Srodne teme
30.12.2001. web kamera
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Modem2modem uz web-kamere???

[es] :: Windows desktop :: Modem2modem uz web-kamere???

[ Pregleda: 3018 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.beg.sezampro.yu



+968 Profil

icon Modem2modem uz web-kamere???04.05.2003. u 02:51 - pre 254 meseci
Da li neko može da mi predloži neki program kod kojeg je moguće povezati se sa drugim racunarem preko modema, nalik na HyperTerminal, ali da ima i podršku za web-kameru!

Lakše bi mi bilo tako nego da korisnika s druge strane zice učim kako se koristi neki prog preko javnog servisa (Yahoo Messenger ili sl.) a i manji bi bili troškovi.

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

sudyxor
BGD

Član broj: 3535
Poruke: 126
*.datacom.co.yu



+8 Profil

icon Re: Modem2modem uz web-kamere???06.05.2003. u 11:54 - pre 254 meseci
mozebiti da nisam bas shvatio sta ti tacno treba ali...
1. Remote Access u XPu
2. PC Anywere za 98cu
3. ? MSN kamera+chat ? na sta mislis da bi ti bilo jevtinije ako ne koristis neki javni servis? Ako je u pitanju free rezim, mozes i mirc ali naravno nema kamere ;-)
Justice for Calimero and cracker for Poly
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.beg.sezampro.yu



+968 Profil

icon Re: Modem2modem uz web-kamere???06.05.2003. u 14:48 - pre 254 meseci
Mislio sam prosto da ne idem preko provajdera (pc1->Net->pc2) već direktno
(pc1->pc2). Nije mi potreban pristup resursima drugog računara već plain chat+webcam.
Jer imate iskustva sa M$ Messenger-om u XP-u? Ja sam ga, kao svaki "napredan" korisnik, isključio da me ne uznemirava
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.verat.net



+257 Profil

icon Re: Modem2modem uz web-kamere???06.05.2003. u 17:47 - pre 254 meseci
Pazi, tebi je koliko vidim stalo da povezes dva modema putem tel linije - to mozes (bar je tako bilo u staroj 98-ici, ne znam kakav je slucaj sa sistemima posle tog, nisam proveravao) da uradis pomocu dial-up servera (dolazi uz 98-icu), podignes dial up server na masini, onaj drugi nazove tvoj broj, odgovori mu tvoj modem i prikaci se. Onda oni budu lepo na vezi, a jos ako postavis ip brojeve za njih (recimo 192.168.1.1 i 192.168.1.2), onda lepo uzmes netmeeting(dodje uz windows, ima ga i na XP-u, samo se startuje sa start/run/conf.exe), pre toga skines ils server (ima free za download sa microsoftovog sajta) i instaliras na toj masini koja je i dial up server,, oba netmeetinga prosledis na adresu gde je ils server, i eto ti veze izmedju kamera, i chat, i slanje fajlova i sta sve jos moze netmeeting.

Mozda deluje komplikovano, ali .... mozda moze i jednostavnije, ali ja ne mogu sad da se setim nicega.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.beg.sezampro.yu



+968 Profil

icon Re: Modem2modem uz web-kamere???07.05.2003. u 01:29 - pre 254 meseci
Ok, znam za Netmeetting samo nisam znao da li podržava to što meni treba. U principu to sa dial-up serverom nije teško izvesti međutim to znam ja ali ne i devojka (eto odao sam se :) s druge strane žice (čitaj "početnik") udaljena nekih 400km.
Mislio sam da sve to postoji objedinjeno u nekom zgodnom programu, mada bih mogao i ovo sa Netmeetingom da pokušam. Hvala u svakom slučaju.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.verat.net



+257 Profil

icon Re: Modem2modem uz web-kamere???07.05.2003. u 17:35 - pre 254 meseci
Devojka, a?
Hm, pa ona i ne treba da zna. Ona treba da prati tvojih par koraka da podesi IP adresu, da napravi novu konekciju na tvoj broj tel. a ti na svoj racunar stavi ils server i dial up server. Pa onda lepo pokrenete oboje netmeeting (start/run/conf.exe), tamo gde joj pise ils server da odabere - napise tvoju ip adresu i to bi trebalo da bude to...

Osim ako nisam mnogo pogresio. Ali posto je u pitanju 400 km, sto ne bi ste koristili nekog provajdera, i neki od onih free stvari koje ti daju stalo ime na internetu (bese freedns.org ili tako nekako), pa onda imas neko stalno ime pomocui koga moze da te nadje... mada sad odoh malo presiroko..
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.beg.sezampro.yu



+968 Profil

icon Re: Modem2modem uz web-kamere???08.05.2003. u 05:01 - pre 254 meseci
Ok, probaću!
Ali ako "veza" pukne
 
Odgovor na temu

fangio

Član broj: 5557
Poruke: 295
*.telekom.yu

Jabber: fangio@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Modem2modem uz web-kamere???12.05.2003. u 03:25 - pre 254 meseci
po meni msn mesindzer .. zajedno sa netmitingom .. ne radi kako treba ... ali yahoo mesindzer prava stvar ... probano na 670km :)
ajde bree!
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.datanet.yu

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Modem2modem uz web-kamere???12.05.2003. u 17:44 - pre 254 meseci
I meni se cini da je MSN malo slabiji od YAHOOa sto se tice voice chata, iako ga vise koristim. Meni MSN uglavnom radi tako sto se 5 sekundi cuje a 5 ne cuje nista, pa onda opet 5 sekundi radi pa 5 ne, etc. Inace kad smo vec poceli da se gadjamo ciframa :) da kazem da je YAHOO (a ponekad i MSN) radio odlicno na skoro 12000 km (Beograd <=> Buenos Aires). :)
 
Odgovor na temu

sudyxor
BGD

Član broj: 3535
Poruke: 126
*.datanet.yu



+8 Profil

icon Re: Modem2modem uz web-kamere???13.05.2003. u 01:39 - pre 254 meseci
Pa mislim, ako koristiš Datanet, ni tih 5 sekundi pauze nije mnogo. Šalu na stranu, meni (doduše na dig centrali) je to kašnjenje 1-2 sekunde na MSN-u ili Yahoo, nema neke bitnije razlike, osim što Yahoo podržava i konferencijski voice chat. Nešto bolju razgovetnost, manje kašnjenje (a sve to nauštrb kvaliteta slike) možete dobiti sa Eyeball chat programom (isprobano fercera, a za nastrane ima i gomila kinky chat room-ova)
Justice for Calimero and cracker for Poly
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Modem2modem uz web-kamere???

[ Pregleda: 3018 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
30.12.2001. web kamera
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.