Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)

[es] :: Ekonomija :: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57633 | Odgovora: 294 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hfc.comcastbusiness.net.



+1001 Profil

icon Re: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)23.08.2012. u 21:34 - pre 141 meseci
Citat:
Uzgred, ne znam otkud toliki - naboj prema iX stvarima. Kao da je to nesto bezveze i kao da Francuzi ne znaju sta je kvalitet pa kao budale kupuju iPhone ?


Opet ne znam odakle si ovo iskopao. U slucaju Apple proizvoda nema nikakvog faktora 'nabedjenosti',
radi se o sasvim legitimnim proizvodima koje je sasvim OK kupiti. Problem je sto u isto vreme postoje
i dobri drugi proizvodi koji za neke nishe nekim ljudima mogu da budu bolji izbor, i jesu na raznim drugim
geografskim koordinatama. I u NYC i u LA i u SF Bay Area mozes videti neku prirodniji market share,
nigde nisam video toliko apsolutnu dominaciju jednog brand-a. Uzrok ocito nije cisto tehnicke prirode.


Citat:
Pored toga Evropljani su i bogatiji od Amerikanaca pa mogu da sebi i priuste mnoge stvari o kojima
sanjaju americke snove iz recimo - tent cities.


Uopste nisam stekao takav utisak.

Citat:
Milanche, US health care, niente ?


Nisam preterani strucnjak za problematiku.

U sirem pogledu, cuo sam dosta kvalitetnih misljenja pro i con ('zasto bi necija/moja sredstva pokrivala svacije
zivotne navike (pucnjave, alkohol, drogu itd)'), tako da ostavljam drugima da o toj problematici razmisljaju i
sistemski je resavaju.

Onaj slucaj klinca koji je pokusavao da spase drugog od davljenja sam samo nacuo, epilog price nisam ispratio
jer se odvijao dok sam bio daleko od civilizacije i interneta.

[Ovu poruku je menjao milanche dana 23.08.2012. u 22:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)23.08.2012. u 21:56 - pre 141 meseci
Citat:
Braksi:
pa i Nemacka je jedna od socijalno najujednacenijih zemlja

Jeste, s tom razlikom da se radi o radnoj zemlji sa kultom rada, a ne muženja državne sise i "glupaka koji rintaju".
Tamo gdje ima, može nešto i da se dijeli i raspoređuje, a tamo gdje nema - može samo da se pljačka, otima i uopšte gleda samo ko će koga zaejbati.
Uostalom, ne vidim šta te sprečava da se odseliš u DE (pretpostavljam da kad si u I, da nemaš pravnih smetnji ni da odeš u DE), pa slobodno okusi taj njihov socjalizam. Čemu stalno palamuditi jedno, a raditi drugo?!


 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)23.08.2012. u 22:14 - pre 141 meseci
licno, samo bih u krajnjem ludilu otisao da zivim u Nemacku. Svaka cas', ali not my cup of tea. Zasto ti ne odes u US ?

Za neke stvari ih cenim i ne mislim da su svi nacisti ni krivi za nacizam, kao sto nisu ni svi Italijani mafiozi. Ko robuje stereotipima, robuje na svoju stetu.

Milanche,

iX stvari su vrlo skupe realno i sa razlogom. Masa ih kupuje masovno uglavnom zato sto kupuju i neki program od provajdera. Ja sam recimo uzeo iPad sa internetom za 25 evra na 30 meseci inace ne znam kad bih istresao 500 evra odjedared, a isto za 25 evra sam uzeo iPhone da sad ne drvim sa kojim programom. Da nisam imao te ponude, rekao bih slava Jobsu, but no thanks.

I jos: sad ce zena da dobije od firme macbook - voila'. Nema sanse da bi smo dali 3000 evra za sve to !

Ne znam kako je u Americi, ali tako ti je u staroj Evropi. Sad, mozda si me video kako buljim u neki iX i rekao vidi koji ljakse, ali iX je nesto najlepse sto mi se desilo...
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)23.08.2012. u 22:23 - pre 141 meseci
Citat:
Braksi: Zasto ti ne odes u US ?

Jesam li se ja žalio na nešto vezano za moj život i rad?
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)23.08.2012. u 22:28 - pre 141 meseci
elem,

samo da kazem da kad se pojavio iPhone u Norveskoj npr cekalo se nedeljama jer nisu uspeli da isporuce kakva je potraznja bila.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)23.08.2012. u 22:30 - pre 141 meseci
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+694 Profil

icon Re: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)24.08.2012. u 03:56 - pre 141 meseci
Citat:
Pored toga Evropljani su i bogatiji od Amerikanaca pa mogu da sebi i priuste mnoge stvari o kojima sanjaju americke snove iz recimo - tent cities.

Braksi, dugo niko nije ovako lupio kao ti ovde.
Tacno je da prosecni francuz moze da dobije od drzave par gluposti(tipa, moja sestra je preko deckovog zdravstvenog(?!) bez problema kupila naocare za sunce od 500 eura?! i to mozes da radis jednom godisnje a da drzava sve pokriva! koja glupost?!?!?!) ali tvrditi da je kupovna moc prosecnog evropljana blizu kupovne moci prosecnog amerikanca samo govori koliko si ti plitko usao u sve ovo i koliko je tvoj pogled na svet povrsan i netacan. ako gledas odnos plate i potrosacke korpe, BDP po stanovniku, prosecne plate, cene hrane, tehnike, vode, letovanja, gasa, struje, benzina, automobila u USA i npr FRA i uz to sve uzmes u obzir poreze, apsolutno moras da zakljucis ako si pri svesti da je u USA SVE(sem godisnjeg odmora) dosta dostupnije pojedincu nego u Evropi.

posto mi rodjena sestra zivi u Parizu, a ja u NYCu, mogu iz iskustva da kazem da je poredjenje koje je milance napravio potpuno na mestu. ja bih samo jos dodao da su usluge koje ces dobiti u FRA blagi uzas u poredjenju sa onime sto dobijas u USA. ambicije koje ljudi u fra imaju su tuzne u poredjenju sa amerima. bezidejnost, iluzije u zivotu, nemanje mooda, a istovremena prepotentnost i nadobudnost su osobine koje krase dosta francuza.

p.s. sto se tice Iphonea, 100% je tacno. u fra ga SVI imaju a ne samo par ljudi na trgu dok je u USA vrlo popularan, mozes ga videti na dosta mesta, svi operateri imaju akcije za njega kao i u EU, ali je zaludjenost njime dosta manja. ja npr ne mogu da se setim ni jednog prijatelja/kolege sa faxa/poznanika koji je vlasnik istog. ljudi u USA su neverovatno prakticni, neuporedivo vise od evropljana(koji su mozda cak i suprotni po tom pitanju)
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)24.08.2012. u 09:02 - pre 141 meseci
slusaj, nemam nameru da se svadjam sa ljudima koji imaju psihicke probleme pa su umislili da zive u Njujorku. Da ti deda nije slucajno u Tokiju ? Mozda imas i babu u Karakasu, ujaka u Australiji pa da nam kazes kako je i tamo...

Najlakse je reci lupio. Evo ti malo podataka. Uzmi npr GDP per capita:

US 48,000
FRA 47,000
ITA 36,000

evo kao sto vidis US istina ima veci GDP i od FRA i znatnije od Italije. Medjutim, GDP nije merilo standarda. Najpre zbog mnogo vece neujednacenosti u US mnogo vise Amerikanaca ima manje od proseka, a drugo Amerikanci nemaju zdravstveno pokrice, jaslice, obdaniste se place, visoko skolstvo da ne govorim, posle kupovine kuce najveci nightmare Amerikanaca je polazak deteta na faks.

Kada bi npr u Americi hteo da imas zdravstvenu pokrivensot kao u Italiji morao bi da pljunes oko 2000 dolara mesecno, obdaniste takodje kosta... i ode tebi tvoj gdp...

------

a i inache, cela ova prica je besmislena i ne znam zasto sam se upecao na nju. Kakve veze ima necija uobrazilja gde se vise ima iPhone, mislim totalno nebitna stvar i ne govori nista... al ajd...
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)24.08.2012. u 09:22 - pre 141 meseci
Citat:
milanche:
BTW - Starbucks je bio izuzetno prazan, tek par ljudi, a u okolnim kaficima sa celim onim fenomenalnim
ugodjajem (odlicna kafa, kroasani, macaroons...) nije moglo da se nadje mesto. Znaci, nije bas da su
sasvim odlepili.

Ti izgleda vidis ono samo sto zelis da vidis i kad se uhvatis toga apsolutno ne odstupas ni malo ma koliko nisi u pravu :-) Ne vredi pricati, ti ces uvek spominjati taj procenat Iphone-eva kao neki dokaz.
Starbucks u Parizu ima na SVAKOM cosku, nesto skoro kao u NYC i puni su stalno. U kom si ti Parizu bio?

 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)24.08.2012. u 09:30 - pre 141 meseci
Citat:
Andrej013:ljudi u USA su neverovatno prakticni, neuporedivo vise od evropljana(koji su mozda cak i suprotni po tom pitanju)

Ovo je stvarno smesno
Pazi, ne sumnjam da su u centru NYC ili SF ljudi sa boljim poslovima ili sa boljim skolama prakticni kad je u pitanju trosenje novca i izbor. To je mala grupa ljudi, jako mala.
Ali prosecni amerikanac je susta suprotnost od toga, vec je stavise megaloman i masina za trosenje para na gluposti. I onda milanche uporedjuje tog prosecnog amerikanca sa francuzom kako koji trosi pare i spominje izbor, individualnost itd
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)24.08.2012. u 10:36 - pre 141 meseci
Il ja nisam dobro ispratio vašu polemiku (čitaj: glup sam) il vi izvlačite zaključke na osnovu ličnih zapažanja ali:

iphone
Fra ~ 15%
US ~ 35%

android
Fra ~ 58%
US ~ 50%

http://www.tech-thoughts.net/2012/07/global-smartphone-market-share-trends.html#.UDdF_VtU4xx
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)24.08.2012. u 10:55 - pre 141 meseci
Citat:
Starbucks u Parizu ima na SVAKOM cosku


Video sam ih (obratio paznju) na ne vise od tri komada, i svaki od njih je bio
prilicno pust, po covek-dva. Kafici okolo su bili prepuni. No, jedna kratkotrajna
poseta sigurno nije merodavna.

Citat:
Pazi, ne sumnjam da su u centru NYC ili SF ljudi sa boljim poslovima ili
sa boljim skolama prakticni kad je u pitanju trosenje novca i izbor. To je mala
grupa ljudi, jako mala.


Ne znam zasto mi se cini da je poredjenje NYC/SF vs. Paris prilicno OK. Svi bitni
atributi su im isti, profil prosecnog stanovnika slican, poredjenje nije 'babe vs. zabe'.

@dule_ns

Zanimalo bi me ako postoji takav dijagram da vidim kako stvari stoje u Parizu. Ono sto
sam video je skoro pa apsolutna dominacija iPhone-a.


[Ovu poruku je menjao milanche dana 24.08.2012. u 12:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)24.08.2012. u 11:12 - pre 141 meseci
Citat:
Kada bi npr u Americi hteo da imas zdravstvenu pokrivensot kao u Italiji morao bi da pljunes oko 2000 dolara mesecno, obdaniste takodje kosta... i ode tebi tvoj gdp...


A sta se desava ako iz bilo kog razloga ne zelis osiguranje u ponudjenom
nivou pokrivenosti (hoces manje, ili hoces bolje, ili u nekom periodu ne zelis uopste,
recimo pokriva te svojim osiguranje za neke smesne pare bracni drug zaposlen
u diplomatiji strane zemlje) ?

Sta se desava ako iz bilo kog razloga nemas ili ne zelis decu, pa smatras izdvajanje
za obdaniste besmislenim ?

Kakva je tvoja kontrola troskova u takvim slucajevima ? Mozes li svojih 2000 ili koliko
dolara mesecno da sacuvas od sistema i potrosis ih za nesto sto te licno zanima vise?
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)24.08.2012. u 11:16 - pre 141 meseci
kratko vam je pamcenje! dodatne pare francuska je nasla bombardovanjem libije i sad prodajom njene nafte! sve ostalo je prica politicara za nove bodove! dok se jednom ne smrke drugom ne svane!
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)24.08.2012. u 11:18 - pre 141 meseci
Citat:
cika dacha:
kratko vam je pamcenje! dodatne pare francuska je nasla bombardovanjem libije i sad prodajom njene nafte! sve ostalo je prica politicara za nove bodove! dok se jednom ne smrke drugom ne svane!

Daco, nemoj da se ljutis, nego idi vidi jel kukuruz u redu pa ako jeste pogodi dobru cenu...nemoj da se zamaras francuskim parama...
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)24.08.2012. u 11:20 - pre 141 meseci
@milanche

Pa sad ;)
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)24.08.2012. u 11:27 - pre 141 meseci
milanche

To su američki liberalni stavovi, koji danas predstavljaju ekstrem kapitalizma. Opšti je interes da stanovništvo bude zdravo. I da, to košta, a najprihvatljivije je da ide kroz porez, čime tome najviše doprinose najbogatiji. E, ako neko hoće da se luksuzira sa privaznim osiguranjem, nek plati to iz svog džepa, s tim da preez, čiji jedan deo ide na zdravstvo, mora da plati.

Drugo, opšti je interes da se deca rađaju. Ako ti je to besmisleno, najveća dopustiva tolerancija društva prema tebi treba da bude da drugima plaćaš obdanište.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)24.08.2012. u 11:31 - pre 141 meseci
Citat:
milanche:Ne znam zasto mi se cini da je poredjenje NYC/SF vs. Paris prilicno OK. Svi bitni
atributi su im isti, profil prosecnog stanovnika slican, poredjenje nije 'babe vs. zabe'.

Eh sad, sve se odjednom drugacije predstavlja :)
Pa, izvini ali ti nisi konkretno poredio gradove vec si pricao nesto sasvim drugo, ovo su tvoje reci:
Citat:
Dok u prosecnom gradu u USA ...
Dok prosecni Amer razmislja ...
U svojoj individualnosti, u okvirima zapadnog sveta Amer je zapravo jedini ostao normalan....

Ne znam ko sad poredi babe i zabe? Sad ispada da je prosecni Amer sa pocetka tvoje price neko ustvari iz SF/NYC???? Video si 3 Starbucksa i 10 ljudi sa iphone-evima i napravio celu analizu France vs Usa?

Neko je jednom primetio kako se ti slepo drzis tog elitizma kod svojih opisa i kako selektivno kategorises ljude, sto iz Amerike, sto iz ex-YU i uzimas kao jedinstveni uzorak, bas kao i ovde. Steta, stvarno nepotrebno i totalno subjektivno.

 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)24.08.2012. u 11:33 - pre 141 meseci
Citat:
milanche:
Citat:
Kada bi npr u Americi hteo da imas zdravstvenu pokrivensot kao u Italiji morao bi da pljunes oko 2000 dolara mesecno, obdaniste takodje kosta... i ode tebi tvoj gdp...


A sta se desava ako iz bilo kog razloga ne zelis osiguranje u ponudjenom
nivou pokrivenosti (hoces manje, ili hoces bolje, ili u nekom periodu ne zelis uopste,
recimo pokriva te svojim osiguranje za neke smesne pare bracni drug zaposlen
u diplomatiji strane zemlje) ?

Sta se desava ako iz bilo kog razloga nemas ili ne zelis decu, pa smatras izdvajanje
za obdaniste besmislenim ?

Kakva je tvoja kontrola troskova u takvim slucajevima ? Mozes li svojih 2000 ili koliko
dolara mesecno da sacuvas od sistema i potrosis ih za nesto sto te licno zanima vise?


Odlicno pitanje, ali bi zahtevalo jako veliku raspravu.

Razlog je kao sto rekoh stravicna glupost sirih narodnih masa worldwide. U Evropi su posle dva WW i opasnosti od CCCP shvatili da moraju praviti drzavu blagostanja inace dolaze komunisti i game over. Socijalno jaka drzava eliminise tj anulira glupost narodnih masa, dok je socijalno neodgovorna drzava hrani i pospesuje. Evropa ima puno kvalitetnije stanonvistvo od Amerike koje se uzdiglo na jedan visi nivo.

Ja licno, radio sam i kao privatnik i kao dipendente i mene ne bi smetalo da zivim u USA jer bi sigurno i tamo smislio sta i kako da radim i zivim.

------

Uzgred: Sturbucks je neverovatno skup, verovatno je zato i prazan. Ja bih voleo da vidim da nekom u Italiji prodaju taj buckuris od kafe, ali opet ko zna... grupni IQ mase tezi ka 77...
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)24.08.2012. u 11:38 - pre 141 meseci
Nego koliko vas ima decu koju salju u vrtic? Malo malo se prica kako je vrtic besplatan dok u USA kosta pa me zanima gde zivite kad vam je vrtic besplatan? Iako je drzavni gde moje dete ide ja ga itekako placam (da ne pricam kako sam dobio mesto!)
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Mere štednje u Francuskoj (šta je novi francuski predsednik uradio za samo dva meseca)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57633 | Odgovora: 294 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.