Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Udri "Komunalna" Milicijo

elitemadzone.org :: MadZone :: Udri "Komunalna" Milicijo

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 63000 | Odgovora: 384 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo18.09.2012. u 22:45 - pre 141 meseci
Nije na komunalcu-policajcu da procenjuje da li je kazna naplativa ili ne niti da donosi odokativne odluke. Papan treba da zna svoje nadleznosti i da postupa po istim. Ako zakon nije dobar treba da se manja, a ne da ta nazovi milicija glumi bus-plusov servis za uterivanje dugova.
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo18.09.2012. u 22:46 - pre 141 meseci
Citat:
3way:
Citat:
boyan3001: Gde i u kom zakonu je definisana ta doplatna karta, a posebno me interesuje kazna, posto sad prvi put cujem da postoji jos i kazna pored kazne, odnosno doplatne karte, jel...?


Nije kazna pored kazne, nego mozes da platis tu doplatnu ili kaznu :) Razlika je u tome sto ako platis tu doplatnu kartu (na licu mesta), izadje te jeftinije.

Ja lepo pitam gde je to definisano tako.
Osim na njihovom sajtu.
Realno...
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo18.09.2012. u 22:55 - pre 141 meseci
Citat:
Srđan Pavlović:

Okej, ali gde je granica? Po toj logici je mogao i da ga suta nogom u glavu, kako bi ga jos bolje emancipovao.

Pa, evo gde je granica: Silu treba primenjivati u onoj meri koja je neophodna za sprovođenje zakona. Ni manje, ni više. Dakle, uvek prvo na finjaka. Sila je isključivo krajnja mera, kada ostale ne pomažu.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo18.09.2012. u 23:00 - pre 141 meseci
Citat:
Nedeljko:
Citat:
Shadowed: Ne, lepo ga legitimisu, napisu kaznu/prijavu i ostave da se odveze dokle je hteo. Ujedno i ti i ostalih 100 ljudi ne trpi nista. A on posle plati kaznu ili ide u zatvor ili kako vec zakon nalaze.

A šta ako on posle najpre odbije da plati kaznu, a potom odbije da ide u zatvor? Eto, drži se za ne znam šta i neće u zatvor. Šta onda? Ne, po vama koji osuđujete policajca trebalo bi ga u slučaju neplaćanja kazne lepo zamoliti da sam ode u ćeliju, pa kako god hoće. Koji se to zakon ili propis može sprovesti bez upotrebe sile kao krajnje mere? Kako? Gde to ima?
...

kakav ti se zatvor priviđa?!
za prekršaj se ne ide u zatvor.
ti si to dugo živeo u komunizmu.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo18.09.2012. u 23:01 - pre 141 meseci
Citat:
boyan3001: Ja lepo pitam gde je to definisano tako.
Osim na njihovom sajtu.


Njihova firma, njihova pravila, gde ce drugo da definisu nego na sajtu.
Sto se ostalog tice, definisano je na istom mestu gde je bilo definisano dok nije bilo busplus.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo18.09.2012. u 23:02 - pre 141 meseci
Citat:
Pirossi: kakav ti se zatvor priviđa?!
za prekršaj se ne ide u zatvor.
ti si to dugo živeo u komunizmu.

Još kako se ide u zatvor za prekršaj, ako ne platiš novčanu kaznu. Nego nema mesta u Padinjaku za sve koji bi umesto plaćanja da odleže kaznu, jer im je tako jeftinije.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo18.09.2012. u 23:04 - pre 141 meseci
Citat:
bttp: Još kako se ide u zatvor za prekršaj, ako ne platiš novčanu kaznu. Nego nema mesta u Padinjaku za sve koji bi umesto plaćanja da odleže kaznu, jer im je tako jeftinije.

to nakon presude ili nekakvog roka za plaćanje ukoliko se radi o mandatnoj kazni.
ovaj 'oće odmah da vodi u zatvor.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo18.09.2012. u 23:11 - pre 141 meseci
Citat:
bttp: Evo šta bi bilo elegantno rešenje. Da se voze sa njim do stanice na kojoj on izlazi, tu ga uhapse na licu mesta i odmah u proceduru za deportaciju.


Ti bi deportovao stranog drzavljanina zbog prekrsaja, odnosno neplacanja karte u prevozu? Ovo je prekrsajno delo ne krivicno i pri tom covek je ponudio licna dokumenta na uvid i nije upotrebio nikakvu silu niti pokazao nameru upotrebe sile, niti je ikog vredjao. Komunalna policija sme da upotrebi silu samo ako se prema njima upotrebi sila.

Sto se tice studenta iz CG naravno da treba da plati kartu i sve to stoji, niko to i ne spori.

Medjutim, ne mora da napusti vozilo vec mu pisu kaznu (doplatnu kartu) i moze da nastavi voznju. Isto tako, koliko znam LK Crne Gore je vazeci dokument ovde (kao i nasa tamo) po medjudrzavnom sporazumu. Ali, ocigledno komunalni "policajac" blage veze sa zakonima nema.

Cinjenice su:

1. Dao je licna dokumenta na uvid
2. Odbio da napusti vozilo - ima pravo - dao je dokumenta na uvid da mu pisu kaznu i doplatnu kartu - sme da nastavi voznju.
3. Da je odbio ovo pod 2 e onda mora da izadje iz vozila
4. Komunalna policija sme da primeni silu samo ako se prema njima primeni sila. Smeju da ga legitimisu naravno - zasto to nisu uradili kad je covek nudio dokumenta.
5. Po medjudrzavnom sporazumu gradjani Srbije i CG borave ovde i tamo sa LK i to je vazeci dokument - ne treba pasos. Cak vaze i zdravstvene knjizice.

Crnogorac je uradio prekrsajno delo a komunalac krivicno. Obojicu kazniti po zakonu.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo18.09.2012. u 23:12 - pre 141 meseci
Citat:
cozmo_im:
Medjutim, ne mora da napusti vozilo vec mu pisu kaznu (doplatnu kartu)


Vec napisah gore, kazna nije jednako doplatna karta.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo18.09.2012. u 23:13 - pre 141 meseci
Citat:
bttp:Još kako se ide u zatvor za prekršaj, ako ne platiš novčanu kaznu. Nego nema mesta u Padinjaku za sve koji bi umesto plaćanja da odleže kaznu, jer im je tako jeftinije.


Znas li nekog da duguje godinama za telefonski racun ili neplacenu parking kaznu da je u zatvoru?

Znam lika koji ima 80 neplacenih parking kazni i nikad nist nije dobio.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo18.09.2012. u 23:14 - pre 141 meseci
Citat:
3way:Vec napisah gore, kazna nije jednako doplatna karta.


Koliko znam u oba slucaja moze da nastavi voznju. Njihovo je da pisu njegovo je da da dokumenta na uvid sto je on uradio.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo18.09.2012. u 23:17 - pre 141 meseci
Citat:
cozmo_im: Koliko znam u oba slucaja moze da nastavi voznju. Njihovo je da pisu njegovo je da da dokumenta na uvid sto je on uradio.


Citat:
busplus:Putniku koji ne postupi po zahtevu kontrolora i ne plati cenu doplatne karte, kontrolor će uručiti opomenu, nakon čega je putnik dužan da se udalji iz vozila na prvom narednom stajalištu.

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo18.09.2012. u 23:17 - pre 141 meseci
Citat:
Pa, evo gde je granica: Silu treba primenjivati u onoj meri koja je neophodna za sprovođenje zakona. Ni manje, ni više. Dakle, uvek prvo na finjaka. Sila je isključivo krajnja mera, kada ostale ne pomažu.


Nije bitno sta je po tebi ili nekom drugom ok. Takve stvari su jasno definisane zakonima i pravilnicima sluzbi. Delovanje po licnoj proiceni imas recimo u Afganistanu gde policajac-saobracajac stoji na raskrsnici i mlati prutom neposlusne. Predlazem onima koji imaju nezadovoljenu sadisticku stranu licnosti da se presele u takve ili slicne krajeve. Ni JAR nije los.. na onoj temi se dosta ljudi lozilo na streljacki vod.
Ovakvi ispadi drzavnih organa su mnogo puta gori od krivice tog mamlaza bez karte.

@3way
Mogu oni da napisu na sajtu da si duzan da napravis trostruki salto pri izlasku iz autobusa ako nemas kartu. Komunalna policija nije ovlascena za izbacivanje. Komunalac moze da ga legitimise i to je to.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo18.09.2012. u 23:27 - pre 141 meseci
Citat:
HeYoo
@3way
Mogu oni da napisu na sajtu da si duzan da napravis trostruki salto pri izlasku iz autobusa ako nemas kartu. Komunalna policija nije ovlascena za izbacivanje. Komunalac moze da ga legitimise i to je to.


Znaci, sad se vracamo nekoliko strana unazad. Ko je onda ovlascen da izbaci nekoga iz autobusa? SAJ, helikopteri i tenkovi? Komunalna policija bi trebalo da odrzava red, a posto neko ko se glupira pravi nered - oni su ti koji ga izbacuju.

Citat:

- Pomoć u izvršenjima (asistencija)

Komunalna policija pruža pomoć nadležnim organima grada, kao i preduzećima, organizacijama i ustanovama koje na osnovu odluke skupštine grada odlučuju o pojedinim pravima građana, pravnih lica ili drugih stranaka (u daljem tekstu: ovlašćene organizacije), kada - po oceni nadležnog organa grada ili ovlašćene organizacije postoje pretpostavke da sprovođenje njihove izvršne odluke neće biti moguće bez prisustva komunalnih policajaca ili upotrebe sredstava prinude (član 4. Zakona).

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo18.09.2012. u 23:28 - pre 141 meseci
Citat:
Pirossi: to nakon presude ili nekakvog roka za plaćanje ukoliko se radi o mandatnoj kazni.
ovaj 'oće odmah da vodi u zatvor.

A gde sam to napisao da odmah ide u zatvor? Čak sam napisao da je sila krajnja mera i da prvo ide na finjaka.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo18.09.2012. u 23:30 - pre 141 meseci
glupani umjesto da su pozvali "pravu" policiju koja ima pravo upotrebe sile u slucaju pruzanja pasivnog otpora sad ce popiti otkaz a vjerovatno i krivicnu..
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo18.09.2012. u 23:31 - pre 141 meseci
@3way
Ne znam ko je ali oni nisu. Ako zakon ne valja treba da se menja. Najbolje da svi uzmemo po mocugu i da delimo pravdu onako kako mislimo da treba ili kako je "sef" naredio. Na kraju krajeva nije jedini bus-plus koji ima problema sa naplatom. Moze li bilo koje preduzece da pozove komunalce da prisile neplatu ili je ovo specijalni slucaj??

edit:
videh sad ovo sto si dopisao... komedija :)
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo18.09.2012. u 23:32 - pre 141 meseci
Citat:
HeYoo: Nije bitno sta je po tebi ili nekom drugom ok. Takve stvari su jasno definisane zakonima i pravilnicima sluzbi. Delovanje po licnoj proiceni imas recimo u Afganistanu gde policajac-saobracajac stoji na raskrsnici i mlati prutom neposlusne. Predlazem onima koji imaju nezadovoljenu sadisticku stranu licnosti da se presele u takve ili slicne krajeve. Ni JAR nije los.. na onoj temi se dosta ljudi lozilo na streljacki vod.
Ovakvi ispadi drzavnih organa su mnogo puta gori od krivice tog mamlaza bez karte.

@3way
Mogu oni da napisu na sajtu da si duzan da napravis trostruki salto pri izlasku iz autobusa ako nemas kartu. Komunalna policija nije ovlascena za izbacivanje. Komunalac moze da ga legitimise i to je to.

E, pa sad, kad si tako pametan, ti lepo nađi i citiraj uredbu/propis/zakon/ustav gde piše da komunalni policajac može samo da legitimiše.

Ovamo meni pripisuješ samoprocene, a posle nalupavaš šta je po tebi OK.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo18.09.2012. u 23:33 - pre 141 meseci
Citat:
cozmo_im:
Citat:
bttp: Evo šta bi bilo elegantno rešenje. Da se voze sa njim do stanice na kojoj on izlazi, tu ga uhapse na licu mesta i odmah u proceduru za deportaciju.


Ti bi deportovao stranog drzavljanina zbog prekrsaja, odnosno neplacanja karte u prevozu? Ovo je prekrsajno delo ne krivicno i pri tom covek je ponudio licna dokumenta na uvid i nije upotrebio nikakvu silu niti pokazao nameru upotrebe sile, niti je ikog vredjao. Komunalna policija sme da upotrebi silu samo ako se prema njima upotrebi sila.

Sto se tice studenta iz CG naravno da treba da plati kartu i sve to stoji, niko to i ne spori.

Medjutim, ne mora da napusti vozilo vec mu pisu kaznu (doplatnu kartu) i moze da nastavi voznju. Isto tako, koliko znam LK Crne Gore je vazeci dokument ovde (kao i nasa tamo) po medjudrzavnom sporazumu. Ali, ocigledno komunalni "policajac" blage veze sa zakonima nema.

Cinjenice su:

1. Dao je licna dokumenta na uvid
2. Odbio da napusti vozilo - ima pravo - dao je dokumenta na uvid da mu pisu kaznu i doplatnu kartu - sme da nastavi voznju.
3. Da je odbio ovo pod 2 e onda mora da izadje iz vozila
4. Komunalna policija sme da primeni silu samo ako se prema njima primeni sila. Smeju da ga legitimisu naravno - zasto to nisu uradili kad je covek nudio dokumenta.
5. Po medjudrzavnom sporazumu gradjani Srbije i CG borave ovde i tamo sa LK i to je vazeci dokument - ne treba pasos. Cak vaze i zdravstvene knjizice.

Crnogorac je uradio prekrsajno delo a komunalac krivicno. Obojicu kazniti po zakonu.

Ne zbog prekršaja, već zbog pružanja otpora policiji, i zbog toga što ako nema pare za kartu znači da nema pare da ovde boravi. Pusti ti te priče "student kasni na ispit". Meni baš ne deluje kao student, možda je ono kao večiti student, ali po njegovom bezobrazluku se da zaključiti da nije u pitanju običan nevini student.

Doplatna karta se plaća na licu mesta i jedino tako može da se nastavi vožnja. A crnogorska lična karta nije sredstvo plaćanja u Srbiji, koliko ja znam.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo18.09.2012. u 23:41 - pre 141 meseci
Citat:
E, pa sad, kad si tako pametan, ti lepo nađi i citiraj uredbu/propis/zakon/ustav gde piše da komunalni policajac može samo da legitimiše.

Ovamo meni pripisuješ samoprocene, a posle nalupavaš šta je po tebi OK.


Spusti malo loptu. Jeste madzone ali ipak..

Nisam citao zakone i odredbe ali mi je bilo malo nelogicno da drzavni organi sprovode izvrsne odluke neke firme.. ali eto pogresio sam :))
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Udri "Komunalna" Milicijo

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 63000 | Odgovora: 384 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.