Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)

[es] :: Digitalna Televizija :: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54308 | Odgovora: 158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zivanovic
Vlada Zivanovic
KG

Član broj: 34849
Poruke: 118
*.mts.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)31.03.2012. u 20:38 - pre 146 meseci
Sramota je da Kragujevac nije pokriven signalom kao prvo, kupio bih odmah jer mi nije frka za pare, čisto da probam. Ima da se kupi na Amazonu STB http://www.amazon.co.uk/Humax-...-T2-Freeview-Set/dp/B0036TGN8K. Mada je skupo za prosečnog Srbina. Kod mene u soliteru je masa penzionera uzela kablovsku jer im je analogna slika sa antene očajna. Država bi trebalo da uveze na količinu 100.000, onda bi bilo jeftino. Mada to nije posao države, ali kad može da bude vlasnik gomile preduzeća može i da prodaje STB-ove, posao je sličan a u korist naroda.
 
Odgovor na temu

mmiodrag

Član broj: 44963
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)31.03.2012. u 22:29 - pre 146 meseci
Citat:
Sada će eto ponovo pare da izlaze iz zemlje radi set top boksova ili kupovine novijih DVB-T2 televizora, tako da pare ovdašnjih ljudi potpuno nepotrebno ponovo odlaze i time za još malo osiromašuju ovu zemlju a obogaćuju neke druge zemlje (verovatno i neku od onih bogatih zemalja koje se uopšte ne pretržu da teraju svoje građane u nepotreban trošak kada nigde ne gori pod nogama, a koje su između ostalih razloga zato i bogate).


Pošto ćemo kupovati uglavnom kineske prijemnike, te pare će bogatiti bratsku nam Kinu, a ne mrski zapad.

Hvala za ovu lekciju iz svetske ekonomije ovaj put, jedva čekam da pročitam sledeće predavanje.

Inače, planska ekonomija je nestala zajedno sa državom u kojoj ti još uvek živiš - SFRJ, i danas u svetu svako proizvodi ono što najbolje ume a mi smo vazda bili zemlja seljaka.
Zato ćemo televizore uvoziti i za njih davati dragocene devize koje smo zaradili prodajom malina.

Suština je da je tek krenulo eksperimentalno emitovanje i da analogija i dalje jednako radi, televizori koji imaju dvb-t se ne moraju baciti na đubre (mada ti to tako predstavljaš) jer je ionako najveći broj prikačen na kabl ili IPTV pa njihovi vlasnici neće ni primetiti promenu.

Do gašenja analogije će kablovska i IPTV ostvariti još veću penetraciju tako da će broj onih koji će morati da kupe STB a već imaju dvb-t mpeg4 tv biti minimalan.

Sa druge strane, broj onih koji bi bili oštećeni time što bi im se u 2013. i 2014 nametao zastareli standard bi bio mnogo veći. Šteta je što se u digitalizaciju nije išlo znatno ranije, a sad kad već kasnimo daj bar da to bude kako valja a ne kao i uvek, kratkoročna rešenja koja na kraju uvek ispadnu i skuplja.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)31.03.2012. u 23:38 - pre 146 meseci
Citat:
mmiodrag: Inače, planska ekonomija je nestala zajedno sa državom u kojoj ti još uvek živiš - SFRJ,
Planksa ekonomija ne postoji jedino u anarhiji, i banana državama kao što je Nigerija, Srbija, Grčka, i silične koje su u fazi propadanja. One koje se uzdižu, one itekako planiraju svoju (a i tuđu) ekonomiju, pa eto i ta Kina.

Citat:
mmiodrag: Sa druge strane, broj onih koji bi bili oštećeni time što bi im se u 2013. i 2014 nametao zastareli standard bi bio mnogo veći.

Ček baš da vidimo kad će na DVB-T2 da pređu recimo osnivači i osovina evropske unije: Francuska i Nemačka. Ja mogu da naslutim: kad broj TV prijemnika sa DVB-T2 tjunerom pređe 70%.

Mi sve radimo naopačke, i zato nam se glava vuče po blatu dok nas ovi gore pomenuti osnivači drže za noge i istresaju zadnji dinar iz šupljih džepova.

Citat:
mmiodrag: Do gašenja analogije će kablovska i IPTV ostvariti još veću penetraciju tako da će broj onih koji će morati da kupe STB a već imaju dvb-t mpeg4 tv biti minimalan.


Procenat kablovskih pretplatnika u sledećih 10 godina neće biti veći od 65%. Meni 35% stanovništva Srbije ne zvuči kao minimalan broj.

I sem toga, uopšte nije u pitanju to da li ćemo uvoditi T ili T2, već u tome da nekog apsolutno boli dúpe što ljudi godinama masovno kupuju TV-e koji neće biti upotrebljivi za ono što je ovde već godinama "strategija". Ne da ih boli guza, nego čak verujem da to namerno rade upravo da bi dobili one procente od onih silnih para koje će ispare zbog toga iz ove zemlje.
 
Odgovor na temu

mmiodrag

Član broj: 44963
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)01.04.2012. u 10:27 - pre 146 meseci
Citat:
Procenat kablovskih pretplatnika u sledećih 10 godina neće biti veći od 65%. Meni 35% stanovništva Srbije ne zvuči kao minimalan broj.


Od tih 35% koji neće biti na kablu, garantovano 30% će i dalje gledati CRT-ove jer su to ruralni i najsiromašniji krajevi, tako da ostaje tih 5% koji su kupili LCD i koriste ga isključivo za gledanje drljave analogije. Pa i oni ga biti "upotrebljivi" uz STB!!

Inače Nemačka je prešla na digitaliju još 2008. Šta misliš koliko su tada koštali i televizori i prijemnici?
Sigurno puno više nego sad. Da li Nemačka proizvodi televizore i STB-ove?
Ne, ali tamo niko nije kukumavčio nad odlivom novca jer su nemci nastavili da rade ono u čemu su oni najbolji - pravljenje automobila i zato i danas imaju rekordnu prodaju.
Da Nemačka ove godine startuje sa digitalijom apsolutno sam siguran da bi njihov izbor bio dvb-t2 bez obzira na broj odgovarajućih tv-prijemnika.

Baš briga Nemačku za keš iz srpskih, ionako praznih, džepova. Njih interesuju mnogo veća i bogatija tržišta a ne ova šaka jada ovde.
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.mynsn.net.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)01.04.2012. u 11:59 - pre 146 meseci
Citat:
mmiodrag
Da li Nemačka proizvodi televizore i STB-ove?
Ne, ali tamo niko nije kukumavčio nad odlivom novca jer su nemci nastavili da rade ono u čemu su oni najbolji - pravljenje automobila i zato i danas imaju rekordnu prodaju.
Da Nemačka ove godine startuje sa digitalijom apsolutno sam siguran da bi njihov izbor bio dvb-t2 bez obzira na broj odgovarajućih tv-prijemnika.

Baš briga Nemačku za keš iz srpskih, ionako praznih, džepova. Njih interesuju mnogo veća i bogatija tržišta a ne ova šaka jada ovde.


Ne znam odakle ti informacija da Nemačka ne proizvodi televizore?!? Pa jeste... Grundig,, Baumann Meyer, Metz, Loewe, Schaub Lorenz... I to samo vrh ledenog brega. Bilo bi bolje da se malo informišeš bolje.
A što se tiče ovog drugog, misliš da su Nemci gadljivi na naše pare?!? Još ako se nađe neko iz našeg političko-poslovnog miljea da mu ponudi neku finu zaradicu bez po muke... Zanimljivo razmišljanje...
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)01.04.2012. u 13:30 - pre 146 meseci
Citat:
mmiodrag: Inače Nemačka je prešla na digitaliju još 2008. Šta misliš koliko su tada koštali i televizori i prijemnici?


Koliki je procenat nemaca tada već imao tv sa DVB-T?

Citat:
mmiodrag: Ne, ali tamo niko nije kukumavčio nad odlivom novca jer su nemci nastavili da rade ono u čemu su oni najbolji - pravljenje automobila i zato i danas imaju rekordnu prodaju.


Ne kukumavče nad odlivom novca zato jer i nemaju odliv novca. Oni su jedni od retkih koji imaju trgovinski suficit, odnosno više izvoze nego što uvoze.

Za razliku od njih, mi imamo odliv novca, veliki trgovinski deficit.

Oni rade pametno i ne žure se nigde da prave troškove koje ne moraju iako su bogati, a mi radimo glupo i trudimo se na sve načine da još više osiromašimo ionako siromašnu zemlju.

Šta treba još reći?
 
Odgovor na temu

mmiodrag

Član broj: 44963
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)01.04.2012. u 14:56 - pre 146 meseci
Citat:
Za razliku od njih, mi imamo odliv novca, veliki trgovinski deficit.


Mi nemamo deficit zato što previše uvozimo, već zato što ništa ne izvozimo. A da bi mogao nešto da izvezeš moraš biti najbolji u tome što radiš, da pratiš svetske trendove i koristiš najnovije tehnologije.
Ono što ti predlažeš je linija manjeg otpora, a to znači da ćemo ono što ne platimo na mostu, platiti na ćupriji.

Ja ovaj forum doživljavam kao mesto za entuzijaste, koji rado prihvataju nove tehnologije i uživaju u njima iako ih sve to kao early adopter-e nešto više košta.
Zato mi nisu jasni ljudi koji ovde dolaze da bi negodovali protiv novih tehnologija...
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)01.04.2012. u 15:10 - pre 146 meseci
Ne znam samo zasto povezujete LCD televizore samo sa gledanjem TV-a. Ja na primer svoj LCD dosta koristim i za gledanje HD filmova preko kompa, i umesto monitora za komp, a znam dosta ljudi koji to isto rade. Ja sam znao da ce se kod nas uvesti DVB-T2, pa sam ipak kupio TV sa DVB-T(1) standardom. Razlog je vrlo jednostavan. Isti taj TV koji ja imam, odnosno model sa istim karakteristikama ali sa razlikom da ima ugradjen DVB-T2, je u trenutku kupovine kostao 300 evra vise od modela koji sam ja kupio. Dakle zasto da dajem 300 evra vise, kad mogu da kupim STB za 50 evra! Za razliku od 250 evra sam taman sklopio HTPC masinu.
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.mynsn.net.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)01.04.2012. u 16:00 - pre 146 meseci
Citat:
mmiodrag: Mi nemamo deficit zato što previše uvozimo, već zato što ništa ne izvozimo. A da bi mogao nešto da izvezeš moraš biti najbolji u tome što radiš, da pratiš svetske trendove i koristiš najnovije tehnologije.
Ono što ti predlažeš je linija manjeg otpora, a to znači da ćemo ono što ne platimo na mostu, platiti na ćupriji.

Ja ovaj forum doživljavam kao mesto za entuzijaste, koji rado prihvataju nove tehnologije i uživaju u njima iako ih sve to kao early adopter-e nešto više košta.
Zato mi nisu jasni ljudi koji ovde dolaze da bi negodovali protiv novih tehnologija...

Delimično si upravu. DAkle mi ništa ne izvozimo zato što nismo najbolji niučemu, tačnije više nismo. Sistematski nam je uništavana privreda zadnjih 20+ godina gde i grane gde smo bili izuzetni (npr. poljoprivreda, tekstilna industrija, delovi elektro i mašinske "industrije") su uništene bukvalno glupim odlukama, recimo liberalnog uvoza (da pocetim, svuda na svetu postoji nešto što se zove carina, koja osim lovljenja kriminala služi i za zaštitu domaće proizvodnje od nelojalne konkurencije tkz carinskim stopama) za koje su lobirali oni najveći uvoznici u to vreme (Mišković, Beko i njima slični) i to i kod starih, ali mnogo više kod novih vlasti, onih koji su došli posle 5. oktobra, jer su ih zadužili finasiranjem njihvog dolaska na vlasti - no da ne pobegnem od teme jer politika nije tema. Da smo štitili industriju i da je nismo upropašćavali gde god smo stigli zbog punih džepova političara, sada bi možda i bili u nekim stvarima najbolji, pa bi imali koliko toliko i izvoz koji bi mogao da finansira uvoz tamo gde nismo najbolji.
Elem, da ne pobegnem mnogo od teme (mada je delimično i ovo tema što sam predhodno napisao), nisam protivnik digitalizacije, ali sam protivnik stihiske digitalizacije, koja se upravo radi kod nas, gde određene interesne grupe će se faktički obogatiti na raji.Dakle, da se poštovala strategija RTS ne bi mogao da emituje u DVB-T formatu, nego bi odmah krenuo kako Bog zapoveda, pa ne bi imali problema sa svime gore navedenim. Sa obzirom da nisu na vreme krenuli kako treba, trebalo se razmotriti da li uopšte da krećemo sa dvojkom, nego, recimo da prilagodimo plan prema trenutnoj situciji, a da planiramo kada budemo imali para da uvedemo kako treba neku drugu digitalu... Previše smo siromašni da bi se razbacivali parama koje nemamo...
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl-3.sezampro.rs.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)01.04.2012. u 18:00 - pre 146 meseci
Citat:
Da li Nemačka proizvodi televizore i STB-ove?
Proizvode i to jako dobre. A pored proizvodnje su i vlasnici i suvlasnici mnogih patenata pa uzimaju odredjene iznose licenci za mnoge televizore koji se proizvode u svetu. Takodje su i ucesnici DVB konzorcija i ucesnici u MPEG-4 standardu, pa pretpostavljam da njima ide odredjeni iznos i od svih STB-a bez obzira ko ih proizvodi.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)01.04.2012. u 19:36 - pre 146 meseci
Sto se tice same teme ovde,mene bas nesto ne dotice ova digitalizacija. Lepo je sto krecemo u korak sa svetom,ali meni (kao obicnom korisniku) to ne znaci ama bas nista. Kuci imam kablovsku,i zadovoljan sam kvalitetom. Naravno obicni CRT televizori su prikljuceni a LCD nemam. Zadovoljan sam kvalitetom slike preko kabla (najveci tv u kuci je oko 60 cm). Lcd bih kupio samo zbog velicine ekrana,zauzimanja manje prostora u sobi i naravno prikljucio bih ga na neki HD player,htpc,atv ili slican. Televiziju slabo gledam,a i ne interesuje me uopste. Da taj stb kosta 1000 din mozda bih ga i kupio,ali mozda. 50e bih pre potrosio na komp recimo.
Da rezimiram: nemam nista protiv digitalizacije,i dobro je ici u tom smeru.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)01.04.2012. u 20:52 - pre 146 meseci
interesantan quote:

Citat:
je to što država nije testirala ispravnost tih uređaja


haha, pa zar su uvozili polovne uredjaje :)
 
Odgovor na temu

mmiodrag

Član broj: 44963
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)01.04.2012. u 21:10 - pre 146 meseci
^^Slažem se sa ovim i mislim da se situacija previše dramatizuje.
Ja kad bih sabrao novac koji sam utrošio za svakojaki kompjuterski hardver (realno meni nepotreban) bio bih ovde na forumu optužen za veleizdaju po osnovu odliva novca :)

Mene dvb pre svega interesuje kao mogućnost da preko usb kartice imam tv na desktopu na drugom monitoru (recimo da pratim tenis dok nešto drugo radim), i na laptopu kad sam van kuće jer će prema najavljenim snagama prijem biti sasvim moguć i sobnim antenama.

Za običan tv su mi pre svega interesantne PVR mogućnosti STB-a i zato ću kupiti neki model čim se pojavi. Ima dosta televizora u kući tako da će taj STB naći svoje mesto i kad budem uzeo neki odgovarajući tv.
 
Odgovor na temu

markodon
Marko Kraljevic
Transilvanija

Član broj: 111204
Poruke: 72
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)01.04.2012. u 22:13 - pre 146 meseci
Citat:
Gostujući u Jutarnjem programu RTS-a, glavna i odgovorna urednica Digitalnog i satelitskog programa RTS dr Tatjana Ćitić, podsetila je na ranije najavljivanu proceduru, odnosno put TV opreme do naših rafova, objavljivanje specifikacije, ustanovljavanje laboratorija za testiranje, samo testiranje TV prijemnika i dekodera, što je preduslov da se odgovarajuća TV oprema za prijem digitalnog signala nađe na našem tržištu.

Izvor: RTS

Pre nego što nešto iskomentarišete proverite da li tačno.
 
Odgovor na temu

DvbT-manijak
motazer, tv produkcija
Srbija

Član broj: 203771
Poruke: 157
109.106.243.*



+12 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)01.04.2012. u 22:39 - pre 146 meseci
Šta da li je tačno?!


Labaratoija je uslov za početak dodele setifikata po onoj preporuci.

Postojanje sertifikata za pojedini uređaj omogućiće uvozniku/proizvođaču da zalepi nalepnicu


Niko neće braniti (kao što ni sada to ne čini) da se u prodaji nađu ili delimično kompatibilni ili totalno nekompatibilni uređaji.

Mislim da su crtu posltavili vrlo visoko i da će samo tv prijemnici lepiti ove nalepnice.

STB uređaji u SD formatu neće moći da dobiju nalepnice, tako da vam svima svetujem da, ako vam baš takav treba, tražite od prodavca da vam demonstrira u radnji...
 
Odgovor na temu

wux
NS

Član broj: 27480
Poruke: 161
*.static.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)02.04.2012. u 16:51 - pre 146 meseci
Citat:
pisac: ...I sem toga, uopšte nije u pitanju to da li ćemo uvoditi T ili T2, već u tome da nekog apsolutno boli dúpe što ljudi godinama masovno kupuju TV-e koji neće biti upotrebljivi za ono što je ovde već godinama "strategija".


Čas smo siromašna zemlja, čas ljudi masovno kupuju televizore za 600-1000€...
Iskreno, i mene zabole za ljude koji imaju višak para, a stalno kukaju. Pojedini ljudi nemaju tri obroka dnevno, a ja ću da sažaljevam nekog ko je kupio "najveći televizor u selo" što nema T2. Nemam ni ja DVB-T2, još uvek imam sivi Samsung CRT iz 2001. pa ne kukam. Svako ko ima nameru da kupi novi TV treba da sačeka da se pojave modeli koji podržavaju T2, a ako "baš mora", neka računa i na budući trošak za STB.

Mislim da je odluka da se ide na DVB-T2 na duge staze dobra, ljudi koji su kupili TV ranije mogu da kupe STB (ko je imao 500€ za TV imaće i 50 za STB), a emitovanje je svakako tek u početnoj/probnoj fazi i dok dođe vreme (2015.) da i ljudi u Donje Brijanje moraju da kupuju nove uređaje cene će svakako pasti na neki prihvatljiviji nivo.
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.mynsn.net.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)02.04.2012. u 18:00 - pre 146 meseci
Citat:
wux: Čas smo siromašna zemlja, čas ljudi masovno kupuju televizore za 600-1000€...
Iskreno, i mene zabole za ljude koji imaju višak para, a stalno kukaju. Pojedini ljudi nemaju tri obroka dnevno, a ja ću da sažaljevam nekog ko je kupio "najveći televizor u selo" što nema T2. Nemam ni ja DVB-T2, još uvek imam sivi Samsung CRT iz 2001. pa ne kukam. Svako ko ima nameru da kupi novi TV treba da sačeka da se pojave modeli koji podržavaju T2, a ako "baš mora", neka računa i na budući trošak za STB.

Mislim da je odluka da se ide na DVB-T2 na duge staze dobra, ljudi koji su kupili TV ranije mogu da kupe STB (ko je imao 500€ za TV imaće i 50 za STB), a emitovanje je svakako tek u početnoj/probnoj fazi i dok dođe vreme (2015.) da i ljudi u Donje Brijanje moraju da kupuju nove uređaje cene će svakako pasti na neki prihvatljiviji nivo.

??? Šta je sa onima koji su jedva izdvojili 200 eura za nešto što nemaju? Šta je sa onima čije su plate 20000 dinara. Hoće li njima 5000 dinara dovoljno za izdvajanje a od ostalih 15000 da prežive ostatak meseca. Ili možda njima nije ni potreban TV? Da li si svestan da većina Srbije ima plate ispod 300 eura? Ne kupuje se uvek TV zato što se ima viška para i nekupuju se uvek najskuplji modeli. Dakle ovde sažaljevamo većinu nacije, a ne one luzere koji imaju para u viškovima, njima neće smetati ni STB ni ništa drugo.
Ovde je priča da su prevareni skoro svi koji su zadnjih 6 godina kupovali TV aparate u nadi da će moći gledati digitalnu TV. Samo što neki konstantno okreću glavu na drugu stranu i viču "ali zato ćemo imati DVB-t2"...
 
Odgovor na temu

wux
NS

Član broj: 27480
Poruke: 161
*.static.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)02.04.2012. u 18:48 - pre 146 meseci
Ne bih sada da ulazim u neke lične diskusije, ali neko ko ima platu 20000 ne treba da kupuje LCD, a analogni signal se još uvek emituje, tako da nije nikakva frka.
Pre 6 godina LCD TV se nije kupovao za "siću" nego za ozbiljne pare, a većina tadašnjih modela je imala samo analogni tuner.
Većina nacije još uvek nema LCD nego nekakve Quart CRT televizore.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)02.04.2012. u 20:42 - pre 146 meseci
Citat:
vladared: Ovde je priča da su prevareni skoro svi koji su zadnjih 6 godina kupovali TV aparate u nadi da će moći gledati digitalnu TV.


A ko ih je prevario? Kupili su TV za koji su znali da nece funkcionisati jer se odavno znalo da ide T2 (mnogo pre nego sto su se pojavili TV prijemnici sa DVB-T tunerom po nekoj razumnoj ceni).

I sad mi treba da ih zalimo... zbog cega tacno?
 
Odgovor na temu

zivanovic
Vlada Zivanovic
KG

Član broj: 34849
Poruke: 118
*.mts.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)02.04.2012. u 20:43 - pre 146 meseci
Sivi Samsung iz 2001 ****************************** Epic Win
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54308 | Odgovora: 158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.