Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta sve treba znati od hardvera za 3. razred srednje prakse.

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Sta sve treba znati od hardvera za 3. razred srednje prakse.

[ Pregleda: 1677 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miljan9602
Nista

Član broj: 306356
Poruke: 98
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Sta sve treba znati od hardvera za 3. razred srednje prakse.13.09.2012. u 13:15 - pre 140 meseci
Pozdrav svima
Idem trenutno 2 razred srednje skole. Idem za elektrotehincara racunara i u 3 razredu zadnje 3 nedelje idemo u neki servis ili neku firmu
koja se bavi racunarima i tamo da ucimo tj to nam je kao praksa.
Pa mene zanima sta bi ja otprilike treba da znam od hardverskog dela kao pocetnik kad dodjem tamo da neispadne da sam totalno mutav
i ne znam nista Ocu odma da pocnem da se pripremam tj da naucim sve delove hardvera kako sta radi.
Pa me sada zanima vase misljenje na sta bi trebao posebno da obratim paznju !
Hvala unapred !
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-9.sezampro.rs.



+3778 Profil

icon Re: Sta sve treba znati od hardvera za 3. razred srednje prakse.13.09.2012. u 16:24 - pre 140 meseci
Opusti se i nemoj previse da da se pripremas. U svakom ozbiljnijem servisu ima ljudi koji su voljni da utrose nesto vremena tokom radnog dana na ljude koji dolaze na praksu. I ja sam ucio ljude iz srednjih skola i visih skola dok sam radio u vecim servisima. Uglavnom svi koji bi dosli ili bi bili paljevine ili mutavi. Ja vise volim mutave nego paljevine. Onaj koji je mutav, slusa i gleda sta se radi ima vise sanse da nesto nauci. Normalno je da ljudi koji dolaze na praksu manje znaju od onih koji rade po servisima bar sto se tice prakticnog dela serviserskog posla. Gledaj da sto vise naucis kad budes isao i gledaj da se drzis onih sto stvarno znaju da rade. Servisiranje racunara i ono sto teorijski budes ucio u skoli su dve potpuno razlicite stvari. Praksa je u tom poslu ipak puno vaznija nego teorija. Kad zavrsis skolu diploma ti je samo potencijalna ulaznica u neku firmu, a posao ces nauciti kad budes primljen da radis za neku firmu.
 
Odgovor na temu

miljan9602
Nista

Član broj: 306356
Poruke: 98
*.opera-mini.net.



+3 Profil

icon Re: Sta sve treba znati od hardvera za 3. razred srednje prakse.13.09.2012. u 17:10 - pre 140 meseci
Hvala ti mnogo ! Imam osecaj da se za te tri nedelje dok smo na praksi nauci vise nego za tri godine sto smo isli u skolu. Naravno ako si voljan da ucis
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.adsl-3.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Sta sve treba znati od hardvera za 3. razred srednje prakse.13.09.2012. u 17:39 - pre 140 meseci
Samo nemoj da se smoriš ako prvog dana iznosiš đubre i ideš po burek. To je neka tradicija. :)

U firmi gde provodim dosta vremena (ne radim) su došli neki klinci na praksu ove nedelje. Već je jednog struja opičila jer nije izvadio strujni kabl iz monitora kad je krenuo da ga otvara. Samouvereno pod parolom "znam šta radim".

Slušaj, gledaj, pitaj, ne pipaj. I neće biti problema.
 
Odgovor na temu

miljan9602
Nista

Član broj: 306356
Poruke: 98
*.opera-mini.net.



+3 Profil

icon Re: Sta sve treba znati od hardvera za 3. razred srednje prakse.13.09.2012. u 19:18 - pre 140 meseci
Meni brate nesmeta sto cu morati da im idem po burek ako ce oni mene tamo da nauce da radim sa kompijuterima :)))
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Sta sve treba znati od hardvera za 3. razred srednje prakse.

[ Pregleda: 1677 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.