Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Programiranje kao posao?

[es] :: Art of Programming :: Programiranje kao posao?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 53573 | Odgovora: 279 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
2001:470:9db1:.*



+679 Profil

icon Re: Programiranje kao posao?18.08.2012. u 20:48 - pre 142 meseci
@Boyka
Nemoj ništa striktno da tvrdiš niti da zaključuješ na temu u kojoj sam tražiš mišljenje drugih. Tvoja uloga bi trenutno trebala da bude da slušaš mišljenja, i da tražiš razjašnjenja po potrebi.

@pexxi92
A ti bi mogao malo da napišeš više redova o ovome što govoriš i da objasniš svoje mišljenje.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Boyka
BPS

Član broj: 287185
Poruke: 338
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: Programiranje kao posao?18.08.2012. u 20:57 - pre 142 meseci
Citat:
burex:
@Boyka
Nemoj ništa striktno da tvrdiš niti da zaključuješ na temu u kojoj sam tražiš mišljenje drugih. Tvoja uloga bi trenutno trebala da bude da slušaš mišljenja, i da tražiš razjašnjenja po potrebi.

@pexxi92
A ti bi mogao malo da napišeš više redova o ovome što govoriš i da objasniš svoje mišljenje.


U pravu si.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Programiranje kao posao?18.08.2012. u 21:12 - pre 142 meseci
Vrlo je bitno da za sve što koristiš razumeš kako radi ispod haube. Potrudi se oko toga, pa ćeš videti da nemaš pojma (bez uvrede). Dotle ti ne vredi objašnjavati, pa ne postavlja još jenom pitanje "zašto misliš da nemam pojma", nego se udubi u mehanizme ispod haube i sam ćeš shvatiti. Tek ćeš onda biti na pravom putu.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Boyka
BPS

Član broj: 287185
Poruke: 338
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: Programiranje kao posao?18.08.2012. u 22:28 - pre 142 meseci
Citat:
Nedeljko:
Vrlo je bitno da za sve što koristiš razumeš kako radi ispod haube. Potrudi se oko toga, pa ćeš videti da nemaš pojma (bez uvrede). Dotle ti ne vredi objašnjavati, pa ne postavlja još jenom pitanje "zašto misliš da nemam pojma", nego se udubi u mehanizme ispod haube i sam ćeš shvatiti. Tek ćeš onda biti na pravom putu.


Gledao sam 'ispod haube', i shvatio sam da su to radili veliki timovi ili ne poznajem taj programski jezik...

Imam ceo Linux kod na kompu i precesljao sam svaki fajl, mogu se videti dosta C/C++ i Asembler fajlova ciji kod ne razumem, ali sam zakljucio na osnovu komentara da ih 90% sluzi za komunikaciju za hardverom sto sam i pretpostavio zbog uloge C-a i Asemblera...

Kod necijeg c# programa ne postoji, a da ga ne razumem... To jest' jos nisam video takav C# open source program koji nisam razumeo...
 
Odgovor na temu

Chojba

Član broj: 238529
Poruke: 200
*.adsl.eunet.rs.



+75 Profil

icon Re: Programiranje kao posao?18.08.2012. u 22:46 - pre 142 meseci
Tema mi se jako svidja, i jako mi je zao sto su prve dve strane pune postova nevezanih za temu. Mnogi ce verovatno odustati od citanja celokupne teme jos na prvoj strani.

@Boyka - molim te nemoj pogresno da shvatis ovo, ali mislim da preterujes sa nepostovanjem. Bukvalno ljudima koji su ovde dokazani kao programeri i matematicari(nema potrebe da prilazu CV, pratim dugo forum i par likova iz ove teme stvarno "znaju znanje'') solis pamet.

Dosao si da trazis savet, a sve sto oni kazu odbacujes kao neistinito samo zato sto ti se ne svidja.

U pravu si - moze da se bavi covek programiranjem bez zavrsene matematike/racunarskog fakulteta, ali bez poznavanja matematike do odredjenog nivoa/raznoraznih protokola/dobrog poznavanja principa na kojima racunari rade... to nisu programeri vec ubice resursa i ljudi koji blate profesiju programera.

Kroz srednju skolu sam mislio kako "nabedjeni'' profesori nemaju pojma, kako mi mnoge osnove iz programiranja, a kamoli matematike nece trebati nikada u zivotu. A onda odem na fax, shvatim da sam budala i krenem da ucim. I to muski.

Sintakse modernih jezika su relativno lake i intuitivne i uce se jako brzo. Zbog toga nije bitno samo koliko dobro poznajes jezik vec i koliko dobro upotrebljavas poznavanje jezika da bi stvorio nesto sto je brzo i efikasno a lako razumljivo krajnjem korisniku.

Tri poznanika koja su '92 godiste su pohadjali specijalno matematicko odeljenje u Nisu. Ove godine su bili prva godina na RAF-u(zamisli kad su ih vrbovali i ponudili im besplatno skolovanje). Sada su na tromesecnoj praksi u Microsoft-u i svaki od njih prima 1000 evrica mesecne nadoknade(od Microsofta). Pitam se zasto je Microsoft uzeo njih "balavce" a ne tebe i mene... Mi smo stariji i pametniji ali su oni imali vezu ? Verovatno i oni misle kako poznavanje informatike i matematike nije bitno, ali eto, imali su vise srece da njih zapazi Microsoft ;)

Koliko ja znam, Ivan Dimkovic koji je cesto na forumu nije zavrsio fakultet a odlican je programer(izvinjavam se ako je zavrsio). Pitaj ga da li se razume u algoritme/strukture podataka/osnove diskretne matematike/operativne sisteme/arhitekturu racunara i jos par "gluposti". Mozes i da ga pitas "sta ce mu to u zivotu kad je on programer''.

Citao sam i ja biografije svetski poznatih programera, i slazem se da mnogi od njih nisu zavrsili fakultete. Samo imaj na umu da svi oni po znanju mogu da pariraju doktorima nauka i da su se vec sa 15/16 godina "igrali'' u assembleru etc.

Sto se teme konkretno tice: Ja bih zamolio iskusnije da malo detaljnije opisu svoj "put'' od apsolutnog pocetnika do iskusnog programera. Sta im je najvise koristilo od onog sto su naucili, koje greske su ih usporile na tom putu i koji potezi su im pomogli da napreduju :)

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Programiranje kao posao?18.08.2012. u 23:04 - pre 142 meseci
@Boyka -

Ako te zanima kako radi Linux/Windows/neki drugi operativni sistem, prvi korak je da razumeš kako operativni sistemi rade. Srž operativnog sistema i nije komunikacija sa hardverom, već nešto sasvim drugo. Iz te oblasti postoji mnogo formalne literature kao što je npr. ova http://www.amazon.com/Operatin...-Seventh-Edition/dp/0471694665, koja se donekle udubljuje i u konkretne implementacije. Kada to savladaš, onda postoje tone literature za konkretne implementacije kao što je klasik Windows Internals ili http://www.amazon.com/dp/0596005652/?tag=stackoverfl08-20. Iz čitanja samog koda bez tog znanja uglavnom se shvatanje svodi na to:

- Ova funkcija sortira ovu strukturu
- Ova struktura je jednostruko ulančana lista
- Ovaj fajl služi za komunikaciju sa hardverom

Malo teže se shvata da je npr:

- Ta lista ulančana tako da su vrednosti njenih elemenata u relativne u odnosu jedan na drugi
- Da se dekrementira vrednost samo prvog elementa, a samim tim i svih elemenata odjedno

Još teže se shvata:

- Zašto se ne bi prolazilo jednostavno kroz celu listu, nego se tu drvilo nešto sa nekim relativnim odnosom između elemeneta

Najteže se shvata

- Čemu to služi i šta će to tu.

 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Programiranje kao posao?18.08.2012. u 23:07 - pre 142 meseci
Citat:
Chojba: Tri poznanika koja su '92 godiste su pohadjali specijalno matematicko odeljenje u Nisu. Ove godine su bili prva godina na RAF-u(zamisli kad su ih vrbovali i ponudili im besplatno skolovanje). Sada su na tromesecnoj praksi u Microsoft-u i svaki od njih prima 1000 evrica mesecne nadoknade(od Microsofta). Pitam se zasto je Microsoft uzeo njih "balavce" a ne tebe i mene... Mi smo stariji i pametniji ali su oni imali vezu ? Verovatno i oni misle kako poznavanje informatike i matematike nije bitno, ali eto, imali su vise srece da njih zapazi Microsoft ;)

Izvini, a o kom majkrosotu pričaš? Je li o ovom razvojnom centru iz Beograda, koji je izbacio ovo smeće koje blati profesiju (da te parafraziram)?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
2001:470:9db1:.*



+679 Profil

icon Re: Programiranje kao posao?18.08.2012. u 23:19 - pre 142 meseci
^
Ne mora tako grubo, boga mu... :(

Citat:
Kod necijeg c# programa ne postoji, a da ga ne razumem... To jest' jos nisam video takav C# open source program koji nisam razumeo...

Razumeš li ovo: https://github.com/SignalR/SignalR ?
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Programiranje kao posao?18.08.2012. u 23:24 - pre 142 meseci
Citat:
Pa to, kad se setim da sam davao po 4000 za glupu instalaciju XP-a, najezim se...


:/ ... kad se setim da sam takvima kao što si ti naplaćivao samo hiljadu i po za instalaciju tog xp-a, a mogao sam eto, četiri.. i ja se naježim.
about:networking
 
Odgovor na temu

Chojba

Član broj: 238529
Poruke: 200
*.adsl.eunet.rs.



+75 Profil

icon Re: Programiranje kao posao?18.08.2012. u 23:35 - pre 142 meseci
Citat:
Nedeljko:
Citat:
Chojba: Tri poznanika koja su '92 godiste su pohadjali specijalno matematicko odeljenje u Nisu. Ove godine su bili prva godina na RAF-u(zamisli kad su ih vrbovali i ponudili im besplatno skolovanje). Sada su na tromesecnoj praksi u Microsoft-u i svaki od njih prima 1000 evrica mesecne nadoknade(od Microsofta). Pitam se zasto je Microsoft uzeo njih "balavce" a ne tebe i mene... Mi smo stariji i pametniji ali su oni imali vezu ? Verovatno i oni misle kako poznavanje informatike i matematike nije bitno, ali eto, imali su vise srece da njih zapazi Microsoft ;)

Izvini, a o kom majkrosotu pričaš? Je li o ovom razvojnom centru iz Beograda, koji je izbacio ovo smeće koje blati profesiju (da te parafraziram)?


Pogodio si :) Upravo o tom Microsoft-u pricam.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Programiranje kao posao?18.08.2012. u 23:54 - pre 142 meseci
Taj centar ne zna gde tera. Ne bi me začudilo da izdvajaju za zanatlijke najstarijeg zanata po 1000e mesečno. Ono smeće koje sam naveo zaista blati profesiju, tako da njih ne treba uzimati nizakakav primer.

Da je neki izbiljniji MS-ov razvojni cntar nekoga vrbovao, to bi već bilo drugo.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Chojba

Član broj: 238529
Poruke: 200
*.adsl.eunet.rs.



+75 Profil

icon Re: Programiranje kao posao?19.08.2012. u 01:05 - pre 142 meseci
Citat:
Nedeljko:
Taj centar ne zna gde tera. Ne bi me začudilo da izdvajaju za zanatlijke najstarijeg zanata po 1000e mesečno. Ono smeće koje sam naveo zaista blati profesiju, tako da njih ne treba uzimati nizakakav primer.

Da je neki izbiljniji MS-ov razvojni cntar nekoga vrbovao, to bi već bilo drugo.


Ma ok, nisam ja naveo MS-ov razvojni centar kao neki cilj ka kome svi moramo da tezimo. Samo sam naveo jedan primer pokretacu teme koji pokazuje da firme cene poznavanje matematike i informatike a ne samo puku sintaksu jezika.
 
Odgovor na temu

Boyka
BPS

Član broj: 287185
Poruke: 338
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: Programiranje kao posao?19.08.2012. u 08:27 - pre 142 meseci
Citat:
Chojba:
Tema mi se jako svidja, i jako mi je zao sto su prve dve strane pune postova nevezanih za temu. Mnogi ce verovatno odustati od citanja celokupne teme jos na prvoj strani.

@Boyka - molim te nemoj pogresno da shvatis ovo, ali mislim da preterujes sa nepostovanjem. Bukvalno ljudima koji su ovde dokazani kao programeri i matematicari(nema potrebe da prilazu CV, pratim dugo forum i par likova iz ove teme stvarno "znaju znanje'') solis pamet.

Dosao si da trazis savet, a sve sto oni kazu odbacujes kao neistinito samo zato sto ti se ne svidja.

U pravu si - moze da se bavi covek programiranjem bez zavrsene matematike/racunarskog fakulteta, ali bez poznavanja matematike do odredjenog nivoa/raznoraznih protokola/dobrog poznavanja principa na kojima racunari rade... to nisu programeri vec ubice resursa i ljudi koji blate profesiju programera.

Kroz srednju skolu sam mislio kako "nabedjeni'' profesori nemaju pojma, kako mi mnoge osnove iz programiranja, a kamoli matematike nece trebati nikada u zivotu. A onda odem na fax, shvatim da sam budala i krenem da ucim. I to muski.

Sintakse modernih jezika su relativno lake i intuitivne i uce se jako brzo. Zbog toga nije bitno samo koliko dobro poznajes jezik vec i koliko dobro upotrebljavas poznavanje jezika da bi stvorio nesto sto je brzo i efikasno a lako razumljivo krajnjem korisniku.

Tri poznanika koja su '92 godiste su pohadjali specijalno matematicko odeljenje u Nisu. Ove godine su bili prva godina na RAF-u(zamisli kad su ih vrbovali i ponudili im besplatno skolovanje). Sada su na tromesecnoj praksi u Microsoft-u i svaki od njih prima 1000 evrica mesecne nadoknade(od Microsofta). Pitam se zasto je Microsoft uzeo njih "balavce" a ne tebe i mene... Mi smo stariji i pametniji ali su oni imali vezu ? Verovatno i oni misle kako poznavanje informatike i matematike nije bitno, ali eto, imali su vise srece da njih zapazi Microsoft ;)

Koliko ja znam, Ivan Dimkovic koji je cesto na forumu nije zavrsio fakultet a odlican je programer(izvinjavam se ako je zavrsio). Pitaj ga da li se razume u algoritme/strukture podataka/osnove diskretne matematike/operativne sisteme/arhitekturu racunara i jos par "gluposti". Mozes i da ga pitas "sta ce mu to u zivotu kad je on programer''.

Citao sam i ja biografije svetski poznatih programera, i slazem se da mnogi od njih nisu zavrsili fakultete. Samo imaj na umu da svi oni po znanju mogu da pariraju doktorima nauka i da su se vec sa 15/16 godina "igrali'' u assembleru etc.

Sto se teme konkretno tice: Ja bih zamolio iskusnije da malo detaljnije opisu svoj "put'' od apsolutnog pocetnika do iskusnog programera. Sta im je najvise koristilo od onog sto su naucili, koje greske su ih usporile na tom putu i koji potezi su im pomogli da napreduju :)

Pozdrav!


Svaki moj komentar bi više značio da sam samo u pri otvaranju teme stavio da imam 5+ godina iskustva, ali pošto nemam mogu napisati Boga, oca niko me neće smatrati ozbiljno..

Ja po sebi znam da kombinacija malo učenja i više prakse daje mnogo veće rezultate nego da radim obratno...
Mogu slobodno reći da posle ovih komentara gubim volju za programiranjem kao poslom(ne kao hobijem), jer postajem svestan da se gubi privatan život, što nikako ne želim.

Nigde ja nisam napisao da znanje matematike nije potrebno, naprotiv...

Pa i ja sam 'balavac', 93' sam godište, a to kako sam druga godina na fakultetu je duga priča. :)

 
Odgovor na temu

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
*.ptt.rs.



+128 Profil

icon Re: Programiranje kao posao?19.08.2012. u 08:59 - pre 142 meseci
Boyka, da si napisao da imas 5 godina iskustva, a posle i objasnio kako se pravi web browser, ljudi bi rekli da si trol i niko ti ne bi odgovorio nista.

Ono sto ti ne shvatas je da jeste praksa bitna, ali da bi praksa imala efekta moras da imas i "teorijsko" znanje iz toga sto radis... Dakle lepo je sto zelis da ucis ali ti si zagrebao porvsinu koja je ekvivalentna osrednjem koriscenju word-a, sad malo i "knjigu u shake" i nauci malo o osnovama arhitekture racunara, operativnim sistemima, pa se baci na mreze, konkurentno i distribuirano programiranje, sistemsko itd. Sta god da radis to ce ti trebati.

Sta smatras pod gubljenjem privatnog zivota? Mislio si da 3 sata dnevno nesto kuckas i da ti kaplje 500e. E pa da te razocaram, to ne postoji nigde, sumnjam i da bi profi ljudi uspevali tako da zive duze od 2 godine (dok ne izadju iz stosa komplet).
 
Odgovor na temu

Boyka
BPS

Član broj: 287185
Poruke: 338
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: Programiranje kao posao?19.08.2012. u 09:08 - pre 142 meseci
Citat:
the_tosic:
Boyka, da si napisao da imas 5 godina iskustva, a posle i objasnio kako se pravi web browser, ljudi bi rekli da si trol i niko ti ne bi odgovorio nista.

Ono sto ti ne shvatas je da jeste praksa bitna, ali da bi praksa imala efekta moras da imas i "teorijsko" znanje iz toga sto radis... Dakle lepo je sto zelis da ucis ali ti si zagrebao porvsinu koja je ekvivalentna osrednjem koriscenju word-a, sad malo i "knjigu u shake" i nauci malo o osnovama arhitekture racunara, operativnim sistemima, pa se baci na mreze, konkurentno i distribuirano programiranje, sistemsko itd. Sta god da radis to ce ti trebati.

Sta smatras pod gubljenjem privatnog zivota? Mislio si da 3 sata dnevno nesto kuckas i da ti kaplje 500e. E pa da te razocaram, to ne postoji nigde, sumnjam i da bi profi ljudi uspevali tako da zive duze od 2 godine (dok ne izadju iz stosa komplet).


Pa nisam nigde ni napisao da teorija nije bitna, malo teorija, vise praksa. :)

Ne, recimo radim za firmu, radno vreme mi je 8,10,12 sati nebitno, i posle kad se zavrsi vreme i odem kuci da se mazim sa zenom, da mi ne zvrcka telefon svaki minut, 'e ajde jos ovo' itd...
 
Odgovor na temu

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: Programiranje kao posao?19.08.2012. u 09:37 - pre 142 meseci
Sećam se kada je Serbian Fighter davno, davno na ovom i još nekim forumima počeo sa sličnom pričom, i tada se svašta moglo pročitati. Jedni su ga podržavali, drugi osporavali. Bilo je svakakvih saveta, svakakvih kritika, a o predlozima da nepričamo. Sada posle desetak godina vidim da burek dobro stoji. I kako se istorija ponavlja, opet je došlo do slične priče, pokretač teme je u vremenima koja sam spomenuo imao desetak godina, takve stvari ga nisu zanimale i sigurno se neseća.

I sad opet imamo gomile saveta, kritika i naravno predloga, samo kad bi bilo malo više konkretnih iskustava. Za onaj info kako naučiti programiranje u toku 10 godina svaka čast. Ima ona stvar, ako napraviš web sajt ili servis moraš ga svaki dan održavati da bi zaradio, brzo se napravi i pusti beta, ali posle toga svaki dan sledi rad. Kod programa je drugačije, duže se pravi i kasnije se izbacuje beta, ali napraviš jedanput i prodaš 1000 puta. Međutim sve se to u skorije vreme integriše i gube se jasne granice, pa i na to treba obratiti pažnju ko izrade gotovog proizvoda.

Ja sve to pišem iz ugla ako bi neko radio sam, pa da ima svoj proizvod. O varijanti kako raditi ako se želi naći posao u nekoj firmi kao programer nisam razmišljao, pa ne mogu ni pisati. Hoću reći jako sam malo razmišljao o takvoj opciji.

Sad kako se ovde okupila i piše grupa programera, ima jedan programčić koji se zove Pixel Ruler, ne znam koliko ga je teško napraviti, ali je neverovatno koristan pri radu na sajtovima.Znači jednostavna namena, a autoru neverovatna reklama. Mislim OK je napraviti kalkulator, ali ima ih na hiljade. Osmisliti nešto što ne postoji i da je jednostavno za upotrebu i korisno, to je pun pogodak. Za primer koji sam naveo, verujem da nije nešto preterano teško napraviti. Mislim da bi se postupak koji predlažem sa tim programom mogao nazvati revers inženjering ( čini mi se da je neko i tražio predlog šta da mu se predloži da napravi )
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
Odgovor na temu

pexxi92

Član broj: 291395
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Programiranje kao posao?19.08.2012. u 13:29 - pre 142 meseci
Ma ok je to da treba da se napravi nesto inovativno, ti to gledas sa biznis strane ali fora je sto je on jos daleko daleko od toga.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Programiranje kao posao?19.08.2012. u 14:52 - pre 142 meseci
Znati kako radi veb čitač ne znači čitati izvorni kod fajerfoksa, već razumeti koncepte, a to su pre svega mrežne komunikacije, parsiranje, interpretiranje, renderovanje i plag-in tehnologije. Kad tad će ti trebati skoro sve od navedenog ponaosob.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Oziris
BiH

Član broj: 12887
Poruke: 13
109.175.3.*



+1 Profil

icon Re: Programiranje kao posao?19.08.2012. u 14:53 - pre 142 meseci
Citat:
Boyka: Mogu slobodno reći da posle ovih komentara gubim volju za programiranjem kao poslom(ne kao hobijem), jer postajem svestan da se gubi privatan život, što nikako ne želim.

Ne gubis privatan zivot, nego smanjujes svoje slobodno vrijeme. To te ocekuje u bilo kojoj profesiji u kojoj zelis postici zapazenije rezultate.

Citat:
Boyka:Ne, recimo radim za firmu, radno vreme mi je 8,10,12 sati nebitno, i posle kad se zavrsi vreme i odem kuci da se mazim sa zenom, da mi ne zvrcka telefon svaki minut, 'e ajde jos ovo' itd...


Ovo opet zavisi od firme u kojoj nadjes posao. Moglo bi se reci da je to ces slucaj u firmama koje se bave razvojem poslovnih aplikacija.
S druge strane, ukoliko imas svoju firmu, ovo "zvrckanje" ti ne gine :-).
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Programiranje kao posao?19.08.2012. u 15:04 - pre 142 meseci
Ako budeš tata za programiranje, pa budeš došao u poziciju da radiš za jaku formu, obzirom da jakim firmama treba kvalitetan kadar, nude i dobre uslove rada. Ako budeš napabirčio nekakve osnovne skilove, pa budeš radio u slaboj firmi, ne očekuj takve uslove rada. Toliko o "zvrckanju".
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Art of Programming :: Programiranje kao posao?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 53573 | Odgovora: 279 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.