Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Konekcija druge web kamere - problem

[es] :: C/C++ programiranje :: Konekcija druge web kamere - problem

[ Pregleda: 1207 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Rapaic Rajko
Bgd

Član broj: 4105
Poruke: 810
134.90.131.*



+62 Profil

icon Konekcija druge web kamere - problem19.07.2012. u 08:17 - pre 143 meseci
Dakle, resio sam da pisem neku aplikaciju za (amaterski) video nadzor.
Sve sam radio po tutorijalu iz Win API-ja, "Video Capture". Po toj prici, tri linije koda su dovoljne da dobijete sliku/frame na ekranu.

1) capCreateCaptureWindow();
2) capDriverConnect();
3) capGrabFrame();

Dobro, zadnje dve su zapravo makro-i, ali to nije bitno. Sve lepo radi sa ugradjenom kamerom u laptopu. Medjutim, nakacio sam jos jednu kameru (Genius iLook300), propisno instalirao driver (radi u Skype-u), ali konekcija na nju (capDriverConnect) nikako ne uspeva. Ova funkcija ima dva parametra, jedan je HWND, a drugi integer u rasponu 0-9; nece. Pokusao sam SAMO na drugu kameru da se nakacim, ni to nece.

Da li je neko radio sa ovim API-jem? Da li je uopste moguce pokrenuti dve kamere istovremeno na Windows-u, posto ima jedna recenica u help-u: "Connecting a capture driver to a capture window automatically disconnects any previously connected capture driver." ?

Unapred hvala na svakoj pomoci!
 
Odgovor na temu

Rapaic Rajko
Bgd

Član broj: 4105
Poruke: 810
134.90.131.*



+62 Profil

icon Re: Konekcija druge web kamere - problem20.07.2012. u 14:20 - pre 143 meseci
Daklem, proradilo.
Znao sam to i ranije, ali da ponovim: M$ (OS, API, help, pogotovo ovo zadnje) je b@llshit. Bez dva dana isprobavanja nema sanse da covek provali sta se desava.

Pa sad imam drugo pitanje: kako preventovati/spreciti pojavu (sistemskog) dijaloga za izbor kamere/device-a? Ideja je da ga preduhitrim, ili mu posaljem neku poruku cim se pojavi, sa kodiranim izborom kamere?

Molim zainteresovane za temu da pracenje iste nastave na Delphi podforumu (posto u njemu radim), a administratora da ovu zakljuca; kapiram da verovatno krsim neko pravilo foruma zbog dupliranja iste.

Hvala svima na paznji i vremenu!
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Konekcija druge web kamere - problem

[ Pregleda: 1207 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.