Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Programiranje kao posao?

[es] :: Art of Programming :: Programiranje kao posao?

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 53650 | Odgovora: 279 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zdravcen
Skopje

Član broj: 96284
Poruke: 32
*.cabletel.com.mk.



+21 Profil

icon Re: Programiranje kao posao?21.08.2012. u 11:51 - pre 142 meseci
Citat:
pisac:
No svejedno, ja sam programirao nekad i po 18h dnevno (još se bistro sećam kada sam seo u 20h na spektrum da "samo nešto" odradim pa sam ostao do 12h sledećeg dana sa više desetina strana kompajliranog špageti bejzika ) pa se opet ne osećam programerom. A pri tome imam veći IQ (bar kako kažu ovi zvanični testovi) .


Ona crna plocica sa gumeni dugmicima ispred televizora. Oni nemaju pojma ni kako to izgleda...
 
Odgovor na temu

Boyka
BPS

Član broj: 287185
Poruke: 338
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: Programiranje kao posao?21.08.2012. u 11:54 - pre 142 meseci
Citat:
pisac:
Mislim da je to neki prosečan IQ na tehničkim falkultetima.

No svejedno, ja sam programirao nekad i po 18h dnevno (još se bistro sećam kada sam seo u 20h na spektrum da "samo nešto" odradim pa sam ostao do 12h sledećeg dana sa više desetina strana kompajliranog špageti bejzika :D) pa se opet ne osećam programerom. A pri tome imam veći IQ (bar kako kažu ovi zvanični testovi) :D.

Mada meni nije ni bio cilj zarada nego hobi. Međutim evo baš ovih meseci razmišljam da li da se polako bacim u neko ozbiljnije programiranje, pa da ujedno nerviram Nedeljka koji je mnogo uobrazio da ima pravo da drugima postavlja (matematičke) zadatke i nešto procenjuje i ocenjuje na forumu. Ko zna, možda je neki asistent na fakultetu pa ima profesionalnu deformaciju ;)


Šta'š ne može svako biti Ajnštajn. :)

Verovatno je IQ kriv za to što nisam uradio zadatke. :D

Ja sam radio zvanični mensa test (kažu da je on najbolji), preko 109 je nadprosečno, tako stoji ne hvalim se :D

off P.S koliki je tebi IQ?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Programiranje kao posao?21.08.2012. u 11:56 - pre 142 meseci
Citat:
Nedeljko: No, za razliku od njih, ti nisi uspeo ni da ukapiraš o čemu se radi. Iskreno, nisam ni očekivao da možeš da rešiš, mada nisam znao da čak i ne možeš da ukapiraš zadatak, a vrhunac svega je što si u ovoj temi video nekakvu matematiku.


Pročitaj malo svoje postove pa vidi ko stalno natura matematiku. U ovom zadatku je nisam video, ali to ne znači da je ti ne prosipaš na svakom koraku .

A ja sam lepo pojasnio šta nije jasno u zadatku. I to je razjašnjeno tek kad je neko rekao da uz zadatak ide i datoteka (koju ti nisi dao u zadatku). I uostalom što ti stalno postavljaš nekakve zadatke drugima?

Citat:
zdravcen: Ona crna plocica sa gumeni dugmicima ispred televizora. Oni nemaju pojma ni kako to izgleda...


Imam još uvek ispravnu verziju. Pre par godina sam kupio od lika sa foruma ceo (neispravan) spektrum za 1000din samo da bih uzeo foliju i stavio je na svoj spektrum. I evo radi
 
Odgovor na temu

Boyka
BPS

Član broj: 287185
Poruke: 338
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: Programiranje kao posao?21.08.2012. u 11:57 - pre 142 meseci
Citat:
Nedeljko:
Citat:
pisac: Propustio si poentu mog pisanja, da ne vidim šta da rešim pošto je postavka zadatka nekompletna.

Postavka je kompletna čim je VladaSu rešio zadatak. Ja nisam davao nikakva dodatna pojašnjenja, ali su mnogi skočili i iako nisu iskodirali, postovima pokazali da znaju o čemu se radi (to se vidi kad neko zna da reši i ima prave ideje, a ko trolue da mu je jasno). No, za razliku od njih, ti nisi uspeo ni da ukapiraš o čemu se radi. Iskreno, nisam ni očekivao da možeš da rešiš, mada nisam znao da čak i ne možeš da ukapiraš zadatak, a vrhunac svega je što si u ovoj temi video nekakvu matematiku. Za tebe je sve što zahteva razmišljanje "viša matematika".

Boyka, moj prijateljski savet ti je ja o'ladiš sa "diskutovanjem o programerskim poslovima" dok si zelen i da umesto toga postavljaš teme tipa "kako radi ovo" i "kako se pravi ono". Kada si video da ne razumeš izvorni kod fajerfoksa (a veruj mi da ga ne razumeju ni profesionalci koji se tamo zaposle dok posle mnogo dana ne proniknu u njega i počnu da intervenišu) nisi trebao da digneš ruke, već da pitaš na [es]-u kako rade brauzeri. Ljudi bi ti opisali koncepte, koji su inače u programiranju bitni - parsiranje, interpretiranje, renderovanje, rad sa mrežom. Čemu služi koji red u fajerfoksu je bitno samo onima koji rade ili intervenišu na njemu. Suština je u prethodnom, što treba da se zna.

E, to je pravi put i zato si ti na pogrešnom.


Zašto bih prestao kada sledeće godine završavam školu, moram nešto da radim, pa me zanim od iskusnijih kako su oni počeli? :)
Ja sam pomenuo linux, a firefox nisam ni gledao zaista... Sigurno da ga ne bih razumeo, pogotovo što ne znam C++.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Programiranje kao posao?21.08.2012. u 12:00 - pre 142 meseci
Pa, ako moras da radis nesto ne znaci da to mora biti programiranje. Ja sam radio u tri firme poslove koji nisu imali veze sa programiranjem (dva posla su bili administracija mreza i tech support u firmi a jedan je bio vezan za grafiku i rad sa cnc masinama).
 
Odgovor na temu

Boyka
BPS

Član broj: 287185
Poruke: 338
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: Programiranje kao posao?21.08.2012. u 12:08 - pre 142 meseci
Citat:
Shadowed:
Pa, ako moras da radis nesto ne znaci da to mora biti programiranje. Ja sam radio u tri firme poslove koji nisu imali veze sa programiranjem (dva posla su bili administracija mreza i tech support u firmi a jedan je bio vezan za grafiku i rad sa cnc masinama).


Sad idem u off. ali me interesuje koliko ti je trebalo da savladaš mreže? Imam neko početno znanje iz mreža, jedini nazovimo 'projekat' iz mreža koji sam uradio je vezanje kompjutera preko Gateway IP adrese, i to baš juče :)
Ovde ima zaista lepih tutorijala za mreže, pročitao sam ceo FAQ i svaka čast autoru...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Programiranje kao posao?21.08.2012. u 12:17 - pre 142 meseci
Ispravljam se, prvi je imao vrlo malo administracije (ali sam tu licno dosta radio u toj oblasti pa sam omasio a i bilo je odavno).
Pa, trebalo mi je par meseci ali to nije bilo klasicno ucenje vec tu gde sam radio (igraonica + internet) bilo dosta kompjutera i mreza je dobro uradjena jer je igraonicu drzala firma koja se time bavi. Meni je to sve bilo totalno novo (prvi put radio sa win2000) pa sam onda istrazivao sve zivo a admin nije imao nista protiv ("radi sta hoces, samo nemoj nista da pokvaris" su bile njegove reci). Posle sam kupio knjigu Win2000 Server do kraja od Mark Minasija (odlicna knjiga) pa sam i to iscitao. Dobra stvar sa tom knjigom je sto objasnjava i opste stvari kod mreza, ne samo vezano za Windows.
Sve u svemu, to je trajalo 4 meseca. Posle toga sam se zaposlio u drugoj firmi gde sam bio admin.
Ne smatram sebe strucnjakom za mreze iako mi je znanje prevazilazilo tadasnje potrebe ali su mi znanja iz tog perioda dobro dosla i kasnije. Pogotovo sto administracija nije vezana samo za mreze vec i uopste za poznavanje Windows sistema.
Sve to vreme sam se bavio i programiranjem, ali onako.. Za svoju dusu, sto se kaze. Prvi programerski posao u firmi je bio tek par godina kasnije.
 
Odgovor na temu

Boyka
BPS

Član broj: 287185
Poruke: 338
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: Programiranje kao posao?21.08.2012. u 12:19 - pre 142 meseci
Citat:
Shadowed:
Ispravljam se, prvi je imao vrlo malo administracije (ali sam tu licno dosta radio u toj oblasti pa sam omasio a i bilo je odavno).
Pa, trebalo mi je par meseci ali to nije bilo klasicno ucenje vec tu gde sam radio (igraonica + internet) bilo dosta kompjutera i mreza je dobro uradjena jer je igraonicu drzala firma koja se time bavi. Meni je to sve bilo totalno novo (prvi put radio sa win2000) pa sam onda istrazivao sve zivo a admin nije imao nista protiv ("radi sta hoces, samo nemoj nista da pokvaris" su bile njegove reci). Posle sam kupio knjigu Win2000 Server do kraja od Mark Minasija (odlicna knjiga) pa sam i to iscitao. Dobra stvar sa tom knjigom je sto objasnjava i opste stvari kod mreza, ne samo vezano za Windows.
Sve u svemu, to je trajalo 4 meseca. Posle toga sam se zaposlio u drugoj firmi gde sam bio admin.
Ne smatram sebe strucnjakom za mreze iako mi je znanje prevazilazilo tadasnje potrebe ali su mi znanja iz tog perioda dobro dosla i kasnije. Pogotovo sto administracija nije vezana samo za mreze vec i uopste za poznavanje Windows sistema.
Sve to vreme sam se bavio i programiranjem, ali onako.. Za svoju dusu, sto se kaze. Prvi programerski posao u firmi je bio tek par godina kasnije.


Nadam se tvojim putem. :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7176 Profil

icon Re: Programiranje kao posao?21.08.2012. u 12:21 - pre 142 meseci
Citat:
pisac
A ja sam lepo pojasnio šta nije jasno u zadatku. I to je razjašnjeno tek kad je neko rekao da uz zadatak ide i datoteka (koju ti nisi dao u zadatku). I uostalom što ti stalno postavljaš nekakve zadatke drugima?


Pisac, mojne se blamiras - prilicno je bilo jasno iz teksta o cemu se radi i sta treba da se uradi, te da je "datoteka" potpuno irelevantna za samo resavanje i koristi se samo za proveru da tvoja implementacija algoritma radi kako treba. Sustina takvih zadataka je u razumevanju tj. prepoznavanju problema i kreativnom razmisljanju kako da se taj problem resi. Stavise, dovoljno je cak i procaskati sa osobom koja je to procitala da se vidi da li je doticna osoba kvalitetan materijal ili ne.

Ovo su standardni zadaci koji se vidjaju na intervjuima za programerske poslove. U ozbiljnim firmama, naravno, kod Djure kome treba "mali" da "isprogramira vebsait" se ovaj korak mozda i preskace.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

zdravcen
Skopje

Član broj: 96284
Poruke: 32
*.cabletel.com.mk.



+21 Profil

icon Re: Programiranje kao posao?21.08.2012. u 12:28 - pre 142 meseci
@Boyka, ono sto kazem svima tvog uzrasta i malo starijim. Dok ste u skoli ili na Faksu idite po firmama, volontirajte, iako to mozda strasno zvuci. Kradite znanje od starijih (ne da su oni nesto pametniji, ali imaju iskustvo). Mnoge kolege ce vam reci veci deo onoga sto znaju, neki na zalost nece. Uhvati se u kostac sa realnim problemima i kriticnim vremenom odgovora na probleme. Samo tako se stice iskustvo i puni referenca. Vidjao sam momke kao ti koji se tresu kao prut kada dodju da razgovaraju o zaposljenju (zato sto su znali samo put od kuce do faksa i nazad). Jedno je skola, a sasvim drugo praksa.

Tako se uci zanat, pa makar glavnom majstoru kupovao i burek svakog dana. :)
 
Odgovor na temu

Boyka
BPS

Član broj: 287185
Poruke: 338
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: Programiranje kao posao?21.08.2012. u 12:35 - pre 142 meseci
Citat:
zdravcen:
@Boyka, ono sto kazem svima tvog uzrasta i malo starijim. Dok ste u skoli ili na Faksu idite po firmama, volontirajte, iako to mozda strasno zvuci. Kradite znanje od starijih (ne da su oni nesto pametniji, ali imaju iskustvo). Mnoge kolege ce vam reci veci deo onoga sto znaju, neki na zalost nece. Uhvati se u kostac sa realnim problemima i kriticnim vremenom odgovora na probleme. Samo tako se stice iskustvo i puni referenca. Vidjao sam momke kao ti koji se tresu kao prut kada dodju da razgovaraju o zaposljenju (zato sto su znali samo put od kuce do faksa i nazad). Jedno je skola, a sasvim drugo praksa.

Tako se uci zanat, pa makar glavnom majstoru kupovao i burek svakog dana. :)


Hvala na savetu. Tako nešto sam i mislio sad u trećoj godini, jer imam praksu pa moram neći neku programersku firmu i pokupim što više znanja, ako Bog da sreće i zaposlim se. :)
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+218 Profil

icon Re: Programiranje kao posao?21.08.2012. u 12:36 - pre 142 meseci
Vidim da imas vec neke polazne osnove.
1000 aplikacija za 2 godine to znaci da pravis 3 aplikacije dnevno. Mnogo bolje bi bilo da si za 2 godine napravio 5 aplikacija.
Pod malo ozbiljnijom aplikacijom mozes da kazes da je ako je mozes napraviti za minimum tri meseca, ili ajd mesec dana.
Tu mozes poslodavcu da pokazes sta znas.
Moguce je da si napravio browser ako si uzeo gotovu kontrolu koja je izvorno FF ili IE ili neki drugi browser. To nije nesto sa cime treba da se pohvalis.

IQ 109 je jedva nesto malo iznad proseka. Bilo bi dobro da je preko 125. Programiranje je u direktnoj vezi sa IQ.
Necu da raspravljam sta je IQ ali tvrdim da neko ko ima IQ ispod 100 ne moze da programira a sto mu je veci IQ to mu je lakse programirati.
Reci cu samo da ne tvdim da su ljudi sa visokim IQ pametniji i ispravniji.
Dobar IQ je samo dobra polazna osnova ali nista bez ucenja, rada i godina iskustva.

I na kraju pravi poslodavac ce samo malo proletiti tvoj kod da vidi stil pisanja i postavice ti zadatak kao ovaj sto je ovde postavljen.
Zadatak koji ne zavisis da li ti znaci napamet neku tamo "zabacenu" naredbu vec da li znas da razmisljas i koliki potencijal imas.
Ti nisi bas nesto znao da resis zadatke.
Ne kazem da si los. Sa ovim zadacima sto si uradio verovatno si jedan od boljih programera medju studentima.

Bilo bi dobro da postavis ili detaljno opises tvoj najkomplikovaniji rad pa ce ovde neko reci da li bi te zaposliio da je poslodavac.
U inostranstvo idi ali tek kada budes radio ovde par godina. Lakse ces se probiti tamo
[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Programiranje kao posao?21.08.2012. u 12:55 - pre 142 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Pisac, mojne se blamiras - prilicno je bilo jasno iz teksta o cemu se radi i sta treba da se uradi, te da je "datoteka" potpuno irelevantna za samo resavanje i koristi se samo za proveru da tvoja implementacija algoritma radi kako treba.


Uf što ste bre već dosadni sa tim zadatkom. Meni nije bilo jasno nimalo, i lepo sam rekao da je to možda zato što sam glup ili je kasno ili nisam programer. Ja tipujem na umor ali svako neka bira šta mu odgovara od tih mojih osobina (može da odabere i sve tri ), meni apsolutno svejedno pošto ionako znam da sam zadatke tog tipa rešavao bez problema ranije dok sam imao vremena i motiva za rešavanje besmislenih zadataka.

Mene mnogo više zanima zašto Nedeljko stalno drugima postavlja neke zadatke i ocenjuje koješta?
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Programiranje kao posao?21.08.2012. u 13:00 - pre 142 meseci
Smisao ovih zadataka je Shadowed odlično opisao.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Boyka
BPS

Član broj: 287185
Poruke: 338
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: Programiranje kao posao?21.08.2012. u 14:20 - pre 142 meseci
Citat:
VladaSu:
Vidim da imas vec neke polazne osnove.
1000 aplikacija za 2 godine to znaci da pravis 3 aplikacije dnevno. Mnogo bolje bi bilo da si za 2 godine napravio 5 aplikacija.
Pod malo ozbiljnijom aplikacijom mozes da kazes da je ako je mozes napraviti za minimum tri meseca, ili ajd mesec dana.
Tu mozes poslodavcu da pokazes sta znas.
Moguce je da si napravio browser ako si uzeo gotovu kontrolu koja je izvorno FF ili IE ili neki drugi browser. To nije nesto sa cime treba da se pohvalis.

IQ 109 je jedva nesto malo iznad proseka. Bilo bi dobro da je preko 125. Programiranje je u direktnoj vezi sa IQ.
Necu da raspravljam sta je IQ ali tvrdim da neko ko ima IQ ispod 100 ne moze da programira a sto mu je veci IQ to mu je lakse programirati.
Reci cu samo da ne tvdim da su ljudi sa visokim IQ pametniji i ispravniji.
Dobar IQ je samo dobra polazna osnova ali nista bez ucenja, rada i godina iskustva.

I na kraju pravi poslodavac ce samo malo proletiti tvoj kod da vidi stil pisanja i postavice ti zadatak kao ovaj sto je ovde postavljen.
Zadatak koji ne zavisis da li ti znaci napamet neku tamo "zabacenu" naredbu vec da li znas da razmisljas i koliki potencijal imas.
Ti nisi bas nesto znao da resis zadatke.
Ne kazem da si los. Sa ovim zadacima sto si uradio verovatno si jedan od boljih programera medju studentima.

Bilo bi dobro da postavis ili detaljno opises tvoj najkomplikovaniji rad pa ce ovde neko reci da li bi te zaposliio da je poslodavac.
U inostranstvo idi ali tek kada budes radio ovde par godina. Lakse ces se probiti tamo


U tih hiljadu mozes opusteno naci 100 praznih, pa razna vezbanja konzole itd.. nisam nista brisao
Odosmo u pishologiju haha IQ je promenjiva stvar i menja se vrlo često, samo programiranje povećava IQ, inače šah je jedan od najjačih 'pojačivača' IQ-a, ujak mi je neuro psiholog pa znam...

Na trećoj strani teme imam jedan koji sam sam pravio kao projekat za 10 iz programiranja, uz to takođe imam jednu text editor aplikaciju, približno word-u,nije još završeno... Tek sam instalirao sistem pa mi nije instaliran krypton za ribbon kontrole, tako da ne mogu prekopirati kod te aplikacije sada... Sada radim svoju prvu aplikaciju za određenu sumu novca, nije nešto teško...

Ovo kopiram sa krstarice
http://forum.krstarica.com/att...mentid=247827&d=1342871288

Ali ovo je odavno, dodao sam mu jos 3 taba, razlozio boje i fontove, ubacio mogucnost ubacivanja slike i tabela itd..

[Ovu poruku je menjao Boyka dana 21.08.2012. u 15:31 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Boyka dana 21.08.2012. u 15:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+218 Profil

icon Re: Programiranje kao posao?21.08.2012. u 15:06 - pre 142 meseci
Aplikacija koju pravis pribliznu wordu ima istu kritiku kao aplikacija kao web browser.
Koristis gotovu komponentu kojoj menjas osobine.
Ja sam to radio za maturski u srednjoj 2000-te a tada je win programiranje bilo veoma napredna stvar za srednjoskolsko gradivo ali za faks i u ovo vreme kada je DOS programiranje skoro nestalo...
Nije lose ali nije nesto sto bi nekoga fasciniralo. Po meni dovoljno za nekog junior programera.

Tacno je da se IQ menja ali da nekome skoci sa 100 na 130 je malo teze. Moze da se uvezba do nekog nivoa ali mislim da zrela osoba tesko moze da napravi neki pomak.
To je moje misljenje..
[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Boyka
BPS

Član broj: 287185
Poruke: 338
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: Programiranje kao posao?21.08.2012. u 15:28 - pre 142 meseci
Citat:
VladaSu:
Aplikacija koju pravis pribliznu wordu ima istu kritiku kao aplikacija kao web browser.
Koristis gotovu komponentu kojoj menjas osobine.
Ja sam to radio za maturski u srednjoj 2000-te a tada je win programiranje bilo veoma napredna stvar za srednjoskolsko gradivo ali za faks i u ovo vreme kada je DOS programiranje skoro nestalo...
Nije lose ali nije nesto sto bi nekoga fasciniralo. Po meni dovoljno za nekog junior programera.

Tacno je da se IQ menja ali da nekome skoci sa 100 na 130 je malo teze. Moze da se uvezba do nekog nivoa ali mislim da zrela osoba tesko moze da napravi neki pomak.
To je moje misljenje..


Misliš na ribbon kontrole? Bio sam prvo pravio bez njih, ali mi se veoma svideo izgled takvih kontrola, to je apsolutno isto kao da sam prevukao toolstrip itd.. A da ih sam programiram, do toga još nisam došao..
Znao bih sam recimo button ili neke osnovne kontrole isprogramirati jer sam ih video u 'designer' kodu c#.net.

IQ može najviše 20% se povećati ili smanjiti čini mi se
 
Odgovor na temu

Boyka
BPS

Član broj: 287185
Poruke: 338
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: Programiranje kao posao?21.08.2012. u 15:47 - pre 142 meseci
Možda će zvučati glupo i nevezano za temz, ali me zanima zašto gugl ne koristi binarnu pretragu...

Recimo imam na kompjuteru jednu sliku i hoću da vidim ima li sličnih slika u bazi google-a, i sada recimo kada se uđe na google postoji jedan button koji otvara openfiledialog i 'okačim' sliku sa svog kompjutera ili linka, kada je okačim google proverava binarnu vrednost moje slike i upoređuje sa ostalim u bazi, slika sa najviše binarne sličnosti sa mojom se stavlja kao prva...

Ovako nešto sam slično i sam pravio C#-u, samo što stavim dve slike i ako je broj bajova isti na jednoj i drugoj odradiće nešto...

Šta mislite o tome?
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.adsl.verat.net.



+373 Profil

icon Re: Programiranje kao posao?21.08.2012. u 16:27 - pre 142 meseci
^ Tako nesto vec postoji na google-u. Samo klikni na fotoaparat levo od search dugmeta.
 
Odgovor na temu

Boyka
BPS

Član broj: 287185
Poruke: 338
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: Programiranje kao posao?21.08.2012. u 16:30 - pre 142 meseci
Citat:
plague:
^ Tako nesto vec postoji na google-u. Samo klikni na fotoaparat levo od search dugmeta.


Au šteta :( taman sam mislio da zgrnem pare od google-a :D
P.S meni ta opcija na operi ne radi...

Ne verujem da bi predstavljalo problem i za muziku?
 
Odgovor na temu

[es] :: Art of Programming :: Programiranje kao posao?

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 53650 | Odgovora: 279 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.