Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)

[es] :: Vodič za emigraciju :: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 152334 | Odgovora: 440 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)27.10.2013. u 21:14 - pre 127 meseci
Citat:
ivcomp:
Citat:
3MAJ86:
Možeš da učiš jezik gde želiš, ali koliko mi je poznato priznaju samo diplomu sa Gete instituta. Diplomu koju dobiješ u Beogradu, priznaju u nemačkoj. Njoj priznaju njenu B2 diplomu (ne mora ponovo da polaže B2 tamo), već joj traže da položi C1.

Bitan je ispit, a gde ćeš da učiš - tvoja stvar :)



Slažem se, većim delom. Ali za lekare je koliko ja znam obavezan c1, i mora da se polaže, tako da i nije donela diplomu b2 verujem da bi rekli tvoje je da položiš c1 u narednih godinu dana i to je to( bez obzira da li si doneo b2,b1 nije njihov problem).

@k.i.z.a. držimo ti palčeve...javi kako si prošao



B2 je za lekare, i gotovo sve visokoobrazovane osobe, uslov, i nista vise. Ukoliko hoces da dobijes C1, to je tvoja dobra volja, nije neophodno.

@Kiza

Mozda cu malo da te razocram, ali znaj da Nemci bas i ne vole da placaju. Radije ce ti dati slobodne dane nego sto ce ti platiti prekovremeni rad.
 
Odgovor na temu

aurora09
DE

Član broj: 314028
Poruke: 31
*.pools.arcor-ip.net.



+5 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)27.10.2013. u 21:57 - pre 127 meseci
@ k.i.z.a

Slaže se sa prethodnim postom - kod mene u firmi prekovremeni sati nisu plaćeni, kao ni kod drugih ljudi kod kojih sam se raspitivala. Porez na tu vrstu zarade je jako veliki pa se poslodavcu ni ne isplati da plaća prekovremene sate, nego eventualno dobiješ slobodan dan u nekim slučajevima, tako da mislim da nema potrebe da pokrećeš to pitanje na razgovoru za posao.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)28.10.2013. u 04:46 - pre 127 meseci
Nemojte ubijati coveka u pojam , pustite ga da proba dogovoriti sto bolje uslove za sebe... Po meni je bolje traziti vecu platu, u normalnim okvirima, pa ako oni kazu mi smo planirali da platimo samo ovoliko, bolje nego traziti manje i ostati na toj plati.
 
Odgovor na temu

ivcomp
serbia

Član broj: 269830
Poruke: 9
*.static.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)28.10.2013. u 07:07 - pre 127 meseci
@botr
nisam znao da je b2 jedini uslov, hvala na info zatrebaće nekom! Da li taj b2 mora tamo da se polaže tamo kod njih(to je ono u roku od godinu dana, da li sam u pravu?)

@kiza
pregovaraj za sve što tebe lično dotiče, nije ni jedini izlaz samo otići tamo i preživljavati, valjda to i ovde imamo. Moj poznanik ima čak, ja mislim jednom mesečno spojeni četrvtak i petak kada ne radi, to je sve na osnovu ove priče o prekovremenom koji se ne plati, ali imas fin mini-odmor da putuješ negde ako želiš.

 
Odgovor na temu

3MAJ86
Marko Radić
Business Development Manager, Beauty
Industry
München

Član broj: 46087
Poruke: 253
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Sajt: marko-radic.blogspot.com


+137 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)28.10.2013. u 07:31 - pre 127 meseci
Ako imaš diplomu sa Geteovog instituta iz Beograda, priznaće ti.
when there is a why there is no how
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)28.10.2013. u 08:48 - pre 127 meseci
Jedini uslov je B2 sto se tice jezika, i priznaju sa Geteovog instituta. Sve one papirice sto izdaju razne skole i skolice jezika mozete okaciti macku o rep. Obicno traze diplomu o znanju jezika pre zaposlenja, ali postoje i druge varijante, ako im bas gori pod nogama. Udzbenik iz koga se polaze ispit moze se kupiti na Kolarcu, i ako me secanje obro sluzi, nije bas jeftin.

Ali, ima jedno veliko ali, to sto imate diplomu B2 ne znaci da vam nece traziti da idete na dodatni kurs jezika, ako procene da vas nivo znanja jezika nije dovoljan.

Druga stvar, ne ocekujte da ce vam rado pomagati da se uklopite na poslu, morate da budete dosadni, da stalno zapitkujete, trazite da vam pokazu, a ponekad i da ignorisete njihove budlastine.
 
Odgovor na temu

ivcomp
serbia

Član broj: 269830
Poruke: 9
*.static.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)28.10.2013. u 09:23 - pre 127 meseci
@3MAJ86
hvala

@botr
hvala na konkretnom odgovoru. Razlog zašto zapitkujem toliko (ispalo je kao da ne verujem ni 3MAJ86, a trudi se čovek da mi objasni), je to da je jedan od mojih poznanika koji je otišao za Nemačku morao da polaže ponovo b2, iako je imao ovaj koji reklamiramo. Nisam znao iz kog razloga je to tako, a onda si ti rekao ono da su procenili da njegov nivo nije dovoljan. Sada je jasno.

 
Odgovor na temu

Tehnik
Service Technician
Macedonia

Član broj: 66158
Poruke: 12
62.162.171.*



+5 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)28.10.2013. u 09:57 - pre 127 meseci
Evo i ja da kazem moje iskustvo ,dosad nisam pisao niti sam pitao posto sve ima napisano oko Njemacke samo treba pazjlivo da se procita...Radim kao Elektronicar i imam iskustvo vise od 10 god ali imam zavrseno samo sredna skola elektronika , procitao sam sve teme u vezi Njemacke i od tad vise skoro 8 meseci samo saljem CV ali nikoo se ne javi, od kad sam procitao post na @Tom Violence, @tdusko napravio profil na Xing i skockao onako dobro i kako sto kaze @Tom Violence "Ni na jedan od njih nisam aplicirao tako što bih poslao CV i cover letter, već jednostavno klikmuo na 'I'm interesed'." i jas sam tako uradio i odma su se javili, postavio mi je neki pitanja koi sam odma odgovorio i sutra opet su mi postavili neke pitanja i za kraj me pitao " Würden Sie bereit nach Stuttgart umzuziehen? - Would you be willing to move to Stuttgart? Na koji sam odgovorio da rado bi se preselio u Studgartu ali momentalo nemam rabotnu vizu tako da sa mojim makedonski pasos mogu da ostanem samo 3 meseca. i rekao sam da imam sve kfalifikacije koji su potrebni da dobijem Blue Card. Taj dan vido da je poslovodza pogldao moj profil 6 puta. Nakon toga je rekao da su moje dokumenti dati na Poslovođa u Stuttgartu i da će o tome razgovarati s njim i da ce se javiti za nekoliko djenovi da budim strpljiv.. U je..te evo vec 6 dana cekam ali kao da je prosla cela godina..

Sa ovoj post hocu da se zahvalim na svi koju su dale pridones oko ovaj forum @profin , @tdusko, @tom Violence, @uerceg @Branko Santo i jos mnoga toga ... Hvalaaaa...


A daa i cestitke za novi posao na @michaelk i hvala na ovako detaljnom i iskrenom opisu tvojih iskustva.. Pozdrav







[Ovu poruku je menjao Tehnik dana 28.10.2013. u 11:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Meklaud
Danko Miocinovic
Blizu

Član broj: 6604
Poruke: 39
*.adsl.alicedsl.de.

ICQ: 103744801


+1 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)28.10.2013. u 18:26 - pre 127 meseci
@k.i.z.a

Imas PP.
D
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
217.9.102.*



+768 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)29.10.2013. u 09:55 - pre 127 meseci
Samo jedan interrupt od mene. Izgleda da su nemci u poslednje vreme nesto promenili(citaj ubrzali) i poslednjih par slucajeva dobijanja vize u kojima sam sudelovao su dobijali svoj epilog(pozitivni naravno :)) u roku od max 10 radnih dana. Poslednji slucaj je trajao samo 4 radna dana od dana predavanja papira u konzulatu do podizanja vize! Ako se ja pitam to je nestvarno dobro i ovo moze da sluzi kao potstrek vise svima koji rade na trazenju posla u DE.
 
Odgovor na temu

rainymanyu

Član broj: 82964
Poruke: 128
Via: [es] mailing liste



+15 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)29.10.2013. u 12:37 - pre 127 meseci
Mnogo spekulativnih informacija, velikih prica o platama, slobodnim danima i detaljima. :S

@K.i.z.a. O tome se iz mog iskustva u Nemackoj ne pita pogotovu na prvom razgovoru i kad tek dolazis.
Oni ce verovatno pomenuti najbitnije u vezi toga a ako previse detalja u vezi prekovremenog i odmora pitas moze biti shvaceno pogresno. Pozz i srecno

[Ovu poruku je menjao rainymanyu dana 30.10.2013. u 10:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

montenegro88
montenegro_boy
Zicg
Podgorica

Član broj: 268943
Poruke: 16
37.0.70.*



Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)06.11.2013. u 14:54 - pre 127 meseci
Koji je to sajt gdje se moze prijaviti za ova zanimanja koja hvale Njemackoj za niskokvalifikovanu radnu snagu? Koji im je sajt zavoda za zaposljavanje. Hvala
!!!!!!!!!!!Partizan!!!!!!!
 
Odgovor na temu

Entwickler
Senior Software Developer
Germany

Član broj: 306896
Poruke: 33
*.static.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)07.11.2013. u 08:58 - pre 127 meseci
Montenegro,


Bundesagentur für Arbeit

http://www.arbeitsagentur.de/

To im je zvanicni Zavod za zaposljavanje.
 
Odgovor na temu

Tehnik
Service Technician
Macedonia

Član broj: 66158
Poruke: 12
62.162.171.*



+5 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)11.11.2013. u 11:04 - pre 127 meseci
Evo da kazem javili su se nakon 16 dana i zakazali jos jedno intervju telefonski i to je bilo OK , intervju je trajalo nekih 30 min i rekao mi je da treba da dodzem u Stutgartu ali on ce me kontaktirati kad da dodzem.. i evo danas mi je poslao poraku na xing koja glasi:

"I checked this morning the conditions for getting a blue card in Europe/Germany: besides a working contract, the remuneration has to be higher then 3016 EUR /month (for IT-Jobs). For the job in the repair shop the salary will amount up to 1600 - 2000 EUR depending on the qualification.
Is there any other option different from the blue card that you are aware of?
Regards"

E sad dali ima neka druga opcija osven blue card da on mene zaposli , i zar nije dovolna ova plata za blue card i drugo sta je to vise od 3016eur bruto ili neto ja mislim da je bruto?? ali ipak ne znam ... svaka pomoc dobrodosla
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
195.245.92.*



+583 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)11.11.2013. u 11:24 - pre 127 meseci
Za pare koje ti on nudi, ne isplati ti se da ides za Nemacku. Imaces da platis stan i za hranu, i to je to.
 
Odgovor na temu

Tehnik
Service Technician
Macedonia

Član broj: 66158
Poruke: 12
62.162.171.*



+5 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)11.11.2013. u 11:38 - pre 127 meseci
Tako je Nemanja neisplati se plata je mala ako je bruto, ja cu da mu pisem da druga opcija nema osim blue card ako hoce da me zaposle.. i drugo koliko treba da je bruto plata da me on zaposli 3016eur jel tako ili neto 1800eur to je okoo 40% od bruto?? Sad mi nije jasno dal je ponudena plata bruto ili neto ako je bruto pa to ni za stan nema u Studgartu c.c.c.c sad sam mu poslao poruku na xing jeli plata u neto ili u bruto :)




Edit: Samo da kazem da plata je bila bruto tako da nista idemo dalje ...

[Ovu poruku je menjao Tehnik dana 11.11.2013. u 16:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Entwickler
Senior Software Developer
Germany

Član broj: 306896
Poruke: 33
*.static.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)12.11.2013. u 10:53 - pre 127 meseci
Tehnik,


S obzirom na tvoju poziciju definitivno ne mozes da racunas na Blue Card ali postoji ova uredba na osnovu koje bi mogao da apliciras (ako je tvoje zanimanje na ovoj listi).

Druga je prica sad pitanje plate i da li za 1500-2000 EUR bruto vredi odlaziti ali to je vec individualna stvar. Ako si ozenjen pa ti i supruga nadje posao u DE onda verovatno moze da se gura :) Pa nisu svi zaposleni u DE visokoobrazovani :)


http://www.belgrad.diplo.de/Ve...tter_20und_20Antr_C3_A4ge.html

Nova Uredba o zapošljavanju [pdf, 88.18k]
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)12.11.2013. u 17:03 - pre 127 meseci
Nemcu koji je tamo citav zivot je dovoljna i manja , on je i ziveo kod roditelja dok je pocinjao da radi, uspeo je na vreme da ustedi pare ( posto su svi stedise, da ne kazem skrtice ), nista mu nije oglavu, mogao je pre kupiti /iznajmiti stan-kucu za dosta manje pare nego danas, imao je vremena da ceka na nesto povoljno, sve sto ti kada dodjes nemas, i zato moras imati bar 1,5 x platu kao taj Nemac da bi ste imali isti standard zivota.

Ne treba ni ici po svaku cenu, bice prilika... Ili ako si spremam da ides pa da tamo juris poslove... Niko te ne moze savetovati , ovde ti ljudi mogu pomoci savetom oko cene zivota... Koliko znam, Stutgart je uz Minhen i Frankfurt jedan od najskupljih gradova u Nemackoj, a vec ce ti se javiti "nemci" oko detalja ako dobijes neku bolju ponudu.
 
Odgovor na temu

Tehnik
Service Technician
Macedonia

Član broj: 66158
Poruke: 12
62.162.171.*



+5 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)13.11.2013. u 08:20 - pre 127 meseci
Samo da kazam da sam ozenjen i da imam 2 cerke jedna je 2 meseca druga je 4 god, tako da ova plata koja mi se nudi ne razmislam da odem , rekao sam mu da druga opcija nema ako saka da me zaposli. Kao sto je rekao Nemanja bice i bolja ponuda .. to je to ..hvala svima .. cekacemo bolje ponude
 
Odgovor na temu

medolina.lina
konsultant
Banja Luka

Član broj: 306747
Poruke: 6
..able.dyn.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)28.11.2013. u 18:52 - pre 126 meseci
Pozdrav svima!

Redovno pratim forum za BC, ali nisam uspjela naci info koja mi je potrebna. Ima li ekonomista sa iskustvom koji su dobili BC?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 152334 | Odgovora: 440 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.