Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sortiranje po datumu pri unosu iz forme

[es] :: Office :: Excel :: Sortiranje po datumu pri unosu iz forme

[ Pregleda: 3166 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
212.200.216.*



+9 Profil

icon Sortiranje po datumu pri unosu iz forme24.09.2009. u 23:48 - pre 177 meseci
Iz UserForm podaci se kopiraju u sheet1. Jedna od kolona je - datum. S vremena na vreme ucitane podatke sortiram po datumu (kolona B sheet1). To radim uz pomoc macroa koji glasi:

Range("B22:AA9999").Select
Selection.Sort Key1:=Range("b22"), Order1:=xlAscending, Header:=xlNo, _
OrderCustom:=1, MatchCase:=False, Orientation:=xlTopToBottom, _
DataOption1:=xlSortNormal

I sortiranje se izvrsi, ali ne po rastucem celom datumu (26.01.09., 16.02.09., 03.03.09.), vec po rastucem redu samo prve dve cifre - 03, 16, 26. I dobijem rezultat: 03.03.09., 16.02.09., 26.01.09.
Probao sam sa promenom sistemskog oblika datuma u regional and language options, ali ne pomaze.
Kada to isto uradim, ali podaci idu iz excela, a ne iz forme, sve je o.k. odnosno podaci se normalno sortiraju po datumu.
Napominjem da mi je cela kolona B (sheet1) definisana kao DATE.
Kontrola u formi gde upisujem datum je TextBox1.
Kopiranje se odvija u dogadjaju CommandButon1_Click

Unapred hvala na pomoci.
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Sortiranje po datumu pri unosu iz forme25.09.2009. u 08:12 - pre 177 meseci
Očigledno je da si datume unosio kao txt i Excel ih tako i sortira.

Pokušaj da datume unosiš BEZ poslednje tačke. Uz prethodno formatirana polja (mada si i to sve mogao iz makroa), trebalo bi da ostatak obavi sam Excel.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
212.200.216.*



+9 Profil

icon Re: Sortiranje po datumu pri unosu iz forme25.09.2009. u 10:45 - pre 177 meseci
Ja dautme i ne unosim rucno, vec uz pomoc controle Calendar - clickom. Cak sam u dogadjaju za
UserForm_Activate() postavio - TextBox1.Value = Format(Date, "dd.MM.yy"). I nista ne pomaze. Zaista sam nemoca. U svakom slucaju hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

timmy
Jovan Timotijevic

Moderator
Član broj: 37087
Poruke: 634

Sajt: www.e-tim.net


+89 Profil

icon Re: Sortiranje po datumu pri unosu iz forme25.09.2009. u 14:10 - pre 177 meseci
Meni ovde nesto nije jasno - ako koristi calendar kontrolu onda njenu vrednost prosto prepises u celiju,
vrednost ce biti uneta kao numericka tj. date a od formata u samoj celiji zavisi kako ce biti prikazana.
Ako imas US podesavanja a smestis vrednost sa

Code:

   [Sheet1!A1]= Format(Calendar1.Value,"dd.mm.yyyy.")


Tada ce uneta vrednost biti tekst. Dakle, nemoj da formatiras u kodu vec u celiji!

Odakle ti sada tu neki Textbox? Da li ti vrednost iz kalendar kontrole prepisujes u textbox? Ako da,
eto problema pogotovo ako tu vrednost formatiras pa 'turis' u textbox pa onda prepises u celije...

Pogledaj primer u prilogu koji vrednost Calendar kontrole upisuje u A1, odnosno kopiranjem odabranog
datuma u Textbox moze vise vrednosti odjednom da prepise u kolonu A.



Pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
212.200.216.*



+9 Profil

icon Re: Sortiranje po datumu pri unosu iz forme28.09.2009. u 12:47 - pre 177 meseci
Timyy, hvala na odgovoru, tek sam sada za racunarom, posle dva dana. Dakle, ja definitivno imam ovde problem.
Nisam u startu dobro pojasnio sledece:

U okviru UserForm imam TextBox1 u koji upisujem datum - klickom na calendar, koji se otvara cim startujem UserForm. I to radi. Onda taj datum, kao i sve druge podatke iz 22 TextBox-a kopiram u excelov sheet. Dakle, UserForm je alat-paleta, a excelov sheet je obrazac - poslovna knjiga u koju se slivaju svi podaci. Nju s vremena vreme sortiram po datumu i stampam kao zakonom propisan dokument. Oko svega toga ti i JPeca ste mi bili od velike pomoci, pri pravljenju programa. Pa cak i pri pozivanju calendara u okviru Forme. I sve funkcionise besprekorno, osim toga sto ne sortira u excelu datume, kako sam vec objasnio. Rado bih okacio ceo program, ali je preveliki - oko 7mb. Mogu li da ti posaljem na e-mail?
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Sortiranje po datumu pri unosu iz forme29.09.2009. u 08:55 - pre 177 meseci
Ne razumem, zašto i dalje "šlajfujemo" u mestu kad je prilično jasno u čemu je problem. Datum koji upisuješ je tekstualnog formata, to se jasno vidi iz načina na koji ga Excel sortira. Dobio si par ideja kako to da ispraviš, ne vidim potrebu da kačiš fajl bar ne dotle dok ne vidimo šta si od predloženog uradio!?

Citat:
neptuncokg: Cak sam u dogadjaju za UserForm_Activate() postavio - TextBox1.Value = Format(Date, "dd.MM.yy").


To što koristiš kalendar kontrolu apsolutno nema značaja jer ti u ćeliju upisuješ sadržaj tekst boksa (obrati pažnju na podvučeni deo) pa je i rezultat "adekvatan".

timmy ti je dao predlog kako to možeš da prevaziđeš. Ako i dalje ne vidiš u čemu je razlika, probaj da definišeš jednu promenljivu koja će biti DATE formata pa neka ti ona čuva izabrani datum iz kalendara. Onda iz ove promenljive upisuj u txt-box i/ili ćeliju, kada ti gde zatreba.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
93.86.183.*



+9 Profil

icon Re: Sortiranje po datumu pri unosu iz forme02.10.2009. u 00:01 - pre 177 meseci
Ja nazalost, i dalje "slajfujem" sa ovim problemom. Probao sam sa Timyyjevim resenjem, ali nista se ne desava. Mozda bi pomogla ta promenljiva sa date formatom, ali ja jednostavno ne znam da je definisem. Sto se vise trudim, sve mi manje uspeva. Jednu stvar sam ispustio da navedem, pa mozda je bas u tome problem:
Izborom - klkom na calendar, u okviru forme datum se prvo upisuje u jedno polje "E3" sheeta1. Ovo polje je DATE.
Onda se vrednost vraca u formu - u textbox1. I na kraju, iz textboxa1 se kopira u sheet2 (tu nece da se sortira).
Ovo sam verovatno bespotrebno zakomplikovao, ali to je zato sto mi u makrou calendara stoji "E3". Evo makroa za calendar koji koristim:

Private Sub Calendar1_Click()
Application.ScreenUpdating = False
ActiveSheet.Unprotect
Range("E3") = Calendar1.Value
UserForm4.TextBox1 = Range("E3") 'Ovo sam dopisao
UserForm1.Hide
ActiveSheet.Protect DrawingObjects:=True, Contents:=True, Scenarios:=True
End Sub

Posto calendar koristim u desetak programa, uvek imam to polje "E3", rezervisano za datum, pa ga odatle "vucem" tamo gde mi treba. U ovom slucaju, to je textbox1 ove forme.
Izvinjavam se sto potenciram ovaj problem, i zahvaljujem se na pomoci.
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Sortiranje po datumu pri unosu iz forme

[ Pregleda: 3166 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.