Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)

[es] :: Ekonomija :: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57860 | Odgovora: 294 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)30.03.2013. u 16:48 - pre 134 meseci
Citat:
Shadowed:
E, upravo sto kaze ventura. Plus, ne bi ni do toga doslo, jer bi ti sa tih 5M zarade premestio posao u drugu drzavu.
Da bi se uopste napredovalo sa tom idejom do situacije koju ventura pominje, prvo bi morao da ubedis sve drzave na svetu da primene tvoju ideju. A onda bi dosao do tog problema iz venturine poruke.


Da, za pun uspeh ideje moraju sve države da imaju sličnu regulaciju. Ali mislim da ideja može dati rezultate i ako nije tako. Sve dalje su tehnička pitanja. Francuska prosto ima dovoljno jako tržište i može da nametne neka pravila igre za one koji hoće da ga eksploatišu. U Srbiji bi već bilo malo teže implementirati tu ideju.

Uostalom, džaba da se raspravljamo, ako neko ima bolju ideju za opštu krizu kapitalizma neka je iznese. Lako je pljuvati po svemu i braniti postojeći sistem koji očigledno vuče ceo svet u sunovrat. Ajde da vidim neke predloge. Ja sam bar nešto izneo.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)30.03.2013. u 16:55 - pre 134 meseci
Imam ja. Use i u svoje kljuse. Radi na sebi, uci, bori se i zajhebi makro probleme ovoga sveta. Da vidis kako cemo da procvetamo.
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)30.03.2013. u 17:04 - pre 134 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic: Imam ja. Use i u svoje kljuse. Radi na sebi, uci, bori se i zajhebi makro probleme ovoga sveta. Da vidis kako cemo da procvetamo.


Da, da reci to ovim 25% nezaposlenih koji su u Srbiji (a i slično svuda u svetu). Verujem da će taj procenat na globalnom nivou da se povećava od 1% do 3% godišnje (a možda i brže) i neće stati sve dok se nešto radikalno ne promeni. A posle ćete da se setite Holanda i drugih koji su probali bar nešto da urade dok ste vi ostali pljuvali pred svakom promenom i kunuli se u sistem koji očigledno sve lošije funkcioniše. Koliko moraš biti slep da to ne vidiš.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)30.03.2013. u 17:17 - pre 134 meseci
Pricaj ti to nekom drugom. Ja sam od onih koji aktivno bez kukanja rade na smanjenju tog procenta (nekad uspesno nekad neuspesno, jbg takav je zivot a nisam super pametan) i moji konkurenti su google i slicni koji mogu da me pojedu da ne osete. Ali opet neke stvari radimo bolje nego oni pa imamo klijente. Pa ako nas i kupi tako neko kao google (kamo srece) opet cu naci nesto sto mogu bolje od nekoga i tako u krug. E to reci onima 25%.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)30.03.2013. u 17:20 - pre 134 meseci
ivan.mojsilovic@ bravo! i slazem se da od kukanja nema nista! samo borba donosi sutra bolje!

 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)30.03.2013. u 17:38 - pre 134 meseci
Citat:
S A J A:A posle ćete da se setite Holanda i drugih koji su probali bar nešto da urade dok ste vi ostali pljuvali pred svakom promenom i kunuli se u sistem koji očigledno sve lošije funkcioniše. Koliko moraš biti slep da to ne vidiš.

Pa znaš kako, nije baš da se Holand sjetio nečeg novog - svega toga su se razne budale već ranije više puta sjetile i sve su to ranije već razne budale više puta pokušavale. Taj put je istoriji veoma dobro poznat u svakom svom dijelu: početak, sredina i kraj se vrlo dobro znaju. Jedina nepoznanica je pitanje brzine kojom će neko po tom putu da ide i do koje tačke je spreman ići prije nego se opasulji.
Koliko moraš biti slep da to ne vidiš?

Jedini "problem" kapitalizma je taj što se u nekoliko poslednjih decenija na zapadu prilično posocjalističario. To je pravi uzrok problema, a ne kapitalizam sam po sebi.
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.nyc.res.rr.com.



+694 Profil

icon Re: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)31.03.2013. u 00:40 - pre 134 meseci
Citat:
S A J A:
Uostalom, džaba da se raspravljamo, ako neko ima bolju ideju za opštu krizu kapitalizma neka je iznese. Lako je pljuvati po svemu i braniti postojeći sistem koji očigledno vuče ceo svet u sunovrat. Ajde da vidim neke predloge. Ja sam bar nešto izneo.


Resenje vec postoji, ali je tesko implementirati ga u korumpiranim drustvima ili drustvima koje ceznu za demagogijom. Ono se ogleda u olaksavanju bogacenja(a ne suprotno), smanjenju korupcije(jacanje pravne drzave), stimulisanju potrosnje i ulaganja a destimulisanju stednje.

To bi u praksi znacilo da ti drzava lupi veliki porez na gomilanje nekretnina, novca koji ne ulazes i sl a da ti da olaksice za ulaganje u privredu. to znaci da ako nekako zaradis 10 miliona, tebi se ne isplati da pokupujes nekretnine i rentiras ih ili stedis u banci jer od toga drustvo ima malo vajde, ali ti se isplati da ulozis u neki biznis i zaposlis ljude koji ce da ti omoguci da tih 10 miliona uvecas na 100 miliona. cinjenica da ti sada imas 100 miliona nikako nije losa za drustvo ako je tebi u interesu da svih 100 miliona reinvestiras i time zaposlis jos vise ljudi. jedini koji tu gube su ljubomorni i zajedljivi ljudi koji ne mogu da se nose sa tudjim uspehom.
ovo sto si ti opisao je suprotno a u isto vreme ti je recept za destimulaciju privrede i rasta... uzasno "resenje"
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)31.03.2013. u 05:32 - pre 134 meseci
Ne valja. Upravo zbog toga jedemo otrov hranu, jer jedna firma pronalazi nacine da se siri.
 
Odgovor na temu

zmajevacf

Član broj: 275758
Poruke: 59
*.pools.spcsdns.net.



+34 Profil

icon Re: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)31.03.2013. u 05:43 - pre 134 meseci
Kapital donosi najveci profit kad postoji monopol. Tako uvecani kapital se investira
da se stekne jos vise moci i da se stekne jos vise monopola. Sto opet dovodi do
uvecanja kapitala kojim se stice jos vise moci monopola profita sto jos vise ukrupnjava
kapital. Kapital onda raste raste i ukrupnjava se kao lavina.

I na kraju sacica ljudi drzi sav kapital i svu moc u svojim rukama.


Sto kaze Velja Ilic: Rekao sam Miskovicu ne ide to da jedan čovek da uđe i u putnu privredu i u agrar i u banke i u osiguranje, trgovinu i da svugde bude monopolista.


Ali ne vredi govoriti: zemunci su ga kidnapovali , Ceda LDP ga drzao u sahtu ,
pa pritvor , stalno strah od bombe metka otrova...


Kapitalisticka pohlepa je bolest , vodi celu planetu u propast
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)31.03.2013. u 05:53 - pre 134 meseci
Citat:
Andrej013:
Citat:
S A J A:
Uostalom, džaba da se raspravljamo, ako neko ima bolju ideju za opštu krizu kapitalizma neka je iznese. Lako je pljuvati po svemu i braniti postojeći sistem koji očigledno vuče ceo svet u sunovrat. Ajde da vidim neke predloge. Ja sam bar nešto izneo.


Resenje vec postoji, ali je tesko implementirati ga u korumpiranim drustvima ili drustvima koje ceznu za demagogijom. Ono se ogleda u olaksavanju bogacenja(a ne suprotno), smanjenju korupcije(jacanje pravne drzave), stimulisanju potrosnje i ulaganja a destimulisanju stednje.

To bi u praksi znacilo da ti drzava lupi veliki porez na gomilanje nekretnina, novca koji ne ulazes i sl a da ti da olaksice za ulaganje u privredu. to znaci da ako nekako zaradis 10 miliona, tebi se ne isplati da pokupujes nekretnine i rentiras ih ili stedis u banci jer od toga drustvo ima malo vajde, ali ti se isplati da ulozis u neki biznis i zaposlis ljude koji ce da ti omoguci da tih 10 miliona uvecas na 100 miliona. cinjenica da ti sada imas 100 miliona nikako nije losa za drustvo ako je tebi u interesu da svih 100 miliona reinvestiras i time zaposlis jos vise ljudi. jedini koji tu gube su ljubomorni i zajedljivi ljudi koji ne mogu da se nose sa tudjim uspehom.
ovo sto si ti opisao je suprotno a u isto vreme ti je recept za destimulaciju privrede i rasta... uzasno "resenje"


Zašto? Nije li kamata na štednju u banci uvek niža od stope inflacije? Zar je potrebno destimulisati štednju dalje, a stimulisati ulaganje u privredu, što je u najvećem broju slučajeva kocka? Zar i u USA ne propadne više od 95% firmi registrovanih svake godine?
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)31.03.2013. u 06:13 - pre 134 meseci
Citat:
zmajevacf:
Kapital donosi najveci profit kad postoji monopol. Tako uvecani kapital se investira
da se stekne jos vise moci i da se stekne jos vise monopola. Sto opet dovodi do
uvecanja kapitala kojim se stice jos vise moci monopola profita sto jos vise ukrupnjava
kapital. Kapital onda raste raste i ukrupnjava se kao lavina.

I na kraju sacica ljudi drzi sav kapital i svu moc u svojim rukama.


Sto kaze Velja Ilic: Rekao sam Miskovicu ne ide to da jedan čovek da uđe i u putnu privredu i u agrar i u banke i u osiguranje, trgovinu i da svugde bude monopolista.


Ali ne vredi govoriti: zemunci su ga kidnapovali , Ceda LDP ga drzao u sahtu ,
pa pritvor , stalno strah od bombe metka otrova...


Kapitalisticka pohlepa je bolest , vodi celu planetu u propast


Grešiš sinak. Pohlepa nije kapitalistička, ona je ljudska osobina. Zato je kapitalizam tako uspešan, nije nekompatibilan sa ljudskom prirodom, i morate se složiti da prirodno nastaje u zajednici, za razliku od suparničkih ekonomskih sistema koji su nametani veštački. A što se kartelizacije tiče, postoje zakoni protiv toga s dobrim razlogom, dugoročno to uništava tržište.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)31.03.2013. u 09:09 - pre 134 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
Zašto? Nije li kamata na štednju u banci uvek niža od stope inflacije? Zar je potrebno destimulisati štednju dalje, a stimulisati ulaganje u privredu, što je u najvećem broju slučajeva kocka? Zar i u USA ne propadne više od 95% firmi registrovanih svake godine?


Propadne, ali onih 5% guraju privredu napred. Stednjom se destimulise ulaganje, kamate za privredu su vece i to generalno ne stimulise napredak.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)31.03.2013. u 09:15 - pre 134 meseci
Ali vidi, štednja je destimulisana dovoljno, samim tim što je kamata na štednju u banci niža od stope inflacije! Zar misliš da ja treba da se smaram i investiram u neke USA državne obveznice, ili sličnu low risk investiciju ili ću pustiti banka da investira, ostvari profit, a ja dobijem više vremena za ono što mi je važno?
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)31.03.2013. u 09:18 - pre 134 meseci
Citat:
Andrej013:
ovo sto si ti opisao je suprotno a u isto vreme ti je recept za destimulaciju privrede i rasta... uzasno "resenje"


Hm, ne bi se složio. Kapitalizam lepo funkcioniše na tržištu koje je neograničeno, koje se konstantno širi. Tada je sve super i bilo je super kad se on i pojavio. Međutim, globalizacija traje već duže vreme, ceo svet je postao jedno tržište i to tržište se zasitilo. Prosto nema se više gde. U varijanti ograničenog tržišta kapitalizam daje loše rezultate. S obzirom da se kapital ukrupnjava onda celo bogatstvo prelazi u ruke nekolicine a oni slabiji bankrotiraju i ostaju u siromaštvu. Ako bi napravio neku simulaciju kretanja bogatstva u zatvorenom sistemu od na primer 10 ljudi, video bi da bi se vremenom bogatstvo skupljalo kod 1 ili 2 dok bi jedan po jedan bankrotirali, iako bi svi radili isto. Onaj ko je najbogatiji ne radi najviše, prosto kapital sam na sebi zarađuje. Ti ako imaš milion i uložiš ih u banku, onda banka to raspodeli narodu u vidu kredita, onda Pera, Mika, Žika uzmu taj kredit jer ne mogu drugačije da prežive, rintaju od jutra do mraka (bave se pravim radom), zarađuju za sebe i za kamatu kredita, a ovaj koji je uložio taj novac ništa ne radi već mu se masa povećava na račun ovih koji rade. I vremenom on sve bogatiji a ovi što rade sve siromašniji. Niko ne spori da su bogataši sposobni, ali nisu _toliko_ sposobniji od ostalih kolikiko predstavlja razlika u bogatstvu. Ne zarađuju oni sve te milione nego milioni zarađuju milione, pa milijarde itd... Znači kad ti imaš sistem gde se bogatstvo ukrupnjava i i za sebe ostavlja stotine hiljada siromašnih, onda moraš da napraviš neku regulaciju. Ja nemam ništa protiv da se neko bogati, nije ovo akcija usmerena prema njima, nego je došlo do toga da bogaćenje jednog ugrožava hiljade drugih, upravo zasnovano na tome što su resursi i tržište ograničeni. U tom kontekstu je kapitalizam na sadašnji način neodrživ. Holandova ideja mi se sviđa jer propagira "nemoj toliko da se bogatiš, mora nešto da ostane i za ostale". Ja tugu delim što je taj bogataš sposoban, što predstavlja motor ekonomije, što ovo ili ono, prosto mi suza suzu stiže za njega ali drugačije prosto ne može. Kapitalizam u bukvalnom smislu predstavlja "varvarizam u odelu", ja ću sve da imam a vi ostali crknite od gladi. Ne propagiram vraćanje u komunizam ili nešto slično ali definitivno nešto mora da se uradi povodom trenutnog stanja. Hilandova ideja je dobra ali nije je lako implementirati, imaju tu brojna tehnička pitanja koja treba rešiti i naravno pretrpeti otpor. Otpor dolazi od onih kojima takva vrsta ograničenja ne odgovara ali možemo videti i na našim primerima da otpor dolazi i od ljudi koji prosto ne razumeju šta se tu zapravo pokušava postići. Laik celu stvari vidi kao "otimačinu novca od bogatih da se da siromašnima" a u stvari po sredi je regulacija sistema koji loše funkcioniše. Da li će Holand uspeti ili neće, to nije mnogo bitno, pre ili kasnije će se opet doći na tu ideju ako se želi izaći iz krize. Prema tome, možemo pričati kako je to loše, slažem se da je loše, ako ti ograničiš nekoga ko ima potencijal da se bogati je samo po sebi loše, ali s obzirom da taj, na ograničenom tržištu, direktno ugrožava stotine i hiljade drugih, onda žao mi je, ali ne može.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)31.03.2013. u 09:24 - pre 134 meseci
Citat:
S A J A:
...ceo svet je postao jedno tržište i to tržište se zasitilo. Prosto nema se više gde.

Nema više gde?

Šta je sa onom milijardom u Kini koja živi kao pre 500 godina?

Šta je sa milijardom ljudi u Indiji koji žive po slumovima?

Šta je sa milijardama ljudi u ostatku azije koji ne žive ništa bolje od Indijaca i Kineza?

Šta je sa onom milijardom u Africi?


Pa ti ljudi još uvek ne mogu sebi da obezbede dovoljno hrane, a kamoli da su se zasitili kapitalističkih proizvoda u vidu automobila, laptopova, LCD televizora, pa je kapitalizam steran u ćorsokak i nema više gde da se razvija...

70% svetske populacije zarađuje manje od 80 evra mesečno, a 85% zarađuje manje od 150 evra mesečno. Dakle ako zarađuješ samo 80 evra mesečno, ti si bogatiji od 5 milijardi ljudi na planeti koji zarađuju manje od toga. I onda neko može tako najstrašnije da lupi da je kapitalizam dostigao granice i da se nema više gde...
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)31.03.2013. u 09:42 - pre 134 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
Ali vidi, štednja je destimulisana dovoljno, samim tim što je kamata na štednju u banci niža od stope inflacije! Zar misliš da ja treba da se smaram i investiram u neke USA državne obveznice, ili sličnu low risk investiciju ili ću pustiti banka da investira, ostvari profit, a ja dobijem više vremena za ono što mi je važno?

Ne, vec da das novac u neki Venture capital fond koji finansira napredak. Ameri su to jos i dobro uradili. Kod njih je kamata na stednju super smesna (1-1.5%) a porezi na nekretnine nisu mali.

Zato se u USA ulaze kao nigde u svetu. Zato kod njih fondova koliko god hoces. Zato su oni tu gde jesu i zato ih hejteri mrze, zato je google, apple, intel i svasta nesto nastalo tamo a ne negde drugde.

Ovo sto prica Saja je zasnovanao na totalno pogresnim pretpostavkama i covek ne slusa sta mu svi pricate. Cuj zasitilo se trziste i nema se gde. To je neozbiljna izjava. Isto to se moglo reci pre izuma personalih kompjutera, pre interneta ali eto uvek nesto novo dodje i stvori se novo trziste. A ta nova trzista se stvaraju tako sto se stimulise ulaganje a ne stednja.
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)31.03.2013. u 09:52 - pre 134 meseci
Citat:
ventura:
I onda neko može tako najstrašnije da lupi da je kapitalizam dostigao granice i da se nema više gde...


Zaboravi. Sve je u najboljem redu.
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.aDSL.Verat.Net.



+166 Profil

icon Re: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)31.03.2013. u 10:04 - pre 134 meseci
Sistem bi trebalo da stimuliše ljude da rade i stvaraju.

Bogatašima tržište transferiše kapital jer su se oni pokazali kao najbolji menadžeri kapitala. Problem je kada bogataš postane toliko bogat da više uopšte ne rukovodi svojim kapitalom već to rade njegovi investicioni bankari. Tada se postavlja pitanje čemu taj bogataš uopšte služi i kako on doprinosi društvu.

Problem nisu bogati ljudi već superbogati. Njih treba eliminisati. Njih obično ima jako malo, imaju često monopolski položaj na tržištu i veliki uticaj na vlast.

Rešenje je da na vrhu piramide treba da postoji nekoliko stotina bogataša (demokratija), a ne par ultra bogatih (oligarhija). To bi bio nekakav "salary cap".
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)31.03.2013. u 10:10 - pre 134 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic:
Citat:
bojan_bozovic:
Ali vidi, štednja je destimulisana dovoljno, samim tim što je kamata na štednju u banci niža od stope inflacije! Zar misliš da ja treba da se smaram i investiram u neke USA državne obveznice, ili sličnu low risk investiciju ili ću pustiti banka da investira, ostvari profit, a ja dobijem više vremena za ono što mi je važno?

Ne, vec da das novac u neki Venture capital fond koji finansira napredak. Ameri su to jos i dobro uradili. Kod njih je kamata na stednju super smesna (1-1.5%) a porezi na nekretnine nisu mali.

Zato se u USA ulaze kao nigde u svetu. Zato kod njih fondova koliko god hoces. Zato su oni tu gde jesu i zato ih hejteri mrze, zato je google, apple, intel i svasta nesto nastalo tamo a ne negde drugde.

Ovo sto prica Saja je zasnovanao na totalno pogresnim pretpostavkama i covek ne slusa sta mu svi pricate. Cuj zasitilo se trziste i nema se gde. To je neozbiljna izjava. Isto to se moglo reci pre izuma personalih kompjutera, pre interneta ali eto uvek nesto novo dodje i stvori se novo trziste. A ta nova trzista se stvaraju tako sto se stimulise ulaganje a ne stednja.


S tim da ti mašiš poentu sto posto, pa te oročene pare banka će ulagati neće ih držati u sefovima! Gde je razlika? Ajde, organizuj da tako ima investicionih fondova i ovde gde ja kao pojedinac mogu lako ulagati bez toga da umrem od procedure i papirologije neophodne, kao u USA, pa da vidimo.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)31.03.2013. u 10:59 - pre 134 meseci
Citat:
Brodoplovac: Problem nisu bogati ljudi već superbogati. Njih treba eliminisati. Njih obično ima jako malo, imaju često monopolski položaj na tržištu i veliki uticaj na vlast.

Error:

Npr. sta bi nam falio jedan srpski bil gates (pera peric), izvozio bi par desetina milijardi $/eur, a od njegovog mesecnog poreza bi mogao da isplatis sve penzije i okrecis bolnice npr.

Mozda si mislio na kartel ili prevelik udeo u trzistu, za to postoje zakoni (doduse prepisani iz eu), pa samim tim neprimenjivi kod nas.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57860 | Odgovora: 294 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.