Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)

[es] :: Vodič za emigraciju :: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 152381 | Odgovora: 440 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.pool.mediaWays.net.



+768 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)27.06.2013. u 09:03 - pre 131 meseci
Citat:
k.i.z.a: U slucaju da ne trazim BC, da li isto dobijam ulaznu vizu na 90 dana kao i za BC? A potom kada odem u Nemacku tamo dobijem obicnu radnu i boravisnu dozvolu koja traje koliko godina?
malo mi je to konfuzno.


hvala vam na podrsci
Ja ne znam koja jos boravisna dozvola sa pravom rada osim BC postoji za koju bi ti mogao da apliciras. To sto ti zoves "obicnom" verovatno mislis na onu koja je postojala pre nego sto je BC stupila na snagu. Mislim da nije moguce vise dobiti tu dozvolu, a cak i da je moguce ti je u slucaju da nemas pravo na BC neces sigurno dobiti jer gledajuci unazad, ta dozvola je imala strozije zahteve, odnosno davala je manje slobode. Znam da postoje vize koje se izdaju radnicima nasih firmi koje rade u Nemackoj i to su obicno gradjevisnki radnici, varioci itd. Njihovo trajanje je obicno 9 meseci pa posle toga minimum 3 meseca moraju da provedu van i tako u krug.

Sto se tice diplome, pogledaj na anabinu trebalo bi da stoji neki kontakt (phone, email...) i obrati se njima sa pitanjem kako se tvoja diploma racuna posto nisi mogao da nadjes na sajtu. Jedan moj prijatelj nije tako mogao da nadje podatak za univerzitet u USA koji je zavrsio pa je njih pitao i oni su mu brzo odgovorili.
 
Odgovor na temu

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
*.opera-mini.net.



+10 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)27.06.2013. u 11:11 - pre 131 meseci
Sto znaci da jedina viza za Nemacku je trenutno Blue Card? Pored ove sto se izdaje radnicima nasih firmi koji rade po Nemackoj.

Sto znaci da ja svakako moram aplicirati za BC, onda mi ostaje da cekam hocu li dobiti....
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)29.06.2013. u 05:48 - pre 131 meseci
Michael cestitke i od mene.
Wilkommen in Deutschland :)
 
Odgovor na temu

Iron Lady
BiH

Član broj: 315872
Poruke: 2
*.team.ba.



Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)29.06.2013. u 22:13 - pre 131 meseci
Pozdrav svima koji su ostavili pregršt korisnih informacija...

Iskreno, provela sam dan čitajući i čitajući... B) ali na kraju ne pročitah ništa (ili mi je promaklo) vezano za godine iskustva.
Kako švabe gledaju na nas koji nemamo radno iskustvo? Po zanimanju sam Diplomirani inžinjer mašinstva. Drage volje bih aplicirala za posao u Švabiji ali, jedini moj problem je, što sam nesigurna u sebe iz razloga što nemam dana radnog iskustva u struci. Ima li iko kakvu informaciju? Gospodo moja draga, bila bih vam veoma zahvalna na odgovoru.

Pozdrav za vas sve..
 
Odgovor na temu

michaelk
Michael Kopljan
Software developer
Frankfurt am Main

Član broj: 85498
Poruke: 131
*.pools.arcor-ip.net.



+26 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)04.07.2013. u 22:35 - pre 131 meseci
Danke profin.

Ovo mi je prva radna nedelja, a stigao sam u nemacku u proslu sredu. Puno toga je bilo za napraviti u proteklih sedam dana od prijave boravista do kupovine auta, jer je apsurdno gubiti dnevno min. 2 sata na javni transport.

Pisacu malo vise kada bude bilo i vise novosti a vezano za "plavu kartu".
 
Odgovor na temu

Chobicus
Pancevo

Član broj: 28286
Poruke: 135
*.mozzartbet.com.

ICQ: 31049018


+12 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)05.07.2013. u 07:42 - pre 131 meseci
Ja se nadao da je u Nemačkoj mala razlika auto/javni prevoz.

BTW pretpostavljam da znaš da ti naša dozvola važi 6 meseci.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
217.9.102.*



+768 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)05.07.2013. u 13:28 - pre 131 meseci
Zavisi gde stanujes, gde ti je posao, koji prevoz imas na raspolaganju i da li imas mesto za parking. Ako si u vecem gradu i komutiras U bahn-om koji u spicu ide na par minuta sigurno ce ti biti bolje prevozom nego autom. Medjutim, ako zivis van grada ili ti je posao van grada onda moze da se desi da moras vozom ili S-bahnom koji mozda idu na 20 minuta i ne retko se desava da zakazu, a sa druge strane imas otvoren put za auto, onda je bolje autom. Preduslov je naravno da imas para za to jer ce autom biti otprilike 2-3 puta skuplje kada se u obzir uzmu gorivo, dazbine i troskovi. Ono sto je vazno je to da prevozom mozes u principu da stignes svuda i u vecini slucajeva poprilicno udobno i dostojanstveno :), pitanje je samo koliko ce to da traje. Sat vremena od vrata do vrata nije oupste retkost i recimo da spada u srednje dugo :)
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)06.07.2013. u 05:31 - pre 131 meseci
Michael
samo polako :) dok se malo uhodas.
Putujes od Dreieich-a do F pretpostavljam i nazad? Onda razumem. Regionalni vozovi nisu kao gradski cesti a i sto kaze TDusko znaju da izostanu. Sat vremena putovanja spada u prosek. Imam koleginicu koja dolazi iz druge pokrajine svaki dan i vraca se, circa 2 sata joj treba samo za put u jednom pravcu a radi od 7 ili 8. Ne bih da sam joj u kozi. Iako zivim u gradu, meni prevozom treba 45 min do 1 h vremena a autom se ne usudjujem jer bi mi trebao pogon zivaca a o vremenu da ne pricam obzirom da mi je radno mesto oko sajma i zeleznicke. Presedam iz U-Bahna u tramvaj i obrnuto. Retko sam te srece da se i jedan i drugi uklope vremenski i to u spicu. Guzve su enormne preko celog dana. A u spicu pogotovo.

Ako ti treba neki F tipp javni se na pp. :)

 
Odgovor na temu

sashaj88
Aleksandar Janković
Inženjer mašinstva
Banim reklame DOO
Kraljevo, Srbija

Član broj: 316572
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)30.07.2013. u 20:50 - pre 130 meseci
Pozdrav svima!
Interesuje me na kojem jeziku komunicirate sa poslodavcima u Nemackoj?
Pocinjem da trazim posao u Nemačkoj, pa me interesuje na kojem jeziku da se obratim firmama koje traže radnike mog zanimanja?
Inače sam završio Mašinski fakultet kao odličan student, solidno se koristim Engleskim, ali sam Nemački tek počeo da uičim.
Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

zetaxx018

Član broj: 311330
Poruke: 149
*.dynamic.sbb.rs.



+36 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)31.07.2013. u 21:31 - pre 130 meseci
Imam jedno pitanje, izvinjavam se unapred ako negde vec pise, nisam zapazio.

Posto se ovde prica da je uslov za BC : fakultetska diploma ili 5 godina radnog iskustva.

1) Ja sam zavrsio Visu skolu, drzavnu u Nisu, po bolonji , inzenjer strukovnih studija, to se racuna kao 3 godine. Kao neko sto stepenuje fax. Gde se ovo racuna -> da li se ovo racuna u ove fakultetske ili mora ova diploma od 5 godina?
2) Imam nekih 4 godina iskustva, ali kao svaki programer radio sam sam i za Amerikace i nase. Za ove prve, naravno radio sam na crno, za nase i imam prijavljen radni staz. Kako ja sad da dokazem kasnije da imam 5 godina radnog iskustva? Ima ljudi, masa programera koji za 5 godina promene 7-8 firmi. Po ovome retko koji programer moci ce da aplicira za BC ili ce moci tamo u 40 godina kad nekako skupi 5 godina radnog staza.

Malo su mi nejasna tumacenja ovih pravila ako moze neko da pojasni.
 
Odgovor na temu

svetlanna

Član broj: 316640
Poruke: 3



Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)02.08.2013. u 17:10 - pre 130 meseci
Hvala na informacijama. Pronasla sam fakultet na anabinu, ali da li to znaci da su svi smerovi priznati, ili moram jos negde da proverim? Takodje ako sam dobro razumela, kada se trazi posao salje se samo CV, a ne overena i prevedena diploma?
 
Odgovor na temu

venerg

Član broj: 317430
Poruke: 6
*.dip0.t-ipconnect.de.



Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)07.09.2013. u 22:46 - pre 129 meseci
Pozdrav svim forumasima! Imam 2 pitanja za vas. Prvo se odnosi na povrat poreza u prvoj godini boravka u Nemackoj, a drugo se odnosi na prelazak sa boravisne dozvole na plavu kartu. Moleo bih vas da podelite vasa iskustva. Voleo bih da cujem koje ste stavke uspeli sve odbiti u prvoj godini vaseg rada u Nemackoj(troskovi preseljenje npr.-Umzugspauschale)? Dosao sam u septembru 2012 u Stuttgart posto sam dobio posao u struci. Bio sam do tog trenutka zaposlen u Srbiji. Da li je neophodno da navodim te podatke o poslu i primanjima u Srbiji ?Kako i da li oni u poreskoj proveravaju verodostojnost tih izjava?

Sto se tice drugog pitanja, interesuje me dal neko ima iskustvo prelaska sa obicne boravisne dozvole na plavu kartu, koja postoji tek od 01.08.2012? U trenutku mog apliciranja za vizu, vazio je jos uvek stari zakon. Prema nemackim izvorima(http://www.bamf.de/DE/Infothek...rteEU/blaue-karte-eu-node.html) moguc je prelazak sa Aufenthaltstitel-a na plavu kartu, ukoliko su ispunjeni potrebni uslovi. Jel tako? Ostaje jos dilema, da li mi se dosadasnje vreme provedeno ovde sa obicnim Aufenthaltstitelom racuna u 21 mesec koji mi je potreban da sa plavom kartom i dokazu o odlicnom znanju nemackog jezika dodjem do trajne boravisne dozvole, ili pak kad dodjem do plave karte, moram ponovo da cekam isti period.

Bicu zahvalan na svaku informaciju,savet ili iskustvo koje podelite sa nama.
 
Odgovor na temu

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
*.adsl.verat.net.



+10 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)18.09.2013. u 20:40 - pre 129 meseci
http://www.belgrad.diplo.de/Ve...tter_20und_20Antr_C3_A4ge.html

Nova Uredba o zapošljavanju [pdf, 88.18k]
 
Odgovor na temu

tamil
milena tasic
nis

Član broj: 291933
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)15.10.2013. u 19:39 - pre 128 meseci
Pozdrav svima, imam par pitanja u vezi sa Blue Card EU za Nemacku, grad Minhen.
Moj suprug je nasao poso u Minhenu u IT sektoru i njegova plata zadovoljva uslove za BC, posle dobijenog ugovora od firme, u ambasadi je predao sve sto je bilo potrebno za nas i nasu sestomesecnu bebu, tako da smo svo troje u postupku od pocetka.
Za desetak dana je on dobio pozitivan odgovor, a za bebu i mene odgovarju naknadno kada on pronadje odgovarjuci stan.
Trenutno on trzi stan, a nas dvoje cekamo odgovor.

Zanima me da li je neko imao slicno iskustvo, jer me zanima koliko bi vremenski cekali nas dvoje ovde u Srbiji na njihov odgovor od trenutka kada moj suprug nadje stan i prijavi se u uredu za strance?

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

testerko
Testeras
BG

Član broj: 280284
Poruke: 11
*.dip0.t-ipconnect.de.



Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)16.10.2013. u 17:40 - pre 128 meseci
Pozdrav Svima,

Ja sam u nemackoj dve godine i par meseci. Sad imam novu ponudu za posao takodje u nemackoj u drugoj pokrajini.

Kad sam dolazio dobio sam vizu na dve godine i to je bila stara viza, pa sam u maju ove godine produzio zajedno sa porodicom kad sam dobio BlueCard na 3 godine. Tada su mi rekli da moram da dve godine da radim za trenutnu firmu pa da posle toga mogu da promenim posao.

Pitanje je da li se to odnosi na datum dobijanja Blue Card? Sta ja treba sa moje strane da uradim?

Da li neko ima iskustva sa promenom posla pre te dve godine koja je procedura. Moja porodica je samnom u nemackoj godinu i po dana. Jel oni, u slucaju da moraju ponovo da apliciraju, moraju da idu u Beograd?

Pozdrav i unapred hvala
 
Odgovor na temu

goranmgm
Goran Miljkovic
Nis

Član broj: 318317
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)22.10.2013. u 13:26 - pre 127 meseci
Zdravo svima. Da se predstavim, diplomirani sam ekonomista, sada sam na masteru, imam 30 god, oženjen, otac jednog deteta, govorim engleski a sada sam na A1 nemačkog. Naime, moj blizak rodjak, tj. rođeni ujak, živi i radi u Nemačkoj već 30 god. Nemački državljanin je i direktor jedne uspešne firme. Šta treba da uradimo kako bi me zaposlio? Čitao sam o plavoj karti, pa ako nema te radne snage na birou mogu da ti je daju, plata, itd... Da li neko zna da li ja imam neke šanse za radnu vizu ako potpišem ugovor za posao u ujakovoj firmi, ako imam master po bolonji i ako do sledeće godine završim makar A2 i to položim na Geteovom institutu? Da li je imao neko slična iskustva i šta mi predlažete da radim? Puno hvala svakome ko mi bilo šta odgovori i ako ga imalo zainteresuje ova moja poruka. Mozda se i nekako odužim. Pozdrav svima!

[Ovu poruku je menjao goranmgm dana 22.10.2013. u 17:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Fabolous
System Administrator
msca/ccna
Laktaši RS

Član broj: 317417
Poruke: 120

Sajt: gmarkovic.info


+8 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)23.10.2013. u 08:19 - pre 127 meseci
Citat:
tamil:
Pozdrav svima, imam par pitanja u vezi sa Blue Card EU za Nemacku, grad Minhen.
Moj suprug je nasao poso u Minhenu u IT sektoru i njegova plata zadovoljva uslove za BC, posle dobijenog ugovora od firme, u ambasadi je predao sve sto je bilo potrebno za nas i nasu sestomesecnu bebu, tako da smo svo troje u postupku od pocetka.
Za desetak dana je on dobio pozitivan odgovor, a za bebu i mene odgovarju naknadno kada on pronadje odgovarjuci stan.
Trenutno on trzi stan, a nas dvoje cekamo odgovor.

Zanima me da li je neko imao slicno iskustvo, jer me zanima koliko bi vremenski cekali nas dvoje ovde u Srbiji na njihov odgovor od trenutka kada moj suprug nadje stan i prijavi se u uredu za strance?

Hvala unapred!


Pozdrav,

mene zanimaju neke informacijem, posto kazes da je tvoj muz dobijo posao u IT sectoru, koji je njegov opis posla, plata, da li raspolaze znanjem njemackog ili engleskog jezika itd..
Ja sam zavrsio za IT Administraciju na Linux platformi , ali se dobro snalazim i na Windows. zanima me kakve su moje sanse za zaposljavanje u DE, dobro govorim engleski jezik, i sada bi poceo da ucim i njemacki.

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

ivcomp
serbia

Član broj: 269830
Poruke: 9
*.static.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)25.10.2013. u 09:31 - pre 127 meseci
Pozdrav forumaši,

Pomozite da već jednom razjasnimo pitanje sertifikata znanja nemačkog jezika. Ovo sam već pročitao na forumu i znam da se ponavljamo ali će jasan i kratak odgovor pomoći svima koji su na ovom putu. Naime, da li je propisano (od strane Nemačke) na koji način se meri znanje jezika tj. da budem precizniji da li postoje određeni sertifikati koji mogu da se dobiju u Srbiji i da sa njima niste u obavezi da polažete jezik kada dodjete da radite u Nemačku? Ako postoje navedite ih, ovo pitam pre svega jer se cene "poznatih" škola kreću i nekoliko puta više nego kog nekih koje nisu na tom glasu. Cena čak ne bi bila problem, ali pod uslovom da je to onaj slučaj da je to priznato u Nemačkoj (u šta ne verujem). Koji nivo nemačkog je obavezan uz fakultetsku diplomu (B2, čini mi se).

Hvala svima
 
Odgovor na temu

3MAJ86
Marko Radić
Business Development Manager, Beauty
Industry
München

Član broj: 46087
Poruke: 253
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: marko-radic.blogspot.com


+137 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)25.10.2013. u 10:45 - pre 127 meseci
U Beogradu na Kolarcu se organizuju ispiti, a oni imaju saradnju sa Geteovim institutom. Tako da na svakoj od tih diploma piše Gete, i Nemci ga priznaju. Moja devojka je baš prekjuče otišla u Nemačku na nekoliko zakazanih razgovora sa B2 nivoom, ali su joj rekli da, ako je prime, moraće u roku od godinu dana da položi C1 nivo. Treba imati u vidu da je ona doktorka. U drugim strukama verovatno je B2 i više nego dovoljan.

Za neke poslove koje sam gledao, poslodavci su mi otvoreno rekli da uopšte ne moram da pričam nemački, da je to samo plus jer je sva zvanična komunikacija u firmi na engleskom. Ali to je u IT struci :)

B2 je uglavnom dovoljan, osim za neka specifična zanimanja (kao medicina u slučaju moje devojke).
when there is a why there is no how
 
Odgovor na temu

ivcomp
serbia

Član broj: 269830
Poruke: 9
*.static.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)25.10.2013. u 11:13 - pre 127 meseci
Citat:
3MAJ86: U Beogradu na Kolarcu se organizuju ispiti, a oni imaju saradnju sa Geteovim institutom. Tako da na svakoj od tih diploma piše Gete, i Nemci ga priznaju. Moja devojka je baš prekjuče otišla u Nemačku na nekoliko zakazanih razgovora sa B2 nivoom, ali su joj rekli da, ako je prime, moraće u roku od godinu dana da položi C1 nivo. Treba imati u vidu da je ona doktorka. U drugim strukama verovatno je B2 i više nego dovoljan.

Za neke poslove koje sam gledao, poslodavci su mi otvoreno rekli da uopšte ne moram da pričam nemački, da je to samo plus jer je sva zvanična komunikacija u firmi na engleskom. Ali to je u IT struci

B2 je uglavnom dovoljan, osim za neka specifična zanimanja (kao medicina u slučaju moje devojke).



Poznato nam je za IT, oni su retki srećnici
Baš me to i zanima, ako je prime moraće tek da polaže iako ima naš sertifikat. Znači da nema potrebe davati puno para za skupe skole jezika jer to nije priznato tamo, odabrati onu školu za koju znate da je proverena, da možete da naučite lepo i to je dovoljno do onog dela priče kada ste pronašli poslodavca i potpisali ugovor. Onda tamo polažete jezik da bi vam produžili vizu.
Da li se ostali slažu sa ovim što smo zključili? (Mogu da nam odgovore oni koji su već u Nemačkoj, prošli sve ovo iz prve ruke, da ne dajemo krive informacije ostalima)

Hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Nemačka: "Blue Card EU" imigracioni zakon konačno usvojen (detalji unutra! :)

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 152381 | Odgovora: 440 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.