Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kradja paketa od strane carine/poste

[es] :: E-Kupovina :: Kradja paketa od strane carine/poste

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 38429 | Odgovora: 126 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VolimShopping
Beograd

Član broj: 302372
Poruke: 23
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Kradja paketa od strane carine/poste25.04.2012. u 17:08 - pre 146 meseci
Zdravo svima. Procitala sam slicne teme, ali su sve od pre nekoliko godina, postovi su takodje od pre par godina, nema nista novo na ovu temu. Jesu li prestali da vas kradu ili je nesto drugo u pitanju?
Ja vec oko godinu dana narucujem iz inostranstva najvise garderobu, potom kozmetiku. Podrazumeva se, sa sajtova koji dostavljaju u Srbiju. U proseku svaki treci paket ne stigne do mene, preko 30% stvari koje narucim i platim, do mene ne stigne. Taj prosek bi bio i veci da pojedini vredniji paketi na sebi nisu imali zastitni kod za pracenje. Rado bih doplatila za taj kod kod svih paketa, ali se radi o tome da ta opcija ne postoji za medjunarodni saobracaj kod pojedinih sajtova, vec da taj kod stavi sama posta preko koje salju za neke vrednije pakete samo.
E, sad.. znate i sami da smo mi imali nizak limit za carinjenje, odnosno da se samo roba do 25e vrednosti nije carinila pa iz tog razloga u pocetku, dok to nije promenjeno nisam ni narucivala neke vrednije stvari, jer ne zelim lopovima da placam harac. Da li se krade na posti, postari, ili carinici na carini (aerodrom ili tamo kod zeleznicke stanice) ne znam, a i ne zanima me, jer je jedino bitno da neko krade pakete. Znam samo da mi gomila posiljki ne stigne. Kozmetiku su mi dosta krali. Pred kraj prosle godine su mi nestala 3 paketa narucena sa po par dana razlike. Ti sajtovi nadoknade ili posalju ponovo ako paket ne stigne, zato sam sigurna da nije do njih, nego do nasih lopova. Kap koja je prelila casu kod mene bilo je kada su mi ukrali Redken balzam. Kontaktirala sam sajt i oni su poslali ponovo i ni tad mi nije doslo, jer je ponovo neko sa carine/poste to ukrao! Zamislite moju sramotu da im za svaki treci paket pisem da nije stigao, a tek kad sam im javila da ni ovaj drugi paket sa Redkenom nije stigao mogu misliti sta su pomislili mozda o meni, i o nasoj zemlji svakako. Zbog neprijatnosti u koju su me lopovi sa carine doveli, ja sam bila prinudjena da prestanem sa tog sajta da kupujem, jer ne zelim da ispadnem lopov. Sad mi kasni jedan paket narucen i poslat 21. marta, i jos jedan 28. marta. U pitanju je garderoba, u svakom po jedna majica, sto znaci lagani paketi, lako za strpati ispod jakne i ukrasti da niko ne primeti. I opet me dovode u neprijatnu situaciju da ponovo pisem kako mi nije stiglo. I ne samo to, ova druga majica je kupljena na rasprodaji i vise se ne moze naruciti, to mi je najzalije od svega. Veoma sam besna, posebno nakon sto sam pronasla dosta clanaka i foruma u kojima sam citala koliko je to masovno, koliko kradu ljudima cele pakete ili nesto iz paketa pa se posle prave ludi kad im se osteceni gradjanin pozali. Zar je moguce da to niko ne resava i nema zelju da resi? Zar ih nije sramota sto primaju platu i kradu? Ima toliko ljudi koji su bez posla i koji bi radili posteno taj posao! I kako ih na kraju krajeva nije sramota sto nam zemlja ulazi na sve moguce crne liste za dostavu?? Ja se cudim kako i dalje ima sajtova koji se usudjuju da dostavljaju kod nas. Nasla sam jedan sajt koji vrsi isporuku u BiH, cak i Albaniju, a na listi nema Srbije. Ja ne budem lenja pa im se javim i pitam zasto nemaju Srbiju i hoce li je ubaciti u skorijoj buducnosti i dobijem odgovor koji me nije iznenadio uopste nakon iskustva koje ja imam. Rekli su mi da su dostavljali robu u Srbiju, ali da su prestali zato sto se veliki broj kupaca zalio da im roba ne stize. Pa pitam nasu pametnu carinu kako je moguce da se pravite ludi na cinjenicu da nestaju bas paketi za nasu zemlju??
Ljudi, kome ja da se zalim? Ako znate recite mi. I sta mislite da se svi skupimo, ako treba i peticiju da pravimo da se carina dovede u red, a lopovi odstrane sa posla i pohapse. Ima nas dovoljno (previse) ostecenih, veliki bi to broj bio da se zanemari, a pritisak javnosti je bitan. Mozemo i zajednicku tuzbu da podignemo, jer lakse je u grupi nego kao pojedinci da delujemo. Da probamo da aktuelizujemo temu u novinama, na televiziji, da se o ovome prica, a ne da se zataskava.


[Ovu poruku je menjao bakara dana 25.04.2012. u 18:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kradja paketa od strane carine/poste25.04.2012. u 17:56 - pre 146 meseci
Priority mail International, preko USPS je prilicno povoljne cene, ima solidno pracenje - da, dobijes kod odmah kad ga posiljaoc preda USPS-u i meni prosle godine od prilike 1,5 paketa mesecno prosecno svi stigli, ni jedan nije nestao. Nije bila kozmetika, vise hrana, sitan alat, neke krpe i slicno.

U svakom slucaju, ako imas pracenje onda im je frka. Ne znam kako to da za ovamo nema kad ja na svakom paketu imam kod. Ovaj Priority mail je skoro najjeftiniji nacin slanja, ima samo jos jedan jeftiniji, taj nema pracenje, te prema tome za svaki skuplji skoro da ne mogu da verujem da nema kod. Tu nesto ne stimuje.


Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

VolimShopping
Beograd

Član broj: 302372
Poruke: 23
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Kradja paketa od strane carine/poste25.04.2012. u 18:04 - pre 146 meseci
Ne znam odakle ti uzimas, tj. sa kojih sajtova? Ja iz Britanije sve, salju roayal mailom, ne postoji izbor na koji nacin zelim da mi se salje, nego oni valjda imaju ugovor sa njima posto ja samo platim 5 funti postarinu, bez ikakve druge opcije recimo za pracenje. Sajt za kozmetiku ima od skoro opciju za pracenje, ali kosta bas dosta pa se i ne isplati osim na veliko da se uzima, ali tad ce da ocarine pa se svakako ne isplati.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Kradja paketa od strane carine/poste25.04.2012. u 18:10 - pre 146 meseci
Pa trazi da platis tracking code, royal mail to svakako ima samo se placa ako je neka manja vrednost.
Sa kog sajta porucujes, bas da vidim opcije koje nude?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

VolimShopping
Beograd

Član broj: 302372
Poruke: 23
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Kradja paketa od strane carine/poste25.04.2012. u 18:25 - pre 146 meseci
Poslala sam ti PP.
Da li neko mozda poznaje carinike sa aerodroma ili ima neku vezu tamo? Mislim na ove koji pregledaju robu, ne putnike. Oni su mi najsumnjiviji pre svega zato sto roba stize avionom pa tu prvo prolazi pregled, a citajuci tudja iskustva sve sam ubedjenija da prvo njih treba prekontrolisati.
A ni oni sa poste carinjenja nisu nista bolji. Evo procitajte ovo: http://blog.blic.rs/271/Bauk-internet-kartice

Tu je neko ocigledno upucen napisao odlican komentar za kradju i ko je uhvacen u kradji. Jedina zalost je sto pise da je ta stranka imala vezu. Ovde sve mora preko nekih veza, bez veze su ti vezane ruke izgleda. Nemamo pravnu drzavu, sve je mrtvo slovo na papiru i svako radi kako hoce, uzas.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kradja paketa od strane carine/poste25.04.2012. u 18:33 - pre 146 meseci
Pardon - ja kupujem iz SAD. Onda je moguce da za UK nema istog nacina.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Kradja paketa od strane carine/poste09.05.2012. u 14:00 - pre 145 meseci
Ja sam jedno 7-8 paketa naručio preko neta u zadnjih 6 meseci i svi su stigli! Tehnika uglavnom... Ali svi (osim jednog) su imali broj za praćenje koji inače košta manje od 2 dolara i najčešće ga dobijem za dž pošto pošiljka pređe izvesnu vrednost a može i da se dokupi...
Probaj da nađeš sajt koji ti daje mogućnost praćenja pošiljke, ako već plaćaš slanje/transport paketa onda mislim da bi taj broj trebao da bude uključen u cenu!!!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kradja paketa od strane carine/poste09.05.2012. u 16:21 - pre 145 meseci
Citat:
Fliz: Ali svi (osim jednog) su imali broj za praćenje koji inače košta manje od 2 dolara
Posto spominjes cenu u dolarima, odakle si kupovao te pakete? Ja sam poceo pricu pa sam posle video da se tema odnosi na kupovinu iz UK, sa kojom nemam skroro nikakvih iskustava (jedan paket svega, odavno).
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Kradja paketa od strane carine/poste09.05.2012. u 17:23 - pre 145 meseci
^pa iz kine naravno nisam ja toliko bogat da bi naručivao iz USA ili UK osim toga za UK je glavni Amazon a oni neće ni da čuju za slanje u ovu našu crnu rupu...
 
Odgovor na temu

VolimShopping
Beograd

Član broj: 302372
Poruke: 23
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Kradja paketa od strane carine/poste10.05.2012. u 08:39 - pre 145 meseci
Drago mi je da se pise na ovoj temi, volela bih da cujem jos iskustava i jos misljenja, saveta ma bilo sta, samo pisite.
Pre nego sto odgovorim, samo da kazem da mi ona dva paketa koja su kasnila (iz marta, pisala sam u postu gore o njima) nisu dosla. Javila sam se sajtu i cekam odgovor od njih. Ponovo cu morati da popunjavam neku potvrdu da nisam primila paket pa da im saljem, ali pre toga cekam odgovor od njih, tako je barem bilo prethodni put. Idem na razgovor sa carinom i necu odustati od ovoga, dosta je bilo, prevrsili su svaku meru vise. Bude li mi nestao jos jedan jedini paket, platicu nekog da im polomi lopovske ruke. Kada bi kod nas uveli onaj zakon da se za kradju odsecaju udovi, sta mislite da li bi neko od njih imao ruke?
P.S. Narucila sam jos jednu majicu, proslo je 4 dana od kako su je poslali, bas da vidim hoce li i ona biti ukradena. Samo neka se usude, meni malo fali da odem tamo i da im **** ***** bukvalno.


E, sad da odgovorim Fliz-u.

Ja ne narucujem sa vise sajtova, zapravo narucujem samo sa jednog garderobu, jer sam pronasla kvalitetan brend kojeg nema kod nas i to mi je sasvim dovoljno. Prezadovoljna sam njihovom robom jos samo kad je ne bi krali na carini.. Kao da im je neko dao zeleno svetlo da nam drpaju pakete samo da nas na taj nacin odbiju od narucivanja kako bi nas novac ostavljali ovim tajkunima u njihovim sitijima i fransiznim radnjama sa 50% skupljim cenama i skart robom.
Za sada nema opcije da platim pracenje, a veruj mi da bih platila. Napisala sam im sada da li postoji sansa da uvedu to, to bi bilo idealno jer vise ne bi mogli da me kradu, a platila bih pracenje svakako bez razmisljanja. Htela sam da im napisem da je to potrebno zato sto nasa carina i posta kradu ljudima pakete, ali to za sada necu pisati jer se plasim da nas ne izbace iz dostave kad to cuju. Ali ako se ponovi jos koji put da ukradu, napisacu i to, nema druge. Ne znam mogu li da odem u ambasadu Engleske da ih oni pritisnu. Ipak im mi ostavljamo pare kupujuci od njih, ali ne znam hoce li se cimati oni zbog toga. Znam da se kupuje dosta kozmetike sa engleskih sajtova, i da se ta kozmetika takodje masovno krade. Da mi je da se zaposlim na carini, a to ce mi biti cilj i dacu sve od sebe da ga ostvarim kad tad i da uhvatim te lopove. Da li je to nesto do naseg mentaliteta, ili ovde svi vole da kraduckaju kad vec imaju priliku, o cemu se radi? Meni nije jasno :S
 
Odgovor na temu

VolimShopping
Beograd

Član broj: 302372
Poruke: 23
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Kradja paketa od strane carine/poste10.05.2012. u 08:42 - pre 145 meseci
Zaboravih da napisem da sam samo jednom narucila nesto iz Kine. Bilo je sa pracenjem pa nisu mogli da ukradu, ali ja ne volim kinesku robu pa je to bio prvi i poslednji put da uzmem nesto. Kineza ima i ovde, a ne kupujem ni od njih, a ni od njihovim sunarodnika. Gledam da kupujem samo kvalitetno. Jedino jos da resimo taj problem sa lopovima na nasoj carini i posti, i da nagovorim ove da ubace mogucnost doplate za paket koji bih pratila.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Kradja paketa od strane carine/poste10.05.2012. u 10:17 - pre 145 meseci
Citat:
jos misljenja, saveta ma bilo sta, samo pisite.

Citat:
platicu nekog da im polomi lopovske ruke.


Savet da nepretis javno.Dama a tako pise.CCCC.Zamisli sad,neko cita od njih ovo.I I I namerno nadje tu tvoju posiljku sa majcom i svu je
u inat rasflonca i krenu da brisu prasinu a onako izdrljanu je okace na ofinger pa kad dodjes,a ono zakrvavile okice i sva narogusena i ljuta,ljuta mmm evo
da te oraspolozim.

Bio jednom jedan lav…
Kakav lav?
Strašan lav,
narogušen i ljut sav!

Strašno, strašno!

Išao je na tri noge,
gledao je na tri oka,
slušao je na tri uva…

Strašno, strašno!

Ne pitajte šta je jeo.
Taj je jeo šta je hteo
- tramvaj ceo
i oblaka jedan deo!

Strašno, strašno!

Zubi oštri, pogled zao,
on za milost nije znao!

Strašno, strašno!

Dok ga Brana
jednog dana
nije gumom izbrisao.

Strašno, strašno!

Dušan Radović
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Kradja paketa od strane carine/poste10.05.2012. u 10:41 - pre 145 meseci
Citat:
VolimShopping: Poslala sam ti PP.

Ja tvoj pp jos nisam dobio :)

I dalje mi nije jasno kakav je to engleski sajt a da nema opcije za pracenje posiljke, pa to imaju i kinezi.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

VolimShopping
Beograd

Član broj: 302372
Poruke: 23
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Kradja paketa od strane carine/poste10.05.2012. u 10:51 - pre 145 meseci
Lavlja Jazbina ako nemas nista pametno da kazes onda nemoj ni da pises. Ima sigurno na ovom forumu i tema za salu i zezanje pa tamo se javi slobodno, a mene preskoci.

bakara ne znam kako ti nije stigao PP, sad cu pokusati ponovo da posaljem
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Kradja paketa od strane carine/poste10.05.2012. u 10:56 - pre 145 meseci
Bi rado,ali mi neda djavo mira.Hteo bi nesto da porucim pa proucavam,ali ovakva pitanja nemogu da ignorisem pa sam se nasalio.
Da li je tebo ovo normalno pitanje ili si sa neke druge planete.

Citat:
Da li neko mozda poznaje carinike sa aerodroma ili ima neku vezu tamo?
 
Odgovor na temu

VolimShopping
Beograd

Član broj: 302372
Poruke: 23
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Kradja paketa od strane carine/poste10.05.2012. u 11:09 - pre 145 meseci
Pitanje je sasvim normalno, nego si ti izgleda ustao na levu nogu jutros, a ja ti tu ne mogu pomoci. :)

Da si citao sve sto je napisano, konkretno mislim na onaj link koji sam ostavila, tu si mogao da procitas komentar radnika iz poste, odnosno carinika koji je napisao da su kod jednog postara nasli oko 14 ukradenih paketa kad je bio neki pretres 2008. godine. I da se raspita ko ne veruje, ako ima neku vezu u posti carinjenja.

Ima i medju njima postenih koji posteno rade i zaradjuju i zele da se spere ljaga sa te profesije, pa ne znam zasto te onda cudi pitanje. Ako neko poznaje nekoga sa carine mozda zna nesto sto bi nam bilo od koristi. Ili je mozda cuo od tog koga poznaje neke slicne price pa da i nama isprica.
U svakom slucaju, ova tema nije za salu. Mozda je smesno lopovima sa carine jer misle da im niko ne moze nista. Ili je smesno nekome ko nije porucivao do sada i imao iskustvo sa nasom carinom. Niti je za temu bitno da se odgovara na takva pitanja kao ovo koje si ti postavio. Tema je kradja paketa od strane nase carine i poste.
 
Odgovor na temu

VolimShopping
Beograd

Član broj: 302372
Poruke: 23
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Kradja paketa od strane carine/poste10.05.2012. u 11:29 - pre 145 meseci
GRESKA!
Flood control: mora proci minimum 3750 sec izmedju slanja 2 poruke

Da nije ovo malo preterano? Ovoliko da se ceka da odgovorim nekome na poruku?
Bakara posto ne mogu da ti posaljem PP, odnosno ne mogu ovoliko da cekam, jer moram da idem, evo ovde odgovora, pa mi ti posalji PP ako mozes.

Da, za UK ima, ali worldwide nema pracenje.
Pisala sam im, rekli su da ne postoji takva opcija i da oni ne mogu da mi pomognu jer nije do njih. Oni samo pakuju i proslede posti, ostalo je do njih. To je odgovor koji sam dobila, ali pisacu im svakako ponovo i pokusati da im objasnim da je ovo ipak Srbija i da se krade (to jos nisam napisala, jer se plasim da ne izbace nasu zemlju iz dostave).
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+105 Profil

icon Re: Kradja paketa od strane carine/poste10.05.2012. u 11:41 - pre 145 meseci
Naručivao sam jedno 10-ak puta u poslednje 2-3 godine, vrednosti do 150€ i nikada mi ništa nije nestalo, čak prolazim i bez carine.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Kradja paketa od strane carine/poste10.05.2012. u 12:38 - pre 145 meseci
Citat:
VolimShopping: pokusati da im objasnim da je ovo ipak Srbija i da se krade (to jos nisam napisala, jer se plasim da ne izbace nasu zemlju iz dostave).

Ovo definitivno nije uobicajeno cak ni u Srbiji.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

nibugmail
inzenjer

Član broj: 290177
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Kradja paketa od strane carine/poste10.05.2012. u 13:35 - pre 145 meseci
Meni je postar koji donosi pisma/pakete u zgradu redovno krao pisma iz inostranstva. Ja sam presao na to da svu postu primam u glavnoj posti, napisem "IME PREZIME, POST RESTANT, 11000 BEOGRAD" i onda mi ne kradu.

Kada sam shvatio da to mora biti on, ja sam ga pitao, a on se obrecnu recima "kako ja da znam da vi tu zivite" iako su stizali na istu adresu i racuni za struju, telefon itd.

Drugi put sam stavio kovertu u postansko sanduce (ono zuto za slanje pisama) i nikad nije bilo isporucena. Pitam ja postara da nije slucajno video jedno pismo tog i tog oblika... "jesam, pa ne milis valjda da cu ti ga ja nositi"??? Iako sam stavio markice i sve. Nece da nosi pismo jer je isuvise blizu (u istoj opstini - nosi ga sam).

Mislim da je cela Posta jedna disfunkcionalna zaostavstina starog sistema koju i dalje odrzavaju u zivotu.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Kradja paketa od strane carine/poste

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 38429 | Odgovora: 126 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.