - pre 138 meseci
Citat:
Braksi: Sa NZ u Evropu mozes da se vratis i preko USA.

Ali mu u tom slučaju treba USA viza.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)16.11.2012. u 11:37 - pre 138 meseci
Citat:
smrki:
Hvala Noskich!

Ako mogu da te pitam zasto ti kupujes direktno umesto kod posrednika? Bolja je cena ili nesto drugo, pogotovu sto kazes da ako uzimam kod posrednika, imam neku garanciju ako let kasni ili slicno.

Sto se tice zadrzavanja, odlicna je ideja ali mi sad trenutno ne odgovara, moracu malo da se pomucim.

PS: za ljude sa slicnim problemom - naisao sam na sajt hipmunk.com i mogu reci da je prilicno zgodan za pretrazivanje i uporedjivanje razlicith varijanti.


Kupujem direktno jer uvek volim da napravim stop over pa nema potrebe za paketom, let ne moze kasniti 3-4 dana.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)16.11.2012. u 13:51 - pre 138 meseci
Citat:
noskich:
Dok ako samostalno kupis karte one su pojedinacne, ne u paketu i nemas pravo ni na kakvu naknadu.

Hoces da kazes da ako uzmes preko, lupam Orbitza, let do Frankfurta preko JAT-a a let od Frankfurta preko QA-a, da ce Orbitz da ti zameni kartu ako kasni let do Frankfurta?

A sto se tice samostalne kupovine, ako su letovi istom kompanijom (a nisam naisao nikada do sada da je isplativije ne povezivati let istom kompanijom), kompanija te stavlja na sledeci let i daje smestaj i vizu placa ako treba.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)16.11.2012. u 22:22 - pre 138 meseci
Da, zamenice jer su karte kupljene zajedno kao lancani let. Nikad mi se doduse nije desilo da zakasnim na drugi let zbog prvog pa ne mogu da potvrdim.
Stvar je u tome da cesto ta ista kompanija ili nema rutu koja ti treba ili je nema na datum kada ti odgovara i onda kombinujes razlicite kompanije.
Medjutim avio-kompanije su grupisane u tri velike grupe. Meni se desilo da kupim kartu za dva leta od jedne kompanije (Virgin), a da drugi let letim sa Etihadom koji je njihov `saveznik` iz iste grupe.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)17.11.2012. u 05:38 - pre 138 meseci
Sto bi ventura rekao: daj da vidimo gde to pise :)
Mozda ce i kompanija da te stavi na let druge kompanije ali nisam imao iskustvo da te posrednik prebaci na neki drugi let.

Ne znam kakva je situacija sto se presedanja u Americi tice, ali u Evropi svi hubovi imaju odlicna povezivanja maticne kompanije, a takodje i u Aziji.
Tipa Frankfurt/Minhen-Lufthansa, Istanbul-Turkish, Peking-ChAir... i nikada nisam nasao ni priblizno jeftinu kartu sa razlicitim kompanijama, naspram sa istom kada presedam.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)17.11.2012. u 14:49 - pre 138 meseci
Vidim da su sve kombinacije u opticaju , a mene interesuje cena povratne karte za Austrliju kada je sezona, znaci pocetak ili kraj njihovog leta. I koliko kosta povratna karta od AUS do NZ ukoliko bih hteo i tamo da odem ? Sada ne mora bas tacno, ali u okvirima od par stotina AUD bi mi bilo korisno ?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)17.11.2012. u 23:18 - pre 138 meseci
U sezoni iz Evrope povratna karta bi u proseku bila 3000 AUD (bas pred Bozic i nakon Nove Godine vise od toga).
Van sezone (jun-avgust) bi vrlo verovatno mogao da je kupis za u proseku 2000 AUD.

Za novi zeland povratna karta 250-550 AUD okvirno (opet zavisi od sezone i gradova od-ka).

Naravno, ovo su sve cene za ekonomsku najnizu klasu bez dodatnog prtljaga, hrane i ostalih dodataka.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)18.11.2012. u 06:02 - pre 138 meseci
Ja gledam trenutno Frankfurt-Melburn, i nalazim i za decembar-januar povratnu i za decembar-jun povrtnu za 1400-1800US$. Jedino sto za jeftine decembar-januar mora da ima 2 stopovera.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)18.11.2012. u 11:30 - pre 138 meseci
Hvala na odgovorima ...

Tako sam i ja racunao , da je negde izmedju 1500-2000 USD ... Sve su svemu, skup izlet :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 20271 | Odgovora: 95 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.