Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SaveAS, SaveCopyAS, konverzija tipa fajla, VBA

[es] :: Office :: Excel :: SaveAS, SaveCopyAS, konverzija tipa fajla, VBA

[ Pregleda: 1308 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miLOSm

Član broj: 9411
Poruke: 314



+11 Profil

icon SaveAS, SaveCopyAS, konverzija tipa fajla, VBA09.05.2012. u 07:34 - pre 145 meseci
zelim da se dokument sa kojim radim (activeworkbook)(*.xlsm) nakon odredjenog perioda cuva na drugoj lokaciji i da pritom bude bez macroa (*.xlsx).

SaveAs mi omogucava ovu konverziju ali se desava da se nakon pokretanja te instrukcije taj kopirani fajl postavi za Activni a onaj originalni ugasi.
moze lis e najpre ovo nekako preduprediti? da se fajl cisto sacuva i ne otvara automatski?

SaveCopyAs sa druge strane uradi oo sto zelim ali sacuva fajl sa sve makroima, sto meni ne odgovara.

kako resiti ovoaj problem?
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: SaveAS, SaveCopyAS, konverzija tipa fajla, VBA09.05.2012. u 08:09 - pre 145 meseci
Tako što ćeš otvoriti novi dokument (New Workbook) i napraviti kopiju radnog lista koji arhiviraš pa tek onda ići na SaveAs.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

miLOSm

Član broj: 9411
Poruke: 314



+11 Profil

icon Re: SaveAS, SaveCopyAS, konverzija tipa fajla, VBA09.05.2012. u 08:21 - pre 145 meseci
to sam vec i uradio da bi prevazisao ovaj problem, medjutim zeleo sam nesto sto nece da se manifestuje iskakanjem prozora pa makar i na trenutka vec radom u pozadini bez ometanja korisnika.

obzirom da mi je kopija tog dokumenta potrebna za dalju automatsku obradu zato sam zeleo da izbegnem makroe.

Pretpostavljam da bi dodavanjem linije "Application.EnableEvents = False" pre otvaranja te kopije iskljucilo makroe u samom dokumentu?
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: SaveAS, SaveCopyAS, konverzija tipa fajla, VBA09.05.2012. u 08:28 - pre 145 meseci
U pravu si za dodavanje EnableEvents=False da rešava problem sa obaveštavanjem ali time se ne isključuju makroi.
Samo nema obaveštavanja.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: SaveAS, SaveCopyAS, konverzija tipa fajla, VBA

[ Pregleda: 1308 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.