Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Otvaranje kafica ako vec postoji agencija sa drugom delatnoscu

[es] :: Vodič za posao :: Otvaranje kafica ako vec postoji agencija sa drugom delatnoscu

[ Pregleda: 3385 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nergal
Privatnik
Beograd, Srbija

Član broj: 250495
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Otvaranje kafica ako vec postoji agencija sa drugom delatnoscu08.02.2010. u 15:29 - pre 172 meseci
Pozdrav svima!

Postoji nekoliko stvari za koje ne uspevam da nadjem na netu odgovor.

Imam agenciju za izradu baza podataka za koju pausalno placam porez. Kada je trebalo da prosirim delatnost (na izdavastvo), u APRu su mi rekli da ne moram da placam dodavanje delatnosti i zvanicno sirim istu, vec da mogu pod postojecom agencijom da izdajem knjige. Sad, mene zanima jos jedno prosirenje - planiram da otvorim kafic.

Ono sto me zanima je da li ovaj put moram da zvanicno prosirujem delatnost u APRu i da li je pametnije da otvaram kafic na partnerovo ime?
Da li kafic moze takodje da bude pausalno oporezovan i da li je pametnije da ne bude (s obzirom na to da lakse probija 3 miliona)?
Ako otvorim na svoju agenciju (prosirenu ili ne) da li placam opet porez i PIO ili je to vec pokriveno ovim sto placam za maticnu delatnost?

Eh da, jos jedno pitanje - meni je agencija registrovana na kucnoj adresi, a kafic bi vrlo verovatno bio na drugoj opstini - da li to ima veze?

Hvala unapred :)
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Otvaranje kafica ako vec postoji agencija sa drugom delatnoscu08.02.2010. u 16:46 - pre 172 meseci
Da izdaješ knjige možeš u svojoj već postojećoj agenciji, možeš čak i da se baviš ugostiteljstvom (kafić) ali onda gubiš status paušalca. Pošto ne možeš imati dve agencije, ili ćeš osnovati d.o.o. ili neka partner otvori kafić. Možeš i da sve radiš preko svoje agencije (kafić zajedno sa bazama i izdavaštvom), da ne budeš paušalac nego plaćaš poreze i doprinose po ostvarenom prometu. Nema veze što ti je firma registrovana na stan, ti možeš imati više izdvojenih jedinica. U APR-u se ne proširuje delatnost, to je nakada moralo (da se prijavi svaka delatnost kojom se baviš), sad se prijavljuje samo jedna, preteržna, a ti možeš da se baviš čime želiš.

 
Odgovor na temu

Nergal
Privatnik
Beograd, Srbija

Član broj: 250495
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Otvaranje kafica ako vec postoji agencija sa drugom delatnoscu10.02.2010. u 18:48 - pre 172 meseci
Hvala na odgovoru!

Na izdavastvo je prosireno samo zbog jedne knjige, tj. ucinila sam uslugu osobi koja je pisala knjigu, da ne bi morala da placa izdavaca, tako da to nije ni uslo u KPO knjigu. Da li postoji neki poseban razlog zasto za kafic porez ne moze da se placa pausalno?

 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Otvaranje kafica ako vec postoji agencija sa drugom delatnoscu10.02.2010. u 19:13 - pre 172 meseci
Postoji.

Zakon tako kaže.

Trgovinske i ugostiteljske delatnosti ne mogu da budu paušalno oporezovane. Paušalno oporezivanje je namenjeno uslužnim delatnostima.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Otvaranje kafica ako vec postoji agencija sa drugom delatnoscu

[ Pregleda: 3385 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.