Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)

[es] :: Vodič za emigraciju :: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 20457 | Odgovora: 95 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)18.11.2012. u 11:39 - pre 139 meseci
Ako ti nesto znaci, pogledaj direktne letove iz Singapura/Katara (a cini mi se da ima i iz Tokija), pa to iskombinuj sa letom do Singapure/Katara/Tokija preko Turkish-a. Mozes da nadjes jeftinije kombanacije ali sa duzim cekanjem na aerodromu - ili eventualno sa nocenjem, sto moze opet ispasti jeftinije ponekad nego da imas celu rutu isplaniranu za ovako velike destinacije.


I pogledaj obavezno uvek varijante preko Londona! Jako cudno ali letovi iz Londona za bilo koje destinacije umeju da budu jeftiniji nego samo deo leta inace. Tipa London-Peking preko Frankfurta ili Istanbula je jeftiniji nego direktno Frankfurt/Istanbul-Peking.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)18.11.2012. u 13:20 - pre 139 meseci
Ovo za London je ziva istina. I sam sam jedanput isao za Sidnej preko Londona i Frankfurta do Seula, umesto da idem direktno Frankfurt-Seul.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)18.11.2012. u 13:36 - pre 139 meseci
Ja bih isao turisticki, tako da se ne zurim nigde, cak sta vise, voleo da prenocim u nekom gradu, da ga malo pogledam, samo pitanje je koliko cu imati godisnjeg odmora.

Ali zar nama ( sa SRB pasosima ) ne treba viza za London ?

 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)18.11.2012. u 13:41 - pre 139 meseci
Treba ako ulazis u London sigurno.
Ne znam da li treba viza ako ides za NZ/AU preko trece zemlje,kad vec imas NZ/AU vizu - znam jedino da ne treba tranzitna za UK ako ides za USA i imas USA vizu.

Mada sam mislio da prenocis negde u Aziji, ne Evropi :)
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)18.11.2012. u 13:51 - pre 139 meseci
Citat:
Nemanja:
Ali zar nama ( sa SRB pasosima ) ne treba viza za London ?

Ako noćiš u Londonu zbog layovera, odnosno u organizaciji i o trošku avio kompanije, onda ti ne treba viza. Ukoliko praviš kombinaciju u sopstvenoj režiji onda ti treba.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)18.11.2012. u 14:28 - pre 139 meseci
Ne, u tom slucaju mu uvek treba viza ili mu ne treba viza uopste (citaj: nebitno u cijoj je reziji, bitno je da li ima vizu za destinaciju i da li ostaje manje od 24h):
http://www.ukba.homeoffice.gov...heuk/visa-to-transit-landside/
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)18.11.2012. u 14:35 - pre 139 meseci
Pa na nocenje u Aziji (Singapur npr.) sam i ja mislio :)

A za London sam pitao, jer znam da su pre par godina odbili drugu tranzitnu vizu preko Londona , iz Slovenije do Holandije , samo da presedne na drugi avion, iako je isao poslovno ( uplacen seminar ). Ne znam kakvi su sada sa tim.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)18.11.2012. u 16:49 - pre 139 meseci
Bolje zovi ambasadu i pitaj za konkretan slucaj, ako ne nameravas da ulazis (preko pasoske kontrole) u UK, viza za AUS bi trebalo da je dovoljna i da ne treba cak ni tranzitna po onom linku.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)18.11.2012. u 20:47 - pre 139 meseci
Tek cu videti kako ce ici za AUS vizu ...
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)18.11.2012. u 21:14 - pre 139 meseci
jel osobama sa trajnim boravkom u EU treba viza za UK, nesto ne mogu da se setim ?
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)18.11.2012. u 21:31 - pre 139 meseci
UK nije potpisnica sengeskog sporazuma ... i ja imam stalni boravak u EU ... Samo EU pasos pomaze.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)18.11.2012. u 22:27 - pre 139 meseci
ali zar nije receno da osobe sa stalnim boravkom u jednom clanici Eu mogu u svakoj da rade (a kamoli da borave) ?
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)18.11.2012. u 22:48 - pre 139 meseci
Receno , nikada uradjeno. U teoriji da, u praksi obezvredjeno , trebas proci kroz proceduru provere trzista rada. Evropske zemlje se nece odreci svojih nacionalnih nadleznosti u korist EU zakonodavstva kod svih strateski vaznih stvari. Samo ce naci nacine da ih obezvrede bilo kroz podzakonske akte ili "ekoloske" takse kao sto je slucaj kod industrije.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.messagelabs.net.



+128 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)19.11.2012. u 00:02 - pre 139 meseci
Citat:
Nemanja:
Ja bih isao turisticki, tako da se ne zurim nigde, cak sta vise, voleo da prenocim u nekom gradu, da ga malo pogledam, samo pitanje je koliko cu imati godisnjeg odmora.

Ali zar nama ( sa SRB pasosima ) ne treba viza za London ?



Ne bih ti preporucio Australiju ako nemas mnogo vremena. Dosta se vremena izgubi na prevozu i navikavanju na promene vremenskih zona, a ako hoces da imas posten stop over to ti je minimum 4 dana. Po meni je idealno imati makar dva stop overa (jedan u polasku, drugi u povratku), recimo Dubai i Singapur na primer.
A i u Australiji treba dosta vremena da bi se obisle prirodne lepote koje su jako udaljene (ilustracije radi distanca Pert-Sidnej je ista kao Lisabon-Sankt Petersburg, znaci skoro cela Evropa po sirini). Imas Uluru i pustinje u centru kontinenta, Great barrier reef na severoistoku, nacionalne parkove po svuda, ali po meni su najbolji na krajnjem severu i na zapadu, Great ocean road na jugoistoku blizu Melburna i na kraju najpoznatije plaze Gold Coast-Sunshine Coast blizu Brizbena. Bez makar mesec dana samo u Australiji mislim da se put ne isplati.
I da, racunajte da je Australija veoma skupa, po svemu, hrana, smestaj, transport...
Sidnej je postao ove godine drugi najskuplji grad na svetu po nekim izvestajima.

Za UK vizu, mislim da se moglo sa australijskom i americkom vizom i avionskim kartama ka tamo tranzitirati u UK bez posebne vize.
Treba proveriti da li to i dalje vazi.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)19.11.2012. u 00:59 - pre 139 meseci
mislim da je AUS jako dobra ideja za zimski odmor i u Italiji je do dugo bila pozeljna destinacija, a sad se malo povukla za ova egzoticna mesta. Najveci problem sa AUS je po meni cena avionske karte.

Ja sam se spremao vec nekoliko puta, ali stalno nesto iskrsne. Licno od gradova interesuju me samo Sydney i Melbourne. Tetka mi je bila u Melbournu kod devera i kaze da je fantasticno.

Noskich, da li drzavljani EU mogu kupovati nekretnine u AUS ? Video sam da AUS ima sistem viza i za penzionere tj da odobrava trajni boravak. Jednog dana...
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.messagelabs.net.



+128 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)19.11.2012. u 04:44 - pre 139 meseci
Moze bilo ko da kupuje nekretnine (nazalost, upravo zbog najezde stranih investitora cene su otisle u nebesa pa je sad Sidnej treci najskuplji grad na svetu po ceni nekretnina), a da li mu to daje pravo boravka je sasvim druga prica, uglavnom ne daje.
Postoji penzionerska viza, ali je po meni suludo dolaziti ovde da bi se penzionisalo.
Mislim da je daleko pametnije penzionisati se u zemlji sa niskim troskovima zivota poput Ekvadora, Tajlanda, Filipina i slicno.
U Sidneju i Melburnu samo da kupis prosecnu kucu u predgradju trebace ti oko pola miliona, moguce u Melburnu nesto manje.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)19.11.2012. u 06:43 - pre 139 meseci
@Braksi : bas gledam emisije o penzionerima koji naseljavaju ova evropska ostrva, Malta itd. Uglavnom uzivaju tamo, neki Englezi kazu da je bolja zdrastvena nega nego u Engleskoj , sto i ne verujem, ali ih verovovatno ne otkace lekari kao u Engleskoj jer na Malti trebaju njihove pare, tj. da im pozive :) A cene su prava sitnica , u odnosu na severno italijanske gradove.

@noskich : znam za jadac ( odnosno skupocu ), ja bih isao kod druga koji zivi u predgradju Sidneja, to je i razlog sto se raspitujem za ovo ...
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)19.11.2012. u 07:41 - pre 139 meseci
Ja sam razumeo da ti zelis poslovno/radno da ides a ne turisticki?:)

Sto se nege tice, obrni/okreni, u Engleskoj je preskupo za nesto korisno pa ti se svodi na to da je tamo nema ;)
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.sonydadc.com.



+583 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)19.11.2012. u 08:17 - pre 139 meseci
@Dekic : Ma ne, ja sam radno vec u emigraciji, sada bih malo turisticki da putujem.

@noskich : u pravu su za vreme , jer steta je kada se vec prevaljuje toliki put da se ne vidi sto vise, to je razlog sto bih posetio i NZ.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)19.11.2012. u 08:30 - pre 139 meseci
Aaaa to je vec drugo :) U smislu moras da utegnes u rasponu od 30 dana polazak-povratak.

Razmisli onda u presedanju u Tokiju ili Seulu, jeste mozda skuplje od Katara i Pekinga ali ne trebaju vize pa se to potre za koji dan odmora. A mislim da je jeftinije ipak od Singapura. I laksi je let tako.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Putovanje avionom: Australija i Novi Zeland (iskustva,preporuke i saveti)

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 20457 | Odgovora: 95 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.