Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li moja supruga moze boraviti samnom u Nemackoj posto imam pasos EU konkretno Slovenije

[es] :: Vodič za emigraciju :: Da li moja supruga moze boraviti samnom u Nemackoj posto imam pasos EU konkretno Slovenije

[ Pregleda: 1859 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ebojans

Član broj: 96881
Poruke: 169
*.dip.t-dialin.net.



+2 Profil

icon Da li moja supruga moze boraviti samnom u Nemackoj posto imam pasos EU konkretno Slovenije29.04.2012. u 14:04 - pre 145 meseci
Poštovani.
Hteo bih da mi pomognete oko jednog konkretnog pitanja.
A ono je vezano rad i boravak u Nemačkoj.
Pošto ja imam putnu ispravu Slovenije i državljanstvo kakav je moj status rada i boravka u Nemačkoj.
Hteo bi da sa suprugom odem za Nemačku ali ona ima Srpski pasoš a građanima Srbije je dozvoljeno boravak do 3 meseca u EU.
Pitanje se konkretno odnosi na to ako nađem posao u Nemačkoj da li moja supruga može duže ostati od ta 3 meseca kako je zakonski propisano.
A da ja pre toga sve rešim što se tiče dokumenata za rad i boravak.
Pošto je mislim moj konkretan primer specifičan ja imam pasoš EU supruga ne kakva je procedura u tom slučaju.
Da li se moja supruga mora vratiti nakon 3 meseca borvaka u Nemačkoj ili može da ostane duže pošto imam pomenutu putnu ispravu.
I da iz Nemačke rešim sve za njen rad i boravak.
Molim za vaša iskustva.
Unapred zahvalan na odgovorima.
Sa poštovanjem.
Bojan
 
Odgovor na temu

nada_alexa
nis

Član broj: 169771
Poruke: 25
*.adsl.eunet.rs.



+6 Profil

icon Re: Da li moja supruga moze boraviti samnom u Nemackoj posto imam pasos EU konkretno Slovenije05.05.2012. u 19:07 - pre 145 meseci
ja imam slican problem stim sto je pasos madjarski.ako neko zna nesto konkretno neka javi molim.znam da u nemackoj postoji mogucnost spajanja porodice to se zove familien suzamen ili slicno ali ne znam nista konkretnije a i mene interesuje

nada
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Da li moja supruga moze boraviti samnom u Nemackoj posto imam pasos EU konkretno Slovenije

[ Pregleda: 1859 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.