Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Live WEB CAM na sajtu

[es] :: Web razvoj :: Live WEB CAM na sajtu

[ Pregleda: 12430 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vbr666

Član broj: 27021
Poruke: 181
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Live WEB CAM na sajtu12.09.2005. u 21:01 - pre 226 meseci
Pozdrav!
Instalirao sam programcic za postavljanje slike sa web kamere na sajt. Zove se WebcamXP i mislim da je zbilja dobar. Podesio sam si vecinu opcija i namjestio sliku sa web kamere, podesio ip adresu i generirao kod za video prijenos. Kopirao sam kod u fajl index.html i zajedno sa fajlom winxp.swf ga poslao na sajt (http://www.angelfire.com/wy2/i_have_e-nough/). Problem je, naravno šta na sajtu nema slike. Ali kada sam offline pokrenuo index.html sa svog diska onda je sve ok i slika sa kamere je prikazana i sva radi ok.
Mislio sam da je Firefox nekako blokirao taj kod jer imam dodatke kao addblock ili ekstenziju za blokiranje skripti sa stranica, ali sam ih isključio i ništa. Pokušao sam i Internet Explorera ali opet ništa.
Ima li netko iskustva s tim i pogotovo s WebcamomXP?
 
Odgovor na temu

MileG

Član broj: 28981
Poruke: 997



+7 Profil

icon Re: Live WEB CAM na sajtu13.09.2005. u 09:30 - pre 226 meseci
http://www.elitesecurity.org/tema/112334/0#731958
 
Odgovor na temu

vbr666

Član broj: 27021
Poruke: 181
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: Live WEB CAM na sajtu13.09.2005. u 12:22 - pre 226 meseci
tu sam temu vec vidio ali mi nije bas od pomoci jer nama konkretnih detalja.

Kad imam webcamxp.swf i index.html u istom folderu na disku i kad pokrenem index.html sa Firefoxom ili Iexplorerom sve sljaka ok (naravno uz uvjet da je webcamxp program pokrenut) i vidi se slika sa kamere. A kada doticna dva fajla preselim putem ftp-a na svoju internet stranicu na doticnu adresu onda ne radi (iako je webcamxp program pokrenut). Zasto ne radi?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

MileG

Član broj: 28981
Poruke: 997



+7 Profil

icon Re: Live WEB CAM na sajtu13.09.2005. u 14:06 - pre 226 meseci
Hmmm... ni ja nisam puno skontao iz onog tamo. Bilo bi dobro kad bi neko lijepo objasnio kako se to radi. Trenutno mi ne treba ali zvuci zanimljivo :o)
 
Odgovor na temu

vbr666

Član broj: 27021
Poruke: 181
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: Live WEB CAM na sajtu14.09.2005. u 16:25 - pre 226 meseci
ok uspio sam rijesit sliku, a i chat sam si postavio. bio je problem u client tipu. dakle ide se na: options>http client type>mpeg streaming client (java) i problem rijesen. sljaka.
e sad kako namjestiti zvuk da se cuje? namjestio sam mikrofon kao snimac zvuka i namjestio sam kompresiju i postavke te kliknuo na "broadcast audio". Generirao sam kod za zvuk i ugradio taj kod u svoju stranicu. Kad se spojim na sajt pokaze se mali prozorcic za zvuk sa dva gumba: connect i close(ovaj je gumb disablean). Kad kliknem na connect nista se ne dogodi i nema zvuka. Ne mogu nikako skontati kako da posaljem zvuk na stranicu. Uspio sam sliku i chat jos samo zvuk. Molim pomoc!

Ovaj fajl koji sam prikacio pokazuje kako su mi namjestene opcije za broadcast, a onaj fajl uz gornji post kako su podesene opcije za audio.

[Ovu poruku je menjao vbr666 dana 14.09.2005. u 17:36 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vbr666

Član broj: 27021
Poruke: 181
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: Live WEB CAM na sajtu15.09.2005. u 14:58 - pre 226 meseci
Sad sam rijesio i zvuk. Ne znam tocno zasto sada radi, jer je sve namjesteno kako je i bilo. Samo sam resetirao postavke u programu i ponovo ih postavio. Sad radi sve. dunno why
 
Odgovor na temu

milorad
lucic milorad
uzice

Član broj: 8825
Poruke: 485
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 294798265


Profil

icon Re: Live WEB CAM na sajtu24.11.2005. u 17:08 - pre 224 meseci
vbr666, mozes li ako ti nije tesko ,da mi postavis ovakvu sliku za video postavke kako? i sta? gde? da podesim jer ne mogu nikako da dobijem sliku na mom sajtu imam neku web kameru dexxa i sve radu ok al kad treba da postavim na sajt onda nema nista samo onaj logo webcamxp
Hvala unapred
PS malo kasnim, al sta da se radi.
 
Odgovor na temu

biiiliii

Član broj: 76961
Poruke: 11
*.ki.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Live WEB CAM na sajtu09.12.2005. u 21:48 - pre 223 meseci
ako nisi i dalje resio problem javi se da to sredimo
 
Odgovor na temu

[es] :: Web razvoj :: Live WEB CAM na sajtu

[ Pregleda: 12430 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.