Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko skupljanja dokumenata za rad u Nemackoj

[es] :: Vodič za emigraciju :: Pomoc oko skupljanja dokumenata za rad u Nemackoj

[ Pregleda: 1339 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MPetkovic
freelance
Beograd, Srbija

Član broj: 302826
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Pomoc oko skupljanja dokumenata za rad u Nemackoj09.05.2012. u 11:46 - pre 145 meseci
Pozdrav svima,

Potrebna mi je pomoc oko dokumenata potrebnih za rad u Nemackoj.
Dobio sam posao za jedan Publishing Studio u Minhenu, i sve informacije shta od dokumenata treba da prikupim.

Ima par stvari koje me bune od samog starta.
Prvo:
Radim kao freelance concept artist(to je posao vezan za produkciju video igara i filmova). Poshto sam freelance neki moji poslovi su vezani sa neki dokument(kao shto je NDA) ali dosta toga i nije.
Ovo mi je bitno jer mi je recheno da jedan od dokumenata mora da bude potvrda o svojim predhodnim zaposlenjima, shta se radi u tom sluchaju?

Drugo: Skola
Imam zavrshenu srednju i poslednju godinu fakulteta. Poshto nemam diplomu, dobicu od fakulteta potvrdu da sam studirao na istom.
Zanimam me gde se svi ovi papiri overavaju/pechatiraju?
U opshtini su mi rekli da mi treba "apostil" i da ovi papiri treba da se overavaju u sudu, i to ne u bilo kom, vec nekom :)
Gde mogu da dobijem sve ove informacije?

Hvala unapred i nadam se brzom odgovoru

edit: Sada vidim da sam mozda postavio temu na pogreshnom thread-u, ako jesam molim admina da prebaci post na odgovarajuci thread.

edit2:
Saznao sam dosta stvari vezanih za gore postavljenu temu.
Zanima me koliko je teshko dobiti radnu vizu pored toga da nemam nikakav dokument o predhodnim poslovima( tj mozda se prijavim kao nezaposlen) i da i dalje nemam zavrshen fakultet)?


[Ovu poruku je menjao MPetkovic dana 09.05.2012. u 16:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: Pomoc oko skupljanja dokumenata za rad u Nemackoj09.05.2012. u 22:56 - pre 145 meseci
Potvrda o zaposlenju ne znaci nuzno samo izvod iz radne knjizice, vec moze biti i preporuka poslodavca - napisana na zvanicnom memorandumu firme, sa navedenim periodom kada si saradjivao / radio sa tom firmom, opisom tvojih zaduzenja i tehnologija koje si pritom koristio, i potpisom odgovornog lica ( IT direktor ili direktor, zavisno od firme u slucaju IT struke, kod tebe ne znam kako to ide ) i naravno pecatom firme sa zavedenom sifrom dokumenta. Kontakt podaci preko kojih se to sve moze provereti se podrazumevaju, mada nisam siguran koliko su bas raspolozeni da zivkaju. I naravno, ako zele mogu se pohvalno odraziti o tvojim kvalitetima / kvalitetima tvog rada.

Sto se tice fakulteta tu ti ne mogu pomoci.
 
Odgovor na temu

MPetkovic
freelance
Beograd, Srbija

Član broj: 302826
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pomoc oko skupljanja dokumenata za rad u Nemackoj09.05.2012. u 23:24 - pre 145 meseci
Hvala Nemanja,

pa dobro ovo mi za sada zvuchi ok. To bi znachilo da moram da prikupim neke od tih podataka

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Pomoc oko skupljanja dokumenata za rad u Nemackoj

[ Pregleda: 1339 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.