Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokretanje sistema sa novim linux kernelom

[es] :: Linux :: Pokretanje sistema sa novim linux kernelom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4458 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

niceness
Novi Sad

Član broj: 93992
Poruke: 993



+22 Profil

icon Re: Pokretanje sistema sa novim linux kernelom20.04.2012. u 10:01 - pre 145 meseci
Citat:
Zamolio bih te sad samo za objasnjenje. Ja sam ovo protumacio na sledeci nacin: da bi ucitao module mora imati fs jer se moduli nalaze u okviru fs-a, ali mi nije jasno kako onda moze da pristupi kernel image-u jer se i on nalazi na fajl sistemu?

Kao sto je vladared vec rekao, bootloader (GRUB u tvom slucaju) mora imati podrsku za fajlsistem na kom se nalazi kernel image.

Citat:
I jos jedno pitanje, ja kad instaliram neku distribuciju, njen kernel je preveden sa mnostvo nekih modula koji meni i ne trebaju, kako linux zna koji mu modul treba i bas njega ucita?

Na novijim distibucijama je malo drugacije nego sto je vladared objasnio. HAL je izbacen iz upotrebe, sada je ostao samo udev.
Pogledaj npr. http://blogas.sysadmin.lt/?p=141 i https://wiki.archlinux.org/index.php/Modalias
 
Odgovor na temu

glamoc

Član broj: 125620
Poruke: 346
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Pokretanje sistema sa novim linux kernelom21.04.2012. u 20:58 - pre 145 meseci
niceness i vladared hvala Vam puno na pomoci zahvaljujuci vama resio sam problem.
Kad ste mi vec ovoliko pomogli, zamolicu Vas za jos malo pomoci.
Citajuci ove linkove koje mi je niceness okacio u poslednjem odgovoru sjetio sam se da mi je udev pravio problem kad sam pokusao instalirati linux arch.
Ja taj linuks nikad nisam uspeo pokrenuti na masini a zimus sam okacio i pitanje na es http://www.elitesecurity.org/t446700-0#3065391 ali svi odgovori mi nisu nista pomogli
Posle citanja gore pomenutih stranica meni se cini kao da u kernelu linux archa ne postoji podrska za moj HDD.
Ako imate neku ideju zamolio bih da pomognete
Kad covjeka napusti Sunce njegovog zavicaja ko ce mu posvijetliti na putu povratka
 
Odgovor na temu

niceness
Novi Sad

Član broj: 93992
Poruke: 993



+22 Profil

icon Re: Pokretanje sistema sa novim linux kernelom22.04.2012. u 13:47 - pre 145 meseci
Nikad nisam koristio arch, a taj problem izgleda specifican za arch kernel/initramfs, pa ne verujem da ti mogu pomoci.
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Moderator
Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.mynsn.net.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Pokretanje sistema sa novim linux kernelom22.04.2012. u 14:44 - pre 145 meseci
Ovde bi mogla biti gomila stvari. Recimo (ovo se i meni događalo) da prilikom instalacije prepoznaje kao jedan disk posle isntalacije kao drugi. Da li imaš više hard diskova u toj tojoj mašini? Ako imaš, probaj malo varijacije na temu (/dev/sda3 -> /dev/sdb3). Drugo pitanje je da li si siguran da je upitanju sda3? Kako si konfigurisao particije (koje imaš)? Hook se koristi kada želiš da ubaciš podršku za tvoj sistem, sada tu ima mnogo varijanti na temu. Da li ti radi u prvobitnoj postavci fallback? Ovde sam ti sada odgovorio, ali ti meni odgovori na temi, da ne bi bilo čišćenja od strana moderatora.
 
Odgovor na temu

glamoc

Član broj: 125620
Poruke: 346
*.pstech.rs.



+1 Profil

icon Re: Pokretanje sistema sa novim linux kernelom23.04.2012. u 10:41 - pre 145 meseci
Postavavio sam odgovor na temi
Kad covjeka napusti Sunce njegovog zavicaja ko ce mu posvijetliti na putu povratka
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Pokretanje sistema sa novim linux kernelom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4458 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.