Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)

[es] :: Digitalna Televizija :: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 54089 | Odgovora: 158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

comi 1342
montažer
Novi Sad

Član broj: 54699
Poruke: 472
*.dynamic.sbb.rs.



+10 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)10.05.2012. u 15:31 - pre 144 meseci
Panosonik plazme sa poslednjim slovom E u oznaci, nemaju DVB T2, samoone sa B ili Y, pisao sam već...
Svaki auto je odličan,ako je dobar !
 
Odgovor na temu

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)21.05.2012. u 11:50 - pre 144 meseci
Malo sam vodio konverzaciju sa ljudima iz ETVa zašto je recimo kvalitet slike na Prvoj TV u digitalnom multipleksu lošiji, nego analogni. Saznao sam ono što sam i pretpostavljao da oni analogni signal primaju običnom antenu na Košutnjaku gde se formira multipleks i onda ga digitalizuju :o :o :o Iz tih razloga su na Prvoj TV prisutni duhovi i ostali nedostaci vezani za analognu televiziju. Praktično, kvalitet slike na pomenutoj stanici je bolji kada se prima analogno.


http://www.etv.rs/vesti/74-pilot-mreza

Kakav apsurd i neprofesionalizam, ovo se samo u Srbiji može dešavati!
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)22.05.2012. u 13:24 - pre 144 meseci
Nešto mi ovde nije jasno:

Citat:
Svaki emiter je dužan da svoj modulacioni signal „doturi“ do mesta gde se formira multipleks, u skladu sa tehničkim mogućnostima na terenu, i na način kako njemu najviše odgovara.


Citat:
Kvalitet signala pojedinih TV stanica zavisi od načina prihvata na mestu gde se formira multipleks. U konkretnom slučaju, u Košutnjaku se prima putem TV antene kao analogni signal (dakle, s refleksijom u slici).


Ispada da svaka televizija mora da o svom trošku doturi signal do predajnika?!? Ili postoji jedno mesto gde se formira multipleks pa onda ETV taj mux šalje do svih predajnika?!?
 
Odgovor na temu

DvbT-manijak
motazer, tv produkcija
Srbija

Član broj: 203771
Poruke: 157
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)22.05.2012. u 15:23 - pre 144 meseci
Citat:
Fac Ut Vivas
Ispada da svaka televizija mora da o svom trošku doturi signal do predajnika?!? Ili postoji jedno mesto gde se formira multipleks pa onda ETV taj mux šalje do svih predajnika?!?


Ne do predajnika, već do mesta formiranja MUX-a, o svom trošku, naravno...
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)22.05.2012. u 22:05 - pre 144 meseci
A gde se formira mux? Vidim da se ovde spominje Košutnjak, je l' to jedino mesto gde se formira mux?
 
Odgovor na temu

boki78
Bojan Cvetković
Pančevo

Član broj: 30874
Poruke: 285
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+65 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)25.05.2012. u 23:45 - pre 144 meseci
Da li bi neko mogao da mi kaže da li postoji neki način da sa sigurnošću mogu da utvrdim imam li DVB-T2 signala na mojoj lokaciji, živim u Pančevu i teoretski moja lokacija je pokrivena, Avala se čak ranije i po lepom vremenu videla sa terase moje kuće, sada su neke druge kuće sagrađene ali ne zaklanjaju je u potpunosti, udaljenost do Avale je maksimalno nekih 15 km ali verovatno i manje. Znam da mogu sa sigurnošću to utvrditi ako uzmem i spojim neki DVB-T2 risiver ali ne poznajem nikoga lično da ga ima a glupo je da ga ja kupujem ako nisam siguran imam li signala. Ranije sam bez problema imao DVB-T1 signal na svom TV-u ali na osnovu informacija koje imam pokrivenost sa DVB-T2 signalom je jako loša i signal sa Avale nije punog kapaciteta, negde sam pročitao da je maksimalna udaljenost za prijem signala nekih 9 km od repetitora. Risiver bih eventualno uzimao zbog praćenja Evropskog prvenstva u fudbalu i olimpijade u Londonu tako da mi poboljšanje signala za par meseci ne igra mnogo, bitno mi je kakva je situacija sada. Takođe da li je neko kupio neki od risivera koji se nude ovde i da li je zadovoljan?
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)25.05.2012. u 23:53 - pre 144 meseci
Postavi isto ovo pitanje na sajtu ETV-a, ako već nisi.

http://www.etv.rs/vesti/74-pilot-mreza
 
Odgovor na temu

boki78
Bojan Cvetković
Pančevo

Član broj: 30874
Poruke: 285
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+65 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)26.05.2012. u 00:21 - pre 144 meseci
@Fac Ut Vivas

Hvala ti na veoma brzom odgovoru, videću da pitam i tamo samo se bojim da će mi oni dati odgovor kako to u teoriji izgleda i kako će biti jednog dana, naime ja sam sigurno pokriven signalom teorijski ali ne znam kako to deluje u praksi jer sam čuo da Avala radi sa smanjenim kapacitetom i da je pokrivenost veoma loša...
 
Odgovor na temu

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)30.05.2012. u 14:01 - pre 143 meseci
Evo mape pokriventosti


Ako na tvojoj lokaciji primaš dobro analogne kanale sa Avale

RTS1 - VHF ch 6
RTS2 - UHF ch 22
TV Avala - UHF ch 28

A posebno kanale koji se emituju manjom snagom sa Avale
Pink - UHF ch 45
B92 - UHF ch 57
Happy - UHF ch 64

Evo terenske mape za lokaciju Pančevo do predajnika Avala


Teoretski ti nemaš prepreka ni za prijem sa Čota


A ni iz Vršca
 
Odgovor na temu

boki78
Bojan Cvetković
Pančevo

Član broj: 30874
Poruke: 285
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+65 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)30.05.2012. u 16:09 - pre 143 meseci
@Miladinovic

Hvala ti što si postavio mape, što se tiče analognog prijema svi kanali koje si spomenuo, dakle i oni sa jačim i oni sa slabijim signalom imaju dobru sliku bez smetnji i snega. (naravno kada kažem dobra slika mislim za pojmove analognog prijema SD kanala). Kao što sam i rekao ranije DVB-T1 signal sam takođe hvatao bez problema sa antenom loga 3 na tavanu kuće. Sredinom sledeće nedelje bih trebalo da dobijem isti uređaj kao tvoj pa ću napisati kakva je situacija sa prijemom signala, veliki pozdrav!
 
Odgovor na temu

uabanke

Član broj: 214591
Poruke: 85
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)06.06.2012. u 14:52 - pre 143 meseci
Citat:
Mislim da nerazumete srz problema.RTS i drzava nemogu da nam naplacuju rtv pretplatu na dosadasnji nacin,pokusali su i zakonski i ustavno krse pravila i njihove tuzbe ne prolaze na sudu.Iz tog razloga guraju DVB-T2 emitovanje da bi nas naterali da sa njima potpisemo ugovore da bi dobili STB dekodere i tog momenta smo u obavezi da placamo pretplatu, kao sto placamo SBB ili TOTAL TV.Znaci pre nego sto ga uzmete razmislite da li se to uopste isplati, a verovatno ce i operatere zakon naterati da ispotpisuju ugovore sa RTS-om i kroz pakete nama da naplacuju harac drzavi.


Kako da ne prolaze tužbe na sudu, odakle ti ova informacija ??
 
Odgovor na temu

boki78
Bojan Cvetković
Pančevo

Član broj: 30874
Poruke: 285
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+65 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)09.06.2012. u 14:04 - pre 143 meseci
Stigao mi je risiver pre 3 dana, sve radi odlično. Živim u Pančevu i udaljen sam 23km vazdušnim putem od Avale ali nemam ni jednu prepreku, jačina signala mi je oko 90-95% a kvalitet signala mi varira od 09-25%, nemam seckanja i drugih smetnji na slici, mada ne znam zašto je ovoliko velika razlika između ova dva parametra. Ovo sam napisao čisto da bi ljudi koji žele da kupe neki risiver radi gledanja programa putem DVB-T2 signala imali neku informaciju o dometu.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl-a-12.sezampro.rs.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)11.06.2012. u 00:38 - pre 143 meseci
Citat:
jačina signala mi je oko 90-95% a kvalitet signala mi varira od 09-25%, nemam seckanja i drugih smetnji na slici, mada ne znam zašto je ovoliko velika razlika između ova dva parametra.
Najverovatnije si se zabunio. Svugde gde sam ja (i još par ljudi) gledao je obrnuto.
Snaga signala je slaba zbog daljine i zbog toga što se emituje slabom snagom. A kvalitet je visok dovoljno da risiver pohvata dovoljno podataka i prikaže sliku. Da nije tako, bilo bi prekida slike.

U stvari... kad bolje razmislim, moguće je da ti imaš pojačalo pa da je zato kod tebe snaga čak 90%.

Na primer da spojiš pojačalo i bez ikakve antene i signala bi pokazivao veću snagu ali bi kvalitet bio nula jer nema signala nikakvog.
 
Odgovor na temu

boki78
Bojan Cvetković
Pančevo

Član broj: 30874
Poruke: 285
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+65 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)11.06.2012. u 14:42 - pre 143 meseci
Proverio sam još jednom i ipak se nisam zbunio, signal strenght odnosno jačina signala mi je stabilnija i varira između 90-95% dok mi signal quality varira između 09-33%, ne koristim nikakvo pojačalo, antena mi je loga 3 na tavanu, nemam nikakvih seckanja ili smetnji. Koliko sam primetio za ovih par dana koliko koristim risiver jačina i kvalitet signala su nešto slabiji danju a bolji uveče. Ostavljam i link ka slici na kojoj se može videti.

http://imageshack.us/photo/my-images/811/albab.jpg/
 
Odgovor na temu

Lighttwen
Luka Paunović
Linux System Administrator

Član broj: 293522
Poruke: 243
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Sajt: www.leo-host.com


+40 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)12.06.2012. u 12:35 - pre 143 meseci
Vazniji je kvalitet signala od signala...
Najbolje bi bilo kada je kvalitet oko 80% a signal oko 60%

www.leo-host.com - Web Hosting | Registracija domena
 
Odgovor na temu

boki78
Bojan Cvetković
Pančevo

Član broj: 30874
Poruke: 285
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+65 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)12.06.2012. u 13:43 - pre 143 meseci
Naravno, ali meni je bitno u ovom trenutku što mi i sa ovakvim vrednostima sve radi dobro, slika mi ne secka niti imam drugih smetnji. Vremenom će biti jači signal sa Avale pa će mi i kvalitet signala biti bolji.
 
Odgovor na temu

ulise

Član broj: 100578
Poruke: 6
217.203.174.*



+5 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)12.07.2012. u 17:48 - pre 142 meseci
Bilo je I vreme
 
Odgovor na temu

vkoja
vladan rajcic
Barcelona
F.C Barcelona
Pozarevac

Član broj: 122646
Poruke: 796
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)12.07.2012. u 22:28 - pre 142 meseci
Koliko je jak trenutno signal dvb t2 sa avale ? Probao sam sa danas da ulovim signal iz pozarevca ali nema istog , dok sam dvb-t dok je isao imao pun signal...Da li ce biti pojacanja ili je ovo samo test signal ?
F.C Barcelona
 
Odgovor na temu

zilenk
King 2005
Vojvodina

Član broj: 38150
Poruke: 2063
*.dynamic.stcable.net.



+132 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)13.07.2012. u 07:08 - pre 142 meseci
Svi signali su u test fazi i idu sa dvadesetak posto stvarne jačine. I ja imam taj problem (sever Vojvodine)sa Čota i imam signal samo posle 22h. Zato ukoliko nešto i pokušavaš to uradi u večernjim satima.
 
Odgovor na temu

kale

Član broj: 28015
Poruke: 220
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+7 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)13.07.2012. u 09:16 - pre 142 meseci
Ima li iko da gleda dvb-t2 kanale preko predajnika na Ovcaru i Zabucju (Uzice)?
Jedan izvor iz ETV-a tvrdi da Ovcar, Zabucje i Bic ne rade dok drugi da ne radi samo Bic.
Ja sigurno znam da Bic (Priboj) ne radi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 54089 | Odgovora: 158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.