Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

COUNTIFS uz uslove po datumu

[es] :: Office :: Excel :: COUNTIFS uz uslove po datumu

[ Pregleda: 1877 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pupazzo
racunovodstvo

Član broj: 281922
Poruke: 76
*.crnagora.net.



Profil

icon COUNTIFS uz uslove po datumu13.03.2012. u 13:21 - pre 147 meseci
Zanima me da li može funkcija COUNTIFS da se odredi npr po datumu od do nrp =COUNTIFS(KAR!L4:L100;E3;KAR!K4:K100;D5) sve to od datuma recimo npr: 01.01.2012 do 30.03.2012. ali bi se datum mijenjao ne bi bio konstanta, i upisivao bi se u ćelije npr H4 (početni datum) i G4 (krajnji datum)
 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: COUNTIFS uz uslove po datumu13.03.2012. u 16:38 - pre 147 meseci
Ako sam ja dobro razumeo, tvoj problem je - f-ja COUNTIF (a ne "countifs") - sa više uslova - criterija. Odnosno, 1 uslov + raspon između 2 datuma.
Čini mi se da sam na forumu negde naišao na rešenje - uz pomoć matrične formule. Evo u prilogu jednog "običnog" rešenja, uz kombinaciju COUNTIF i IF funkcije.
Pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Pupazzo
racunovodstvo

Član broj: 281922
Poruke: 76
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: COUNTIFS uz uslove po datumu14.03.2012. u 10:16 - pre 147 meseci
Ja imam sljedeći problem što se tiče ovoga. Snašao sam se oko formule COUNTIFS bio je problem kod unosa znaka & ispred ćelije. Ali je problem u sljedećoj situaciji, prilikom razvrstavanja ne preuzima mi podatke po daumu nego po redosljedu iz lista odakle vučem podatke. Kako da riješim taj problem. Vidi se u prilogu greška prilikom mijenjanja dartuma.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: COUNTIFS uz uslove po datumu14.03.2012. u 11:34 - pre 147 meseci
E pa to je već malo ozbiljnija priča. Ti evidentno hoćeš da vodiš finansijsko knjigovodstvo u EXCELU...?! Za neke sitnije "intervencije" - OK, ali za
kopletno vođenje, nisam optimista. Malo sam pretumbao tvoj primer (zbog jednostavnijeg uploada), pa vidi da li ti odgovara rešenje.
Obrati pažnju na polje "A1" - konto. Makro za filtriranje je u modulu-3. Pozdrav.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Pupazzo
racunovodstvo

Član broj: 281922
Poruke: 76
*.763.crnagora.net.



Profil

icon Re: COUNTIFS uz uslove po datumu14.03.2012. u 12:26 - pre 147 meseci
Meni ovaj makro uopšte ne radi. Ne znam u čemu je problem. Ne reaguje na ništa. Ja to pokušavam da odradim nešto, i čini mi se dosta toga da sam uspio samo još neke finese da dovršim. Uostalom kada završim dajem ga na ocjenu a i na korišćenje naravno :)
 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: COUNTIFS uz uslove po datumu14.03.2012. u 15:54 - pre 147 meseci
Pa hteo si da filtriras "KN" - izaberes konto (povezi padajucu listu sa "A1") i kliknes na button.
 
Odgovor na temu

Pupazzo
racunovodstvo

Član broj: 281922
Poruke: 76
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: COUNTIFS uz uslove po datumu14.03.2012. u 16:27 - pre 147 meseci
Jesam htio da filtriram. ovaj makro filtrira ali samo kartice iz polja A1. A ja sam htio da isfiltrira po više kriterijuma. 1. da to bude po analitici, 2. po kontu, i 3. po datumu. A ovaj makro filtrira samo po kontu. Ja sam sve dobio po onom mom prilogu ali jedino što nije dobro u onom mom prilogu jeste što mi ne razdvaja po datumu dobro. Preuzme on broj dokumenata dobro, po onim formulama, ali jedino ne preuzme onaj podatak koji je po datumu iz lista KAR, nego po redusledu. Znači tu griješim, treba nešto da se doda u formuli da ne preuzima prvi s reda nego samo one po datumskom kriterijumu. Ne znam koliko sam dobro objasnio što želim ako se malo bolje pogleda moj prilog shvatićete šta želim da izvedem.
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: COUNTIFS uz uslove po datumu

[ Pregleda: 1877 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.