Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Firma u nemackoj

[es] :: Vodič za emigraciju :: Firma u nemackoj

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9113 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Firma u nemackoj13.09.2012. u 12:04 - pre 141 meseci
Moj poslovni partner zeli da otvori Gmbh u nemackoj i da investira pocetni kapital od 25k i investira inicijalni ramp-up period pod uslovom da ja prihvatim da preuzmem vodjenje tog posla. Ja sam voljan (da to odmah rascistimo )

Sad se postavlja pitanje izvodljivosti toga kroz imigracione zakone i dize par pitanja:

- da li je moguce za novu firmu da zaposli menadzment kroz blue card program?
- da li je moguce da stranac bude top menadzer Gmbh firme? Napominjem firma ce neko vreme sigurno biti mala i imati samo mene i mozda sekretaricu na payrolu dok se sprema launch proizvoda.
- da li je blue card program uopste poceo?
- koliko se ceka na blue card?
- ako firma samnom napravi ugovor na 66000 bruto, koliki je to iznos na teret poslodavca (za slucaj da se prave brljotine kao kod nas da bruto nije zaista bruto)
- posto bruto plata od 66k garantuje odmah residency, sta se desva ako biznis propadne posle nekog vremena? Ovo mi je veoma vazno posto bih se selio sa porodicom i ne bih da moram 6 meseci kasnije da se selim opet. Ja naravno ne ocekujem da ce biznis propasti, samo zelim da znam opcije pre nego sto uletim u to.
- koliko je realno bruto plata od 66k u neto iznosu?

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+768 Profil

icon Re: Firma u nemackoj13.09.2012. u 12:26 - pre 141 meseci
Blue Card je poceo od 1. avgusta da se primenjuje. Ja sam iskreno bio na korak od pravljenja Gmbh-a pre par meseci i koliko smo se raspitivali nikakvih prepreka nije bilo da ja budem u top management-u. Ovo naravno treba proveriti, pretpostavljam da Dimke zna taj deo preciznije.

Ono sto te moram razocarati(potreban je double check ovoga!) jeste da po novoj verziji zakona ne postoji automatski permanent residency za preko 66k Eur :(. Smanjili su potrebno vreme na 21 mesec sa B1 nivoom jezika i 33 meseca bez jezika, ali su isto tako ukinuli automatski perm. res.

Sto se bruto/neto tice, 5500k eur mesecno je tacno 3107.03 Eur neto dok ti ne dodje zena. Kada ti dodje zena onda je to 3592.93 Eur + kindergled za klinca cini mi se izmedju 100 i 200 eur neto mesecno. Ovde imas up to date calc.:http://www.parmentier.de/steuer/steuer.htm?wagetax.htm

Cela prica oko ostajanja bez posla dok nemas perm. res. je takva da dobijes 2-3 meseca(preciznije u onoj temi o blu card) fore da nadjes drugi posao. Isto tako ako hoces ti sam da menjas posao, nadjes drugu firmu, potpises ugovor i evidentiras to u uredu za strance. Ja sam do sada 2 puta to radio i oba puta nije trajalo duze od 2 dana. Ja iskren da budem, ne mogu da zamislim takav scenario na trzistu u DE koji bi doveo do toga da neko tvog profila ne moze da nadje drugi posao za to vreme.

Sto se cekanja na blue card tice, vreme za koje oni moraju da procesuiraju zahtev u DE po novom zakonu je 2 nedelje. Na to treba dodati vreme potrebno da se posalju dokumenta iz ambasade u BG i povratak. Recimo da ne bi trebalo da je vise od 3-4 nedelje, ali sobzirom da je to bas sveze nemamo iskustva drugih. Po starom, kada su imali 6 nedelja fore, najveci broj je i dobijao vizu za to vreme.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Firma u nemackoj13.09.2012. u 13:01 - pre 141 meseci
ok, kako se onda menja stvar za bruto plate od 45k? Zvuci da je isto imati 66k i 45k? I bilo mi je malo cudno da se domah dobije perm, to je otvaralo vrata za mnoge zloupotrebe. ja imam opciju da pristanem i na manju platu za pocetak cime bih bio manji pritisak na firmu, ako mi plata od 66k nista ne znaci sa sstanovista residency-a onda mogu da omeksam svoju poziciju u pregovorima. Inace, znas li dal firma placa jos nesto preko bruto plate?

Drugo, zar ne dolaze zena i deca odmah? Kanda sam skontao da je to jedna od prednosti blue-carda sto zena i deca ne moraju da prolaze kroz spajanje porodice vec odmah idu sa muzevljevom aplikacijom?

Jel ima negde spisak up-to-date pravila za blue card?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+768 Profil

icon Re: Firma u nemackoj13.09.2012. u 14:14 - pre 141 meseci
Citat:
mmix: ok, kako se onda menja stvar za bruto plate od 45k? Zvuci da je isto imati 66k i 45k? I bilo mi je malo cudno da se domah dobije perm, to je otvaralo vrata za mnoge zloupotrebe. ja imam opciju da pristanem i na manju platu za pocetak cime bih bio manji pritisak na firmu, ako mi plata od 66k nista ne znaci sa sstanovista residency-a onda mogu da omeksam svoju poziciju u pregovorima. Inace, znas li dal firma placa jos nesto preko bruto plate?


Za deficitarne je isti djavo 34k ili 65k. Ono sto se blue card-om promenilo to je da su sada jasno definisane granice(34k za deficit i 44k za ostale) i da nije potreban ugovor vec se moze dobiti na 6 meseci za trazenje posla. IT-jevac koji ima konkretnu ponudu za posao od 45k njemu blue card nista ne donosi posebno novo osim sto ce krace da traje procedura, sto ce posle 18 meseci moci da radi van DE, sto ce zena moci odmah da radi i sto ce brze dobiti perm. res.

Koliko je meni poznato, firma ne placa nista preko bruto plate za radnika. Ovde trebas da imas na umu prilikom pregovora da cifra od 48-9k Eur omogucava da se privatno zdravstveno osiguras. Ne bi valjalo da bude ispod jer sobzirom da imas porodicu to moze da ti bude problem jer je velika razlika posebno ako zena ostane u drugom stanju.

Citat:
mmix
Drugo, zar ne dolaze zena i deca odmah? Kanda sam skontao da je to jedna od prednosti blue-carda sto zena i deca ne moraju da prolaze kroz spajanje porodice vec odmah idu sa muzevljevom aplikacijom?


Zena i deca su do sada morali* da zatraze ulaznu vizu u ambasadi u Beogradu da bi mogli da dodju. Koliko je meni poznato iz nekoliko citanja novog zakona, to se sa Blue Card nije promenilo. Ono sto se promenilo jeste da se eksplicitno navodi da supruznik ima pravo na rad odmah po dolasku. Medjutim, navode se jasna pravila za spajanje tako da je u tvom slucaju to formalnost.

Citat:
mmix
Jel ima negde spisak up-to-date pravila za blue card?


Pokusavam da nadjem nesto na engleskom, ali mi ne ide :(. Ako uspem okacicu. Inace, vodi racuna kad se budes raspitivao o detaljima jer je ovo toliko sveza i nova stvar da ni u DE ne znaju uvek "iz prve".

*Iz puno diskusija na ovom podforumu utvrdili smo da se to nije pravilo i da postoje brojni slucajevi gde je spajanje porodice uradjeno na licu mesta u DE(kao na primer u mom slucaju), odnosno nije bilo potrebno traziti ulaznu vizu u Beogradu
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+768 Profil

icon Re: Firma u nemackoj13.09.2012. u 14:21 - pre 141 meseci
...i da zaboravih. Pretpostavljam da ste upoznati sa tom mogucnoscu, ali eto da podsetim da od 2008. postoji mini-Gmbh gde je osnivacki ulog 1 eur, a cetvrtina profita se odvaja godisnje do 25k Eur. link
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Firma u nemackoj13.09.2012. u 20:17 - pre 141 meseci
Ne, nisam bio upoznat sa UG, hvala za info. Mada moram da budem pazljiv sa tim sta se tretira kao profit od kojeg se stvara rezerva posto ce u inicijalnom periodu svi prilivi biti od investitora za potrebe plata i operativnih troskova. ako ce sve uplate investitora do 25k biti tretirane kao zakljucana rezerva onda bolje odmah uplatiti i raspolagati tim novcem. Al dobro, sad znam sta da pitam.


Za zdravstveno, koliko sam razumeo na to ide 15.5% od bruto ako si u GKV, jel tako? AKo si u PKV koliko to kosta za porodicu sa zenom i detetom, jer koliko sam shvatio za svakog clana porodice mora da se plati premija za razliku od GKVa. I nesto vidim da se prica da deo ide na teret poslodavca?


Sto se tice familije to moram bas ozbiljno da shvatim jer ne mogu da dovlacim zenu i dete na turisticku vizu dok se ne srede papiri. Za zenu ok, ali dete mora u skolu i treba mu residency, makar temp.


A po pitanju deficitarnih zanimanja, mislim da ja to nisam. Ja imam tehnicko znanje ali ne podrzano diplomom, moje formalno obrazovanje je iz menadzmenta sto ne verujem da je deficitarno :) Imam MBA sa univerziteta na H+ listi.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+768 Profil

icon Re: Firma u nemackoj14.09.2012. u 11:26 - pre 141 meseci
Citat:
mmix
Za zdravstveno, koliko sam razumeo na to ide 15.5% od bruto ako si u GKV, jel tako? AKo si u PKV koliko to kosta za porodicu sa zenom i detetom, jer koliko sam shvatio za svakog clana porodice mora da se plati premija za razliku od GKVa. I nesto vidim da se prica da deo ide na teret poslodavca?


Sad sam gledao moj listing zadnje plate i tamo stoji da je zdravstveno oko 8% sto se i poklapa sa onim sto je na onom linku gore sto sam ostavio - 8.2%. Sto se privatnog tice, tu ne znam detalje mada imam koga da pitam pa cu se raspitati jer to i mene interesuje. Moram da priznam da sam se malo smorio kad sam saznao koliko stvari ne pokriva GKV pa sam poceo da razmisljam o PKV. PKV isto ima neke svoje mane kad omatoris pa se valja detaljno raspitati o svemu.

Citat:
mmix:
A po pitanju deficitarnih zanimanja, mislim da ja to nisam. Ja imam tehnicko znanje ali ne podrzano diplomom, moje formalno obrazovanje je iz menadzmenta sto ne verujem da je deficitarno :) Imam MBA sa univerziteta na H+ listi.


Trazi se diploma ili dokazivo 5-godisnje iskustvo mada to kada je plata preko 45k onda to nije ni bitno.
 
Odgovor na temu

Entwickler
Senior Software Developer
Germany

Član broj: 306896
Poruke: 33
*.static.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Firma u nemackoj17.09.2012. u 11:58 - pre 141 meseci
Pozdrav za tduska i ostale ucesnike ove diskusije!

Dosta sam pratio forume i komentare na temu odlaska, prevashodno u Nemacku, narocito nakon usvajanja zakona o famoznoj Plavoj Karti. Pazljivo sam pratio i citao komentare tduska jer je prakticno opisao skoro sve vezano za odlazak u Nemacku i sta sve prati taj proces.

Posto sam i ja jedan od interesenata za Nemacku, dosao sam do sledecih zakljucaka pa ako neko misli da negde gresim ili imam pogresna shvatanja voleo bi da se to prokomentarise. Unapred hvala!

1) Plava Karta se izdaje na maksimalni period od 4 godine ili trajanje ugovora + 3 meseca
2) Nakon 21 meseca rada sa plavom kartom i polozenim B1 nivoom nemackog dobija se "permanent residency" koji to znaci u bukvalnom smislu: "dozivotna boravisna i radna dozvola"
3) U preko 90% slucajeva iznajmljivanje stana podrazumeva davanje 3 kirije u napred + 2 agenciji + opremanje stana sopstvenim namestajem (dakle ~ 5000 EUR samo da bi se uslo u stan)
4) Realno je ocekivati platu od 45 000 EUR godisnje bruto (pocetnu) za nekog ko ima diplomu fakulteta, par Microsoft sertifikata, 5 godina radnog iskustva kao .NET Software Engineer, dobar engleski (C1) i B1 nivo nemackog
4) Supruga automatski dobija dozvolu za boravak i rad bez potvrde o nivou znanja nemaskog jezika
5) Treca poreska klasa u Nemackoj znaci npr. suprug zaposlen + supruga nezaposlena i u tom slucaju grubo receno 2/3 iznosa bruto plate predstavljalo bi neto platu

Ovo bi predstavljalo neku moju "sliku" uslova i mogucnosti vezano za Nemacku.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Firma u nemackoj27.09.2012. u 20:12 - pre 140 meseci
Citat:
mmix: ... Inace, znas li dal firma placa jos nesto preko bruto plate?

...


Citat:
tdusko:...Koliko je meni poznato, firma ne placa nista preko bruto plate za radnika.


Ovde sam duzan da ukazem da ovo sto sam rekao nije tacno. Pogledao sam svoje obracune plata i vidim da postoji deo doprinosa koji ide na teret poslodavca koji je malo manji od onoga sto ide na teret radnika. Na primer, ako je zdravstveno, penziono, staracko... ukupno 925 Eur mesecno koji se odbijaju od 5k bruto plate radnika, deo poslodavca je oko 850. Znaci, 60k eur bruto godisnje za jednog radnika firmu u stvari kosta oko 70k
 
Odgovor na temu

giga1
Hrvatska

Član broj: 177602
Poruke: 4
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Firma u nemackoj15.05.2013. u 21:42 - pre 133 meseci
Evo da malo dignem temu.

Ukratko, citam sve i svasta i puno mi se informacija mota po glavi tocnih i netocnih,a vidim da ste ovdje upoznati dosta sa bleu cardom.

Imam firmu, potpisao bi ugovor sa Njemackom firmom, i poslao bi kod njih na rad, preko moje frime, par inzinjera. Neki sa VSS neki sa VŠS.

1.Kako doci do bleu carda (koji je postupak) za ljude koje saljem u Njemacku i koliko traje postupak?
2.Jel to moj dio posla ili Njemci to ishoduju?
3.Postoji firma u HR da mi to rijesi?

Hvala
 
Odgovor na temu

Deni web dizajn
web dizajner, web programer
Beograd

Član broj: 295445
Poruke: 344
*.dynamic.sbb.rs.



+71 Profil

icon Re: Firma u nemackoj18.05.2013. u 01:25 - pre 133 meseci
I ja malo da se uljucim, pre neko vreme sam pricao sa covekom koji je vlasnik gmbh u nemackoj i on mi trvdi da ispod 3000e mesecno ne moze da se vodi firma i da su to minimalni troskovi. Jos mi je rekao kad na to dodam svoju platu ispedne dosta vise.

On sam radi u firmi tako da ipak se bojim da bi troskovi bili veci od same plata i doprinosa.

Obavezno je imati i poslovni prostor, tu su troskovi rezija koje znaju biti daleko vece nego kod nas u Srbiji...

Za izdavanje radone dozvole nije samo dovoljno imati veliku platu. Poznat mi je slucaj gde je zena koja ima svoju firmu ponudila sinu platu od 10 000e pa su ga odbili za vizu. I ako njena firma radi preko 5godina i ima preko 40 zaposlenih. Za tu pricu sam cuo od ljudi koji saradjuju sa njom. Ne znam da li je smetalo to sto je sin mozda da je bio neko drugi proslo bi bolje sve... On je ziveo van nemacke i sad 25godina hteo da dodje kod majke ali tad vise nije mogao na osnovu spajanja porodice.





...
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Firma u nemackoj18.05.2013. u 03:55 - pre 133 meseci
ja imam pitanje, a to je da li sama firma mora da prikaze da ima promet dovoljan da pokrije jednu takvu platu sto je kod sturtupa malo cudno jer sturtup jos nema nikakav profit osim pocetnog kapitala sto nije isto ?
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Firma u nemackoj18.05.2013. u 07:29 - pre 133 meseci
Citat:
giga1:
Evo da malo dignem temu.

Ukratko, citam sve i svasta i puno mi se informacija mota po glavi tocnih i netocnih,a vidim da ste ovdje upoznati dosta sa bleu cardom.

Imam firmu, potpisao bi ugovor sa Njemackom firmom, i poslao bi kod njih na rad, preko moje frime, par inzinjera. Neki sa VSS neki sa VŠS.

1.Kako doci do bleu carda (koji je postupak) za ljude koje saljem u Njemacku i koliko traje postupak?
2.Jel to moj dio posla ili Njemci to ishoduju?
3.Postoji firma u HR da mi to rijesi?

Hvala


Kada saljes ljude da rade za tvoju firmu u drugu drzavu, nisu im potrebne klasicne radne dozvole, vec dozvole za migrantsku radnu snagu ili tako nesto slicno ... raspitaj se malo i pogledaj na netu, ali BC im sigurno ne treba , jer to bi bilo u slucaju da rade za neku nemacku firmu a ne tvoju ...
 
Odgovor na temu

giga1
Hrvatska

Član broj: 177602
Poruke: 4
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Firma u nemackoj19.05.2013. u 09:05 - pre 133 meseci
zna li netko kako se ta dozvola zove?

gledam i trazim po netu, ali ne nalazim nista gdje konkretno pise treva vam to i to kada ste kooperant njemacke firme.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Firma u nemackoj19.05.2013. u 09:48 - pre 133 meseci
http://www.arbeitsagentur.de/n...en-EN/darficharbeiten-nav.html

Najbolje je da nazoves nemacku ambasadu u svojoj zemlji ili ovaj ured u Nemackoj, oni ce ti najtacnije odgovoriti. Ja sam ti dao neke smernice, ali za tacne informacije se ne mozes pouzdati na internet, vec moras pitati administraciju direktno, samo je bitno da znas sta trazis.
 
Odgovor na temu

Deni web dizajn
web dizajner, web programer
Beograd

Član broj: 295445
Poruke: 344
*.dynamic.sbb.rs.



+71 Profil

icon Re: Firma u nemackoj19.05.2013. u 22:36 - pre 133 meseci
Jos par informacija koje nekom mogu biti korisne.

Pricao sam sa mojim klijentom koji zivi u nemackoj (nemac je) i on mi kaze da firma ne moze odmah da dovodi strance. Prvo mora da radi da ima zaposlenog domaceg koji vec ima papire i zivi u nemackoj.

Posle odredjenog vremena kad pusti kokurs za neko radno mesto ako se 6 meseci ne javi domaci tek onda moze da pokusa sa nekim iz Srbije.

Tako da tom domacem treba da isplati barem 6 plata poreze pa i platu ako radi nesto....

Firma koja radi ne mora da ima ni 1euro zarade moze njen osnivac svaki mesec da uplacuje novac ali mora da ima poreklo tog novca. Dakle moze firma iz Srbije sa svog racuna da uplati mesecno 5000e da se od toga plati plata i porez nemackoj. Tako mozes da radis 10 godina ako hoces ogranicanja nema nemackoj to odgovara. Normalno da to nikom normalnom nece da bude vecno resenje...

Dakle vodite racuna troskove koje ima gmbh koji su prilicno veliki + plata za nemca koji radi i porezi drzavi + naseg domaceg koga dovodite.

Tako da vodjenje takve firme moze da kosta i preko 10 000e mesecno (racunam plate i sve troskove za 2 ljudi.)

Kako mi kaze klijent odgovrno lice u jednoj firmi mora da ima neogranicenu radnu dozvolu ili pasos nemacki dakle to nikako ne moze da bude taj stranac koji dolazi.



...
 
Odgovor na temu

Deni web dizajn
web dizajner, web programer
Beograd

Član broj: 295445
Poruke: 344
*.dynamic.sbb.rs.



+71 Profil

icon Re: Firma u nemackoj19.05.2013. u 22:54 - pre 133 meseci
Bas mi je danas pricao primer jednog iz Indjije koji je na taj nacin hteo da dovede sina i da mu sin zivi u Nemackoj.

Prvo je zaposlio coveka, dok je cekao neke papire sredio sve proslo mesec dana. Posle 6 meseci konkurs morao da izmislja razloge zasto odbija nemce koji se jave i koje salje biro za zaposljavanje. I na kraju primio sina od tog indijca, procedura oko vize se otegla na 4 meseca i na kraju posle 11 meseci sin mu dosao u nemacku. Radio 1 godinu i velikom minusu i na kraju svatio da on ne moze da uradi ni 30% posla koliko nemac iz razloga ne zna jezik nov je... Imao je dobru zaledjinu otac mu vlasnik gradjevinske firme koja gradi po indiji dosta i okolnim drzavama. I na kraju je bio u minusu preko 90 000e i vratio se nazad.

Naravno da neko i upse ali treba uvek imati realnu sliku. Jeste da se u nemackoj bolje zivi ali je konkurencija dosta jaka. Taj recimo decko u indiji vodi firmu koja nema nikakve veze sa ocem i jako lepo zaradjuje, otac je mislio u nemacko je sigurnije zaradice jos vise ali nazalost nije bilo tako.


Sad mi svaba kaze da on hoce da otvara firmu u Srbiji, posto u nemackoj ima 10 radnika koji ga kostaju oko 40 000e mesecno i zeli da se siri kaze da je Srbija za njega idealna :)...

U njegov posao se ne razumem ali covek gleda sve dosta realno i svake godine ima vise klijenata i siri posao. U rumuniji vec 2 godine ima firmu od 3 zaposlena i sa tim je kaze jako zadovoljan.

U Srbiji mu je kaze glavni problem saradnici obicno traze cene slicne onih u nemackoj sto je stvarno neralno.

Sad se pitam zasto nasi zele da uzmu 10-20eura sat za neke poslove za koje nemaci uzimaju 12-18e. Cak poznajem coveka koji domacim firmama naplacuje 4x manje nego tom nemcu.


...
 
Odgovor na temu

mmijatovic
Advokat
Advokatska kancelarija
"Mijatović" Novi Sad
Novi Sad

Član broj: 315080
Poruke: 1
*.dynamic.kdsinter.net.



Profil

icon Re: Firma u nemackoj27.05.2013. u 22:35 - pre 132 meseci
@Deni web dizajn

Čime se bavi taj švaba? Kojom branšom? Možda mogu da mu pomognem.
 
Odgovor na temu

MilanMilan
Côte d'Azur

Član broj: 44664
Poruke: 362
*.dev.amadeus.net.



+17 Profil

icon Re: Firma u nemackoj30.05.2013. u 15:18 - pre 132 meseci
[quote]tdusko:
Citat:
mmix
Za deficitarne je isti djavo 34k ili 65k. Ono sto se blue card-om promenilo to je da su sada jasno definisane granice(34k za deficit i 44k za ostale) i da nije potreban ugovor vec se moze dobiti na 6 meseci za trazenje posla. IT-jevac koji ima konkretnu ponudu za posao od 45k njemu blue card nista ne donosi posebno novo osim sto ce krace da traje procedura, sto ce posle 18 meseci moci da radi van DE,sto ce zena moci odmah da radi i sto ce brze dobiti perm. res.


Cekaj, cekaj - odakle ti ovo da ce posle 18 meseci moci da radi van DE? Koliko ja znam, BlueCard ti daje odredjena zemlja, koja ima svoja pravila, koja se opet razlikuju od zemlje do zemlje. Znaci, ako meni DE da BlueCard, i ja posle nekog vremena hocu da predjem u FR, onda moram da apliciram za BlueCard u FR, po FR pravilima. Ne znam po kom osnovu bih mogao nakon 18 meseci tek tako da odem da radim u npr FR?
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Firma u nemackoj30.05.2013. u 17:00 - pre 132 meseci
Radna viza je za svako zemlju pojedinacno, stalni boravak isto, samo sa pasosem se moze prebaciti u drugu EU zemlju ... Postojale su razne inicijative da se olaksa protok ljudi u EU, verovatno cu to citali ljudi na forumu, ali to je bilo sve pre krize, sada bogate zemlje samo traze izgovare da sprece pridoslice sa juga EU. A kamoli nekoga van EU.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Firma u nemackoj

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9113 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.